Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a tapasztalat Tunéziáról, melyik városába érdemes menni? fórum

Mi a tapasztalat Tunéziáról, melyik városába érdemes menni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. jún. 17. 20:34

Sziasztok!


Idén megy valaki? :)

22. s.irma
2008. máj. 13. 19:50

Djerba szigetén mi is voltunk. Melia Djerba Mensel nevű hotelben. ( most El Mouradi a neve)

Sousse -ban is jártunk de az nem volt jó. A város nem rossz csak a hotel nem tetszett. Augusztus volt. A tengerpart olyan koszos volt, hogy agyrém.

Viszont néhány kilóméterrel odébb Port el Cantanui az maga volt a paradicsom. ( ha nem tökéletesen irtam le a nevet bocsi)

2008. máj. 13. 19:18

Sziasztok!

Én az édesanyámmal és a testvéremmel voltam Djerba szigeten egy hotelbe amit Sidi mansurnak hívtak(olinklúzivos)Nagyon jó volt az ott eltöltött 7 nap még most is nagyon sokszor vissza vágyódunk.

A szállás isteni.

A kaja kifogástalan.

A tenger gyönyörű.

Kell ennél több

Aki egyszer volt soha nem felejti el!

20. alyce
2008. máj. 13. 15:34
Én a párommal és barátokkal Djerba szigetén voltunk, a Prima Life Garden Park hotelben, és egészen kellemesen csalódtam! Nagyon aranyosak voltak az arabok, a szálloda csilli-villi volt (pedig csak 3***!), a takarítók hajtogattak mindig valami kis aranyos dolgot az ágyunkra törölközőből. Egyedül a kajával nem voltam kibékülve, azt egy kicsit íztelennek tartottam, meg a húsokkal már tele volt hétvége felé a hócipőm, de ezt leszámítva jó volt. Esténként pedig animátorok szórakoztattak minket.
2008. ápr. 5. 22:34

Mi is Sousse-ban voltunk, a Riadh Palms-ban. Életem eddigi legjobb nyaralása volt, itt sikerült leginkább közel kerülni a helyi emberekhez. A közvetlenségük az első egy-két napban ugyan kicsit ijesztő volt, de aztán rájöttünk, hogy jobban járunk, ha kihúzzuk a dugót az európai s.ggünkből, és felszabadultan viselkedünk. A tunéziai rámenősség mögött igazi tisztelet és kedvesség van. 1-2 arab kifejezés többet ér a baksisnál (bár az szinte kötelező).

A sivitagi túra szuper, ki ne hagyd a tevegelést!

Ja, és Tunéziában jobb a közbiztonság és az úthálózat, mint nálunk.

18. o.andi
2008. ápr. 5. 20:32

Mi Hammammetben voltunk,nagyon szuper volt!!

igaz már 2 éve

de olcsó volt minden..sőt a taxi egyenesen bagatel összeg volt!!

mindenhova azzal mentünk:-)

17. zsuzso100 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2007. szept. 16. 15:55

Szerintem nem a hotelban töltöd az időd nagy részét! Ott csak alszol! Fürdeni a parton vagy a medencénél-ez meg mindenhol jó!

Mi 2 hete voltunk Sousse-ban, és nagyon jó volt! Legközelebb is ide megyek!

16. deva55
2007. szept. 3. 08:39

Csakis Sousse :)))

Minden van helyben is, medina, mecset, fellegvár, római katakomba,kikötő, kalózhajók,zárt tengerpart, nyitott strand, táncos vizitorna, belső medencék, gyermekbarát, kedves emberek "szervusz-vizibusz", no és innen szerveznek fakultativ Szahara dszipp, teve-túrát, Tunisz-Karthagó utat.

Persze a hozzászólást úgylátom lekéstem, de majd jövőre is lesz nyár :)))

2007. aug. 14. 16:56
Sousse!!
14. emagdi
2007. aug. 14. 10:05

én 3v4 éve voltam hammametben.

szerintem tunéziában az a lényeg, hogy valami tényleg jó szállodába menjen az ember, mert idejének nagy részét úgyis ott fogja tölteni.

(nekem az arab mentalitás és a bazározás nem annyira jön be)


a sivatagi túrára szinte kötelező elmenni, szerintem nagyon érdekes!!


jó kis hely, és nagy előnye, hogy olcsó:))))

13. Mocori
2007. aug. 14. 09:53
Nekem nagyon tetszett Tunézia, ott voltunk nászuton. Mi Sousse és Monastir között, egy hotelben voltunk, de minden nap mentünk vmerre. A taxi tényleg nagyon olcsó. Sousse mozgalmassabb, mint Monastir, legtöbben oda mennek. Ha mennék még egyszer, biztosan oda mennék. Na meg el kell menni a sivatagba, nagyon szuper!
2007. aug. 13. 21:53

Sousse

Én nem voltam,de az utazási irodában ezt ajánlották.Mi nem jutottunk ki.Görögben voltunk,de nem bánom.

11. aysa777 (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2007. aug. 12. 08:59
A Sula Center a medinában található,igazából elmagyarázni nem tudom,hol,de ha megkérdezel bárkit(ha angolul nem tud az illető),és így érdeklődsz,h Sula Center,akkor meg fogja tudni mondani!Mielőtt bemennél a "bazárba"(vagyis a kis boltok rengetegjébe),van egy tér(meg egy torony)-és ott kell keresni-csak így tudom elmagyarázni...ez egy olyan bolt,ahol nagyon szép vizipipákat,ékszereket lehet kapni többek között...alkudozni nem kell,mert kötött árak vannak,amik lehet,h magasabbak,mint a kis boltokban(pont azért mert a kis boltokban kötelező alkudozni)...de benézni mindenképpen megéri,még ha nem vásárolsz is!!!
2007. aug. 11. 07:05

7 éve voltam először Tunéziábav (Sousse) és most ismét megyek. Akkor a Samara Hotelban voltunk - amit nagyon ajánlok mindenkinek, most az El Hana Residence-be! Esetleg erről valakinek valami infója van?

Nekem Zsu77-tel ellentétben nagyon tetszett Karthago, Bardo Múzeum, Sidi Bou Said, én nem hagynám ki! Mert ez a program is nagyon érdekes, és gyönyörű!

A Sula Center az a áruház a medinában?

2007. júl. 31. 15:09

Én már többször is voltam Tunéziában, de a legjobban Sousse tetszett. Nagyon kedves város, fillérekbe kerül a taxi, úgyhogy nyugodtan lehet valami nem városközponti szállodába menni. Én 3 szállodában voltam már, de a tisztasággal, az étellel a segítőkészséggel egyaránt meg voltam elégedve. Érdemes átnézni , mi taxival mentünk kb. 5-6000 Ft-ba került, Monastirba.

Szállodába érdemes egy pici baksist adni 1-2 személyzeti emberkének és minden esetleges problémába nagyon segítőkészek. A takarító személyzetnek az első éjjel után hagytam a fésülködőn egy kis pénz és kaptam plusz törölközőket.

2 napos túrára is többször mentem, nekem tetszettek, de pl. Karthago nekem nem annyira és Tunisz sem.

8. aysa777 (válaszként erre: 7. - Aysa777)
2007. júl. 29. 07:59
Utánanéztem: Sula Center...ami abban is különbözik a többi bolttól,hogy itt szabott árak vannak,ha nem szeretsz/szeretnél alkudozni.
2007. júl. 29. 07:56
Árva Galambnak meg igaza van,tényleg nem bazár van ott,hanem a medina és a hozzá tartozó souk...a lényeg,hogy nem szabad itt kihagyni az ún Sula shop-ot(lehet,hogy 2 "ll"),mert nagyon jó kis shishák vannak,meg szép ékszerek,és teljesen más,mint a medina kis "boltjai"!
2007. júl. 29. 07:51
Azt elfelejtettem írni,hogy ha Sousse-t választod,akkor mindenképpen el kell látogatnod Port el Kantoui-ba...a távolság nem lehet kifogás(kb 8-10 km)!!!,és csodálatos élményben lesz részed,mikor a kikötőben sétálsz,vagy este a zenélő,kivilágított szökőkút "partján" üldögélsz!
2007. júl. 28. 23:37

Sousse (már ha egyáltalán így írják)

Egyébként ott nem "bazár" van, hanem egy nagyon régi óvárosi rész (medina).

Életem legjobb(és egyetlen) transzvesztita show-ját is ott láttam!

4. aysa777 (válaszként erre: 3. - Mongi)
2007. júl. 28. 12:53
Kb 2 óra,ill egy picivel több...max 2,5!
3. mongi (válaszként erre: 2. - Aysa777)
2007. júl. 28. 12:41
Mennyi idő volt az út?
2007. júl. 28. 12:35

Szia hasika!


2-szer voltam Tunéziában,3 ill 4 éve...első utazásom alkalmával egy kis "faluba(a falut ne szó szerint értsd!) töltöttem el 11 napot,Nabeul-ben a Hotel Kheops szállodában,és annyira megtetszett Tunézia,és annyira elvarázsolt maga az ország,és az ott élők kedvessége,hogy az azt követő évben visszamentem,de immáron Sousse-ba a Hotel Chams El Hana-ba...ha pihenni szeretnél inkább,akkor Nabeul-t válaszd,mert csendesebb(legalábbis én így tapasztaltam),ha pedig szórakozni szeretnél,és nyüzsögni,és bazározni,akkor Sousse-t(bár Nabeul-ban is van bazár,de az kisebb)...szívesen válaszolok,ill írok még,ha van kérdésed a szállodákkal kapcsolatban vagy információra lenne szükséged!:)

2007. júl. 28. 12:17
Mi a tapasztalat tunéziáról, melyik városában érdemes menni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook