Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
474. spinneli (válaszként erre: 467. - Derya)
2014. szept. 3. 16:49

Szerintem is, viszont az arányok szerintem nagyon eltolódtak itthon, több gyakorlatiasabb "életszagú" óra mellé kellé tenni olyan órákat amelyek az alapműveltséget adják meg.

Ehhez képest most kizárólag a lexikális tudást célzó órarend van, vagy befásult, vagy nem megfelelő kompetenciával rendelkező tanerővel, sajnos.

...és tisztelet a kivételeknek.


Egy itteni fórumon nemrég írt egy anyuka az iskoláztatási gondjairól,amit egy másik fórumozó tanárnő magára vett, és onnantól a személyeskedve fröcsögött.

Nem akarom elképzelni, hogy egy olyan érzelmi színvonalon álló ember, aki egy általános fórumot magára vesz, az hogy kezel egy mezei SNI-s gyereket például.

473. trapiti (válaszként erre: 471. - Unom)
2014. szept. 3. 16:45
Láttam, tragikus. Istennek hála, hogy az én gyerekem sosem fogja ezt a maszlagot tanulni.
472. trapiti (válaszként erre: 470. - D2d5bb5db4)
2014. szept. 3. 16:43
Sajnos nem hülyeség, hanem a valóság.
471. unom
2014. szept. 3. 16:42

Oktatás: láttatok szemzgetéseket az új tankönyvekből? Arra jó lesz, hogy a gyerek megtanulja, nemm szabad elhinni mindent amit az iskolában mondanak. Ráadásul a hülyeség iskolapéldái...

A természettudományos oktatás színvonala katasztrofális, és szándék sincs a javítására. Hogy is lenne, mikor a gonosz tudósról szóló izé mellett Hawking képe az illusztráció...

470. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 468. - Trapiti)
2014. szept. 3. 16:40

Csoda, hogy ebben az országban egyáltalán vannak okos emberek, ilyen car oktatással.


Hogy te milyen hülyeségeket tudsz mondani!

469. spinneli (válaszként erre: 404. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 16:38

Nem jellemző, hogy akik tartósan több évet külföldön élnek, azok visszajönnének.

Az egyik oka az általános rosszindulat, ami például a ebből a hozzászólásodból töménytelenül árad.

468. trapiti (válaszként erre: 467. - Derya)
2014. szept. 3. 16:36

Arányaiban kevés a normális iskola, nem véletlen hogy óriási a túljelentkezés minden alternatív iskolában, annak ellenére hogy keményen megkérik az árát. És valóban nagyon szűk az a réteg aki keres annyit hogy megengedhesse magának. Nyilvánvaló, nagyon sok pénzből szinte bárhol lehet jól élni, jó iskolába járatni a gyereket...

Ezzel szemben itt átlagos, vagy az alatti anyagi háttérrel is nagyságrandekkel jobb oktatásban részesül.

Igen, fontos a lexikális tudás. Csak ugye elég nehéz azt megszerezni, ha az általános iskolából a gyerekek nagyon jelentős része olyan szövegértési problémákkal kerül ki ami elve lehetetlenné teszi a tanulást. Alapok nélkül nincs mire építeni. És sajnos akkor amikor szinte a leggyengébbek kerülnek tanítóképzőbe (kb. fele annyi ponttal mint mondjuk orvosi vagy műszaki egyetemekre) addig nincs is min csodálkozni.

467. Derya (válaszként erre: 465. - Trapiti)
2014. szept. 3. 16:26

igen, ertem, mit mondasz, es megint ott vagyunk, hogy ha rendesen lehetne keresni, akkor nem lenne gond megfeleo ovit, sulit fizetni a gyereknek....


mindezek mellet azonban ugy gondolom, hogy a lexikalis tudas is nagyon fontos. :-)

466. Derya (válaszként erre: 462. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 16:23
tenyleg kar volt hozzad szolni...
465. trapiti (válaszként erre: 464. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 16:08

Kikerülhető bizonyára... bár abból sem az alapítványiban találtuk meg végül a nyugalmat (3. próbálkozásra sikerült normálisat találni).

Persze volt Waldorf ovi nálunk is havi 80.000-ért, reggel 9-től délután 3-ig, 3 hónap nyári szünettel. Ez csak akkor vállalható ha az egyik szülő nem dolgozik a másik viszont baromi jól keres. Az iskolákkal dettó ez a helyzet.

A jó tanárokról ne nyissunk vitát, sajnos egyre kevesebb, a jó iskola sok jó tanárral meg pláne.

Nekem a szemlélettel van gondom: versenyeztetni a gyerekeket elsőtől, büntetéssel nevelni, nem alapozni, rohamtempóban haladni... Hiába szabad a választás ha nincs olyan amit választanék.

464. Kilimcs (válaszként erre: 463. - Trapiti)
2014. szept. 3. 16:03
Szerencsére itthon i szabad a sulivalasztas. És vannak meg jócskán jó tanárok is a robotok mellett. Így hidd el. Van nem egy jó suli itthon is. Ovi meg sokhelyütt ár régóta nem csak állami van. Kikerulheto.
463. trapiti (válaszként erre: 460. - Derya)
2014. szept. 3. 15:58
Több baj is van szerintem, de ami nekem a legnagyobb problémám, hogy egyre inkább a lexikális tudás, a magolás kerül előtérbe a gondolkodásra neveléssel szemben. Nem készségeket fejlesztenek hanem információhalmazt próbálnak átadni. Lassan teljesen figyelmen kívül hagyják a gyerekek életkori sajátosságait és szükségleteit. Ha egy gyerek eltér az átlagtól, még nehezebb a helyzet. Én nem akartam végignézni ahogyan a tehetséges, de valóban nem átlagos gyerekemet tönkreteszik. Kaptunk ízelítőt már ebből az óvodai "nevelés" során, az iskolaiból köszönöm nem kérek. Nem bántam meg, otthon nincs az a magániskola ahol jobb helyen lenne mint az itteni iskolában.
462. Kilimcs (válaszként erre: 461. - Derya)
2014. szept. 3. 15:54

Ég nem felnőttek. De nyugi gondolunk rá hgy fel fognak. .


Amúgy miért hja evsek? Gondolom ha mr felnőttek lennének akkor azért em tudom mert már nincsenek velünk.. ha eb nagyon kicsit akkor mittudhatom egy pici könnyű... nyilván bármit írok azt szeretnéd belőle kihozni hogy idehaza nem lehet élni meg bolddogulni. Köszi nem kerek belőle.


Amúgy masodiks és nagycsoportos. Hja és nem em ig a suli flldhozvagni, és nem fogom majd megtudni. Nem állami noviny jártak, és mi mindenféle támogatásból mindig kimaradtunk. Úgyhogy pontosan tudom hogy munka és öngondoskodás visz előre. És az összefogás.


Amúgy törődj a saját eleteddel. Bírom ezt a nincs mibe belekötni, és jönnek a szemeleskedesek...... hány évesek a gyerekek.... tök irrelevans.

461. Derya (válaszként erre: 459. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 15:41
es hany evesek?
460. Derya (válaszként erre: 435. - Trapiti)
2014. szept. 3. 15:33

mi a baj az oktatassal?

en pont amiatt lettem volna hajlando hazamenni... :-o

459. Kilimcs (válaszként erre: 456. - Derya)
2014. szept. 3. 15:15
van kettő. ;) :))))
458. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 454. - Derya)
2014. szept. 3. 14:49
kdves vagy...fogalmad nincs az életemről:)
457. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 453. - Trapiti)
2014. szept. 3. 14:47

Senki nem gondoskodott rólam, rólunk,... SŐT!!!


Még a végén rábeszélsz, el akarod hitetni, hogy számító vagyok, mert itt maradtam, ápoltam a szüleimet, anyósomat, -apósom hirtelen távozott- hosszú éveken át...és nem tettem be elfekvőbe senkit...hát ilyen szörnyeteg vagyok, hogy itt élek azóta is, abban a házban, aminek a rendbetételére, átalakítására, bővítáésére egész életünkben dolgoztunk:( ...és itt is maradunk mindannyian:)


Lehetőleg ne foglalkozz velem többet... nekem tiszta a lelkiismeretem, nem kell az életemben semmiért sem szégyenkeznem:)


További kellemes fórumozást!:)

456. Derya (válaszként erre: 419. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 14:39
Kilimcs, szerintem szulj egy ket gyreket es picit vilagosodni fog a kod... :-D
455. Derya (válaszként erre: 418. - Csgybzs)
2014. szept. 3. 14:35

behuzni fulet farkat es megelegedni az eletevel... :-D


ugyanmar...


miert kene?

454. Derya (válaszként erre: 413. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 14:32
pedig igaza van....
453. trapiti (válaszként erre: 448. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 14:12

Ez nem jövőkép, semmiképpen nem állítanám mintának a fiatalok elé.

Mi ketten vagyunk testvérek, a szüleim élete munkájának eredménye azon kívül hogy mindkettőnket taníttattak egy 3 szobás kertes lakás és egy nyaraló volt. A nyaralót már eladták, annak az árából ill. kamataiból egészítik ki a nyugdíjukat hogy kényelmesen éljenek. A testvéremmel megbeszéltük, inkább így legyen, mi megoldjuk a magunk életét, ne ránk költsék amijük van. Nem az a lényeg, hogy mi örököljünk hanem hogy nekik jó életük legyen, sőt most már megtehetjük hogy segítjük őket, amit otthonról nem lehetett. Mennyivel lett volna jobb ha maradunk és a nyakukra költözünk, aztán várjuk hogy elmenjenek hogy a miénk legyen a lakásuk??? És sem ők sem mi nem vágyunk erre, évtizedekig közösködni akár jól esik akár nem... Megvan a maguk élete, élettere, szerencsére az életük munkája fedezi a kiadásaikat idős napjaikra. De ez csak akkor lehet így ha nem kell a gyerekeikről egész életükben gondoskodniuk.

452. csgybzs (válaszként erre: 448. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 13:46
És egyébként ez a nagy ajánlásod a mai fiataloknak? Várják meg, még a családtagok kihalnak a házból? Csodálatos...
451. csgybzs (válaszként erre: 448. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 13:45

És 2-3-4 testvér esetén hogy osztod el a házat?


Én nem irigykedek, semennyire nem irigyelni való, sőt. De x mennyiségű gyereknél ez sem járható. És akkor sem, ha a fiataloknak x mennyiségű gyereke van, nem akkora a ház, másra hagyja a rokon, stb... sorolhatnék még ezer dolgot.

450. forrest2010 (válaszként erre: 448. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 13:15
Sajnos ezen nincsen mit irigyelni ! Egyik kolleganőm beleszerelmesedett egy kollegájába , akkor nyomdába dolgoztak mindketten . Összeházasodtak , a pasi már előtte elkezdett építkezni , közösen az anyjával . Mikor kolleganőmék megesküdtek akkor félkész volt minden , de csak 1 konyha , 1 fürdőszoba , ráadásul a budi is a fürdőbe ! Jött egymásután a 2 gyerek , és a kapcsolat anyós és meny között egyre ramatyabb lett ! kb 35 éve élnek együtt , a " kedves " mama már 90 felett van , de él és virul ! még a végén túléli a menyét ! minden esélye megvan rá ! az ő anyja is majdnem megérte a 100-at ! Az ember mindig könnyen okoskodik kívülről , én csináltam volna egy plusz fürdőt , mert konyhát kialakítottak az egyik kicsi szobából a mamának .
449. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 448. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 13:03
örökölt... bocsánat:)
448. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 418. - Csgybzs)
2014. szept. 3. 13:03

Szüleimmel éltünk együtt évekig a családommal, majd az "örkölt" házban anyósommal...közel 20 évig... közös konyha, fürdőszoba ...és mi csináltattunk mindent.


Lehet irigykedni, hogy házunk van!:)

2014. szept. 3. 12:52
Én általánosan azt látom, hogy azoknak "éri meg" kimenni, akik add1 olyan hiányszakmákban dolgoznak, amelyeket kint jobban megbecsülnek, add2 olyan szakemberek, akik kimagaslóan tehetségesek add3 az itthoni munkájukért kapott fizetés az éhenhalásért is kevés, ellentétben kint egy itthonihoz képest aránylag kényelmes életszínvonalon tud élni belőle.
446. michelle.r (válaszként erre: 421. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 12:12

Egyrészt nem biztos, hogy csak a család miatt, lehet, hogy ugyanolyan gazdasági döntés, mint ami miatt elment, nominatíve, hogy az onnan hozott nyugdíjával itthon jobban megél.


Mi pedig szerintem örüljünk neki, hisz itt költii a pénzét, nem ;)

2014. szept. 3. 11:58
Én, attól függetlenül, hogy csak puskaporos helyzetben menekülnék el innen,megértem mindkét oldalt.Ilyen is van:)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook