Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségügyi Főiskolai Karokon van távoktatás? fórum

Egészségügyi Főiskolai Karokon van távoktatás? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Serry (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 20. 15:55
Na igen de nem mennék el 12 órába a két gyerek mellől. Nincs aki segítsen nekünk. Hogy hagyjam pl éjszakára csak az apjukkal? Meg fordítva se jó, mert nappal meg van olyan,hogy apa csak este 7-kor ér haza ,mert még másod melója van. Addig hová tegyem őket?
49. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 48. - Serry)
2009. márc. 20. 14:18
Tegnap hallottam a híradóban, hogy a régi fajta végzettséget kérik még mindig a kórházak ezért hiába van ápolónőhiány, nem veszik fel az újakat, mert a régi fajta a követelmény azt meg már nem lehet megszerezni. Lehet, hogy a Tiéd is ilyen? Ha igen akkor két kézzel kapnának utánad a kórházak.
48. Serry (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 19. 21:03
Igen az ápolóim OKJ. Még a legelső garnitúra.
47. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 46. - Serry)
2009. márc. 19. 18:20

De tudsz élni az már látszik! Irigyellek érte. Ez a fajta hozzáállás kéne nekem is. Egy kis talpraesettség, hogy tudjam képviselni az érdekeimet. De nekem ez sosem volt erősségem.

Én is szeretnék másoddiplomát(hol van az még)

Vagy pedig gondolkodom egy ápolónői OKJ-n mert ugy látom diplomát ezen a szakirányon nem éri meg szerezni. Nem akarják/tudják megfizetni.

Az ápolónői végzettséged OKJ?

46. Serry (válaszként erre: 45. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 12. 09:01

Egyedül a egtan tanárit csináltam levelezőn gyereke mellett. Ha anyóson múlik soha nem lenne másod diplomám. Olyan "sokat segített".


Azért nem kellett választanom, a család, karrier, tanulás között mert támogató hátterem van. S a másik azt csinálom amit szeretek. Most nagy dilemmák előtt vagyok állást keresek, mert jövőre muszáj lesz visszamennem dolgozni. illetve elmennem. Mert vissza oda ahol eddig dolgoztam nem tudok.( 180 km-re van)

Egyénként az a jó nálunk a mi családunkban,hogy ezek közül a férjemnek sem kellett és kell választania.


Én úgy vagyok a pályán 1996 óta, hogy közben tanultam. Vagyis ápolói után dolgoztam, aztán kerültem nappalin a fősulira. S utána megint dolgoztam.

Én egy folytában keresem a lehetőségeinket. Mert most igaz visszamegyek a munkába, de idővel s még 40 éves korom előtt szeretném megszülni a 3. gyerkőcöt. S 40 felett már ki tudja milyen esélyem lesz a munkára. Így is nagyon gázos.

45. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 44. - Serry)
2009. márc. 12. 07:33

Értem. Ebben igazad van, mindenképpen megéri növelni az ismeretanyagot. Eddig is ezen a pályán dolgoztál? Az utolsó három képzés közt volt amelyiket nappalin végezted?

Szerencsés vagy, hogy nem kellett választanod a tanulás-karrier és a család között.

44. Serry (válaszként erre: 42. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 11. 16:30

Nem csak azt látom,hogy van még mivel foglalkoznom, amivel bővíthetem az ismerteim és a munkaerőpiacon eladhatóbb leszek.


Hány éve is tanulok már?

8 általános

4 gimnázium

3 ápolói

4 dietetikai főiskola

3 egészségtan tanári főiskola


Ahhoz,hogy jobban felvegyenek eü szakközépbe tanítani kéne az eü gyakorlatvezetői ami 10 hónap.


Igen láttam,hogy leírtam ugyanazt amit te. Nem olvastam akkor még:(

43. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 40. - Serry)
2009. márc. 11. 15:13
MIntha én is ugyanezeket irtam volna.. :)
42. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 41. - Serry)
2009. márc. 11. 15:13

Te jó ég! Ha én már ennyi mindenen túl lennék, biztosan a tanulás lenne az utolsó dolog ami eszembe jutna..

Te tényleg komolyan veszed az élethosszig tartó tanulás fogalmát?!

41. Serry (válaszként erre: 32. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 13:55

Köszönöm. Azért is kaptam bele a másod diplomába, mert akor még GYED-GYES mellett ingyen volt. A 4 hónapos kisfiam mellől mentem felvételizni és előre kértem magam, mert haza kellett érnem szoptatni.


most meg azon töröm a fejem,hogy még mit tanuljak. Egy nyelvtanfolyam az biztos, de még akarok valamit.

40. Serry (válaszként erre: 28. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 13:53
Nem nem plusz pont mert nem szakirányú ha egészségügybe akarsz menni. Akkor valami eü- kellett volna amid van egyik sem az. Pót felvételiket aug.ban hirdetik meg. Újságokat kell figyelni illetve a www.felvi.hu oldalt. Szeptemberben már beiratkozás és suli van.
2009. márc. 11. 10:56

A szeptember eleje az az intézmények visszajelzése a döntésükről, hogy felvettek-e vagy sem.

Ugyanazokat a dokumentumokat kell csatolnod, amiket a rendes felvételi eljárásban is csatoltál volna. C tip. nyelvvizsgáért is 30 pluszpont jár.

38. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 10:50

Védőnőire szinte biztos,hogy nem fogadják el a postai ügyintézőidet. Hiszen teljesen más. Nekem Irodavezetőim van, és azt sem fogadták el a szervezőire pedig itt voltak hasonlóságok..


A felvi.hu-n fent lesznek a pótfelvételis meghirdetések, de ha jól emlékszem az újságokban is megtalálható. Még azt is meg szokták határozni mikorra érdemes várni őket. Szerintem eléggé kell sietni mert nincs sok idő a böngészsére és jelentkezésre. Bár még nem jelentkeztem igy.

2009. márc. 11. 10:45
Bocsi, ennyi lehet az eltérés.
36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 31. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 10:43

Igen, szeretem. Kezdem megszokni is, nagyjából tudom hogy mennek a dolgok, a többiek is jó fejek. Már próbáltam érdeklődni, volt akiktől jót volt akiktől rosszat hallottam de gondolom ez mindenhol igy van. Felröppentek olyan vélemények, hogy félvállról veszik a képzést, elérhetetlenek a tanárok stb..

Volt egy osztálytársam aki innen ment Győrbe. Itt minden sikerült neki, ott most semmi. Állítólag az könnyebb volt. De lehet hogy csak elbizta magát hogy ha ott tavaly meglett biztos itt is meglesz és lazitott. Nem tudom mi az igazság.

35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 30. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 10:36
A ponthatárok július 23.-án derülnek ki. Ez után nem sokkal az intézmények meghirdetik a pótfelvételit. Augusztus közepe ált. a pótfelvételi beadásának határideje. Csak egy intézménybe és egy szakra lehet jelentkezni ennek keretében, és a jelentkezési lapot közvetlenül az adott intézményhez kell eljuttatni. Egész augusztusban tele van az újság hirdetésekkel. A pótfelvételi leárta után OKJ-vel.
34. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - 8565183eb5)
2009. márc. 11. 10:29
Igen, csak akkor. Ha köszönőviszonyban sincsenek egymással akkor hiába csatolod, nem fogják figyelembe venni. Azt hiszem min. 20 vagy 30%- nak egyeznie kell ahhoz hogy elfogadják.
2009. márc. 10. 23:46
Tudomásom szerint nincs,de esti tagozat van.
32. 8565183eb5 (válaszként erre: 27. - Serry)
2009. márc. 10. 22:09
Ügyes vagy nagyon. Gratulálok.
31. 8565183eb5 (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 10. 22:08
Kérdezz meg ismerősöket hogy milyen az a suli. tanárok milyenek stb és ha jó csak akkor menj. A mostani sulidat egyébként szereted?
30. 8565183eb5 (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 10. 22:06
Akkor pótfelvételizni csak szeptemberbe lehet majd? Hol tudom majd nézni?
29. 8565183eb5 (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 10. 22:04
Akkor csak akkor ér plusz pontot ha szakirányú? Akkor nekem ez nem is plusz pont? : :-(
28. 8565183eb5 (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. márc. 10. 22:02
Most postai ügyintézőire. De megvan már a pincér sulim meg logisztikai ügyintéző. Tudom hogy költségtérítéses maradok de akkor ha már lesz biztos munkám tudok fizetni akkor.
27. Serry (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 10. 18:46

Nem nem csinálom. Már diplomáztam a másodikon is.:))

Intézmények közt is lehet átjelentkezni. De tényleg várd meg amíg befejezed ezt a félévet. Közben meg érdeklődd meg ott ahová szeretnél menni,hogy milyen feltételekkel vesznek át. Mennyi kreditet kell teljesíteni stb.


Nálunk anno úgy volt még Bolgona és kredit előtt,hogy ha adott félévben meg volt a 3,67-es átlag akkor lehetett a másik suliban kérvényezni az átvételt. A ott akkor kellett vizsgázni azokból a tárgyakból ami esetleg nálunk nem volt.

26. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Serry)
2009. márc. 10. 17:44

A második diplomádat csinálod? Minden tiszteletem!! Az elsőt államin végezted?

Amugy én is váltani szeretnék, mert a lakóhelyemen is van ilyen szak és ha nem muszáj nem utazok 160 km-t. Valószinü nekem is kellett volna jelentkezni. De ezt az évet még befejezem, hogy átvegyék krediteimet.Intézmények között is átjelentkezhetnék? A ktg térités levelezön itt is ugyanennyi de járt utat járatlanért félek elhagyni. Szerintetek??

2009. márc. 10. 17:36
Helyesbitek: nem nem indul, hanem betelt a létszám és nem hirdetnek pótfelvételit.De ktg téritéses szakokra nem sürün szokott betelni, igy van rá esély hogy hirdetik majd..
24. Serry (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 10. 17:35

Nem mindenhol fogadják el. Sajnos. Nálunk pl semmilyen OKj-t nem fogadtak el. Sőt volt olyan tárgyunk ahol nagy nehezen fogadták csak el a nappalis diplomámmal megszerzett tárgyat. Újra kellett volna ugyanabból vizsgáznom.

Intézménye válogatja.

23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 20. - 8565183eb5)
2009. márc. 10. 17:34
Pótjelentkezés ált. csak költségtéritéses szakokon indul és nagyon kell kapkodni mert szeptember elejére szoktak visszajelezni hogy most akkor mi van. LEgalábbis nekem ezt mesélte egx pótfelvis csaj. Az előnye, hogy 4 ezerrel olcsóbb, a rizikója pedig hogy nem biztos hogy indul az a szak ahová készülsz.
22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. márc. 10. 17:32
Szakirányú jelentkezésnél az OKJ-t beszámíthatják 30 pontért. Egy másik szakon nekem is beszámitották volna, ide sajnos nem jó.
21. Serry (válaszként erre: 20. - 8565183eb5)
2009. márc. 10. 17:03

Nem biztos,mert ott nem hirdetnek meg minden szakot. S ha nem hirdetik meg a védőnőit, ugye jól emlékszem. akkor megint csak februárban tudsz jelentkezni.

De lényeg,hogy ott csak kötségtérítésere vesznek fel. Halaszthatsz, de akkor is költségtérítéses leszel.

Milyen tanfolyamra jársz most?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook