Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
504. trapiti (válaszként erre: 503. - Flóra76)
2014. szept. 3. 19:58
Job az általános magas színvonalú oktatás mint az egyébként lecsúszó állami rendszerben elitnek tartott iskolába járni. Szerintem. De pár év múlva megbeszéljük. ;) Én nem cserlném el az itteni lehetőségeket egyetlen magániskolára sem Mo-on.
503. Flóra76 (válaszként erre: 501. - Trapiti)
2014. szept. 3. 19:43

Hát persze,de nem is ez a vita tárgya....


Te írtad, hogy jobb a lányodnak ott, mint itt bármelyik magánban.Ez akár hülyeség is lehetne.

Ezen pár év múlva vitatkoznék!!!

502. trapiti (válaszként erre: 500. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 3. 19:39
Egyetértek.
501. trapiti (válaszként erre: 499. - Flóra76)
2014. szept. 3. 19:38
Hát ez az... de nem járhat mindenki magániskolába - részben nincs annyi, részben a többség számára anyagi és/vagy logisztikai szempontból elérhetetlen.
2014. szept. 3. 19:36
Azt sem ertem, ha en egy toszkan kisfaluban szeretnek elni, vagy egy francia levendulafold szomszedsagaban, netalan egy new yorki felhokarcolo szomszedsagaban, egy sivatag szelen egy ideig, miert ne tegyem meg? A vilag nagy es szep; attol meg magyar maradok, es nem tagadom meg a gyokereimet; csak tobb leszek altaluk.
499. Flóra76 (válaszként erre: 498. - Trapiti)
2014. szept. 3. 19:31

Bocs, félreérthető voltam...

Magániskolába járnak.

498. trapiti (válaszként erre: 497. - Flóra76)
2014. szept. 3. 19:28
És hogy sikerült "kikerülni" az állami rendszerből?
497. Flóra76 (válaszként erre: 483. - Trapiti)
2014. szept. 3. 19:23

Azért ennyire nem tragikus a helyzet,szerintem.Az én lányaim is most kezdtek elsőben és igyekeztem kikerülni az állami rendszerből és remélem,hogy jó iskolát találtam nekik, jó tanárokkal.15 fő,mindennapos angolóra,stb....

Úgy vélem így is el fogják érni céljaikat az életben.

496. michelle.r (válaszként erre: 491. - Trapiti)
2014. szept. 3. 19:22
jah, ugyanaz, amelyikben vértanúságra buzdítanak a jó hazafiság érdekében? :o))
495. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 470. - D2d5bb5db4)
2014. szept. 3. 19:10
pedig vannak nem kis letszammal
494. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 492. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 3. 18:59
Pont 2-3 napja olvastam a Face-n.
493. Kilimcs (válaszként erre: 492. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 3. 18:58

"Pedig nincsenek határok, csak szívhatárok léteznek.

Én jobban szerethetek egy kis részét a világnak, amit Hazámnak nevezek,

mert ott születtem, vagy ott élek, de szeretni az egész világot kell, "


hát ennyi a veleje az egésznek. és pont.

2014. szept. 3. 18:56

Fricsay Ferenc irta: Csak a félművelt emberek tulajdonsága „külföldit” játszani, ha elkerül hazájából, vagy „vad magyaroskodni”, ha nem ismeri Nyugatot... Ismerni kell a világot és nem csak azután ítélni, amit kis körben ismer az ember. Akkor, ha mindent megismert, belátja, hogy nincs különbség ember és ember között, csak nyelv és mesterséges korlátok, az, ami az embereket elválasztja. A nyelv és a mesterséges korlát alatt értem a nevelést is. Bennünket még arra tanítottak, hogy a román, a cseh, a szerb stb. ellenségeink! Pedig éppen olyan nagyszerű, vagy ocsmány emberek, mint mi voltunk. És hogy „Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország Mennyország”! Milyen ostoba, hitetlen és kicsinyes gondolatok! Így neveltek bennünket, a mi generációnkat. Pedig nincsenek határok, csak szívhatárok léteznek. Én jobban szerethetek egy kis részét a világnak, amit Hazámnak nevezek, mert ott születtem, vagy ott élek, de szeretni az egész világot kell, minden országot és minden embert, akit Isten alkotott."

Ferenc Fricsay

Csak a félművelt emberek tulajdonsága „külföldit” játszani,

ha elkerül hazájából, vagy „vad magyaroskodni”, ha nem ismeri Nyugatot...

Ismerni kell a világot és nem csak azután ítélni,

amit kis körben ismer az ember.

Akkor, ha mindent megismert, belátja,

hogy nincs különbség ember és ember között,

csak nyelv és mesterséges korlátok,

az, ami az embereket elválasztja.

A nyelv és a mesterséges korlát alatt értem a nevelést is.

Bennünket még arra tanítottak, hogy a román, a cseh, a szerb stb. ellenségeink!

Pedig éppen olyan nagyszerű, vagy ocsmány emberek, mint mi voltunk.

És hogy „Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország Mennyország”!

Milyen ostoba, hitetlen és kicsinyes gondolatok!

Így neveltek bennünket, a mi generációnkat.

Pedig nincsenek határok, csak szívhatárok léteznek.

Én jobban szerethetek egy kis részét a világnak, amit Hazámnak nevezek,

mert ott születtem, vagy ott élek, de szeretni az egész világot kell,

minden országot és minden embert, akit Isten alkotott."

491. trapiti (válaszként erre: 488. - Michelle.r)
2014. szept. 3. 18:53
6. osztályos erkölcstan
490. Kilimcs (válaszként erre: 481. - Trapiti)
2014. szept. 3. 18:49

nem tlagos gyerek is tud boldogulni azért. a nem átlagos nem feltétlen azt jelenti hogy nem boldogul.


a nem tlagos ygerekeknél amúgy hatvnyozottan szmít az otthoni httér. de ez sezrintem midnenhol így van.

489. Kilimcs (válaszként erre: 487. - Trapiti)
2014. szept. 3. 18:48

hidd el azért vannak akik azért mennek tanérnak mert tanitani akarnak, és jók. És remélhetőleg visszabillen a mérleg majd.


De mint midnen szakmban ki kell kopnia negy rétegnek a szakmból.

488. michelle.r (válaszként erre: 471. - Unom)
2014. szept. 3. 18:39
Az szép :S. Melyik könyvben?
487. trapiti (válaszként erre: 484. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 18:36
Tapasztalat... persze tanárfüggő is, csak kérdés, honnan fognak előkerülni azok a tanárok akik képesek erre. Mert per pillanat csak fogynak.
486. Kilimcs (válaszként erre: 484. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 18:32
na ezt akr én is írhattam volna . egyetértek.
485. syria
2014. szept. 3. 18:27
Huh, elveszítettem a fonalat. :(
484. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 483. - Trapiti)
2014. szept. 3. 18:20

Erre szoktam mondani. Nyugtával dicsérjük a napot!


Kívánom a legjobbakat a kislánynak!


Egyébként tanár függő is, ki és milyen szinten szeretteti meg a gyerekkel a tanulást, szülő függő is, mekkora elvárást tesz a gyerek vállára. Látom sok szülő, azt szeretné, ha a gyereke túl szárnyalna mindenkit, mert úgy gondolja zseni a gyereke, miközben idegbeteggé teszi a gyerekét, mert az megakar felelni.

483. trapiti (válaszként erre: 482. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 18:09
OK, mondjuk úgy, hogy nem akartam a szerencsére bízni és reménykedni a legjobbakban... Ami otthon kuriózum, itt alap. Egyik fő oka volt ez a kiköltözésünknek. Ha átlagos gyerekem lenne, akkor talán nem aggasztott volna ennyire.
482. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 481. - Trapiti)
2014. szept. 3. 17:44
Sok mindenben egyetértek veled, van tapasztalatom külföldi és hazai oktatás terén is, de azért az könnyelműség kijelenteni, hogy reménytelen, hogy itthon szeressen tanulni egy gyerek. Mert vannak akik szeretnek tanulni, és tudnak is.
481. trapiti (válaszként erre: 479. - Spinneli)
2014. szept. 3. 17:28
Hát... ha átlagos a gyerek, akkor lehet reménykedni. Én nem bíztam benne hogy ellavírozik a rendszerben. Ráadásul olyan elvetemült elvárásaim is vannak, miszerint szeressen iskolába járni, szeressen tanulni. Na ezt végképp reménytelennek láttam az otthoni feltételek mellett.
480. trapiti (válaszként erre: 477. - Derya)
2014. szept. 3. 17:26

Az SNI-s gyerekek egy jelentős része nem lenne az, ha nem teljesen agyament módon foglalkoznának velük az iskolában. Egy csomó "határeset" gyerek van aki odafigyeléssel, normális feltételek mellett (pl. nem 30-as osztályokban. 6x45 percben, a szülőt arra kényszerítve hogy a holtfáradt elsős-másodikos gyerekét még este 6-8-ig rúgdossa otthon a lecke, gyakorlás, szorgalmi feladatok csapdájában mert valami érdekes oknál fogva az iskolában napi 5-7 órában képtelenek megtanítani írni-olvasni)

Az SNI nem betegség hanem sajnos nagyon sok esetben az óvodás és a kisiskolás évek okozta károk eredménye ill. a korai fejlesztés hiánya vagy teljes impotenciája.

479. spinneli (válaszként erre: 477. - Derya)
2014. szept. 3. 17:04
Én az itthoni készségfejlesztést és iskolai alapozást látom megoldásnak, meg a nagy számok törvénye alapján jó tanára is biztosan lesz...meg rossz is, és reménykedik az ember, hogy utóbbiból lesz kevesebb.
478. unom (válaszként erre: 475. - Spinneli)
2014. szept. 3. 17:01
A lányom 5 évfolyamos gimibe jár, idén végez. Természettudományos tagozat. Na, ha ez az emelt szint félek megtudni milyen az alap...
477. Derya (válaszként erre: 474. - Spinneli)
2014. szept. 3. 17:00

en az "atlagos" gyermekekre gondoltam, nem sni-sekre.

remelem nem lesz sni.s lanyom....

476. Derya (válaszként erre: 475. - Spinneli)
2014. szept. 3. 16:59

:-)


ez igy van. :-)

475. spinneli (válaszként erre: 471. - Unom)
2014. szept. 3. 16:51

A természettudományos tantárgyakat oktató tankönyv szerzők felesküdtek az unalom és az érthetetlenség oltárán, pedig nagyon érdekes is lehet(ne) oktatni ezeket.

Szerencsére vannak olyan rebellis tanerők, akik még próbálkoznak, ahol nem csökkentették az óraszámukat a nullára.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook