Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) fórum

Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jún. 2. 15:19

Semmi.Ha össze tudják egyeztetni a kettőt,akkor miért ne?Lehet például tanulni a pici alvásidejében is,neki akkor teljesen mindegy,hogy mit csinál az anyuka.

Zárójelben megjegyzem,nekem nem menne a lányom mellett a tanulás.

75. samsam
2009. jún. 2. 14:44
szerintem éljen a suli!!!! itt a pici fiam az egyik oldalon, a könyv a másikon, és uccu neki, tanulunk. nem vettem észre, hogy sérült volna emiatt. :P sikerült a számvitel vizsgám, és most készülök egy szigorlatra, utána diplomázok! amig vizsgázok, anyuék vigyáznak a babára...
2009. jún. 2. 14:31

Persze, vagy akár kezdjenek neki egy újnak. Persze tudom, hogy nagyon sokféle élethelyzet van, de aki megteheti (igénye van rá, pénze, segítsége), az uccu neki.

Ja, és valahogy kimaradt, hogy milyen tanulmányokat!!! Tehát, anyák érettségizzetek le! Tanuljatok nyelvet! Fejezzétek be az OKJ-s képzést!

2009. jún. 2. 11:55
Jól teszik, pláne a mai világban.
2009. jún. 2. 09:57
Nagyon okos dolog kihasználni ezt az időt, és tanulni. Az az anya, aki mindent feláldoz a gyereknevelés oltárán, többet árt a gyerekének, mint aki megvalósítja a céljait mellette. Egy nő nem "csak" anya vagy feleség. Ember saját tervekkel, igényekkel.
2009. jún. 2. 09:49
Én is szerettem volna egy másik szakot is elvégezni levelezőn az itthontöltött idő alatt,de pont most nem indult.Minden tiszteletem azoké ,akik képesek tanulni pici gyerek mellett is.Sok sikert kívánok nekik.
2009. jún. 2. 08:40

Szerintem nagyon helyes,és kitartást nekik a tanuláshoz!

Kész vagyok az olyan nőktől,akik nonstop a gyerekkel vannak,és lefikázzák azokat az édesanyákat,akik bölcsibe adják a gyerkőcöt a munka vagy a tanulás miatt.Mintha az valami rettenetes bűn volna,ha vágyik az anya saját karrierre,vagy csak egy kis gyerekmentességre./mert igenis néha szükség van rá/

2009. jún. 1. 09:49
akinek célja van az valósítsa is meg mert a mai világba elveszik!!!!
2009. jún. 1. 09:11

Az én véleményem-sajnos nem jó!

Akik gyermeket vállal,akkor CSAK AZ legyen a hivatása!Annyira rövid az-az idő,amit kisdedként együtt tölthettek.A tanulásra,önmegvalósításra pedig lesz még idő.Kb.13 éves korban elkezdenek "leválni"rólunk.Elkezdenek önállósodni,ezzel is lehetőséget adva egymásnak az önálló programokra-miért ne tanulhatnánk ekkor!!!Majd meglátjátok,akik másként döntöttek,lesz még idő,mikor sajnálni fogják a kiesett időt.Használjátok ki azt a néhány évet...és szerezzetek sok-sok örömteljes pillanatot egymásnak!Éljétek meg pozitívan azt,hogy egy kisgyermek számít rátok a nap 24 órájában!

67. Wendy87 (válaszként erre: 65. - Supin)
2009. febr. 25. 13:34
Köszönöm szépen :)
66. 580dbd446c (válaszként erre: 64. - MelisUK)
2009. febr. 25. 10:56

Olyan jó akinek van aki vigyázzon néha a kicsire. Nekem sajnos nincs. Hiába anyu és anyósék is vigyázhatnának, egyik se teszi. Anyura pl nagyon haragszom emiatt, az egy éves unokáját ha kétszer (na jó vagy 6szor) látta, azt is ha nekem volt dolgom felé és bementem a rendelőbe beköszönni. Azért felhív kb 3-4 havonta egyszer, hogy ugye a sulit csinálod? Mondom igen, de kéne vigyázni a kicsikre pár órára, amíg az esti teszt van. Na erre felháborodik, hogy mindenki magának szült, oldjam meg ahogy tudom :S Lehet neki van igaza, mert olvastam itt is hasonló hozzászólást már.

Amúgy énis támogatom, hogy valaki tanuljon a gyes alatt, már csak azért mert sok az a 3 év kihagyás, kell a továbbképzés. Én is lehet inkább valami levelezőn próbálkozok inkább egy másik szakmát tanulni, bár abban nagyon nincs tapasztalatom. Majd alakul!

65. supin (válaszként erre: 53. - Wendy87)
2009. febr. 25. 10:41
Kitartást és sok szerencsét neked!!
2009. febr. 25. 10:39
Hogy jól teszik. Azért mert besikerült a baba, még nem kell abbahagyni az iskolát. Nem kell a nap 24 órájában a gyerekkel lennie az anyának, más is vigyázhat rá.
2009. febr. 25. 10:31
Sajnos nagyon nehéz. Már írtam ide nemrég. Amíg a párom itthon volt, nem volt gond, vigyázott a kicsire, így el tudtam menni tanulni. De mihelyt elment megint dolgozni, magamra maradtam. Apa csak hétvégén jár haza. Akkor nagyot oviba, kicsit bölcsibe és meg rohanhattam suliba. Ráadásul sokszor az évközi tesztek este 8- fél10ig vagy reggel 6-fél 8ig voltak megtartva, amire nem tudtam elmenni. Így mindenből vizsgáznom kellett. A vizsgák jól sikeredtek, de úgyhogy egyedül maradtam ráment volna a gyerekekre, nem bírtam lelkileg, a kicsi még kicsi volt a bölcsihez, nem szívesen hagytam bent. Így csak 2 hónapig kellett odajáratni. Kiiratkoztam, megpróbálok más után nézni. Tanulni gyerekek mellett csak támogató háttérrel lehet. Becsülöm, akiknek ez összejött/összejön, nekem nem sikeredett.
2009. febr. 2. 17:28

Sziasztok! Nekem még pici baba volt a fiam, amikor esti gimibe jártam,majd sikeresen leérettségiztem! :))

A férjem nagyon jól elvolt a fiunkkal:) És nekem is kellett ez a heti két alkalom! Teljesen feltöltődve értem haza és nagyobb intezitással szeretgettem a fiamat!!

61. kszisz
2009. febr. 2. 16:26
Semmi elítélendőt nem látok benne, sőt! Kell hozzá bőven kitartás, mert nem egyszerű, főleg ha a baba se nyugis természetű és még szopizik is, úgyhogy elismerésm mindenkinek, aki bevállalja! Tapasztalatból beszélek :)
2009. jan. 25. 18:52
Nagyon helyeslem!
59. supin
2009. jan. 25. 18:35
Értelmes gondolat.! Okos anyák!!!
2009. jan. 25. 18:25
Nem mennek el a baba mellöl,a baba mellet is lehet tanulni.Én minden kismamának javaslom.
2009. jan. 25. 18:15

Én is tanulnék gyerek mellett.

Miért ne?

Jo pap holtàig tanul.

2009. jan. 25. 10:22

Teljesen normális tanulni a gyerek mellett.

Én mindkettő mellett tanultam, az egyik most jogon negyedéves:) az ember nem a gyerekei rabszolgája!

55. cipa
2009. jan. 25. 00:51
Az nem jutott eszébe a sógórnődnek, hogy esetleg besegítsen neked?
2009. jan. 20. 08:56
Ne iratkozz ki, maximum halassz! Utána még mindig eldöntheted, hogy mit csinálsz! Butaság lenne feladni a terveid egy hülye sógornő miatt!!! Szerintem még jó is egy kicsit kikapcsolódni a gyerekek mellől, nyilván ésszerű határok mellett. Ha van kire bíznod, miért ne tanulhatnál? Én most várom az első babámat, és pont azt nézem, mit is tanuljak a terhesség, aztán a gyed alatt! És aki 4-5 hónap után visszamegy dolgozni?! Az még sokkal rosszabb (persze van akinek muszáj):(((
2009. jan. 19. 23:03

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Barátnőm az egy éves kislánya mellől ment egyetemre, nappalira ráadásul. És semmi gond nem volt belőle.

Nekem két éves lesz októberben a fiam, már terhesen is nyomtam a levelezős gimit, idén fogok érettségizni. Sajnos amikor itt lett volna az ideje, akkor nagyon ellébecoltam, ezt ma már bánom :S Aztán szeptembertől remélem egyetem, nappalis leszek, a gyerek meg megy bölcsibe. Amúgy is ment volna két évesen, mert lejár a GYED-em, aztán vagy munka, vagy egyetem, de csak GYES-ből nem tudnék itthon maradni, tekintve, hogy egyedülálló vagyok.

2009. jan. 13. 08:16
:) én is így voltam még tavaly
51. nyta
2009. jan. 13. 07:26
ráadásul jogra járunk,amire ugye nem keveset kell készülni,és előadásra erősen ajánlott bejárni.én csak biztatni tudom,azt aki tanul,akármilyen a családi állapota,és akármennyi idős!!!!!
50. nyta
2009. jan. 13. 07:24
Nekem az egyetemen vannak anyukák,akik a suli mellett szültek egy-két babát.Tisztelem és becsülöm őket,amiért igy tettek,és ha tudják kire hagyni a babát,amíg ők iskolában vannak vagy tanulnak,becsülendő amit tesznek.mert végigidegeskedni egy vizsgaidőszakot a terhesség és a picik mellett,elég konoly dolog és még azt is megviseli,aki független és gyereke sincs.
2009. jan. 13. 06:19

Ha meg tudja oldani miért ne. Főleg ha már szülés, terhesség előtt is tanult. A gyerek nem akadály, vagy teher ami ha bejön akkor mást el kell hanyagolni, dobni stb.

Amugy nem hiszem hogy könnyű pici gyerek mellett tanulni, és azért megkérdőjelezem hogy hogy tud gondoskodó odaadó anya lenni? Vagy hogy kinek szülte azt a gyereket? Mert sok ilyen van a környezetembe hogy mindig csak azt hallom hogy sír hogy megint beteg a gyerek, megint ide oda kell vinnem, és ehelyett tanulni kéne. Szóval azt gondolom hogy aki suli mellett gyereket nevel az ne sírjon, ő vállalta oldja meg. És ne teherként beszéljen a gyerekéről.

48. Icus (válaszként erre: 47. - 580dbd446c)
2009. jan. 13. 06:18
Ne íratkozz ki:( Kérjél halasztást. Nem tudom mennyi idős a kicsi gyermeked, de csináld. Tudom az orvosi, nem ovis képzés, de sosem fogod, megbocsátani, sem magadnak, sem a gyerekeidnek, ha miattuk hagyod abba. Pár év múlva, pedig ha nem tudsz elhelyezkedni, akkor a férjed okolod, hogy miatta nem csináltad meg az orvosit. Főleg, hogy kihallatszik a hangodból a keserűség:(
2009. jan. 13. 05:01
Az előző hozzászólásom óta eltelt egy kis idő. Szóval nem is tudom, hogy gondoltam, hogy két gyerek mellett tudom folytatni a sulit. Hát nem. Úgy látszik a dacosságom erősebb volt a józan itélőképességemnél. Tettem egy fogadalmat, ha nem sikerül ez a félév akkor kiiratkozom, és maradok itthon mint ,más rendes anyuka a gyerekekkel. Nem sikerült! :(((((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook