Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi az, amivel kapcsolatban nem tűröd, hogy mások bele szóljanak? fórum

Mi az, amivel kapcsolatban nem tűröd, hogy mások bele szóljanak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
74. massalhangzo (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2016. dec. 21. 18:36

hat speciel, ha nekem valaki azt mondana, nem all jol az a szoknya, akkor nem besertodnek, hogy mekkora bunko, mit kepzel, hanem kikernem mas oszinte velemenyet is, es ha tobben mondanak, akkor mas fazont valasztanek


es mennyivel tobb jol oltozott no szaladgalna, ha az emberek nemcsak sajat magukkal foglaloznanak, es nem vennek bunkosagnak az ilyesmit se oda, se vissza :D

73. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Massalhangzo)
2016. dec. 21. 18:29

Nagyon látszik abból, hogy ki hogyan reagál a kérdésre, hogy mit hoz otthonról. Az egészséges lelkületű emberről lepereg a "beleszólás", aki viszont valami sérelmet hurcol magával, annak viszont nem úgy jön le, hogy segíteni akar a másik, ha még jó szándékból teszi is.


Én kitartok amellett, hogy kéretlen tanácsnak ajtó mögött a helye.


Az, hogy megmondod a másiknak, hogy elszakadt a ruhája azt jó néven veszi, de ha azt mondod, hogy ez a szoknya nem áll túlságosan jól vegyél ilyen vagy olyan fazonút, az már beleszólás. Más az, ha megkérdezi, hogy "Figyelj, jól áll?" - de még ekkor is több, mint valószínű, hogy csak egy bókra vágyik és nem tanácsadásra.


Épp a stresszes anyukák szoktak a falra mászni a segítő szándékúaktól, mert úgy érzik, hogy megbuktak anyaságukban, nőségükben, stb. Mostanában nem divat segítséget kérni, vagy elfogadni - inkább belepusztulunk. Mondjuk a segítséget is fel lehet úgy ajánlani, hogy inkább kioktatásnak nézzen ki, s akkor hamvában halt a dolog.


Itt a fórumon is hányan veszik pusztán a tanácsot is kioktatásnak és támadással reagálnak... Mert az életben azt tapasztalták, hogy mindenhol védekezni kell.

2016. dec. 21. 18:10
Abba, hogy mikor, mit tegyek, mit gondoljak, milyen legyen a kinézetem, stb. Tanácsokat meghallgatok, átgondolom őket, hasznosítom, amiről úgy érzem, hogy jó tanács, de beleszólást nem hagyok semmibe. Mindenki a maga életét irányítsa, ne a másikét.
71. massalhangzo (válaszként erre: 64. - 8a65af67ce)
2016. dec. 21. 18:07

e temaban szerintem az sem tisztazott, hogy mit ertunk beleszolas alatt, azert vannak kulonbozo velemenyek


mert en a beleszolast egyszeru velemenynyilvanitasnak, tanacsnak veszem, ami lehet pozitiv, negativ. de ugy latom, altalanossagban a beleszolast inkabb itt utasitasnak vagy eloirasnak veszik, hogy mas mondja meg, mit csinaljon. ami ellen mar tinikorban megtanulunk lazadni :D

70. rockcica (válaszként erre: 60. - E36c6ad80e)
2016. dec. 21. 17:22
Mondjuk lehet hogy én nem veszem az ilyen dumát beszólásnak, hiszen a miértre mindig tudok választ adni.. Engem nem zavar, bármilyen kérdésre válaszolok.Akkor irritál, ha vitáig fajul a dolog, és a másik fél lehurrog hogy az úgy nem jó amit én csinálok..
2016. dec. 21. 17:21
Soha, senki ne szóljon bele az életembe. Legfeljebb, ha én kérem :)
68. rockcica (válaszként erre: 1. - Db978cea77)
2016. dec. 21. 17:20
Semmilyen beleszólást nem viselek el..Tanácsot meghallgatok, de a végszó az enyém.Mindenkinek a saját dolga hogy öltözik, mit eszik, hogy él..Ötleteket én is szoktam adni, de az hogy "beleszóljak" azt már nem
2016. dec. 21. 17:19
Zsigerbol a kepebe hanynek annak, aki az arcomba fujna a fustot.
66. andi6020 (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. dec. 21. 17:08
Nagyon szimpatikus hozzáállás.
65. e36c6ad80e (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. dec. 21. 16:52
Pedig ez nagyon gáz, és bunkó viselkedés... mindenkinek joga van ahhoz, hogy ne szennyezze a cigibűz az életét. Még jó, hogy nem ismerlek.
64. 8a65af67ce (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2016. dec. 21. 16:48
Csak bókok és seggnyalás? Dehogy! Valójában egy megtérőben lévő házisárkány vagyok. :D Látod, rokonok, ismerősök közt gyakran előfordul a mindenféle kéretlen véleménynyilvánítás. A ronda a séród, le kellene fogynod, fel kellene szedned pár kilót, lapos a segged és hasonlók. Olyasmiért persze, hogy szólok, ami ténylegesen zavar, ami hátráltat a mindennapjaimban, ami negatívan érint. Mert miatta nem tudom kipihenni magam. Mert szagolnom kell valakit, vagy a kacatjait szedegetni. De az zavarhat, hogy a másik hogy néz ki, mivel tölti a szabadidejét, milyen párt választ? Zavarhat ez is. Viszont ajánlatos egy kis önvizsgálatot tartani, hogy mégis miért, ha semmilyen károm nem származik belőle? És biztos szükséges hangot adnom neki? Meg az sem mindegy, hogy egyszer mondom el a véleményem valakinek valamivel kapcsolatban, vagy egyfolytában azon lovagolok, és nyomást gyakorolok rá. Így van, mindenki más, másként reagál. Én azért is tartózkodok az egésztől, mert rájöttem, hogy sokkal bonyolultabb vagy másabb minden, mint elsőre látszik. És nem akarok fájó pontra tapintani. Ha panaszkodnak, nyilván elmondom, mit gondolok a dologról. Meg itt is leírom, ha fórumot indítanak. Mert azért van. :D
63. c73db520ef (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. dec. 21. 16:25

szomoru :(

mindenkinek joga van a tiszta levegohoz :(

2016. dec. 21. 15:01
Ha valaki beleszól abba, hogy dohányzok. Akkor csak azért is rágyújtok, és odafüstölök az orra alá.
61. massalhangzo (válaszként erre: 59. - E36c6ad80e)
2016. dec. 21. 14:58

az ilyen baratnokert nem kar, bar szerintem ez sosem arrol szol, hogy a te hatsoddal vagy alakoddal lett volna problema, hanem inkabb irigysegbol, es direkt belekotesbol, hogy talaljanak rajtad fogast. szoval inkabb bok :D


engem szoktak csesztetni (pasi, baratok, rokonok), hogy hizzak, de ezt sosem veszem a szivemre. valoszinuleg ha azert cseszegetnenek, hogy fogyjak, azt magamra vennem :D

2016. dec. 21. 14:55

Pl. abba, hogy nincs gyerekem, van gyerekem, mennyi van és miért, pofátlanságnak tartom a beleszólást. Van a magánéletnek az a területe, amiben nekem ez elfogadhatatlan. Persze, van aki nem így gondolja.


Én már csak olyan emberekkel osztom meg a magánéleti dolgaimat, akiknek érdekel is a véleménye. Kevés ilyen van, és ez így pont jó.

59. e36c6ad80e (válaszként erre: 56. - Massalhangzo)
2016. dec. 21. 14:53

Igen, pont ez történt :) két ilyen "barátnőm" VOLT. Az egyik a fenekemmel csesztetett, mert tényleg állandóan futottam, meg futok is, meg rengeteget sportolok, ő meg semmit, neki nagyobb volt. Egy másik csaj detto, az meg azzal, hogy a pasik a húsos csajokat szeretik :) ő persze olyan volt. És amikor azon kaptam magam, hogy a találkozásink arról szóltak, hogy magyarázkodásba akarnak kényszeríteni az alkatom miatt, akkor megszakítottam velük a kapcsolatot. Én sosem mondok más alkatára semmit, rosszat meg pláne nem.


Igen, van az a helyzet, amikor meg kell. De akkor helyzettel, viselkedéssel kapcsolatban mondunk valami építő "kritikát", véleményt, segítő szándékkal. Az teljesen más.

2016. dec. 21. 14:49

de igazabol, ha belegondolok, nincs olyan terulet, maganelet, munka, oltozkodes vagy barmi, amire azt mondanam, abba nem szolhat bele senki, ne mondjon velemenyt, tanacsot


az megint mas dolog, hogy kit mennyire befolyasol mas velemenye, tesz-e olyat, amit alapbol nem tenne es nem ert egyet vele, de mert mas mondja, kiprobalja, vagy ugy veszi, hogy az tenyleg maskent lehet, mint ahogy o gondolta

57. massalhangzo (válaszként erre: 54. - 8a65af67ce)
2016. dec. 21. 14:30

no azert azt nem hiszem, hogy csak a bokok es seggnyalintasok repkednek baratok es csaladtagok kozott, es soha nem nyilvanitottal velemenyt parodna, gyerekednek, szuleidnek olyasmiben, ami zavart :D


de egyebkent mindenki mas, en meg sosem vettem zokon, ha valamiben odamondtak kemenyen. volt hasznalhato benne es volt, hogy abszolut nem ertettem egyet


magdi anyusnak nalunk csak az egeszsegugyi mizeriajat kell vegighallgatni, de azt aztan nyomja rendesen :D

56. massalhangzo (válaszként erre: 53. - E36c6ad80e)
2016. dec. 21. 14:28

miert, neked volt ilyen, hogy egy barat mondta, lapos a feneked, vagy miert nem valasztottal mas pasit?


szamomra ez furcsa, mert ilyesmit sosem tapasztaltam, es masoktol sem hallottam. marmint a kornyezetemben, hoxasoktol barmit :D


az viszont siman elofordulhat, hogy akar barat, akar rokon latja, hogy valaki vergodik, panaszkodik, gazul viselkedik, megmondja a velemenyet, ha ugy tetszik keretlen tanacsat. ilyesmit viszont en is tapasztaltam, es masoktol is lattam, hallottam a kornyezetemben, es nagyreszt mind jol sult el

2016. dec. 21. 12:38
kb. semmibe;)
54. 8a65af67ce (válaszként erre: 51. - Massalhangzo)
2016. dec. 21. 12:37
Én sem vadidegenekre gondoltam. Hanem mondjuk Magdi anyus megállít a lépcsőházban, hogy erről-arról kifejtse a véleményét. :D Ami a hozzám közelebb állókat illeti, leírtam, hogy ha azt látom, jól érzi magát, és másnak sem árt, akkor megtartom magamnak a negatív véleményem. Az, hogy nekem nem jön be, amit csinál, nem elégséges indok, hogy kritizáljam, és tanácsot adjak. Ettől függetlenül megtehetném, mert sokan megteszik. :D Csak nem szoktam.
53. e36c6ad80e (válaszként erre: 51. - Massalhangzo)
2016. dec. 21. 12:11

Más egy építő jellegű, jó szándékú négyszemközti figyelmeztetés valamire, mint pl ott a kajamaradék az arcodon és mondjuk amikor nagyon veszélyes helyzet van, mert mindenki tudja, hogy veri a férj a feleségét/gyereket, vagy piál, vagy ilyesmi, és valakinek be kell avatkozni, mert külső segítség nélkül nem megoldható.


De az, amikor egy "barát" beszól, hogy iszonyú lapos a feneked, ez nem jön be a pasiknak, vagy elkezd kritizálni így ok nélkül, azt nem tudom elfogadni. És azt sem, amikor a másik párkapcsolatáról nyilvánítanak véleményt, mert mondjuk 10 évvel öregebb, fiatalabb, vagy hogy az ember kivel és hol él, vagy miért nem választotta suli/munka/társ vonatkozásában ezt vagy azt.

52. one euro (válaszként erre: 1. - Db978cea77)
2016. dec. 21. 12:00
Az örömömbe vagy a kedvteléseimbe.
51. massalhangzo (válaszként erre: 48. - 8a65af67ce)
2016. dec. 21. 11:12

de ha a gyakorlatot nezzuk, nem az elmeletet, akkor nyilvan vadidegen emberekhez senki nem megy oda beleszolni a dolgaiba, mert egyreszt nem erdekli, masreszt nem ismeri a dolgait :D


ha en odaszolok peldaul egy munkatarsamnak, hogy figyi juliska, ott van a fogaid kozott egy fel marha, vagy hatul felszakadt a szoknyad es kilog a hatsod, kene valamit tenni, na ezek nem pozitiv, dicsero dolgok, de megis valoszinuleg orulnek majd neki


vagy ha rokonod halal idegbajos es a gyereken vezeti le, te meg szolsz neki, hogy figyi, nem kene, mert gaz, es mi a gond, akkor is nagy valoszinuseggel nem fogja idegbajos allapotban orommel venni, hogy szolsz, viszont remelhetoen eszbe kap es odafigyel ezek utan


nem mindig kell altalanossagban olyasmiket gondolni, hogy xy odaszol z-nek, hogy milyen ronda a serod vagy en a helyedben nem szulnek 4 gyereket csak 3-at, mert ezek nemigazan szoktak megtortenni.


en sokszor latom, tapasztalatom azt, akar magamon, akar mason, hogy szol ismeros, barat, rokon valamiert, ami egyaltalan nem pozitiv, sot akar kemeny kritika, ami abban a pillanatban persze, hogy negativan eri az embert, de atgondolja, megfogadja


ha az emberek jobban odafigyelnenek egymasra, es mernenek szolni, vallalva, hogy abban a pillanatban kellemetlen lesz a szamukra es a masik tan megorrol, de legalabb szembesul valamivel, sokkal nagyon haszna lenne ennek, mint annak, hogy de en nem szolok semmi negativat masnak

2016. dec. 21. 08:37

Ha nagyon tapintatlanul beleszól az életembe, akkor én zokon veszem és nincs barátság. És ha nem kérek tanácsot, ne osztogasson nekem senki. Előbb sepregessen a saját háza táján. Aki folyton a másik életével foglalkozik, az a magáéval nem akar, pedig lenne mit...

A negatív vélemény az kritika. Ahhoz meg senkinek nincs joga, hogy bármilyen tettemet, külsőmet, stb. kritizálja.


Egyetlen olyan barátnőm van, akinek a véleménye is érdekel, és el is mondja, de valahogy úgy mondja, még akkor is, ha nem azt akarom hallani, hogy miután beszélgetek vele, jobb lesz a hangulatom, mint előtte volt. Mással nem is beszélek meg komolyabban semmit.

49. ina87
2016. dec. 20. 21:42
véleményt lehet mondani lehet h meg is hallgatom persze ha nem szolok közbe,de követni sosem fogom
48. 8a65af67ce (válaszként erre: 45. - Massalhangzo)
2016. dec. 20. 21:37
A pozitív vélemény nem erőszak. Nem túl gyakori jelenség, hogy megdicséred valakinek az életvitelét, a stílusát, és ő erre megsértődik, felháborodik, vagy ellenkezni kezd. :D Nem úgy éli meg, hogy beleavatkoztál az életébe.
2016. dec. 20. 21:32

Ha szeretetbol mondom meg, hogy hogy kellene eljen a felnott gyermekem, a szomszedom, a munkatarsam, akkor nem beleszolas?


Csak akkor kerdes, hogy biztos, hogy neki tenyleg ugy a jo ahogy en gondolom? Mennyire van nekem beleszolasi jogom? Nyilvan ha engem erint es zavar az amiert szolok, mondjuk budos, hangosan hallgatja a zenet csendidoben, akkor a problema az enyem, de ha chipset eszik kolaval oblitve le, kis eloadast tarthatok az egeszseges eletmodrol, amikor o nem keri?

2016. dec. 20. 21:20
Ha nagyon jó és közeli a kapcsolat (barátság, családtagok) akkor el lehet mondani, viszont ott van a tapintat. Nem mindegy, hogyan tálaljuk, ha pl. éppen nagyon maga alatt van akinek mondjuk. Nem esek neki, és vágom az arcába azt, ami tudom, hogy elég rosszul hangzik.
45. massalhangzo (válaszként erre: 44. - 8a65af67ce)
2016. dec. 20. 21:12

de akkor te is keretlenul raeroszakolod a velemenyedet, meg ha az pozitiv is :D


engem peldaul nem zavar, ha barki barmilyen dolgomba beleszol, hasznos gondolatok is lehetnek benne, amire en esetleg sose gondolnek, mert benne vagyok, es mas aspektusbol nezem, elem. az mas dolog, hogy ha nem ertek vele egyet, ha nekem nem jo az, amit mond, tanacsol, akkor nem fogok valtoztatni azon a dolgon

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook