Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? fórum

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2011. okt. 1. 23:36

Értem!

Ahh nem is tudok mit írni ..



Még ami aggaszt,h ez az egész milyen hatással lehet a szervezetemre?!

Tudom erre senki nem tudja a választ,de mégis zavar..mert tudom,h egyszer vhol ez az egész szorongás le fog csapódni.



Az az én bajom,hogy nem érzem,h önmagam lennék.Próbálkozok,de vhogy mégsem jön össze.Olyan sok a korlát,h egyszerűen képtelen vagyok megoldani,csak sodródok és bízok abban,h egyszer véget ér.

De vhol azt is tudom,h ennek az egésznek célja van.Valamit ez a betegség megakar mutatni és ha rájönnék,h mi az,akkor talán meg is gyógyulnék.


Gondolok itt pl arra ,h egyáltalán nem vagyok kitartó.Elkezdek vmit,aztán abba is hagyom.

Van,h el sem kezdem..csak a gondolat van meg..és máris feladom.


Tudom,h egyszer meggyógyulok,mert már 1x sikerült..és most is sokkal jobban vagyok,mint annak idején....

2011. okt. 1. 23:35

???

nincs már itt senki?

346. Macskanita (válaszként erre: 345. - Macskanita)
2011. okt. 1. 23:31

tudtam csökkenteni, megfelelő önkontrollal, a hirtelen jelentkező roham elején már.

ez lemaradt..

álmos vagyok, sok volt ma a meló:-)

345. Macskanita (válaszként erre: 344. - D43485a76e)
2011. okt. 1. 23:29

míg élek nem felejtem el, hogy a dokinőm feje olyan furának tűnt...visítottam, lihegtem, hogy meghalok...mert ha nem így lesz...érthetetlen mitől lennék ennyire sz.rul...???

Nézett rá, mélyen a szemembe, és ennyit mondott, azért vagyok ilyen sz. rul, mert "az agyam megparancsolta nekem, hogy sza..ul legyek...

Akkor, és ott, kegyetlen állapotban voltam, de ezt az egy mondatot egy életre megjegyeztem, és valahogy annyira megragadt bennem, hogy azóta az olyan jellegű rosszulléteket szinte 10-15 %-ra tudtam csökkenteni.

344. d43485a76e (válaszként erre: 338. - Bucóka20)
2011. okt. 1. 23:24

Szia Bucóka!

Címezd nyugodtan nekem! Igyekszem válaszolni rá.

(Igyekszem nem orvosi szakszavakkal megtűzdelve elmondani.)

Ha xy hormon, vagy akár milyen idegi struktúra nem működik megfelelően, akkor a diagnózis alapján sok gyógyszer van, ami azt a problémát korrigálni tudja, és a paciens valóban jobban érzi magát.

De! Minden, a szervezetünkben létrejövő zavarnak a gondolkodásunk "helytelensége" az oka.

Minden, a szervezetünkben működő mechanizmust az agyunk, s annak forrásenergiája, a gondolatunk szabályoz. Ez volt a legfontosabb mondat.

Egy jó pszichiáter úgy meg tudja változtatni a gondolkodás struktúrádat/ a gondolkodásod szerkezetét, hogy az - a gyógyszerhez hasonló módon - rendezi azt a bizonyos xy hormon defektust/zavart, problémát.

Ha van még kérdésed, ne tartsd vissza!:)

Szívesen válaszolok.

2011. okt. 1. 23:21
azért nem volt semmi bajod amikor szedted agyógyszert, mert ELHITTED, hogy semmi bajod:-)
342. Macskanita (válaszként erre: 339. - Bucóka20)
2011. okt. 1. 23:19

Bucóka...kérdésedre a válasz:

gondolj bele. . . ott van pl a balatonátúszás. kapsz egy tuti úszógumit, amivel fix, hogy nem fulladsz meg. De ahhoz hogy átérj a túlsó partra, Te kellesz, neked kell "kalimpálni érte kézzel-lábbal" hogy ne egy helyben topogj a vízben, vagy lebegj. . .

Érted? itt a gyógyszer olyan mint az úszógumi. . . segít hogy ne merülj el mégjobban. . . de ahhoz hogy kijöjj a jelenlegi állapotodból, neked kell minden erőfeszítést megtenni!



az én tapasztalataim alapján...

2011. okt. 1. 23:18

próbáltam:

cipralex

fluoxetin

fluoxetin-zentiva

paroxat

rexetin

és nem sorolom...nem is emlékszem már rá...ezekre azért emlékszem, mert KIFEJEZETTEN rosszul voltam tőlük sajnos...

340. Macskanita (válaszként erre: 335. - Sylvia31)
2011. okt. 1. 23:14

Sylvia!

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A NANTARID FILMTABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Nantarid filmtabletta az antipszichotikumoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik, melyek javítják bizonyos típusú agyi (mentális) betegségek tüneteit.

A Nantarid filmtablettát a skizofrénia kezelésére használják. A skizofrénia tünetei közé tartoznak többek között a hallucinációk (például megmagyarázhatatlan hangok jelentkezése), furcsa és ijesztő gondolatok, viselkedés megváltozása, magányérzés és zavartság.

A Nantarid filmtablettát a mánia kezelésére is alkalmazzák, melynek tünetei többek között a feldobottság érzés vagy szokatlanul túlzott energia érzet. Ilyen esetekben ezek a betegek a szokásosnál kevesebbet alszanak, gyorsabban beszélnek és állandóan új ötleteik, és gondolataik vannak. Ezen felül a betegek szokatlanul ingerlékenyek is lehetnek.

339. Bucóka20 (válaszként erre: 338. - Bucóka20)
2011. okt. 1. 23:10

Most ezt mindenkitől kérdeztem!:)


Nem neked címeztem!bocsi

338. Bucóka20 (válaszként erre: 336. - D43485a76e)
2011. okt. 1. 23:10

Van egy dolog amit nem értek.


A pszichiáter,akihez jártam régen...azt mondta,h azért van a szorongásom,mert az agyban lévő xy hormon(?) nem megfelelően működik.

Erre van a gyógyszer,h ezt helyreállítsa!



De akkor ezt egy pszichológus,egy szimpla beszélgetéssel,hogyan tudja helyreállítani?



Én elhittem,hogy valami nem működik a normális módon az agyamban és kaptam is visszaigazolást,mert amikor szedtem a gyógyszert akkor SEMMI bajom nem volt.



A pszichológus csak karcolgatta a normális élethez való segítséget....de ...mind1,inkább leszek a saját magam pszichológusa,minthogy neki fizessek 45percért 7.000ft-ot!

337. Macskanita (válaszként erre: 336. - D43485a76e)
2011. okt. 1. 23:07
nekem sosem használtak speckó:-(
2011. okt. 1. 22:43

Az antidepresszánsok 10-ből 2 esetben használnak.

Nem örömmel írom ezt le, de így van.

A jó pszichoterápia 10-ből 6-3 esetben sikeres.

Ezek tények.

Csak a pszichoterápiára a többségnek nincs lehetősége - ez nem jó.

335. sylvia31 (válaszként erre: 321. - Macskanita)
2011. okt. 1. 16:50

Szia! illetve Sziasztok!


Szedtem persze írtam is pár oldallal visszább 11éve kínlódok..Szedtem 0.25öset is SR xanaxot is az nyújtott felszívódású..Abbagyni? Baromi gáz volt..mindig!! Most antidepim van(mizapin)emellé nem kell xanax mert a szorongáscsökkentő hatóanyag benne van..De tudom hogy nem jó ez így..próbáltam már nélüle is de max 3hónap után(általában ennyi a teljes kiürülési idő)mindig nagyon rosszul lettem..:-(( Mi az az antipszichotikum?? Még nem hallotam róla!

Írnál róla pár sort?Köszönöm előre is:

Szilvi

2011. okt. 1. 13:30

Sziasztok!


Szép napot mindenkinek!:) Itt 1000-el süt a nap,én meg nemsokára indulok anyával vásárolni (ruhákat)....azaz a hely ahonnan fejvesztve szoktam kirohanni.:D:S



Mellesleg amúgy képzeljétek el úgy tűnik,h pikkelysömöröm van,na nem is ezen van a lényeg,hanem mint tudjuk az a dohányzás,stresszes életmód és az elhízás IS kiválthatja.


Anyum olvasgatta ezeket a neten,de én ezeket már rég elolvastam.

Erre ma reggel mondja nekem,hogy hááát ő nem tudja h mit kellene kenni ezekre,amíg el nem jutok orvoshoz,mert azt olvasta,h a pikkelysömörre jó a DIÉTA.

Igen mondom,meg a STRESSZMENTES életmód.Erre röhög.....


Hogy én min stresszelek?

:OOO Mondom miiiiiiin?Hát mondom ne zavarjon h minden nap szorongok,nm jókedvemből nem járok el bulizni és nem jó kedvemből nem meek egyedül boltba se stb stb.....


Erre meg azt mondja már nekem:Régen se szerettél boltba járni.Ja mondom nem,mert akkor is beteg voltam.Azt mondja nem akkor,hanem kisebb korodba....

óóó mondom jó hogy nem már azt hozod fel ,h 7-8 évesen pl féltem egyedül elmenni a boltba........



Szóval ez a gáz,h így látja ő...és így látom én.Látszik,h nem nyavalygok neki , se senki másnak.Ezáltal nem is ismerik a belső érzéseimet!!!



Ja és az a h együtt is élünk és még a viszonyunk is jó.Minden nap beszélünk stb stb....



na meek is,mert idnulunk..:)


pá pussz mindenkinek!

333. Macskanita (válaszként erre: 332. - Invisible)
2011. okt. 1. 11:15

szia:-)

hogy vagytok?

2011. okt. 1. 10:43
Sziasztok
331. Macskanita (válaszként erre: 330. - Rózsa67)
2011. okt. 1. 09:25

ja nem:-))))))))))

az kellene nekem csak:-)

330. rózsa67 (válaszként erre: 329. - Macskanita)
2011. okt. 1. 08:17
értem! :) azt hittem, hogy csak estére egyszerre 3-at vettél be! és meglepődtem :)
329. Macskanita (válaszként erre: 328. - Rózsa67)
2011. okt. 1. 07:55

szia, 3-at kell egy nap, csak próbáltam csökkenteni:-)

nem ment...:-)

dehát ez van.

328. rózsa67 (válaszként erre: 326. - Macskanita)
2011. okt. 1. 07:37
3. xanax-ot? mennyit kell szedned?
327. Bucóka20 (válaszként erre: 326. - Macskanita)
2011. szept. 30. 22:21

Ne bánd,ha kell-akkor kell!

Majd ha jobban érzed magadat,akkor csökkented az adagot.Örülj annak,ha jól vagy(már ha így van:)

326. Macskanita (válaszként erre: 325. - Bucóka20)
2011. szept. 30. 22:08
neked is:-) csak betoltam a 3.xanaxot is:-(
325. Bucóka20 (válaszként erre: 324. - Macskanita)
2011. szept. 30. 21:33
JO ejt!
2011. szept. 30. 21:05
asszem este nem leszek, holnap hajnalban meló, mindenkinek szépet-jót kívánok:-) nekem fáj a gyomrom:-(
2011. szept. 30. 20:26
én erre:)
2011. szept. 30. 20:22

sziasztok csajok! nekem eltelt a nap, igaz délután az erős kávé után beremegtem...1 órakor vettem be xanaxot, de hatkor ismét kellett, és még mindig nem vagyok tökéletes.

nem játszom vele mostanában az fix:-) merre vagytok?

321. Macskanita (válaszként erre: 320. - Sylvia31)
2011. szept. 30. 20:21

Szia Sylvia!!!

A xanaxot évek óta szedem, már csak 3* 0.25 van felírva, abból is általában kettőt veszek be. Igen, tudom, elvonás lehet, hisz mindig így járok, ha játszomvele.

Egyébként sok-sok antidepi próba után (nem váltak be) antipszichotikumot szedek...nantaridot.

Azt március óta szedem, de úgy látszik, kell a xanax is mellé...ajajaj, pedig de szívesen elhagynám már:-((((((

Te szedtél xanaxot? Ha igen, le is szokták róla? ha igen, hogyan???

Üdv: Anita.

320. sylvia31 (válaszként erre: 234. - Macskanita)
2011. szept. 30. 19:35

Macskanita!


Nekem az a szerencsés helyzetem van hogy a pszichiáterem egyben kedves jó barátom is,ő mondta hogy vigyázz!!!Ha már hányinger jelentkezik ha nem veszel be xanaxot az már elvonási tünet!!Ott már kialakult a rászokás!!Higyj nekem kérlek sokéves tapasztalatom van(sajna)Ha annyira rosszul érzed magad nélküle kérj antidepresszánst mert félő hogy rosszabb lesz a helyzet? Vagy szedsz?Nem olvastam végig a fórumot..

2011. szept. 30. 18:09

Tudom,h nem témába vág,de szerintetek mit vegyek barátomnak Szülinapjára?:) 24 éves lesz Október 15.-én,de csak akkor tudom neki majd oda adni,amikor haza jön külföldről (azaz október végén).


Hegesztő a szakmája,hobbija nincs,imádja a telefonokat(de arra amúgy sem lenne pénzem,de nem is kell neki,mert jo telefonja van).:)

Kapott már rengeteg fényképes dolgot,szóval azt már nem szeretnék.Órája is van(drága óra,szal még jobbat se tudok venni),ruhái is mindene megvan...

Nem szeretném egy parfümmel vagy valami hasonlóval "letudni"....



Kérdeztem,hogy minek örülne?Azt mondta,h annak ha szexi cuccba lennék:DD meg ha főznék valamit.Ezeket amúgy is terveztem,szóval ez csak egy része az ajándéknak.


Olyan 10.000ft körül gondolkozok maximum.


Torta is lesz,ha anyukája nem csinál,akkor max veszek neki..mert abba én nem kezdek bele.:D

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook