Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról? (beszélgetés)
Elviselhetetlen számodra, ha valaki szereti, amit csinál? Nem hobby! Munka. Nem más finanszírozza. Fizetem az adót. De kezdhetjük elölről.
Te pedig élj a pénzközpontú felfogásoddal! Hisz tudjuk, az a boldogság titka...
Mert az állam érdekének is az kellenne,hogy legyen,hogy tanult jól képzett szakemberek legyenek,dehát nem ez az érdek hanem minnél több birka legyen akit lehet jobbra balra rakosgatni!
Egy tanulni vágyó embert aki az estleges felméréseken még alkalmasnak is tűnik támogatni kéne...nem pedig lehúzni minden bőrt!
ez olyan dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás.
megnyugodhatsz, lesz olyan akinek a megélhetés + a tandíj együtt már sok lesz.
Különben a diploma nem jelent egyet a nagyobb fizetéssel...
Levelező? Nappali? Milyen terület? Melyik suli?
Szerintem sokkal tisztábban látnánk, ha tudnánk ezeket, mert mindenki csak azt írja, hogy "nálunk", amiből sok tanulságot nem lehet levonni. Ez nemcsak neked szólt, csak megjegyeztem.
"Eszre kellene venni, hogy azert torekszik a mostani kormany a tanulas megnehezitesere, mert konnyebb a birkakat terelgetni, mint azokat, akik gondolkodnak is."
Pedig ez így van, de ilyen fórumon, ilyen emberekkel nem tudunk ilyen mélységekig belemenni. De ehhez persze, nemcsak a tanulás ellehetetlenítése tartozik, hanem úgy általában éreztetni az emberekkel, hogy nem vagytok ti senkik, azt lehet csinálni, amit mi engedünk és annak akinek engedjük. Egyszóval nyomás alatt kell tartani a jónépet, mert még nagyon elkanászodnak. Tudják csak hol a helyük...
A világban már finomabb módszereket alkalmaznak, Magyarországon meg most térnek vissza a régi, jól bevált dolgokhoz etéren...
azért nem mindegy, hogy milyen diplomáról beszélünk. Nálunk a mérnökin eleget kellett tanulni ahhoz, hogy ne legyen az embernek ideje rendszeresen dolgozni mellette (diákmunkára jutott csak idő)
másik az, hogy más sulikban nem tudom, hogy működik, de nálunk könnyebb vizsgafeladatokat kaptak a levelezősök. Nappalin egyetlen rossz válaszért is kirúgtak, ha olyan kedve volt a tanárnak.... ők is tudták, hogy van idő tanulni... :)
Fizettem tandíjat, két melóhelyen dolgoztam.
Így szereztem a diplomámat és az összes többi felsőfokú végzettségemet.
És nem esett le az aranygyűrű.............
Az tény hogy aki nem dolgozott mellette annak bőven volt ideje bulizni a fősulis haverokkal, és két héttel a vizsgaidőszak előtt kezdett el tanulni, és a vizsgáig folyamatosan sírt, hogy nem tud semmit.
Igazad van!
Még annyival egészíteném ki:
És úgy nem csipem azt a hozzáállást,hogy keresse meg a diák a pénzt a tandíjra!!A diák tanuljon szerezzen tapasztalatot az az elsődleges dolga és nem az államnak pénzt kerseni!!!!!!!Eme vélemények alkotójáról az a benyomásom,hogy a kötelező illetve ajánlott szakirodalmakat ugyan kézbe nem vették...inkább kézenforgó jegyzetekből tanult.Mert aki tanulni akar és valóban a szakma hívatottja az komoly időbe telik...és vajmi kevés idő marad százezreket keresni!!!
Szóval mindenképp mínőségi romláshoz vezet, ha úgy hogy gazdag szülők finanszíroznak hol úgy hogy a szerencsétlen diák a pénz keresés közepette nem tudja a szakmáját megtanulni!!
Sziasztok! Irtam mar parszor regebben erre a forumra, de nem birom megallni, hogy visszaolvasva az eddigieket ne reagaljak par mondattal.
A kutyakedveloknek irom, hogy en is az vagyok, de abbol a penzbol, amit itt emlegettek, nekem a kutyammal egyutt kell megelnem, nem pedig a kutyusra koltok havi 50 ezret jo esetben, vagy akar 100-at is. Amikor az emberek tobbsegenek kokemenyen megelhetesi gondjaik vannak, szegyellnem leirni, hogy ennyit koltok a kutyamra. Jo vicc osztani az eszt olyannak, aki ezek szerint konnyeden el, minden bizonnyal nem a sajat fizetesebol, mert olyat meg nem latott a vilag, hogy valaki fosuli mellett havi tobbszazezret keressen.
Masik gondolatom kapcsolodik gyoparehoz. Sem a tanarok, sem az orvosok, egeszsegugyi dolgozok nincsenek megfizetve, csak hogy parat emlitsek. De jo esetben ezeket a palyakat hivatastudatbol valasztja az ember, ha nem igy van, attol mentsen isten! Gondoljatok mar bele, hogy mindenki kerulhet korhazba, ahol nem hiszem, hogy orulne, ha nem okos, elkotelezett, jol kepzett orvosok kezelnek, hanem olyanok, akik meg tudtak fizetni a diplomajukat! Eletek mulhatnak ezen! Es azt se nagyon szeretnem, ha a gyerekeimet hozza nem erto "pedagogusok" tanitanak. Gondolom, sokan vagyunk meg igy ezzel
Kar cinikusnak lenni, olvastam olyanm hozzaszolast, amelyben valaki arrol beszelt, hogy milyen piszoksag is, hogy nincs minden varosban fosuli, egyetem. A cinizmusnak is vannak hatarai! Nem arrol volt itt szo, hogy kenyelmetlen utazgatni, hanem arrol, hogy sokszor lehetetlen! S akinek nincs penze koleszra, alberletre - es nagyon sok ilyen van - akkor az felejtse el a tanulast? Szep kis eselyegyenloseg, mondhatom!
Azok, akik most annyira a tandij mellett vannak, vajon jartak-e fosulira, illetve fizettek-e tandijat annak idejen? Majdnem biztos vagyok abban, hogy nem.
Eszre kellene venni, hogy azert torekszik a mostani kormany a tanulas megnehezitesere, mert konnyebb a birkakat terelgetni, mint azokat, akik gondolkodnak is.
Elnezest a politizalasert, ha baj, Hoxa ugyis kitorli.
Nem mondom, hogy ezek nem kellenek hozzá, de ez nem elég! Kell még egy jó nagy adag szerencse is. De hívhatjuk isteni gondviselésnek is.
Aztán manapság sokszor az is elég, ha jó helyre születsz.
Én nem azért mentem, hogy jól keressek - vannak olyan szakok, amelyekkel ez eleve esélytelen, tudsz róla? Pl. Tanári pálya, egészségügyi szakok, egyes tudományos pályák (akár humán-, akár természettudományos). Ide általában a tudás szeretete miatt, mély érdeklődésből és hivatástudatból mennek a fiatalok. Mert egyszerűen tudást akarnak. Az országnak pedig szüksége van a tudásukra.
Eszembe jut a cikk a fiatal biológusnőről (most olvastam a Nők Lapjában), aki kutatásaiért díjat nyert: pont annyit keres (közalkalmazott), hogy el tudja tartani a férje - ezt nyilatkozta. Szerinted ő a pénzért lett biológus?
szerintem azok hozták a döntést akik nem is tudják elképzelni hogy mi van akkor ha van két gyereke,és mind kettő okos".-és tanulni akar,mert látja szülei szegénységét hiába güriznek,csakhogy pl-én rokkant nyugdijból nem tudom fizetni,marad az hogy felvegyék a diák.hit.t. és abból boldoguljon,még dolgozni sem fog,,,de már hitel van a nyakában.és nem is biztos hogy kap oljan nagyon jól fizető munkát hiában tanult.!!!
arról nem is beszélve hogy a mostani nagy okosokat ingyen tanitatta az álam,nekik már könnyű döntést hozni ijen áron.
Azért jártam (járok) főiskolára, hogy jól keressek és mindenki aki fősulira megy azért megy oda, hogy jól keressen, akkor egyrészét fizesse meg annak, hogy késöbb jól keressen. A fősuli mellett két kezi munkával (fizikai) teremtettem elő a pénzt arra amire kellett.
Én már nagyon régóta vártam ezt az intézkedést.
Azt mondod, hogy jól keresel. Ebből indulsz ki! Azt hiszed, hogy más is.
Van egy szép rózsaszín szemüveged, és azt hiszed, minden rózsaszín. Pedig az emberek többsége hiába dolgozik napi 8 órát, még túlórázniuk is kell, hogy meg tudjanak élni! Sajnos a pénz kereset nem akarat kérdése! Ha ez így lenne, akkor nem lennének megélhetési gondjai az embereknek, és kifizetnék a tandíjat is. Dehát ma már örül az, akinek munkája van.
Dehát hiába érvel ilyennel egy átlagember, te, és a hozzád hasonlók el képzelni sem tudják miről van szó. Te csak hajtod a magadét, de hogy vedd a fáradságot, és egy átlagkeresettel utána számolj ezeknek, már nehezen megy neked.
További ajánlott fórumok:
- Egészségügyi Főiskolai Karokon van távoktatás?
- Tudja valaki, hogy van-e nem nappali tagozaton főiskolai oktatás, ami államilag támogatott?
- A korábbi 4 éves főiskolai képzés diplomát adott?
- A főiskolai diplomámhoz még nem kellett anno nyelvvizsga. 40 elmúltam bőven, újra tanulnék, de nem nyelvet... lehet?
- Mi a különbség az egyetemi / főiskolai végzettség között?
- Önéletrajzban a főiskolai tanulmányt érdemes feltüntetni, ha az nem szükséges az álláshoz? Lehet hátrány?