Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? fórum

Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? (beszélgetős fórum)


139. 25800e2d09 (válaszként erre: 137. - Unom)
2015. jan. 15. 23:07
anyáméknak kötelező volt, mint az orosz... itt legalábbis az isten háta mögött... (kicsit ironikus kijelentés na mindegy) :D
138. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 131. - Loch ness)
2015. jan. 15. 23:06
Hittan (felekezetektôl függôen) vagy etika - tudomásom szerint.
137. unom (válaszként erre: 135. - 25800e2d09)
2015. jan. 15. 23:06
A hittan? Erősen kétlem :) Vagy az előző átkosban? :D
136. unom (válaszként erre: 130. - Loch ness)
2015. jan. 15. 23:05
Tudom, de nem kellene visszafejlődni.
135. 25800e2d09 (válaszként erre: 129. - Unom)
2015. jan. 15. 23:03
elvileg régen is kötelező volt (átkosban) nekünk már csak opcionális a gengszterváltás után. államiba jártam (ok, ez általános iskola)
134. loch ness (válaszként erre: 132. - 25800e2d09)
2015. jan. 15. 23:03
Meg :)
133. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 129. - Unom)
2015. jan. 15. 23:02
Miért adta át az állam???
132. 25800e2d09 (válaszként erre: 116. - Loch ness)
2015. jan. 15. 23:02

csak őszinte gondolat volt.


No akkor ezt megbeszéltük :)

131. loch ness (válaszként erre: 129. - Unom)
2015. jan. 15. 23:02
Ezt nem tudom. Nincs valami szabály ilyen esetben, hogy vagy hittan, vagy erkölcstan?
130. loch ness (válaszként erre: 128. - Unom)
2015. jan. 15. 23:01
Bocs, de ez történelmi tény. Olvass utána. Az iskolákat, kórházakat (ispotályokat) az egyház kezdte működtetni, és csak évszázadokkal később kezdte átvenni az állam ezek egy részét. A kórházakban is azért hívják az ápolónőket nővérnek, mert a háború végéig nagyrészt szerzetesnővérek voltak az ápolók, és ez benne maradt a köznyelvben.
129. unom (válaszként erre: 123. - Loch ness)
2015. jan. 15. 22:59

Többektől megkaptam, mikor ez a téma szóba került.

Ahhoz mit szólsz, hogy vannak olyan települések, ahol csak egyházi iskola van? Tehát annak is kötelező a hittan, aki nem vallásos.

128. unom (válaszként erre: 124. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 15. 22:57

Sajnos, nem voltak.

Az, hogy az állam az egyházak támogatását várja, szégyen. Erről tényleg nem én tehetek, nem szavaztam rájuk.

127. unom (válaszként erre: 126. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 15. 22:56
A 200 évből mennyi volt, amíg őket üldözték, és mennyi, amíg ők másokat?
2015. jan. 15. 22:53
Az egyház tagjai sohasem voltak tökéletesek, az emberi gyarlóság, gyengeség mindig jelen volt, lásd Péter, Máté, Júdás, stb. Ettôl függetlenül az eszméje immár jó 2000 éve él a sok-sok üldözés ellenére.
2015. jan. 15. 22:43

Ált. iskolai osztálytársnőm járt ilyenbe. Nem túl jó a véleményem róla. Nagyon gyengén osztályoztak. Érettségin egyik tárgyból meg volt beszélve ki melyik tételt húzza és hova lesz téve. Járt is valakivel a barátnőm , aki füvezett már ott a gimiben. Szóval ez nem, hogy nem volt szigorú, de túl engedékeny is volt.

Persze ezek nyilván előfordulhatnak államiban

is.

Engem inkább a mentalitása zavar ennek a lánynak. Kb engem nézett hülyének hogy én soha nem puskáztam. Meg, hogy az egyetemeken már azt nézik (szerinte) mennyire vagy talpraesett. Magyarul csalsz-e pofátlanul. Pedig ő aztán igazán vallásos még az öccse is pap lett.

Szóval én nem hiszem, hogy van különbség katolikus és állami között. Minden attól függ, hogy milyen tanárok vannak, milyen emberi értékeket adnak át a gyerekeknek! Ha jó a tanár emberileg is, akkor mindegy , hogy az iskola állami vagy katolikus.

Én államim jártam és ott még egy főorvos fiát is kirúgtak a viselkedése miatt, pedig egészségügyi része is van. Osztálytársam volt, nem sokáig. volt, aki szórakozott egy vak lánnyal na meg kapta a büntetését, nem tudom, hogy kirúgták-e de igazgatóit kapott az biztos. Minden évben volt felvilágosítás minden osztálynak.

124. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 122. - Unom)
2015. jan. 15. 22:34

Egyvalamit figyelmen kívül hagytál: nem voltak állami iskolák, kórházak, idôsotthonok, stb.

Ezeket az állam elvette, majd egy töredékét kegyesen visszajuttatta néhány evvel ezelôtt.

Az viszont érdekes, hogy amikor az állam bajban van, az egyházak támogatását várják el.

123. loch ness (válaszként erre: 122. - Unom)
2015. jan. 15. 22:32

Az egyházi iskolákra igény van, látod. És aki abba akarja járatni a gyerekét, állampolgári joga van hozzá, ha már az állam többek között az általa befizetett adóból is finanszírozza az iskolákat. Az egyházi iskolában is ugyanazt tanulják, mint az államiban, és ugyanannyiba kerül a fenntartása, mint az államié. Ha nem lenne egyházi iskola, az oda járó gyerekeknek biztosítani kellene államit, ugyanannyi pénzért.

Különben nem tudom, mi a gondod vele, hogy valaki a hitének megfelelő szellemiségben taníttassa a gyerekét.


Azt nem tudom, ki mondta neked, hogy vissza kellene adni az egyháznak a birtokait. Szerintem fölösleges lenne, mert sok erőt elvonna az igazi feladatától. Annyiból helytálló a felvetés, hogy az egyház régen abból finanszírozta azokat a kiadásait, amit most az állami támogatásból.

122. unom (válaszként erre: 118. - Loch ness)
2015. jan. 15. 22:26

A papok, hitoktatók az egyháznak dolgoznak, az államnak semmi közr hozzá. Ilyen alapon fizesse a Tesco pénztárosát is.

Az államnak nem szabadna kiadnia a kezéből a közfeladatokat, az egyházi iskolákat, magániskolákat azoknak kéne fenntartania, akiknek az állami nem felel meg.

A cselédeket, jobbágyokat azért említettem, mert ilyenkor azt szoktam megkapni, hogy adják vissza az egyháznak abirtokait.

Az államot és az egyyházat nagyon szigorúan szét kellene választani szerintem. A mostani kormánnyal ez az egyik fő bajom.

2015. jan. 15. 22:24
Kár, hogy a lazaristákról vagy a fogolykiváltókról nem beszéltél.
120. 25800e2d09 (válaszként erre: 119. - 25800e2d09)
2015. jan. 15. 22:22
*ez a mostani csak poén
119. 25800e2d09 (válaszként erre: 117. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 15. 22:21

akkor te se hallod az egész zenekart. NA akkor te sem vagy előrébb :D


a pokol is olyan mint a menny, csak más a klíma és több az ismerős... pár életen amúgy is túl vagyok már.. ez csak poén.. bár állítólag tanulni jöttem csak elfelejtettem mit is.. nálunk ez már így szokás :D

118. loch ness (válaszként erre: 113. - Unom)
2015. jan. 15. 22:20

Nekem csak 40 éve "mossa az agyamat" :) Ezer évet nem vállalok :)


Szerinted miből tartják fent a Vatikánt? Miből támogatják a missziókat, a szegényebb egyházakat, miből nyújtanak segítséget, hogyan fogadják az adakozók pénzeit, akik pl. 3000 km-ről szeretnék támogatni az egyházat? Szerintem az ilyen dolgok kezelésére való a bank.


Az állami pénzt azért kapja az egyház, mert átvállal az államtól olyan feladatokat, amelyeket az államnak kellene ellátnia. Pl. az egyházi iskolák, egyházi fenntartású kórházak, azonkívül a papok, hitoktatók is munkát végeznek. Ezért kapnak támogatást az államtól, ezekre a feladatokra. Ha templomot kell felújítani, ők is koldulnak, pályáznak.


Nem egészen értem, miért kellene a jobbágyokat, cselédeket kártalanítani, de oké, legyen, csak akkor szervezd meg, hogy minden olyan birtok munkásait is kártalanítsák, akik a földesurak birtokain dolgoztak.

2015. jan. 15. 22:17

Te a nagybôgôt hallod az egész zenekarból, én pedig a fényes hegedû hangját.

Nagyon nem mindegy.

Számomra mindegy, hogy mi volt 50-500-800 évvel ezelôtt.

Nekem az itt és a most a fontos.

A pokolba vezetô út is jószandékkal van kikôvezve.

116. loch ness (válaszként erre: 115. - 25800e2d09)
2015. jan. 15. 22:15

Kösz a bókot :)


Nem akartalak betörni. Lehet, hogy unalmasan hangzik, de ez is ellentétes lenne a hitem tanításával... Amit azért emlegetek annyit, mert nem idegen szabályrenszernek érzem, hanem olyan törvényeknek, amik igazából belém vannak írva, csak a hitem segít, hogy eszerint is tudjak élni. "A törvény, amit adok neked, nem idegen tőled: ott van a szívedben és ott van a szádban". Nem pontos idézet a Szentírásból, de kb. ez. Ha tudnád, milyen igazi örömöt nyújt az, ha az ember ezeket a szívbe írt törvényeket megpróbálja megvalósítani, akkor nem így beszélnél. Ami meg ilyen mocskos dolog, nehogy azt hidd, hogy engem nem érint - nagyon ki is borultam egy-két visszaélésen, vagy akár azon, mikor egy pap hűtlen lett a hivatásához. De attól még a hitünk tanítása nem változik, hogy valaki megszegte, és én tovább törekedhetek előre másokkal együtt.


Akkor majd viszlát a végtelenben :)

115. 25800e2d09 (válaszként erre: 111. - Loch ness)
2015. jan. 15. 22:09

nem baj mert értettem :)


amúgy te jófejnek tűnsz, és még egyszer mondom nem a hívőkkel vagy a vallással van baom. szép és jó dolgokat tanít.

engem nem lehet betörni, eddig senkinek sem sikerült. olyan vagyok mint egy vad musztáng, és inkább szánalmat érzek semmint gyűlöletet.

ám nem vitázni akartam, de néha jó, mert ebből is tanulhat az ember. ez nem egy leépítő vita volt szerintem. mindenki szépen vázolta az álláspontját egymással párhuzamosan, nem keresztezve azt, a párhuzamos meg állítólag egyszer a végtelenben összeér :D

114. unom (válaszként erre: 112. - 569a7df0cf)
2015. jan. 15. 22:07
Ez a hivatalos álláspont? És emellett szeretetről hazudnak?
113. unom (válaszként erre: 110. - Loch ness)
2015. jan. 15. 22:07

Az egyházad ezer éve mossa az agyunkat, előnyben van.

A vatikáni bankról mi a véleményed? Az se a pénzre megy?

Felőlem azt csinálhattok, mondhattok, és abban hihettek amiben akartok. Csak az állami pénzről kéne leszállni végre...

Ha az egyházi birtokokkal jössz, akkor megemlítem, ideje lenne kártalanítani a jobbágyok, cselédek leszármazottait.

112. 569a7df0cf (válaszként erre: 108. - Unom)
2015. jan. 15. 22:06
De vedik, mentegetik, fedezik, szemethunynak az aljassagai folott.
2015. jan. 15. 22:06
Na, egyszer nem olvasom át a hozzászólásomat, és tele marad elütésekkel...
2015. jan. 15. 22:03

Nézd, WingedScourge, veled így nem tudok vitatkozni. Olyan gyűlölettel, és hangsúlyozom, KÍVÜLRŐL ítéled meg és támadod az egyházat, amivel nem tudok józan érveket szembehelyezni. Azt mondtad, sajét tapasztalataid vannak, erre most mindenféle linkekkel akarod bizpnyítani az igazadat. A linkekkel nem megyek sokra, mert ha egy izzóan egyházellenes blogot ajánlasz, az nyilván még azt is szexuális zaklatásnak fogja beállítani, ha egy pap átkísér a zebrán egy idős nénit. Mondhatnám én is, hogy megjelent az egyházunk kiadásában is egy könyv az egyház bűneiről, amioben leleplezi a ferdítéseket: leírja, mi volt ebben az egyhéz hibája, netalán bűne, és mi volt az, ami nem őket terheli. Arra biztosan azt felelnéd, hogy magyarázzák a bizonyítványukat, de ha nem az egyházról lenne szó, hanem egy megvádolt emberről, természetesnek vennéd, hogy megpróbálja tisztázni magát.


Szóval ilyen gyűlölettel nem lehet vitatkozni. Sajnálom, hogy ez él benned, és hogy így értelmezted azokat a dolgokat, amikkel találkoztál. Nem tagadom, hogy sok hiba, bűn és mocsok terheli az egyházunkat - mert emberek vagyunk, nem tudjuk tökéletesen megvalósítani a tökéletes tanítást, de törekedhetünk rá. És van, aki közben kisebbet vagy nagyobbat botlik - van, aki akkorát, hogy azt nem szabad következmények nélkül hagyni. És aki következmények nélkül hagyja, ugyanakkora bűnt követ el. Ezt én is elismerem. Csak azt nem értem, miért kell ilyenkor kizárólag az egyház rossz oldaláról beszélni. Nem lehetne néha a pozitívumairól beszélni? Mert abból sokkal több van. Csak sajnos a sok évtizedes agymosásnak látszik az eredménye: engem megdöbbent az a vad gyűlölet és elutasítás, amit belőled érzek. Na ez nincs benne a hitünk tanításában, a gyűlölet pont ellentétes vele.


Amiket pedig itt mondasz, az egyszerűen tévtanítás. Ilyet vagy az mond, aki nem ismeri az egyházat és azt hiszi, ugyanúgy működik, mint egy haszonelvű társulás, vagy az, akit nem érdekelnek a tények, hanem egyszerűen sárba akarja rántani az egyházat valamilyen okból. Úgyhogy befejezem a vitát, mert egész egyszerűen nem látom értelmét dolytatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook