Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önéletrajzban a főiskolai tanulmányt érdemes feltüntetni, ha az nem szükséges az álláshoz? Lehet hátrány? fórum

Önéletrajzban a főiskolai tanulmányt érdemes feltüntetni, ha az nem szükséges az álláshoz? Lehet hátrány? (tudásbázis kérdés)


27. Judit__ (válaszként erre: 26. - Judit__)
2011. máj. 7. 07:24
már ha nem tünteted fel h befejezted.. jajj reggel van :)
2011. máj. 7. 07:23
Ha nem fejezted be, akkor beírhatod, hátrányod nem lehet tőle, ha befejezted és butikba jelentkezel eladónak, nem fogsz kelleni, mert magasabb fizukategóriába esel.
2010. júl. 13. 19:22

Megtaláltam a választ!


5. A befejezetlen iskolát se hallgassuk el!


Ha nem fejeztük be az egyetemet, ne hallgassuk el, de ne is állítsuk, hogy sikerült lediplomáznunk, mert könnyen kiderül, hogy blöffölünk. Jegyezzük inkább le, hogy milyen tantárgyból sikerült kreditet szereznünk, elvégre abból biztosan van - még valami - használható tudásunk.

2010. júl. 13. 18:48

Önéletrajzba beírjam hogy jártam ugyan főiskolára 3 évig de azt nem fejeztem be :(

nagyon nehéz volt el voltam csúszva 7-8 évig nem járhattam oda... igy csak most adtam fel!

Bele írjam vagy ne írjam????

Hisz tanultam ott 1-2 dolgot... dehát igen itt mindig csak a papír számit...

2010. márc. 29. 08:46

lehet hátrány.

egy közeli ismerős túlképzett és azért nem vették fel mert több fizetést kellett vna neki adni.

nem kell túl beképzeltnek lenni és ha nem kérik nem kell beírni...mert elbukhat rajta vki..

nem büszkeségről van szó hanem a megélhetéséről vkinek akkor ezt is mérlegelni kell.

büszkeségből nem lehet megélni!!!

2009. febr. 3. 21:30

a túlképzettséggel nem csak az a baj, hogy esetleg több pénzt kérnél el, hanem az, hogy ha adódik egy jobb,egy olyan, ahol megfizetik a végzettséget, rögtön lépni fogsz.

Másrészt nevves a 4 évre kitalálni valamit. Valamint, ha egyszer kiderül, mert tuti ki fog, akkor nagy gáz lesz. Szóval én beleírnám, ha kellek kellek, ha nem, nem. Legyél büszke rá! :-)

21. aaa82 (válaszként erre: 20. - C42a13b98c)
2009. febr. 3. 21:05
szociális munkás szak
20. c42a13b98c (válaszként erre: 18. - Aaa82)
2009. febr. 3. 21:04
szabad tudni, hogy mi az?
19. c42a13b98c (válaszként erre: 17. - Aaa82)
2009. febr. 3. 21:03
akkor úgy kell cselekedni, mint Szivárvány írja. Leírod, de melléteszed, hogy mivel nem szakmába vág a munka, ezért emiatt nem igényelsz magasabb fizetést...
18. aaa82
2009. febr. 3. 21:03
Én nem azért jelentkeztem annak idején erre a szakra, hogy legyen egy diplomám, hanem mert ígéretes szaknak tűnt, legalább is külföldön már akkor az volt. Csak sajnos Mo. még mindig nem tart ott.
17. aaa82 (válaszként erre: 15. - 2d5a00656a)
2009. febr. 3. 21:00
pontosan, betöltik olyan emberek, akik elvégeztek egy hasonló tanfolyamot, olcsóbb, az én környékemen legalábbis így van
16. c42a13b98c (válaszként erre: 13. - 2d5a00656a)
2009. febr. 3. 20:59
Ebben egyetértünk...és még mindig nem értették meg. Továbbra is fejpénz van a felsőoktatásban(normatívának hívják, de fejpénz), ezért sokat vesznek fel, egyre alacsonyabb ponthatárokkal. Botrányos a felsőoktatásba bekerülők tudásszintje(és alapműveltsége is), és csak remélhető, hogy esetleg a kimenet színvonalasabb lesz...
15. 2d5a00656a (válaszként erre: 14. - Aaa82)
2009. febr. 3. 20:56
Feltételezem,nem azért nem dolgozol ott ahol a végzettséged hivatott mert nem akarsz,hanem mert nincd kereslet?!:)
14. aaa82 (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2009. febr. 3. 20:54
Nem feltétlenül kevesebb a fizetés, nem egy legjobban kereső szakot végeztem sajna. Pontosabban nem túl kersett szak.
2009. febr. 3. 20:53

Magyarország a felsőfokú végzettségűek hazája,ebbe fullad bele ,Mindenki elvégez legalább egy kis főiskolát,ha másképp nem akkor térítésesen,kisebb papírral.A baj csak az hogy nincs szükség rá,mert a szakképzett szakmunkás meg óriási hiánycikk,na meg a kétkezi szakember .Civilizációs gond ,a fejlettek baja/Pl. Németország ahol minden munkát a Jugók és Törökök végeznek ,és lassan többen lesznek../

Nem tudják ,és nem is akarják megfizetni a túliskolázott értelmiségieket a a magánszférában vállalkozók,nem nyújtanak többet,de többet igényelbek a végzettségükre hivatkozva.

12. c42a13b98c (válaszként erre: 9. - Aaa82)
2009. febr. 3. 20:51
BTW, ha elvégeztél egy főiskolát, akkor miért nem abban dolgozol, miért "elégszel meg" olyan munkával, amihez középfokú végzettség is elég és persze ezzel a fizetés is kevesebb...?!...
2009. febr. 3. 20:50
Én anno feltüntettem, de Nekem sem kérték, viszont aláírattak Velem egy papírt, hogy emiatt nem kérek többet!
10. c42a13b98c (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. febr. 3. 20:48

Ó, bocsánat lehagytam az idézőjelet, de azért sztem lehetett érteni, amit írtam, ugye?! Régebben ez nem volt szokás, örültek, ha minél több dolgot tudott valaki, persze nem is így működött az oktatás, különösen a felsőoktatás...

És egyébként, ha két különböző területen van főiskolai végzettsége, akkor is túlképzettnek minősíthetik, pedig az a fizetésén már nem látszik meg...

9. aaa82 (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. febr. 3. 20:46
Én is pont ezen gondolkoztam, mert elvileg más kategória a fizetésnél, mint a csak középfokú végzettségűeknek. Mit tegyek?
2009. febr. 3. 20:43
Nekem is volt ahol hátrány volt hogy más végzettségem is van.
2009. febr. 3. 20:43
sztem egy foiskolai végzettség még nem jelent tulképzettséget..manapság sok embernek van és sztem nem kell titkolnod amit elértél.
2009. febr. 3. 20:42
Azt hiszem ez nem a divat miatt van hanem mert vannak a munkáltatóknak a munkavállalókkal szembe n kötölezettségei,ha azok valamilyen képzésben /pl .főiskola ,egyetem,nyelvvizsga stb/részt vettek.Más a "kategóriájuk" többet kell értük fizetni akkor is ha a munkakör nem igényli,ezért nem őket választják.
5. c42a13b98c (válaszként erre: 4. - Aaa82)
2009. febr. 3. 20:37
Jah, hát akkor nem kérdés, bele kell írni...vagy dátumok nélkül kell feltüntetni a végzettségedet...max. ha rákérdeznének, akkor "bevallod"...
2009. febr. 3. 20:31
Igen, én is attól tartok, hogy túlképzettnek gondolnak majd, és ezért utasítanak el. De akkor érettségi után van 4 üres évem. Valóban jó lenne belelátni a fejükbe :)
2009. febr. 3. 20:29
Ha nincs köze az álláshoz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet beleírni. Újabban divat lett túlképzettségre hivatkozva elutasítani a munkavállalókat...
2009. febr. 3. 20:29

az én barátnőmet egy halom helyre azért nem vették fel, mert túlképzett - ajánlom, hogy csak azt tüntesd fel, ami szükséges az állás elnyeréséhez (természetesen ha te úgy gondolod, hogy akkor hamarabb felvesznek, akkor miért is ne, hát csak megvan az is - de nem feltétlenül díjazzák mindenütt, mert félnek tőle, hogy esetleg több fizetést fogsz követelni, mint amennyit adnának csak mert képzettebb vagy, mint amit ők elvárnak)


jó lenne néha belelátni a munkáltató fejébe, hogy hogyan is gondolná a munkását, nem? :)

2009. febr. 3. 20:24
Önéletrajzban a főiskolai tanulmányt érdemes feltüntetni, ha az nem szükséges az álláshoz? Lehet hátrány?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook