Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi számít tartós betegségnek? fórum

Mi számít tartós betegségnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. Imisz
2012. márc. 16. 18:24
Igen tudom, hogy nem ugyan az a kettő. Azért nem árt utána nézni a fogyatékosnak sem, nekünk sem mondta először senki....pedig pl. adókedvezmény is jár utána. Mintha a doki a saját pénzét adná....Sajnos tudom, hogy nem mindig csak a gyógyszerek a drágák. De, ha már a gyógyszerekre adnának többet (esetleg ingyenességet, közgyógyot) több maradna az egyéb kiegészítőkre. Annak idején nekünk is egy vagyon volt pl. a párásító készülék, vitaminok, egyéb alternatív szerek amik akkor kaphatóak voltak. Most mintha egyre jobban leírnák a betegeket, nem szmítanak aki tud fizetni az gyógyulhat aki nem az "pusztuljon?" Így járt? Szomorú!
41. 111e183830 (válaszként erre: 39. - Imisz)
2012. márc. 16. 14:05
várj :a fogyatékosság és a tartós betegség két különböző dolog
40. 111e183830 (válaszként erre: 38. - Imisz)
2012. márc. 16. 14:04

nagylányom nekem is elnőtte

remélem kis manóm is el fogja


nagyon durván hangzik ez a betegség

te akkor még inkább tudod,hogy beteg gyereknél nem feltétlenül szigorúan véve a gyógyszerek kerülnek vagyonba

39. Imisz
2012. márc. 16. 09:37

Egyébként ha a keresőbe beírod, hogy

335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet akkor kiad egy pdf dokumentumot ahol felsorolják a súlyos fogyatékosság alá tartozó összes betegséget.

38. Imisz (válaszként erre: 37. - 111e183830)
2012. márc. 16. 09:20

Szerencsére a lányom ugymond kinőte az asztmát, illetve ha elkerüli a kiváltó okot tünetmentes marad. Allergiás eredetű nála. Bár a parlagfüvet nem tudja elkerülni így a gyógyszereit is már csak szezonálisan szedi.

A CU a colitis ulcerosa, fekélyes vastagbél gyulladás. Ez tavaly kezdődött, szerencsére hamar diagnosztizálták és kapja a megfelelő gyógyszereket, tartja a diétát. De már a legelső papír alapján amin a diagnózis szerepel, kiadta a háziorvos a súlyos és maradandó fogyatékosságról az igazolást. Az egyetemhez kellett, hogy szoc. támogatást tudjon igényelni. Ez az egy amit megkap, meg a gyógyszerek támogatottan való felírását. Semmi mást.

Tudom, hogy az ember táplálkozását nem támogatja senki de mikor speckó diétát kell tartani főleg amíg aktív a betegség, hát az sem 2 fillér. Ugyan azt mondták ha lemegy a gyulladás ehet mindent, ugyan úgy, csak a gyógyszereket kell szedni, hát ez nem így van nála. Sajnos rögtön jelez a gyomra ha valami nem jó neki. Így inkább meg sem próbál visszatérni a normál kajákra, nehogy fellángoljon megint. 1 évbe telt mire úgy-ahogy visszanyomták a gyulladást, többféle gyógyszerrel, végül szteroiddal. Ha 1 éven belül ismét fellángol, nem marad csak az immunrendszerre ható kezelés...hát ezt jó lenne elodázni!

Kívánok nektek mielőbbi jobbulást, tünetmentességet!

37. 111e183830 (válaszként erre: 36. - Imisz)
2012. márc. 16. 07:05

Szabad megkérdezni,hogy mi a CU?

Csak az egyik gyógyszerünk teljes ára(singular ,28 szem,nem is a havi adag)8800.-,

a pumpák darabja 3000 körül van,általában 3 el megy havonta.

Ezeket szerencsére tudják írni közgyógyra.

Ja és még az inhalátorba a sót is.

Általában havonta 2* antibiotikum.Most éppen több félét is írhatnak,de ez mindig változik.

Ez volt a jó része.


Ezen felül a többi saját zsebes.

Néhány hónapja az utolsó viszonylag elviselhető köptetőt is kivették a listából.(Állandóan szedi a manó.)Beraktak helyette egy olyant,aminek használatát a pulmonológusunk szó szerint megtiltotta.

Immunerősítő detto:az az egy amit írhatnak(ráadásul csak a kapszula megy közgyógyra,a szirup már nem)nem ér semmit.


Orrspray detto.


Akinek van ilyen jellegű betegség a családban az tudja,hogy vagyonok mennek el illóolajokra,sókra,viaminokra,

amik nem gyógyszerek ugyan,de valahogy próbálja az ember lánya a gyerek életminőségét javítani.


Kb 10 biztos elmegy így havonta.


És akkor még csak a légúti résznél vagyok.

Spec cipő 3 havonta 10-13 ezer

+ a sínek.

36. Imisz
2012. márc. 15. 20:20
Legjobb lenne ha semennyit sem kellene gyógyszerre költeni! De, ha már így alakult...az asztmás szereket legalább támogatással kapjátok? Én lányom arra kapja így elviselhető (meg a CU-ra is támogatottan kapja)de így is 5-6000.- között vannak a gyógyszerei. Közgyógyra nem jogosult mert nem éri el a 7000.-et Bár ahogy veszik el a gyógyszertámogatásokat is, lassan eléri ezt az összeget. Pedig neki rajta van a papíron, hogy a CU súlyos fogyatékosság és nem gyógyuló, tehát maradandó.
35. 111e183830 (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2012. márc. 15. 18:20

jajj drága,a világért nem akartam lekezelő lenni vagy megbántani!

félre értesz!

csak nagyon sokszor futottam már bele,hogy nem megy közgyógyra ami drága,meg ami jó

folyamatosan szűkítik a közgyógyra írható dolgokat és ettől nagyon csalódott vagyok

természetesen nem mindegy ,hogy havi 15 vagy 25 amit gyógyszerre kell költeni

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - 111e183830)
2012. márc. 15. 14:30

Nem értem miért vagy ilyen lekezelő.

nekem a közgyógy nem azért kell,hogy végtelenül váltsam ki a cuccokat.nekem azért kell,hogy az állandó gyógyszere meg legyen a gyerekemnek!!!!!!

Apja cukorbeteg,közgyógy nélkül váltjuk az inzulint,fruktózt,tesztcsíkot...pedig elvileg neki is járna a közgyógy,hisz közmunkán van,de nem kérjük!

33. 111e183830 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2012. márc. 15. 13:42

ja és hát persze már nem úgy van ,min régen,hogy van közgyógy kiskönyv és "korlátlan fogyasztás"


van egy keret,amit 3 havonta utalnak a kártyádra

ha elég elég,ha nem nem

32. 111e183830 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2012. márc. 15. 13:41

akkor vagy írhat alá az a doki,vagy továbbítja a kék papírt(sajnos ismerem:-)


van ami megy persze,de továbbra is azt mondom,hogy ne lepődj meg ha emellett is fizetsz,mint a katonatiszt


asztma szerekből hál isten a pumpák mennek

köptető egyik normális se

antibiotikumot a házidoki írhat

az ügyelet egyáltalán nem ír semmit rá

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - 111e183830)
2012. márc. 15. 08:32

érdekes,mert mindenki a kék papírt(tudod?) a pulmonológusnak viszi:)


hozzátenném,van sok olyan gyerek,aki negyed annyira nem beteg mint az enyém,és mindent megkapnak.Közeli ismerősi körömben 5 ilyen gyerek van.


Amit én pénzért váltok ki most drágán,az mind megy közgyógyra,nekem a körzeti doki mondta,mert megnézte!csak hát míg nincs papírom,fizetek érte.hétfőn csak a szemcseppért és orrsprayért 4000ft-ot fizettem.

30. 111e183830 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2012. márc. 15. 08:23

a házidoki és sima pulmonológus nem adhatja meg,

csak a megyei főorvos


régebben a mi dokink úgy csinálta,hogy vitte a papírt a fődokinak és hozta vissza

azóta már ő a fődoki szerencsére


a közgyógy nem a világ

általában ami jó és drága az nem megy rá

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - 111e183830)
2012. márc. 15. 08:06
az enyémnek bő 1 éve van állandó gyógyszere,az utóbbi hónapokban szteroidosra lett beállítva,többet van itthon mint oviban,és a doki közölte nem tud vele mit csinálni.a gyógyszere havi szinten 15-20ezer,kérdem én,ha nem tudok elmenni dolgozni,miből váltsam ki?Dokit váltottunk,most sinen van az ügy,legalább közgyógya lesz a többi nem érdekel.
2012. márc. 15. 08:00

2 hónapot meghaladó tartós gyógyszerszedés után(ha többfélét szed egymás után ,arra nem,csak ha be van állítva állandóra)akkor elvileg tartós beteg


12 éve a lányomnál még kórházi kivizsgálás és bizonyítható panaszok(azaz szűkület is) kellett az aszthma elfogadásához,

hogy megadják


kisfiam 4 éves

sajna részleteket most csak ennyit tudok,mert ő annyira beteg és olyan sok gyógyszert szed,hogy eddig fel sem merült,hogy nem kapja meg

jövő héten megyünk felülvizsgálatra

most picit berezzentettetek

havi átlag 20-30 a gyógyszere

27. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Irgum-burgum)
2012. márc. 15. 05:45

az én lányom is kancsal volt.takargattuk a szemét,na meg az akkori gyes és csp ami 19ezer volt,abból 16ot fizettem ki a szemüvegért.megműtötték a szemét utána.semmi nem járt rá akkor sem.ez nem tartós betegség.


asztma az,bár itt nálunk a doki nem ismerte el,hogy a kicsikém beteg,elvittem másik orvoshoz és láss csodát...kapom a javaslatot.

26. Estefani (válaszként erre: 24. - Imisz)
2012. márc. 14. 19:55
Pontosan... :( Ez elszomorít, mivel a nyelvvizsga meg csak 28 pont. Diszkrimináció. Pont azért mert megkülönböztetés. Felvételi esetén szerintem CSAK a tudás számít. Más nem...
25. Estefani (válaszként erre: 17. - Irgum-burgum)
2012. márc. 14. 19:54
Igen de ez csak akkor érvényes ha a ez nem korrigálható. A rövidlátás pedig korrigálható szemüveggel. Azt hiszem -5-től kezdődik a tompánlátás. De az is korrigálható. Nekem -4,75-ös volt, kontaktlencsével pedig 100-110%-ot láttam. Megműtettem a szemem mikor közölték az optikában, hogy a vizsgálat ezentúl díjköteles lesz.
24. Imisz (válaszként erre: 23. - Irgum-burgum)
2012. márc. 14. 19:45
Megértem a felháborodásodat, én is mondtam anno, ha Ó-val kezdődne a nevünk és rsós-al végződne 50+pontot jelentene a felvételinél:( Ez is minek? Nekik nem ugyan azt tanítják az iskolákban? vagy megadnak mindent csak, hogy ne balhézzanak? Úgyhogy ne hagyd magad!
2012. márc. 14. 11:09

Én most viszem majd vissza a szemészetre a gyereket(26-án-)de ráfogok kérdezni,hogy ilyen esetben jár e közgyógyellátás,nem fogom annyiba hagyni,utána fogok járni mindenképpen.Érdekes módón a ,tudjátok kik,(nem akarom kiírni)mindent megkapnak,én fehéren meg nem.

Tapasztalatból írom,mert amikor szállnak fel a buszra mindegyiknek ingyenes utazásra való igazolványa van.

2012. márc. 14. 08:28

Sziasztok.

Döbbenet, amiket írtok. Nem elég a családnak az, hogy gond van a gyerkőccel, a gyerkőcnek meg önmagával? De még a támogatásért is fizetni kell? Az én fiammal is baj van, de addig nem jutottunk, hogy egy nyomorult diagnózist adjanak 3 éve. Folyton küldenek jobbra-balra, néha kiadnak egy olyan papírt, amivel természetesen nem vagyunk jogosultak emelt csp-re. Ha pedig azok lennénk, akkor nem szólnának. Tényleg a boríték a nyitja a dolognak? Erre kell készülni? Milyen országban élünk, hogy már ez a természetes? Ezek az orvosok belegondoltak egyszer is, hogy mi mit élünk át minden nap? Nekik csak egy akta vagyunk mindannyian...:(((((

21. Cippora (válaszként erre: 20. - Irgum-burgum)
2012. márc. 2. 10:40
Hát igen...felháborító,hogy egy komplett szemüveg 20-30.000Ft-nál kezdődik,még szerencse,hogy azért idővel lelassul,majd megáll a romlás,és egy 0,5-ös romlásnál még nem kell új szemüveget csináltatni.
20. irgum-burgum (válaszként erre: 18. - Cippora)
2012. márc. 2. 10:32

Hát ez az ami elszomorító!

Tavaly november óta 3-szor voltam a kicsivel Pesten,és most megint viszem majd.

Olvastam,hogy a kancsalság meggyógyítása hosszú folyamat és rendszeres kontrollra kell járni.És ahogy hallottam,szinte minden évben új szemüveg kell,és most takargatni is kell a szemét,igaz csak 600 ft havonta,de a pestre utazgatás sem olcsó.És persze a szemüveget nem támogatja a tb.Igazán lehetne erre is egy megoldást kitalálni,mert én se szarom a pénzt.

19. krisz38 (válaszként erre: 16. - Schcicka)
2012. márc. 1. 13:50
Köszönöm szépen!
18. Cippora (válaszként erre: 17. - Irgum-burgum)
2012. márc. 1. 13:42
Nem!Nekem -3-mas mindkét szemem,és a kutyát nem érdekli meg tudom-e venni a szemüveget vagy a kontaktlencsét.Sajnos...
2012. márc. 1. 08:56

Azt szeretném megkérdezni,hogy a kicsi fiam szemüveges lett és nagyon drága,most lehet megint le kell cserélni,jobb szemére kencsal és most plusz 3,5-es szemüvege van,de lehet nagyobb lesz.Ez tartós betegségnek számít?

Azért kérdem,mert néztem egy oldalt,pontosan ezt írja:"1. Vakok és gyengénlátók

Akiknek látóélességét távolra mindkét oldalon 0,3-nál rosszabbnak

minősítette szemészeti vizsgálat."

Most novemberben fizettem a szemüvegért 20 ezer ft.ot,mellé a Pestre járkálás sem olcsó,és most ha kell neki megint szemüveg az újabb 20 ezer.

16. schcicka (válaszként erre: 14. - Krisz38)
2012. márc. 1. 07:59
Ha 25 éves koráig napali tagozatos akkor jár neki!
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Lysiantus)
2012. márc. 1. 05:53

Az én lányom augusztusban kezdte az ovit,összesen mostanáig kb50 napot volt.most is 1 hete itthon van megint.alig jár,állandóan beteg.

Kell a szigorítás,de miért mindenhol a becsületes embert szivatják?

2012. febr. 29. 22:12

Hány éves korig jár az emelt családi pótlék? A fiam idén tölti be a 18. életévét, de 20 éves koráig nappali tagozatos középiskolába jár, mert évvesztes, és 5 osztályos a suli.

Köszönöm ha valaki válaszol:-)

13. Imisz
2012. febr. 29. 21:13

Én lányom (igaz, már 22 éves) is asztmás. Annak idején azért nem kaptam emelt családit, mert nem töltött az év 365 napjából x napot kórházban. Ha kapott volna, akkor most automatikusan járna neki valami kis pénz élete végéig. Annak ellenére nem jár, hogy most 1 éve colitises lett. Doki le is írta, hogy súlyos fogyatékosság. Élete végéig gyógyszer, 3 havonta kontroll, vérvételek, stb.

És közgyógy sem jár mert a gyógyszerei nem érik el a 7000.-/hó kiadást.

Szóval semmi jóra nem számíthatunk, csak elvesznek, aki beteg az meg csak pénzbe kerül az államnak, még adjanak is neki?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook