Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi használ aranyeres panaszokra? fórum

Mi használ aranyeres panaszokra? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
78. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 73. - 22b83e8961)
2007. nov. 1. 22:10
A ricinus olajos vattat hogyan kell hasznalni, ha nem tul hulye a kerdesem?
2007. nov. 1. 21:54

Helló!

Mindkét szülésem után iszonyatos fájdalommal éltem át ha wc-re kellett mennem,amit nem kis vérzés kísért.Nekem amúgy fissúrám is van sajna, (ez kirepedést jelent).Több krémet és kúpot próbáltam(mastu, sperti),meg is műtöttek, nem kívánom senkinek sem.Az első után nitrát tartalmú kúpot kaptam, de e miatt abba kellett hagynom a szoptatást, és ezt most nem akartam.a mostani krémben benzocain, tonogen,mazipredon, és peru balzsam van. De ami mindennél fontosabb, az a széklet lazítása.Mert ha nem elég laza az állaga, mindig problémát fog jelenteni, kireped, ja és a felfázás is ugyanilyen gyilkos hatással bír.A lazításra jó lehet a búzakorpa bármibe , pl: joghurtba keverve, rengeteg folyadék, a Mucofalk Orange nevű rost készítmény, vagy sima rost tabletta, és én már a hashajtónál tartok, a Laevolac segített. Remélem máson is segítettem. :)

2007. okt. 28. 19:19
Régebben már írtam ebben a témában, de azóta nagyon megváltozott a véleményem. Amit itt találtam azt is ki próbáltam, de nem igazán vált be. Jelenleg rendben van az aranyerem (erősen vérzett), és úgy értem el, hogy két evőkanál tengerisót oldottam fel másfél deci vízben, és minden kis és nagy dolog után lemostam magam vele, és bekentem "Hemorid" nevű aranyér kenőccsel. Jelenleg begyógyult és nem kínoz tovább. Azért mosom magam, mert a súlyos nozgáskorláőtozottságom miatt nem tudok kádba bele menni, aki tud ülőfürdőt is vehet, de abba sokkal több só kell. Egyszerűbb a lemosás.
75. Icus (válaszként erre: 74. - A5ddcf2ce6)
2007. okt. 24. 09:11
Na nekem nem jött be. MÁr úgy voltam "Margitnéni" által ajánlott gyógszer után nyúlok, amikor kiprobáltam a kisfiam gyógyszertárba kevert popsi kenőcsét. Mindha elfújták volna már másnap...
2007. okt. 24. 09:08
Varázsdió krém. Állítólag jó..
2007. okt. 23. 20:49
a ricinus olajos vatta.Esküszöm ha már semmi nem segít akkor ez tuti.
72. Margitnéni (válaszként erre: 64. - Gallinaccia73)
2007. szept. 21. 19:42
Sajna most nekem se jött be, kicsit enyhült a fájdalom, de állandóan érzem és idegesít. Arról nem beszélve, hogy nem olcsó dolog.
71. Pirosalma (válaszként erre: 60. - Zsuzso58)
2007. szept. 21. 14:41
Véletlenül nem Linus Pauling, a jó öreg vitamingyáros?:-D
70. Pirosalma (válaszként erre: 68. - Eva7)
2007. szept. 21. 14:39

Szia!

Szerintem sem igaz;-)

69. Pirosalma (válaszként erre: 59. - Zsuzso58)
2007. szept. 21. 14:38

Szia!

Azt inkább nem kösz, ismerem:-)


A Savtalanítás c. könyvbe beleolvastam, teljesen összefüggéstelen, tudománytalan badarság az egész, elképesztő tévedésekkel.

68. eva7 (válaszként erre: 56. - Pirosalma)
2007. szept. 11. 17:00
Nem igaz!!!!Nézz utánna nyugodtan...Én is tévében orvostól hallottam,de ilyen nagy mennyiségben+még vénásan is,csak rákgyógyitásra hallottam...
2007. szept. 11. 16:46
A Flavon Max nevu tapl. kiegeszito! Elkepeszto, mi mindenre jo! Apu aranyeret 3 het alatt elmulasztotta, azota se jott vissza, ennek mar fel eve. Pedig sokat kinlodott vele.
2007. szept. 8. 18:20
Kriston-féle intim torna!!! bár nekem nincs ilyen panaszom de a könyv elég sokat ír róla, hátha ez segít!
65. Csibe78 (válaszként erre: 64. - Gallinaccia73)
2007. szept. 8. 13:46
Lips, és aloe natúr gél, csodákra képes
64. gallinaccia73 (válaszként erre: 12. - Margitnéni)
2007. szept. 6. 18:42
Nekem már ez sem, már megettem 2 levéllel....
2007. aug. 10. 12:24

Sziasztok!


Én két éve estem át egy aranyér műtéten. Kettő kizáródott trombocitám volt, azonnal kellett műteni. Azóta lekopogom semmi problémám nem volt. Azelőtt évente 3-4-szer előjött és egy hétig mindig kínlódtam. Szülés után kezdődött, aminek már 13 éve. Szóval megkínlódtam és is. Amikor műtöttek, előtte sírtam, mert fekvő helyemben is olyan fájdalmam volt, hogy majd szétszabtam a takarót. Soha nem fogom elfelejteni. Én kértem, hogy vigyenek el orvoshoz, csináljon bármit, de ezt nem lehetett bírni. Műtét előtt egy tükrözés, gyógyulás után egy 40 cm mély tükrözés. Nem kell ettől félni, kicsit kellemetlen, de legalább tudom, hogy nincs végbéldaganatom, és azóta kutyabajom.

Mindenkinek azt javaslom időben menjen orvoshoz, meg tudja előzni a nagyobb bajt. Én épphogy nem kaptam trombózist.

62. mongi (válaszként erre: 61. - H.editke)
2007. aug. 6. 15:44

Szia!

Ezt tanultad vagy tapasztalat?

61. h.editke (válaszként erre: 49. - Mucka)
2007. aug. 6. 15:39
Lehet hogy már késő, mert megszületett a baba, de a tolófájásoknál az elsőt tartsd vissza, akkor nem jön ki jobban (vagy akinek nincs, elő sem jön) az aranyere. A második tolófájásra már lehet nyomni tisztességesen.
60. zsuzso58 (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2007. aug. 1. 02:24
Megtaláltam a cikket, de mivel a forrását nem jegyeztem fel, csak a szerzőjét, nem teszem közzé. Ha megkeresel a személyes emilcímemen, szívesen elküldöm. Egyébként a szerző orvosként írta alá. Remélem hinni lehet neki. Én legalábbis hiszek. A párom hónapokig szedett napi 7500mg-ot, legkisebb probléma nélkül. Persze jó minőségűt, az előző hozzászólásban említett dr. Lenkeitől.
59. zsuzso58 (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2007. aug. 1. 01:04

Megkeresem a tanulmányt is, de olvasd el ezt a könyvet: Cenzúrázott egészség. írta dr Lenkei Gábor.


Egyébként az aranyeres panaszok legfőbb okozója az elsavasodás. Irodalom: Kurt Tepperwein - Savtalanítás 107. oldal.

Erre a legjobb gyógymód a lúgosítás. Én magam és a párom is ezt alkalmazzuk már jó ideje, sikerrel. Neki megműtötték, de utána is még egy évig vérzett és fájt, jobban mint előtte. Miután elkezdte a lúgosítást, akkor kezdtek csökkenni a fájdalmai és a vérzése. Már lassan egy éve, szinte teljesen tünetmentes.

58. teltzsu (válaszként erre: 2. - Time)
2007. júl. 27. 11:02

Rostdús táplálkozás a székrekedés elkerülése érdekében, sok mozgás, túlsúly leadása.

Kriston-féle intim torna tanfolyam és a gyakorlatok rendszeres elvégzése.

Ülőfoglalkozás esetén ülőgyűrű beszerzése és használata.

Análszex kerülése.

Végső esetben egy jó sebész, aki lézerrel megoperálja az aranyeret.

57. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Pirosalma)
2007. júl. 27. 11:00

"Olyan kutatás nincsen - én legalábbis nem találkoztam vele -, ami napi 200 g jótékony hatását igazolná egészségeseknek..." - elnézést, visszaolvastam, betegekre értetted. Egyébként olyanról sem tudok, a klinikumban is mint írtam, pár 10 g-ot alkalmaznak.

De ha megvan a tanulmány, írd be, kérlek!

56. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Zsuzso58)
2007. júl. 27. 10:57

Sziasztok!

A C-vitaminból azért az óránként 1000 mg enyhén szólva sok. Persze ilyen mennyiség enyhe hashajtó hatású, mivel az óránként 1000 mg-ból kb. 150-200 (de inkább 150...) mg szívódik föl, annak is nagy része utána a vizelettel kiürül.

Én nem alkalmaznám ilyen mennyiségben, főleg nem hashajtásra. Arra van más módszer is, de kérdés, megoldja-e a panaszokat.

Olyan kutatás nincsen - én legalábbis nem találkoztam vele -, ami napi 200 g jótékony hatását igazolná egészségeseknek (amit te olvashattál erről, azt én is olvastam, nem szabad elhinni, tele van csúsztatásokkal). Egészségeseknek kb. 1000 mg az, ami bizonyos esetekben jó hatású lehet.

Daganatos betegeknek adnak nagy mennyiséget, napi pár 10 g-ot, de intravénásan (az emésztőrendszeresen keresztül ennyit nem lehet bejuttatni; ha te szedsz napi 10 g-ot, abból kb. 1,5-2 g szívódik föl).

Ilyen mennyiségben a C-vitaminnak lehetnek káros hatásai (vesekőképződés az arra hajlamosaknál), gyomornyálkahártyakárosodás hosszú távon stb.

55. Icus (válaszként erre: 54. - Mongi)
2007. júl. 25. 14:11
Erre, rájöttem, sajnos:(( Valahogy csak kellene tornáznom és alakítanom magam. Mivel az alsóhasam nagy, erre kellene mozognom, de hogy?
54. mongi
2007. júl. 25. 13:35
Minden olyan torna,amelyik erős haspréssel jár-főleg a hasizomgyakorlatok,fokozzák az aranyér tüneteit,esetleg kialakulását.
53. Icus (válaszként erre: 48. - Ujjászületés)
2007. júl. 24. 17:18
Milyen tornára gondoltál? Mivel mostanában odafigyelek a kajálásra, és ennek következtében a kilók is mennek lefelé, gondoltam egy kicsit tornázom is. Mivel nekem az "alsóhasam" a nagy, így főként erre irányuló torna gyakorlatokat végeztem. Ez csak pár napig tartott, mert nagyon el kezdett fájni az aranyerem. Alig bírtam űlni, és állva is mintha egy "lándzsa lenne a hátsómba" . Ráadásul elkezdett vérezni, viszketni. A tornát azonnal abba hagytam és Hemorid kúpot és kenőcsőt használtam jó egy hétig. Most már rendbe jött, de tornázni nem mertem még elkezdeni.
52. mongi (válaszként erre: 51. - Mucka)
2007. júl. 20. 14:53
Persze,lehet tőle természetes úton szülni.Nem hiszem,hogy érezni fogod külön,hogy pont ott fáj.
51. mucka (válaszként erre: 50. - Mongi)
2007. júl. 20. 09:07
És ettől még lehet hüvelyi úton szülni? Ha kérek epidurálist, akkor az ott is hat, nem?
50. mongi (válaszként erre: 49. - Mucka)
2007. júl. 19. 14:02

Azt hiszem,már csak szülés után.Az aranyér is a terhesség egyik úgymond velejárója,a megemelkedett hasűri nyomás miatt.

Én is így jártam,mint Te.:(

49. mucka
2007. júl. 19. 12:20

Sziasztok!

36 hetes kismama vagyok, 1 hete aranyérrel megáldva. Soha nem volt székrekedési problémám, terhesség alatt is naponta 2x-3x is tudok akár menni, mégis kijött. Sperti nevű krémet és kúpot javasolták, de semmi változást nem tapasztalok! Nagyon kint van, és nagyon fáj! Ha 1x leülök, utána 5x meggondolom, hogy mikor kelljek fel... Szerintetek ez szülésig javítható valahogy, vagy csak utána??

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook