Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Két boltban sem kaptam kristálycukrot. Így kénytelen voltam... fórum

Két boltban sem kaptam kristálycukrot. Így kénytelen voltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
124. globus (válaszként erre: 119. - Mimóza07)
2022. dec. 16. 12:55

Dehogyis. 11 órakor mentem el, mert nem volt kedvem kétszer öltözködni. Amúgy már rengetegen voltak, ablakból rálátni a parkolóra.

Amit felsoroltál, azok messze vannak tőlem, Lidlbe például max. évente jutok el, Penny nálunk is felejtős. Coopot annyira nem ismerem, az anyuéknál van a faluban.

2022. dec. 16. 12:55
nekem van 2 kg, elég lesz egy ideig
122. tumbo2 (válaszként erre: 120. - ,zumba)
2022. dec. 16. 12:52
hát elég kevés van,aki megéri ezt a kort.
121. tumbo2 (válaszként erre: 119. - Mimóza07)
2022. dec. 16. 12:51
aránylag korán megyek a boltba,akkor kenyér még van.úgy fél nyolckor.
120. ,zumba (válaszként erre: 108. - Eandi78)
2022. dec. 16. 12:34
Én nem vagyok kísérletező típus, maradok a hagyományos alapanyagoknál. Nincs cukrom, nincs koleszterinem, nincs allergia, sem különféle érzékenység: marad a mértékletes vegyes táplálkozás állati eredetű és növényi eredetű alapanyagokkal. Egyébként is az ember mindenevő. Nem szeretnék szorongani, hogy ezt vagy azt nehogy egyek, mert most épp ellenségnek van titulálva.Még a dietetikus is megmondja: kevés cukor fogyasztható. A mai rohanó világ, a rengeteg kemikália (vegyszer, illetve adalékanyag) lehet jobban károsítja az egészséget hosszútávon mint a vaj vagy tojás vagy cukor. Sok fiatal korú küzd olyan problémákkal, amit a most 85-88 éves emberek nem is hallottak, pedig az előző mondatban leírtakat fogyasztják sok éve.
119. Mimóza07 (válaszként erre: 112. - Globus)
2022. dec. 16. 12:20
Jó helyen laksz, én erre csak ezt tudom mondani. Mert itt a végeken itt semmi nincs. Coopot hagyjuk is, a Lidl-ben, Pennyben olaj, liszt van, de cukor az sosincs. Vagy lehet kirakjak reggel, aztan annyi. Nyitasra ott vagy, ha vasarolni kell?
118. tumbo2 (válaszként erre: 116. - Globus)
2022. dec. 16. 12:06
az étcsoki a kedvencem.mogyoróval.
117. globus (válaszként erre: 115. - Tumbo2)
2022. dec. 16. 11:57
Nálunk is, és a megyében mindenütt. Idén először vennem kellett, bár korábban tönkrementek a fák, fagyasztóban még akadt eltéve.
116. globus (válaszként erre: 114. - Tumbo2)
2022. dec. 16. 11:56

Gyakran a megadott mennyiség fele is elég. 20 helyett 10 dkg.

Egy idő után hozzászokik az ember ízlelőbimbója, és még többet kíván. Ugyanez visszafelé is érvényes, ha elhagyja a cukrot, édesnek tűnik az, ami cukorevés mellett keserű volt. Pl. az étcsoki.

115. tumbo2 (válaszként erre: 105. - ,zumba)
2022. dec. 16. 11:52
én a lányomnak szoktam mézes diót csinálni.gyakran fájt a torka.de a diófa tönkrement.az egész faluban.
114. tumbo2 (válaszként erre: 107. - Globus)
2022. dec. 16. 11:49
ha sütök,akkor sokkal kevesebb cukrot teszek bele,mint amit a recept ír,na olyan ,hogy meghempergetni vaníliás porcukorban,vagy a tetejére szórni,olyan nincs.
113. tumbo2 (válaszként erre: 106. - ,zumba)
2022. dec. 16. 11:44
hátha tudnék fütyülni?
112. globus
2022. dec. 16. 11:33
Most jöttem a Sparból. Tej (nem vettem), cukor (1 kg-t) van. Mást nem is néztem, fel van töltve minden polc.
111. aszparagusz (válaszként erre: 110. - Eandi78)
2022. dec. 16. 11:26

Budapest, Bosnyák téri piacon tegnap volt.

Libamáj 18.000/kg.

110. eandi78
2022. dec. 15. 21:29
Egyébként nem kell itt hatósági ár… a 15-20e Ft-os hízott liba/kacsamáj sehol nem kapható:D Ki gondolta, hogy októberben kellett volna venni. Akkor biztos volt, mert a csirkemellnek volt üres a polca és mindig azt néztem, hogy bezzeg a kacsamáj senkinek nem kell. Most kell:D
109. Channa* (válaszként erre: 99. - ,zumba)
2022. dec. 14. 20:21

Pontosan!

Minden belefér, csak a mennyiséget kell megfelelően alakítani.

108. eandi78 (válaszként erre: 99. - ,zumba)
2022. dec. 14. 20:19
Veled értek egyet! Most a cukor, liszt a bűnös. Nekem sem igazán szabad fogyasztani. Igyekszem is kerülni, cukrost csak ritkán és akkor is edzés előtt. Van sok alternatíva valóban, de valamiért nem bízok bennük. Van itthon eritrit, de ritkán használom, ki tudja mikor derül ki, hogy mégsem olyan jó. Mesterséges szerintem rosszabb a cukornál, de legalább legtöbb 0 kalóriás, még ha ez nálam nem is szempont. Edzés előtti "sütikhez", családnak sütéshez marad a cukor. Magamnak sok snack-et készítek úgy, hogy csak banán vagy kevés datolya édesíti. Juharszirupot nézegetem próbaképp, de nagyon drága és egész jól működnek nálam a nem édes snack-ek is. Sütiben meg sajnos nem csak a cukorral mérgezem magam, hanem a zsírokkal is. Soha nem használtam margarint, most nem tudom melyik a rosszabb. Egyek pálmazsírt a margarinnal, ami nekem szintén a kerülendő kategória vagy egyem továbbra is a vajat, hiszen abban sem több a telített zsír (light margarin meg nem jó sütibe), csak abban meg ugye ott a koleszterin. Innentől meg nem oszt, nem szoroz, ha cukor is van benne :D Kísérletezek magvajakkal is. Sok mindenbe jó. Kókuszzsírt sem ehetek:(
107. globus (válaszként erre: 98. - Channa*)
2022. dec. 14. 19:55

Nálunk cukros üdítő egyáltalán nincs, édesítős sem. Szűrt vízzel főzök kávét, teát, utóbbiba süssinát teszek, kávéba semmit. Levest is szűrt vízzel. Télen-nyáron teákat iszunk, egész teásdoboz-arzenál van fémből. Megveszem a teákat, átrakom fémdobozba.

Az albumba nem férő fotók és teás fémdobozokban vannak :)

Amúgy eszünk cukrot is, például befőzésekhez, savanyúságba használom, így nincs napi szinten porondon.

106. ,zumba (válaszként erre: 101. - Tumbo2)
2022. dec. 14. 19:49
Holnap a reggeli füstölt szalonna lesz.
105. ,zumba (válaszként erre: 102. - Mimóza07)
2022. dec. 14. 19:47

A méz a természet tápláló ajándéka. Fogyasztjuk mi is, többféle termelőtől beszerzett méz van itthon. Férjem megtöri a diót, kicsi üvegbe belerakom a fél dióbeleket és leöntöm mézzel.Pár nap pihentetés után szoktuk elkezdeni enni.

Kocsonya lesz nálunk is, szereti a család és tele van kollagénnel.

Cukrot meg veszünk amikor találunk. Azt mondja a nagy ember: abból vásárolunk többet, ami olcsóbb(sapkás)--hát nem is kapunk, te nagy okos, nem hogy többet vennénk.

104. gigi> (válaszként erre: 101. - Tumbo2)
2022. dec. 14. 18:37

Szalonna? Én elhiszem neked. Fiam olyan 5_6 hónapos lehetett, mikor a gyerek orvos javaslatára kaparni kezdtem a szalonnát.Apró, pici kenyér darabkákra téve úgy ette a gyerek, mintha sose kapott volna enni. 😁

Később, már vajas kenyérrel ette. 🤣 Ezen a mai napig röhögök, pedig már 31 éves.

103. tumbo2 (válaszként erre: 102. - Mimóza07)
2022. dec. 14. 17:39
meg is enném.hétfőn jön a lányom sütni,ha belefér az időbe,akkor elmegyünk egy kis kocsonyahúsért-hát a városba,mert itt nem lehet kapni.
102. Mimóza07 (válaszként erre: 99. - ,zumba)
2022. dec. 14. 16:34
Én sovány vagyok. Nekem minden egészséges ami hízlal. De az édesítőt tényleg nem veszi be a szervezetem. Próbáltam, de nem tudtam átvágni. Azt mondta vagy cukor vagy semmi. Mézet amúgy fogyasztunk. Nem is keveset. Megyek is holnap a Lidlbe, mert akciós lesz. Meg csülköt is venni kell a kocsonyához. Cukrot biztos nem kapok, de mar nem is keresem. 600 ft-ért jobbat kapok :D
101. tumbo2 (válaszként erre: 94. - Gigi>)
2022. dec. 14. 16:33
ez tényleg furcsa,mint amikor mondtam a lányomnak,hogy disznóvágáskor megette a bőrt.nem akarta elhinni.az unokaöcsém talán 5 éves volt,mikor szalonnát evett,de lehet,hogy fiatalabb.
100. tumbo2 (válaszként erre: 98. - Channa*)
2022. dec. 14. 16:30
szintén,ha nem sütnék a gyerekeknek 10 év alatt sem ennék meg egy kiló cukrot.
99. ,zumba (válaszként erre: 96. - Mimóza07)
2022. dec. 14. 16:22
Valahogy a fehér termékektől megriadnak az emberek(liszt ,cukor, rizs). Most azt mondják nem egészséges a cukor fogyasztása. Miért kellene lemondani egy bögre karamellás tejről néha? Mert fehér cukor felhasználásával készül? Mértékkel minden belefér az ember étrendjébe. Majd idővel a most használt alternatívákról is bebizonyosodhat ez-az. Maradunk a kristálycukornál, továbbra is sütök, főzök, befözök vele.
98. Channa* (válaszként erre: 96. - Mimóza07)
2022. dec. 13. 23:51

Én kávéba megtudom inni az édesítőt, de csak a süssina-t, a többinek érzem a mellék ízét.

Üdítőt (kólát), csak cukrosat iszok, a zéró üdítők vacak ízűek. Ételekbe megy a cukor (uborkasaláta, töltött paprika, stb.), ja és a süti, az is csak cukorral.


Most a karácsonyi sütik miatt kellett vennem, mert egyébként évente 2 kg elég szokott lenni.

97. Epresturmix (válaszként erre: 96. - Mimóza07)
2022. dec. 13. 21:23
Én is azt használtam világéletemben, mégis 7 éve leszoktam a cukorfogyasztásról. Tudod mikor fogok 1 kg cukor miatt hónapokig mérgelődni? Soha! 😊
96. Mimóza07 (válaszként erre: 92. - Epresturmix)
2022. dec. 13. 20:27
Aki cukrot hasznalt világéletében, annak nincs más alternatíva. Mint az Üvegtigrisben. Vagy Pepsi vagy Coca Cola. ;) Az édesítőktől amúgy is befosok. :D
2022. dec. 13. 20:24
Nevetséges amit a tejjel rendeznek...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook