Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az Elevit gyógyszerről? fórum

Mi a véleményetek az Elevit gyógyszerről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. LB_08
2009. okt. 7. 12:17

én is elevitet szedtem (heti 2-szer), nekem nem volt választási lehetőségem, mert ez az egyetlen terhesvitamin, amit pajzsmirigy betegségben szenvedők szedhetnek

folsavat, magnéziumot és kalciumot még emellett is kellett szednem - szerintem ez egyénfüggő, hogy kinek miből mennyi kell

10 kg-t híztam és a babám 59 cm 4150 g lett - pont akkora mint a családban a többi baba

mellékhatást nem tapasztaltam

52. Farika
2009. okt. 7. 10:29
az "átszellemült képpel sétál" hozzászólásokhoz csak annyit írnék: mindenki akkor tudja meg mit érez és azt hogyan tudja kezelni, amikor éppen babát hord aszíve alatt. Én pl. egyik terhességemnél sem sétáltam így, de ha ezt láttam sem akadnék ki tőle, mert nem ismerem az EMBERT nem tudom, hogy ő min megy- ment már keresztül. Hadd legyen ez az ő magánügye, és amúgy is nagyon jó azt látni ha valaki boldog! Olyan ritkaság ez manapság!
2009. okt. 7. 07:51
Én hajhullásra szedtem 10 napig, teljesen megállt a hajhullásom. Régen Maternát szedtem rá, az is jó volt. :o)(Nem kötődött terhességhez a szedése.) :o)
2009. okt. 7. 07:42
Sziasztok! Én 3 hónappal a teherbeesés előtt elkezdtem szedni az elevitet. Sosem voltam nagy zabálós,mégis folyamatosan híztam./és még nem is voltam terhes,mint mondottam/ szerencsére hamar összejött a baba.nekem azt tanácsolták,hogy addig szedjem naponta,még meg nem mozdul.utána csak hetente 2-3 alkalommal szedtem. és sosem ettem chipset vagy kólát. /mivel colitisem van,ezek is tiltó listán vannak :) / 5hónapon keresztül volt hányingerem a nap 24 órájában,és nem az elevit miatt. 30kg híztam,de van 1 egészséges kisfiam,és nekem csak ez a lényeg.egyébként Hunor 3700g és 53cm volt,mikor megszületett,és 10/10 apgarral. a betegségemből adódóan nekem szednem kellet,és nem bántam meg. bár az a 30kg nagyon sok........
2009. okt. 7. 06:42

Sziasztok!

Mi 2008 nov-ben döntöttünk úgy, hogy lassan jöhet a baba. Azóta szedem az Elevitet. Végül 2009 márciusban álltunk rá komolyan a dologra, április közepén teherbe estem. Semmi bajom nem volt és nincs is a vitamintól. Ja, és idáig nagyon szép a terhességem, egyetlen hányingerem sem volt.

48. Gagababi (válaszként erre: 45. - Agis)
2009. okt. 6. 17:05

Egyáltalán nem vettem magamra. Ne hogy azt gondold, hogy egyedül vagy annak, akit érdekel a téma. Engem is érdekel,- most duplán-úgyhogy körbejártam mindenféle szempontból, nem a reklámokból szoktam tájékozódni.


Jóval kevesebb gyerek születik,mint 27 évvel ezelőtt. Azt gondolom,hogy abból adódhat a kifordulásuk, hogy nagyon sok pár próbálkozik éveken keresztül, hogy gyerekük legyen. Aztán, ha sikerül a teherbeesés, és nem veszíti el a magzatát, akkor csodaként élik meg. Ebben semmi kivetni valót nem találok.Boldogok, mert valóra válhatott a vágyuk. Bárcsak természetes lenne, hogy amikor akarják, jön a baba.


Valószínű, hogy nem fogom megtudni milyen lesz, amikor majd egyszer te is idáig jutsz, és nálad hogy fog lezajlani ez várandósság, és ami utána jön. De kíváncsi lennék rá.

47. McKenzi (válaszként erre: 42. - Gagababi)
2009. okt. 6. 16:59

Igen például azt, hogy örül annak, hogy babát vár.


szerintem mindannyiunknak vannak ilyen pillanataink terhesen - ha valaki csak ezt veszi észre és azt is ilyen negatívan állítja be, az őt minősíti.

46. McKenzi (válaszként erre: 45. - Agis)
2009. okt. 6. 16:55

hogy fordulnak ki magukból? Mi az ami ennyire bosszant téged?


Másik, hogy írd már le légyszi hol lehet olvasni a terhesvitaminok negatív hatásáról.

45. agis (válaszként erre: 42. - Gagababi)
2009. okt. 6. 14:21

Ha nem inged nem veszed magadra.


Sajnos régen nem az megy, hogy természetesnek veszzük, ha valaki gyereket vár. A legtöbb nő igenis kifordul magából onnantól kezdve, hogy megtudja, terhes.


Rengeteg tanulmány van a vitaminykészítmények hatásáról mind negatív mind pozitív szempontból vizsgálva. Engem érdekel, utánaolvastam....ha hozzád csak annyi jut el amit a reklámban ígérnek, az már a Te dolgod. Csak megpróbáltam más szempontból emgközelíteni a szedjünk-e terhesvitamint kérdést....

2009. okt. 6. 13:44

Én régóta szedek Elevitet és nem hízok tőle.

És a babák nem ezektől lesznek nagyon ha nagyok lesznek.


Persze az lenne a leg ideálisabb ha minden vitamint megkaphatnák az ételekből, zöldségből, gyümölcsből. De ez ma már nem olyan egyzsreű. Főleg azért mert a mai zöldségekben már csak a töredéke vana régi vitamintartalomnak.

43. Gagababi (válaszként erre: 41. - Agis)
2009. okt. 6. 13:37
Teljesen felesleges gúnyos megjegyzéseket tenned.
42. Gagababi (válaszként erre: 40. - Agis)
2009. okt. 6. 13:33

Te miről beszélsz?!

1. A magánügyed, hogy te mit fogsz csinálni magaddal.

2. Te most épp úgy riogatod az embert, azzal, hogy miért nem jó vitamint szedni. Szerintem a kérdést feltevő, inkább azoktól várta a választ, akiknek már van tapasztalata benne.


3.Ki az az ő, aki 6-7-8-9 hetesen átszellemülten sétál?

Én magamat beleértve nem találkoztam még olyan nővel, aki így viselkedik. Aki mégis ilyen, biztos tudna rá elfogadható érvet mondani.

41. agis (válaszként erre: 39. - Gagababi)
2009. okt. 6. 12:59

Egyébként a szüleim kertjéből eszem a zöldésget-gyümölcsöt......gondolom vitamincsökkentett termesztéssel foglalkoznak:)


Annyira el vannak hülyítve az emberek, hogy az szinte hihetetlen...

40. agis (válaszként erre: 39. - Gagababi)
2009. okt. 6. 12:58

Előbb utónn én is akarok majd gyereket, de én leszek az orvosok réme (lehet túl sokat tudok a medicináról :) ) de nem leszek hajéandó elevittel és társaival tömni magam. Mivel tejcukor érzékeny vagyok, kalciumot szoktam szedni, de azt is 3 havonta ismétlődő kúrában....biztosan vannak ételek amik nem ajánlottak, majd ha itt lesz az ideje akkor fogok is ezzel foglalkozni.


Lehet sok embert riogatni, hogy ha valaki terhes akkor ne csinálja ezt, ne csinálja azt ne egyen ezt, ne egyen azt, és persze nehogy emberként viselkedjen mert ő most terhes. Soha sem értettem miért kell 6-7-8-9 hetes terhesen egész nap hasra tett kézzel átszellemülten sétálni, mert ő terhes. Könyörgöm, nem is az első, nem is az utolsó nő aki szül...

39. Gagababi (válaszként erre: 38. - Agis)
2009. okt. 6. 12:50

Sajnos a mai élelmiszerek kevesebb vitamint tartalmaznak, ami nem fedezi a szükséges vitamin mennyiséget. Én nem értek veled egyet, mert én szintén vashiányos vagyok, és vérszegény, úgyhogy nem is tudtam róla. Nem voltak különösebb jelei. Nem kívántam a spenótot,meg a májat sem. Eleinte, amikor még távol álltam a gyerekszüléstől, hasonlóan gondolkodtam, mint te, csak mostanra megváltozott a szemléletem.

Nem a vitamintól híznak, hanem az azzal járó éhségérzettől, és sok kismama szószerint zabál mindent összevissza..Én 8 hetes vagyok, gravidát szedek, minden másnap a közbenső napokon folsavat emellett 5x eszek 1 nap, keveset, zsírszegényen, sok zöldséget, gyümit. Nem gyötör az éhség.



Egyébiránt várandósan majd a májat ki is húzhatod az étrendedből.

38. agis (válaszként erre: 37. - Gagababi)
2009. okt. 6. 11:08

A barátnőm most szült, anyám engem kb 27 éve:)

Ő sem szedett semmit, mert amelyik barátnője szedte óriási bébiket szültek. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol és nem chopset colaval tolsz egész nap, nem hiszem, hogy gond lenne. Nekem van vashiányom, és milyen érdekes, olyankor mindig spenótot meg májat kívánok (egészséges lenne a szervezetem???) és azt is eszem. Ha odafigyelünka testünkre és eleget teszünk a saját kívánásainknak normális mértékben nem fogunk tonnaszám hízni, nem lesz beteg a gyerek és nem kell felesleges plusz vitaminkészítménnyel tömni a szervezetet...

37. Gagababi (válaszként erre: 31. - Agis)
2009. okt. 6. 09:50

Nem butaság, amit írt.Amiről te beszélsz az 30 meg 50 évvel ezelőtti időszak össze sem hasonlítható a mai korral. Anyáink, de főleg nagyanyáink korában nem volt ennyi vírus, betegség, génkezelt zöldségek, gyümölcsök, nem volt ennyire szmogos a levegő, az emberek is sokkal masszívabbak voltak. Egyébként akkor is születtek beteg/beteges gyerekek, csak mivel nem volt ekkora média, vidéken semmilyen, nem is tudtak róla az emberek. Nagymamámnak pl. meghalt egy kistestvére 1 éves korában, mert gyenge volt az immunrendszere.

Nekem tavaly szült az egyik barátnőm, dohányzott az első 3 hónapban is, előtte füvezett, és még ki tudja, ivott, bulizott, semmilyen vitamint nem szedett, és egyelőre egészséges a gyereke. SZerencse, hogy nincs deformitása, vagy egyéb baja. De sosem lehet tudni, hogy nem üt-e vissza később.

A vitaminok ártani nem ártanak, egyébként nem muszáj 9 hónapon keresztül szedni.

2009. okt. 6. 08:31
Az én orvosom nem tanácsolta a szedését.
2009. okt. 5. 20:37
Sziasztok! Én az egész 41.hét alatt fél szem vitamint vettem be de attól is rosszul lettem mégis 4150 grammal született a fiam.
34. fdóri (válaszként erre: 8. - Frutty)
2009. okt. 5. 15:06

Nagy? Az én kicsi fiam 4300g-mal született.

1 hónapig szedtem csak az elevitet, utána csak Magne B6-ot ajánlott a dokim.

2009. okt. 5. 14:57
Én is szedtem az Elevitet a 3-dik hónaptól a terhesség végéig,minden eredményem jó volt és a vas hiányom is eltünt. Fiam 3700grammal és 54 cm-rel jött a világra.
32. McKenzi (válaszként erre: 25. - McKenzi)
2009. okt. 5. 14:14

ja és még hozzáteszem, hogy kilenc kilót híztam összesen, ami le is jött a szülés után (kicsit több is lement)

Viszont alig bírtam enni ami megint nem a vitamintól volt, hisz azt szedtem a szülés után is , és akkor már jó étvágyam lett.

31. agis (válaszként erre: 20. - 80e79356ac)
2009. okt. 5. 14:10
Azért tartom butaságnak amit írsz, mert ha jobban belegondolsz, hogy anyáink, nagyanyáink nem szedtek sem Gravidat, sem Elevitet, mégis szép, egészséges babák születtek, az hogyan lehet....? Barátnőm az első gyerekkel nem szedte, alig hízott 10 kilót, szép, egézséges, normál méretű gyermeket hozott világra. A második gyerekkel szedte, hízott is redesen (dupláját) és a baba is hatalmasra sikeredett...
30. mgagi
2009. okt. 5. 14:08
Én is szedtem az elevitet a terhesség előtt, közben és után. Hányingerem volt tőle az elején, de utána megszoktam a terhességem alatt nem volt semmi gond. A babám, pedig 3200g-mal és 52centivel született 10-es apgar-ral. Szerintem megérte.
29. napalm
2009. okt. 5. 14:05
Jó a marketingje;)
28. Serry (válaszként erre: 1. - Veronika72)
2009. okt. 5. 14:02

Nekem semmi bajom vele azontúl,hogy nem gyógyszer hanem étrend-kiegészítő kismamáknak.


Van akinek jó van akinek nem. Nem minden orvos ajánlja, mert ma már az Elevit is olyan mint régen a Materna.. ez már megint egy új divat.

Én első terhességem alatt Elevitet szedtem és vizesedtem tőle plusz 22 kg volt rajtam szülésre.

Második terhességem alatt Hipp natalt ittam és csak annyi mellékhatása volt,hogy kívántam a zöldséget, gyümölcsöt még.

2009. okt. 5. 13:58
én szedtem az első terhességnél elevitet, a másodiknál a gravidát ajánlották, egyiknél se volt bajom mind két gyerek 4 kg feletti volt de ez genetika, ilyen a z egész családunk, a gravidát most a szoptatás alatt is szedem és semmit bajom
26. erika84 (válaszként erre: 22. - 80e79356ac)
2009. okt. 5. 13:58
Erre meg csak azt mondom a vitamin is egy mesterségesen előállított dolog adalékokkal együtt. De abban igazad van hogy agyonvegyszereznek mindent... passz.. De elevitet akkor sem szednék. De a dokim azt mondta ez mind csak a hiszékeny kismamák kihasználása. Ezen is nyerészkednek és nagy biznisz. Gondolj bele, ez nem olyan mint a párizsi amit néha leakcióznak, mert mindig lesznek újak akik meg fogják venni. És a baba meg a szervezeted úgyis jelzi mire van szükséged. Legalábbis szerintem. De ahány ember annyi vélemény :)
2009. okt. 5. 13:58
én végig szedtem, és még a szülés után is - a laboreredményeim jók voltak, és kicsi babám lett.
2009. okt. 5. 13:57

Én terhesség előtt egy évvel már szeedtem.Mert ugye ajánlják a teherbe esés előtt 3 hónappal,csak sajna nekünk ez kicsit tovább tartott.Meg végig a terhességem alatt.Nekem nagyon jó volt.Több energiám volt,jobb volt a közérzetem.Van egy gyomor próblémám is (IBS) és mikor szedtem még a gyomrom is sokkal jobb volt.Mindenkinél más,van aki nem bírja.Nekem bevált.És a lányom se lett nagy baba,és nem nagy a f feje.Mert ezeket hallani,hogy ezért ne szed!!!!!

Nagyon jó egészséget kívánok,és szép szülést,ha majd odaérsz!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook