Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) fórum

Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. nov. 22. 07:19

Én két kisgyerek mellet járok az orvosira.

Annak idején a férjem rábeszélt hogy hagyjam ott az egyetemet és legyünk család. Így megtettem és lett egy lányunk. Mikor Zsina két éves volt el akartam menni dolgozni, de a kutyának se kellettem. Így felvételiztem az orvosira és elkezdtem. Aztán férjem mondtam hogy akar még egy gyereket, hogy ne legyen sok év a két gyerek közt mert náluk 6 év van közte és a tesója közt és az nagyon rossz volt. Bevállaltam. Mikor megszületett a fiam fél évet halasztottam, és most szeptbe mentem vissza. Amíg a két gyerekkel itthon voltam a férjem kiment külföldre és eleinte nagyon megijedtem hogy egyedül maradok a két gyerekkel, de szerencsére augusztusba hazajött, én a kerditrendszer miatt sikerült kevesebb tantárgyat felvennem és így nagy szervezések után sikerült megoldanunk hogy mindenkinek jó legyen. Sőt, tán így úgy érzem még több időt vagyok a gyerekekkel, mert amíg velül vagyok 100%osan tudok velük foglalkozni és hasznos percek, míg egész nap velük voltam a sok tevés-vevésbe: takarítés, főzés..stb. elvesztek ezek. Hát most ezek a páromra hárultak, de szt nem is baj ha egy férfi megtapasztalja ezeket :P

2008. nov. 22. 06:01
Semmit. Nagyon jól teszi, ha tanul. Elvégre akár a baba jövője is múlhat rajta. Egyébként meg minden tiszteletem azoké az anyáké, akik akár 1, akár több gyerek mellett tanulnak.
44. katácskák (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. nov. 22. 05:01

Én biztosan megkérdeztem volna, miért mondta RÁD?

TE tudod mit csinálsz, igy van?

Pláne, hogy megtudjátok oldani.

Elhiszem, hogy rosszul estt, de a lekibékéd nem szabad SenkítQl elveszítened.

Gratulálok és sok sikert,egészséget, boldogságot kivánok mindenhez az Életetekben :)

2008. nov. 22. 02:07
Ha megtudja oldani a baba felügyeletét,akkor természetesen vágjon bele.
42. tkgabi
2008. nov. 22. 02:02

Én is úgy terveztem,hogy végigcsinálom,de 120 km-re kellett volna járnom,és a családtagok nagyon messze laknak,idegenre pedig nem volt szívem rábízni a picimet.Ha édesanyám itt,vagy a közelben lenne,tuti folytattam volna.Így fájó szívvel,de lemondtam,pedig életem nagy álma volt az a szak,és jól is ment.

Minden elismerésem azé,aki folytatni tudja,és azoké,akik segítenek neki ebben.

2008. nov. 4. 20:48
Én abahagytam az érettségit a dokim javaslatára, mert veszélyeztetett terhes voltam. a 6. hónapig jártam 15km-re a suliba. Azóta sem mentem vissza,mostmeg már türelmem sincs leülni tanulni.
2008. aug. 21. 19:41

Miért ne?

Én éppen ma vettem fel a tantárgyaimat és 16napos a kisfiam!!!

39. 2d539db31c (válaszként erre: 37. - Dorka29)
2008. aug. 21. 12:46
Köszönöm. Tényleg összetartunk. Már nyugdíjas vagyok, magamnak osztom be az időmet és örömöt okoz ha segíthetek.
2008. aug. 20. 21:04
Ha meg tudja tenni, mert van kitartása és nem utolsó sorban segítsége a dologhoz, akkor tegye.Ha sikeresen el is végzi csak gratulálni tudok!
37. Dorka29 (válaszként erre: 36. - 2d539db31c)
2008. aug. 20. 21:01

Elismerésem. Ez aztán az összetartó család! Jó nektek!


Nálunk pl. ez nem lenne kivitelezhető, mert a szóba jöhető rokonok részben távol élnek, meg még dolgoznak is.

36. 2d539db31c (válaszként erre: 32. - Petka)
2008. aug. 20. 15:07
Fiam felesége is nyáron szült, ősszel pedig folytatta a főiskolát. Két éves a baba és neki a kezében van a diplomája. Minden elismerésem az övé, hogy ezt végig tudta csinálni, és a családé, aki mellette állt. Nem lakunk egy városban, az időmet és minden programomat hozzá igazítottam. Elhoztam a babát, ami nekem is boldogság volt, főztem, és vizsgákra vittem. A szakdolgozat készítésnél pedig a család minden tagja segített, ki mivel tudott.
2008. aug. 20. 10:01

Nincs ezzel semmi gond, szerintem. Attól mert anya lesz a nőből az nem azt jelenti hogy onnantól csak és kizárólag a gyerekkel kell foglalkoznia. Sőt, néha jó egy kicsit külön lenni, ez mind a gyereknek mind az anyának hasznos lehet. Legalábbis én ezt tapasztalom.

És én is csatlakoznék ahhoz hogy minden elismerésem azoké az anyáké akik kisbaba mellett tudnak tanulni.

34. 7934d1ac97 (válaszként erre: 33. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 09:56
Erre csak azt tudom neked, írni hogy a télen én is szültem, és akkor szülés után könnyebb volt folytatni a tanulást mint mikor a baba már 2-3 hónapos volt, mert az újszülött sokat alszik, ráadásul a szülés után a fizikális pihenés, miközben az agy dolgozik, tanul olvas, még jól is esett. Szóval nagyon megértem, hogy végig csinálta azt a vizsga időszakot az ismerősöd, kihaszálta a lehetőséget, jól tette. :)
2008. aug. 19. 22:55

Ami a legdurvább -legalábbis számomra- az az, h egyik évfolyamtársam dec 26-án szült, orvosi egyetem 5. szemeszterének végén, a vizsgaidőszak elején. ÉS FOLYTATTA A SULIT, végigcsinálta kihagyás nélkül azt a vizsgaidőszakot is, és azóta az összeset. Hát ez nem piskóta.

Igaz a párjának irtó rugalmas a munkahelye, ő osztja be az idejét, de akkor is.

32. petka
2008. aug. 19. 22:48
Minden tiszteletem nekik! Nekem a fősulin több évfolyamtársam is gyerek(ek) mellett csinálta, volt aki a nyáron szült és szeptemberben folytatta a sulit. Szerintem is jó nekik egy kicsit kimozdulni és élvezni a fősulis hangulatot. És az is jó ha ezt az időt kihasználják tanulásra.
2008. aug. 19. 22:12

Sziasztok!


Egyetértek az előttem szólókkal, szerintem is több szempontból is hasznos, ha ezeket az éveket tanulásra is felhasználja az ember.


Érdekes, hogy ennyi hozzászólás után még nem került szóba, amire szerintem a sógornőd is gondolhatott. Nem ellenvéleményre gondolok, hanem arra, hogy amellett, hogy természetes az igény, hogy az újdonsült anyuka "ember" és társasági lény maradjon, amellett -néhány vizsgaidőszakon tapasztalatának a birtokában- úgy gondolom, hogy nagyon fel kell kötni a gatyát a kismamáknak. Gyerek mellett helytállni a suliban, vizsgákon, gyakran úgy, hogy esetleg még szoptatnak is, hogy egy rosszul sikerült éjszaka után kialvatlanul megy vizsgázni, strb. sajnos nagyon nehéz.


Ha ezt valaki végiggondolja, és a tanulás mellett dönt, az tiszteletreméltó. És a családja is nagyon mellette kell, hogy álljon.


De ma már nagyok az elvásárok a munkavállalókkal szemben, így nem szabad kihagyni ezt a lehetőséget.

2008. aug. 19. 22:04

Becsülöm!


Nekem elég volt gyerek nélkül is diplomákat szerezni:)

2008. aug. 19. 21:50

Hát ige, én is tervezem a továbbtanulást. Fél éves kora után. Bár kicsit aggódok,h nem lehetek majd vele. De muszáj bebiztosítanom magunkat. Bármi történhet, bármikor. És akkor én nem akarok ott állni, úgy, h maximum minimálbérért tudok elmenni dolgozni. És az gyereknek is jobb, ha az anyja -akár akaratlanul is- nem vághatja később a fejéhez, h én bezzeg mindent feláldoztam érted. Soha egy ruhát nem vettem magamnak, mindig csak te számítottál. Ha nem születtél volna meg, akkor elvégezhettem volna főiskolát, egyetemet, nyelvvizsgát tehettem volna stb ...

Én ezt nem akarom. A gyerek pontosan tükrözi az anyja lelkiállapotát. Ha én jól érzem magamat, akkor ő is jól fogja.

2008. jún. 24. 06:55
Tisztelem és csodálom!
27. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - 1e958693ca)
2008. jún. 24. 06:42
Á, bocsi, már elolvastam a többit s, megadtad a választ, úgyhogy a kérdés storno.
26. 1e958693ca (válaszként erre: 24. - 7934d1ac97)
2008. jún. 24. 06:41
Aha. Tán csak nem irigykedik? ;-)
2008. jún. 24. 06:37
Miért ne!!!
24. 7934d1ac97 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. jún. 23. 22:42
a 10. hozzászólásba megtalálod a választ! :)
2008. jún. 23. 22:39
Teljesen normális, helyslendő dolog. Ki kötött beléd emiatt?-Gondolom a kérdést azért tetted fel.
2008. máj. 13. 08:25
miért ne!
21. supin
2008. máj. 13. 08:21
Helyeslem!!!!!!
2008. máj. 13. 06:40
Szerintem ez telljesen természetes dolog. Én is elvégeztem egy tanfolyamot a gyes alatt. Sőt arra törekedtem,hogy még a három év lejárta előtt befejezzem. Biztos vagyok benne, hogy a következő babánál is elkezdek vmit tanulni(nagyon valószínű, hogy én is a nyelvizsgára moccanok rá). Egyébként, ha belegondol a világ és a sógornők, nem sokkal egyszerűbb így tanulni, hogy otthon vagyunk, valamennyire mi osztjuk az időnket, mint hogy eljárunk dolgozni, neveljük a gyereket, visszük a háztartást, stb. Én sajnálom az ilyen nőket akiknek így kell tanulni. De ha egyszer adódik egy ilyen lehetőség, miért ne használjuk ki. A gyereknek pedig tényleg nem lesz semmi baja. Azért mert kicsi és ő az életünk még nem kell minden mozdulatát folyton lesni. Attól nem vesznek el ezek az évek, hogy pár napot nélkülünk tölt. Szóval én sem értem a sógornőd.
2008. máj. 12. 01:33

hogy tegyék ezt.

vagy az a normális ha 3 éves koráig egy percre sem hagyjuk magunkra?

esetleg költözzünk a kiságyba bele,férj család magunk, ugyanmár figyeljük a lélegzetét is.

18. 7934d1ac97 (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2008. máj. 11. 15:28
köszönöm :)
17. e71af41436 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. máj. 10. 16:13
a sógornőd kissé szenya.ez a véleményem.te meg erős vagy és ügyes,ha a kettőt tudod csinálni! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook