Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem számít a lányom tartósan betegnek? Valaki aki ért hozzá segítsen légyszives hova fordulhatnék! fórum

Miért nem számít a lányom tartósan betegnek? Valaki aki ért hozzá segítsen légyszives hova fordulhatnék! (tudásbázis kérdés)


15. eandi78 (válaszként erre: 3. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 20:33
Már nem jár 90%-os támogatás, ha szakorvos írja? Pár éve kaptam kellett szednem hasonló gyógyszert. Szakorvostól 90% kedvezménnyel kaptam, háziorvostól 25%. Tablettát még nem tudja lenyelni? Tabletta többnyire olcsóbb, de lehet még túl alacsony a testsúlya hozzá.
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 14:39
én a helyedben az önkormányzatot keresném meg! Vidd a gyerek záróját, kérj a gyógyszertártól egy igazolást arról, h mennyibe kerül a gyógyzsere havonta, igazolást a jövedelmedről, és az óvodai étkeztetésről papírt. Ők az étkeztetés is át tudják vállalni.
2012. máj. 10. 14:36
köszönöm szépen a tippeket! Nem akartam én kötözködni, bocsánat, ha félreérthető voltam :) Szóval nem akartam lekicsinyleni a cukorbetegséget pl. csak ez jutott eszemben azzal kapcsolatban, hogy ez a gyógyszer megakadályozza 98%-ban a rohamot, de nélküle ugyanennyi esély van a kialakulásásra. Nyílván nem fogom kipróbálni a gyereken. Azt mondták a neurológián, hogy a lázgörcs és az epilepszia egyáltalán nem jár mindig kéz a kézben, de van olyan fajtája az ep. -nek, ami lázgörccsel "kezdődik". Az utolsó lázgörcsénél már azt sem tudták eldönteni, hogy ez tényleg lázgörcs volt-e, 37,4-nél. Viszont az EEG nem ad pozitív választ csak lázgörcsre. Kicsit bonyolult az egész, mert időben kaptuk el (hála istennek) és még talán a betegség megelőző vagy kialakuló fázisában járt. Viszont nekem tényleg ez az 5600Ft is jelentős megterhelés sajnos havonta, ezért szeretnék ameddig egy fűszálnyi esély is van belekapaszkodni. Köszönöm a linket, elfogom olvasni az utolsó betűig, hátha találok kiskaput. És köszönöm a válaszokat.
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2012. máj. 10. 14:27

Nem olvastam végig a hsz.-eket, de jól tetted..


Az az alfa és az omega, én már nyertem az oeppel, meg az orvosunkkal "szemben" is, mert hajlandó voltam elolvasni..

Bár nem vagyok balhézós, utálom ezt, de néha muszáj..

11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 10. 14:18
én pont a jogszabály linkjét másoltam be lentebb. Minden le van írva benne, így van
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 14:11

Nekem a gasztoenterológián azt mondta egy doktornő, hogy ha valaki legalább fél évig igazolhatóan tartósan gyógyszert szed, az már lehet tartósan beteg.. Bár nálunk erre nem került sor végülis, mert sajna más miatt lett tartósan fogyatékos, az meg csak egyszeresen lehet az ember..


De mindenképpen függ a dokitól, hogy mit ír le.


Azt viszont tudni kell, hogy nem osszák mint a cukrot, mert ez magasabb csp.-kal, és egyéb rakás kedvezménnyel jár. Ha nagyon megvakarjuk, akkor a gyerekek 50%-a lehetne ilyen, allergia, meg egyéb jóságok miatt. Ezzel nem kicsinyíteni akarom a problémádat, csak ez van.


Én várnék még, és ha a helyzet rosszabb, akkor felkeresnék egy másik dokit is a problémával.


Jogszabályt elolvastad már? Azt mindenképpen tedd meg, mert általában erre senki nem veszi a fáradságot, és még a szakemberek is összevissza beszélnek. A magyarorszag.hu-n fent van az összes...


Esetleg hasonló szülőkkel beszéltél már? Ott helyben, ahol laksz.

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 14:03

nem bizonyítható, h biztosan az lenne. Max csak nagyon nagy az esély rá. Viszont, ha most nem adná a gyógyszert, és valóban kialakulna az epilepszia, akkor te joggal perelhetnéd a dokit.

A diabos pedig ha egyzser kialakult az a fránya 1-es típusú diab, soha nem fog meggyógyulni. Még akkor sem, ha kapja az inzulint..... Ez a külömbség a te ygereked, és a diabos között....

Az önkormányzatot miért nem keresed meg? Ők tudnának segíteni.

2012. máj. 10. 13:45
Nem hiszem, hogy az megelező állapot, ha nem szed gyógyszert epilepsziás rohama lesz .Ez így hangzott el a doktornő szájából. Ennyi erővel a cukros se tartósan beteg, mert inzulinnal szinten tartható tünetek nélkül. Közgyogyót nem tudok szakvélemény nélkül igényelni.
2012. máj. 10. 13:09
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 13:03
mert kinőheti, és mert ez csak megelőző állapota vminek, ami lehet nme alakulna ki, és gyógyszerrel megelőzhető..... ennyi. Ez oylan, minth a kövér ember állapota is tartós, ha nem fogy le, ráadásul sok-sok szövődményt okoz, de lehet ellene tenni, és amíg nincs szövődmény, addig csak megelőző állapot. Amúgy, miért nem igényelsz közgyógyot?
5. Marott (válaszként erre: 3. - Zsanci00)
2012. máj. 10. 11:01
Szörnyű még olvasni is, és akkor szüljünk-szüljetek minél több gyereket...(:Egy orvos kezeli a gyereket, mástól nem tudsz segítséget kérni??? mert emelt összegű csp-re azonnal jövedelemtől függetlenül jár a közgyógy pl.
2012. máj. 10. 10:05
Az orvosoktól...föl...esetleg a székről le!
2012. máj. 10. 09:40
Sziasztok. Kislányom 4 éves. Háromszor zajlott le nála lázgörcs, utolsónál 37,4 fokos hőemelkedésnél. Elküldtek a debreceni neurológia klinikára kivizsgálásra, ahol ébrenlétben és alvásban is csináltak neki EEG-t. Az eredmény az lett, hogy ébrenlétben is alvásban is észlehető jelentős számú 4-5mph-ig tartó többestüske csoport, dominálóan mko frontocentrális elvezetésben. Diagnózis: Epilepszia k.m.n. A főorvosnő azt mondta, hogy kijelentheti, hogy ha nem kezd el gyógyszert szedni, biztosan ki fog nála alakulni epilepsziás görcs. Igen ám, de itt jön a csavar. A szakvéleményt csak lázas görcsállapotokra adta ki, mert konkrétan egyértelmű epilepsziás görcse még nem volt. Napi 2*3ml Convulex-et állítottak be, amit minimum 8éves koráig szedni kell, felülvizsgálat nélkül. A gyógyszerre semmilyen támogatás nem jár a 4üveg egy hónapba 4*1290 5160Ft. Az óvódai étkezése 9200Ft. Ez a kettő ingyenes lenne, ha a gyerekem tartós betegnek minősűlne, de elutasítottak azzal, hogy a lázgörcs nem tartós betegség. Tényleg azon múlik, hogy nem volt epilepsziás rohama?? Sajnos egyedülááló anyaként nekem ez nagyon nehéz plussz kiadás, és ha már felmerült ez a probléma, valahogy jó lenne, ha legalább sikerülne az anyagi részét könyebbé tenni. Valaki aki ért hozzá kérem segítsen hova fordulhatnék!
2012. máj. 10. 09:35
Orvos vizsálja felül a betegségét, fogyatékosságát, ezt az orvos igazolja, ami alapján jár a magasabb összegű családi pótlék, ezen igazolás jogosít fel több ellátás igénybevételére!!!
2012. máj. 10. 09:33
Miért nem számít a lányom tartósan betegnek? Valaki aki ért hozzá segítsen légyszives hova fordulhatnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook