Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a régi vályogházakról? fórum

Mi a véleményetek a régi vályogházakról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. Szilvóca (válaszként erre: 75. - Nívea)
2009. szept. 14. 13:21
Ha beázott a ház,és nem olyan helyen ahol a repedés van,akkor ott a külső vakolással is gondok vannak.
2009. szept. 14. 10:42

Mindenesetre sokkal jobb mint a B30-as téglából épült házak.

Jól tartja a meleget!

77. Maya05
2009. szept. 14. 10:34
Mi is most vettünk nemrégen egy vályogházat. Kb 20 éve nem meszeltek. Minden hibát lehet rajta látni. Pár helyiségben a falak durván meg vannak repedve. A szakember azt mondta, hogy az csak a vakolat, ki lehet javítani. Alapzat van. A tető pár éve lett felújítva. Penész nincs. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, de nagyon várom már. Kb az egészre 1 millát kell még költeni szerintünk.
2009. szept. 14. 08:56
Szerintem a régi vályogházakat alaposan alá kell falazni, mert tényleg hajlamosak meglepetést okozni, ki tudja milyen toldás-fódás van itt ott. Az aláfalazás sem kockázatmentes, főleg repedés alatt. De nagyon jó a hőtartásuk, úgyhogy én gondolkodnék vályogban.
75. Nívea (válaszként erre: 74. - Szilvóca)
2009. szept. 13. 22:27

Pont ez az, hogy már egy jó ideje nem él a néni. És amúgyis 20 évvel ezelőtt volt ott bármi is felújítva. Legalábbis ezt mondják. Csak az egyik szoba penésze, a többi része a háznak nem. Ezért jön már le a tapéta is.

Engem a repedezés jobban aggaszt és a tető is. Meg az, hogy nehogy megsüllyedjen a ház. Félek, hogy eddig megázott és rejtett kárt okozott, ami később jönne elő.

2009. szept. 13. 21:33
Jelenleg vályogházban lakok.Mikor apukám megvette a házat egy deka penész nem volt,azóta sincs.Ha penészes a fal azon nagyon elgondolkodnék megvegyem-e,mert elég komoly egészségügyi gondokat tud okozni.Laknak a házban jelenleg?
73. anyuca66 (válaszként erre: 58. - A4cf17146e)
2009. szept. 13. 20:47

Kb 40 éves a lakótelep ahol lakunk. A fákat ülteték a lakók egymás hegyére hátára akkoriban. Nem figyeltek arra milyen közel van a házhoz, lefolyókhoz.

Jó 22 éve az erőműbe is öregek voltak a fák. Az egész barakk folyósolyát fel kellett törni mire rájöttek a dugulás a gyökerektől van.

5 légkamrás ablakot említették hogy ott van valami " alagút " ahol tud szellőzni a lakás.

Nem akarok ilyen ablakot. Pénzem sincs rá, így mélyebben nem akarom megismerni se az ablakot, se a szakkifejezést. De itt nem az a lényeg hogy a szaknyelvet tudjuk, értsük miről van szó.

72. Nívea
2009. szept. 13. 19:53
És azt hogy tudnám megállapítani, hogy a falak mennyire épek? Mármint azt, hogy később nem fog-e megsüllyedni az eddigi esőzések miatt. Mert most elöl nincs ereszcsatorna és látszik, hogy a falra felverte a sarat az eső. Akkor gondolom mosta is rendesen a falat(főleg azok a szép viharok, amik mostanság vannak). Nem tudom hol nézhetném meg, hogy lett-e valami károsodás, süllyedt-e már, amit szabad szemmel nem látunk?! Ettől repedhetnek a falak, mi ezt gondoljuk. És az egyik szobában láttunk penészt is, meg ugyanott egy picit jön le a fal a tapétával együtt. Ott beázhatott? Ez kiszáradhat? Vagy ez már nagy baj vásárlásnál? Ha csináltatunk csatornát, akkor megoldódik a gond?
71. Nívea (válaszként erre: 67. - Nyuce)
2009. szept. 13. 19:46
Nógrád megye. Miskolc messze van :)
70. mmacus (válaszként erre: 69. - Andi6020)
2009. szept. 13. 19:13
Sajnos a rendszeres kereszthuzat sem elég, nemhogy a bukó:(
2009. szept. 13. 19:11
A műanyg ablakokkal pont az a baj, hogy túl jól szigetelnek. Lefojtja az egész lakást, szellőzés semmi, jön a penész! Újépítésűnél 100%, hogy penészes lesz, mert sokan azt hiszik, hogy a napi fél óra bukóra nyitott ablak, az már szellőztetés.
68. andi6020 (válaszként erre: 53. - Hkati2)
2009. szept. 13. 19:04
Ezzel foglalkozok
67. nyuce (válaszként erre: 1. - Nívea)
2009. szept. 13. 18:06
Nekünk is van egy eladó vályog-tégla családiházunk. Rendes alapja van, csatornája is van, lakható állapotú, bár szépíteni lehetne rajta, a fürdőszoba új. Most anyukám lakik benne, de neki túl nagy. Ez nem érdekel? Merrefelé kerestek házat?
66. mmacus (válaszként erre: 65. - A4cf17146e)
2009. szept. 13. 17:43

Igen, a kültéri, és beltéri is műanyag alapú általában.

A takarítása valóban "anyabarát" dolog:))

65. a4cf17146e (válaszként erre: 63. - Mmacus)
2009. szept. 13. 17:41

Aha. Kíváncsian várom mi lesz. És takarítani is egy álom ezeket az ablakokat.

Láttam már vályogházat műanyagablakokkal.

Egybként lassan már a házak is műanyagból lesznek. Ezt viccnek szánom. A falfestékek is műanyag alapúak ugye?

64. mmacus (válaszként erre: 63. - Mmacus)
2009. szept. 13. 17:39
Mármint nyílászáró, nem lakás, természetesen:)))
63. mmacus (válaszként erre: 62. - A4cf17146e)
2009. szept. 13. 17:39

Nekünk 10 éve van műanyag ablakunk, jó hő és hangszigetelő, azt is elismerem, nagy előny, hogy nem kell festeni, nem is színeződött el. De előtte sohasem penészedtek a falak, azóta viszont itt-ott megjelenik, a rendszeres szellőztetés ellenére is.

Úgyhogy ha lakást cserélnénk, nekem többet sosem kéne műanyag.

62. a4cf17146e (válaszként erre: 61. - Anyuca66)
2009. szept. 13. 17:32
Lehet azok a műanyagok már régiek és akkor inkább fára cserélik le. Vagy a nemrég berakottat szedig ki?
2009. szept. 13. 17:28
Még valami eszembe jutott! " Nyugaton " szedik ki a műanyagot, cserélik vissza fára. Legalábbis 2-3 éve kb ez a hír járta. A tesóm ismert olyant akik osztrákba melóztak. Tőlük hallotta. ( nem igen hallottam róla mástól )
2009. szept. 13. 17:24

Arról írt valaki? Vályogházat is lehet vakolni festeni. De előtte " drabichálóval " kell beszögelni végig.

Mellesleg napi szinten látom a szigetelők hogy dolgoznak. Nem szedik le a régi vakolatot. Nem is nedvesítik be hogy jobban ragadjon. A szigetelés után csiszolják hogy sima legyen. Valamilyen hálót, majd utána a vakolat, és a festés...

Milyen pocsékolás " negyed " táblákat az általuk hozott gyűjtőbe dobni...

Ha le kell csiszolni nem tök mindegy hány darabot ragaszt fel? A ragasztó is annyi kell ha kisebb, vagy nagyobb darabokba teszik fel...

És biztos hogy ez jó?? Nem szellőzik egyáltalán a fal..

59. a4cf17146e (válaszként erre: 57. - Anyuca66)
2009. szept. 13. 17:21
A műanyag ablakot mi is imádjuk. Ezek szerint nem fogjuk örökké imádni? Mindig arra vágytam, olyan csend van bent, még a vihar is alig hallatszik be.
58. a4cf17146e (válaszként erre: 57. - Anyuca66)
2009. szept. 13. 17:19

Ez marha jó a fagyökerekkel, most hallom először. Én amúgy is utálom, ha közel van a házhoz ültetve fa. Mire jó az?

Pláne a szőlő gyökere vágja tönkre a falakat, járdát. Az a tipikus szőlőlugas a ház mellett mekkora hülyeség! Szerintem.

57. anyuca66 (válaszként erre: 56. - A4cf17146e)
2009. szept. 13. 17:16

A lefolyórendszerbe meg előszeretettel fészkeli be magát a fák gyökerei. Milyen dugót tudnak csinálni! Társas, vagy saját meg kell csináltatni egyek se olcsó.

Műanyag ablakot többen megbánták, mint ahányan dicsérték, milyen jóóó.

56. a4cf17146e (válaszként erre: 55. - Anyuca66)
2009. szept. 13. 17:04

Na, igen, ez ismerős nekünk is. A házunkban van még 2 kis régi albak ami nem műanyag, semmi szél nem fúj be rajta, viszont a pár éves lakásban csak úgy süvített, a fürdőben meg lehetett fagyni, hiába volt ott a cirkos radiátor.

A ház kora nem garancia.

Pl ha régi a ház, a vízvezetékek is elhasznlódnak, vályog, tégla egyaránt, az külön költség.

2009. szept. 13. 17:01

Lányom osztályfőnöke teljesen új építésű lakást vettek. Rövid idő múlva a zuhanytálca mocorgott alattuk mikor használták! Olyan rejtett hibák lehetnek amiről nem is álmodsz.

Most fetünk. Néhány dolog máshova lett felfúrva. Bizony a cementet kispórolták sok helyen. Mintha csak homok tartaná össze a falakat.

2009. szept. 13. 16:59

Ha egy ház áll már x ideje, az fog is még állni y ideig. Szerintem minden csak karbantartás kérdése. A megfelelő karbantartásé.

Egy házban valóban azt fizeti az ember amit elhasznál és átgondoltabban tud fogyasztani energiát, viszont ha javíttatni kell, akkor jobban a zsebbe kell nyúlni. Újabb házon később, régi nem felújított házon hamarabb. Szerintem ezt érdemes mérlegelni.

53. hkati2 (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2009. szept. 13. 16:58
Bármilyen házat vesz is az ember annak is rengeteg hibája lehet!Én most szilikátból épített házban élek az is reped,egér is bejön a kő+ szigetelt alapon át is.Építettünk sajátot ott is volt hajszál repedés a falakon .Természetes diletáció.Van két szomszéd ház is vályogból.Az egyik vizes és penészes,érezni a szagot is.A másiknak kutya baja ,száraz,és nem különösebben reped.Szóval csak a saját szemednek ill.a szakembernek higgyj!Ja meg a pénztárcádnak!
52. anyuca66 (válaszként erre: 36. - A4cf17146e)
2009. szept. 13. 16:54

Társasba lakunk. Tudom mennyi " fölös " kiadás van. Közösköltség, képviselő takarítás, a házra is biztosítás.

Fűtés se olcsó. És ha kertesbe lakok, akkor fűtöm amikor, és amennyire akarom. 6 - 7 hónap kb a fűtési szezon akkor 40.000 körül van ( a fűtés + melegvíz felmelegítése ).

Nyáron 10.000 alatt van... Ha kezd hülni a levegő ráadásul úgy kell fagyoskodni jó darabig, mire aláméltóztatnak írni annyian hogy be legyünk kapcsolva.. Addig jól lebetegednek a kisebb gyerekek, idősebbek is. Arra nem számolnak hogy a gyógyszer mennyibe van... És amíg nincs ugye nagyon hideg épp hogy fűtenek. Fizetni pedig rendesen kell...

51. Meliga (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2009. szept. 13. 16:53
Sajnos minden haznak lehet rejtett hibája,meg az uj epitesunek is...sulyed a fal(aljzat),repednek a falak...
2009. szept. 13. 16:52
Én csak akkor venném meg a helyetekben, ha van alapja.Különben sok problémátok lehet vele.Inkább várjatok és keressetek másikat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook