Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) fórum

Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Nonomano)
2008. máj. 10. 15:51
köszönöm
15. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. máj. 10. 15:37

ugyan már

nem kell foglalkozni senkivel

mindenki azt mond amit akar, te pedig azt tegyél amit te akarsz

egy nő nem csak anya,hanem mellette sok más.

nem áldozhatja fel az életét csak és kizárólag a gyerek miatt.

a gyerek akkor is hálás, ha nem lógsz éjjel nappal a nyakán.

és igenis a gyerek legyen néha az apjával vagy a nagyszülővel vagy bárkivel

egy gyerek sem halt még bele

14. Nonomano (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. máj. 10. 15:36

A sógornőd egy sggfej, sorry.

NEm attól vagy jó anya, hogy a gyereked mellett vagy egész álló nap és esetlegesen kiszolgálod és lesed minden gondolatát.

Sok sikert a nyelvvizsgádhoz, szorítok neked!!!

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Szanád)
2008. máj. 10. 15:25
a sógornőm angol tanár, sokkal magasabb szinten tud angolul mint én, ráadásul két felnőtt lánya van, mire lenne irigy? ő is átélte azt az időszakot amit most én a két kisgyerkekkel, tudja nagyon jól hogy milyen most nekem + még a nyelvvizsa :( mire lenne irigy? most sokkal jobb neki mint nekem
12. szanád (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. máj. 10. 15:09

sZErintem a sógornőd irigykedik.

Annak idején a Liptai Klaudiát is kikezdték, mert pár hónapos volt a gyerek., de miért azért mert gyerekem van és bemegyek a suliba,vagy akárhova,,,és tudom hogy jó kezekbe hagytam a gyereket,akkor már nem jó anya az ember ?

2008. máj. 10. 14:54
Engem a sógornőm lehülyézett amiért éppen középfokú nyelvvizsgára készülök, szerinte ezek az idők nem jönnek vissza és kihagyhatatlanok és hülye vagyok amiért itthagyom néha a gyerekeket a mamájukra vagy épp az apjukra. Kissé kimondhatatlanul szarul esett.
2008. máj. 10. 12:51
Szerintem teljesen természetes hogy tanulni szeretnének. Akár befejezik a sulit akár újat kezdenek. Attól hogy anyukák lesznek nem kell feladni magukat és az állmukról lemondani. Biztosan jó is néha kimozdulni.
2008. máj. 10. 12:44
Szerintem egyáltalán nem baj, bárcsak annak idején én is így tettem volna, akkor most lenne egy diplomám...
2008. máj. 10. 11:45
Bocsi, 14 hós akart lenni.
2008. máj. 10. 11:45

Sziasztok!


Szerintem teljesen normális dolog.

Az én fiam 4 hós és suliba járok. Még a terhesség előtt kezdtem, még szép hogy nem hagyom abba. Attól nem lesz valaki rosszabb anya, mert néha távol van a gyerekétől. Az anya is felnőt nő, akinek szüksége van néha-néha egy kis babamentes időtöltésre, legyen az suli, munka, bevásárlás, bármi. Azzal csak a gyerek nyer szerintem, hogy kap egy nyugodtabb, feltöltődött anyukát, és az a néhány óra amíg más vigyáz rá, nem válik hátrányára.

2008. máj. 10. 10:13

semmi sincs

folytassa:)

nem csak anyja van a gyereknek

2008. máj. 10. 09:40

Én is így vagyok ezzel. És nálunk is anyukámnak hamar vissza kellett mennie dolgozni, ha nem akarta, hogy éhen haljon a család... Most pedig nálunk annyi könnyebbség van, hogy itthonról dolgozom (bár ez nem tudom, mennyire könnyíti vagy nehezíti meg a gyerekem - 2 év 7 hó - életét...)

Szerintem azért valamilyen szinten az anyának is muszáj ki- és visszakapcsolódnia az életbe. Más kérdés, hogy milyen lehetőségei vannak, mennyire hagyják a körülményei kibontakozni, meg attól is függ, hogy mit szeretne - mert annál nincs rosszabb, amikor anyaként vagy dolgozó nőként vergődik, mert abba a környezete is összeomlik.

2008. máj. 10. 09:36
Szerintem normális dolog,ha a távlatokat nézzük.Nekem nincs még gyerekem,de biztosan nem lesz semmi baj,pár órából.A szomszédomon látom,hogy néha ő is "menekülne" valahová.
2008. máj. 10. 09:31

Teljesen normális dolog, az a nő, aki gyereket szült, nem rabszolga, hanem ugyanaz az értékes ember, mint szülés előtt.

Engem nagymama nevelt, mert anyám dolgozott, de csak akkor szoktam ezt felhozni témának, amikor példálózik vele anyám, hogy hú ezt csinálta meg azt csinálta, na olyankor mondom neki, hogy állj, az nem te voltál. De nem haragszom, hiszen nincs miért :)

Én a nagyfiamat egyedül neveltem. Júniusban született, szeptembertől suliztam és aztán bölcsibe kellett adnom a melóm miatt, de amig pici volt, elmentem pl. motoros találkozóra úgy, hogy anyuék vigyáztak rá. Az anyukának is szüksége van kikapcsoldásra!!!

Most már 9 éves a fiam, szuper a kapcsolatunk, ő tud róla, hogy sajna nem tudtam mindig vele lenni, de megértette, hogy anno miket kellett csinálnom.

2008. máj. 10. 09:26
Azt gondolom, hogy jó esetben a gyereknek van apukája, nagymamája, és egy idő után nem baj, ha nem folyton csak az anyukájával van. nekem nagyon sok kismama csoporttársam van, és nagyon szuperül kezelik a dolgokat. Persze nem másnap kell sulib ajárni, hanem néhány hónap után. De azt hiszem, ezzel nincs gond.
2008. máj. 10. 09:24
Mi a véleményed azokról a anyákról, akik szülés után is folytatják elkezdett tanulmányaikat? (Ezért kénytelenek néha elmenni a baba mellől.)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook