Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a megfázás ellenszere szoptatás ideje alatt? fórum

Mi a megfázás ellenszere szoptatás ideje alatt? (beszélgetős fórum)


20. Bridget* (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. nov. 25. 16:53
:)
19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Bridget*)
2009. nov. 25. 11:57
Na, akkor jó. Hamarosan meg fogsz gyógyulni. :)
18. Bridget* (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. nov. 25. 10:09
Szia! Ma már kapok levegőt és a Stodal is sokat segített, a tüdőmet már nem "köpöm ki", csak alkalmi köhögő lettem :D
2009. nov. 24. 12:26

Szia!

Hogy vagytok?

16. Bridget* (válaszként erre: 13. - TSydy)
2009. nov. 22. 11:17

Köszönöm!

Az Elevitet én is folyamatosan szedem, igazából olyan vagyok már, mint egy vitaminbomba, nem is értem hogyan tudtam ennyire megfázni. :)

15. Bridget* (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. nov. 22. 11:16
Egy ici-picit jobb :) Majd ma éjjel talán már aludni is fogok ;)
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Bridget*)
2009. nov. 22. 08:04
Hát, egy fecske nem csinál nyarat, de szerintem használni fog... Azaz már használt is, remélem, és tudtál aludni rendesen... :)
13. TSydy
2009. nov. 21. 23:56

Szia! Nekem is 4 hós volt a fiam mikor megfáztam és a gyógyszertáros csajok (ismernek már, mert terhesen hozzájuk jártam inzulinért) kimondottan a Stodalt ajánlották és a Calcium sandoz pezsgőtablettát. Az Elevitet meg én még akkor is szedtem a szoptatás miatt, de a szopogatós 500 mg-os c vitamin azért nálam is lecsúszott. Szóval én is tele voltam vitaminnal. De nyugi, hamar rendbejössz. Viszont szoptasd a babádat, mert így a tejből átmennek az ellenanyagok és ő így nem kaphatja el!!!

Jobbulást!!!!!

12. Bridget* (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2009. nov. 21. 22:36

Köszönöm - meggyőztél!! Mindenképp beveszem, mert lassan kiköpöm a tüdőmet. Remélem csodaszer és reggelre már meg is gyógyulok ;)

Bízom a homeopátiás szerekben, eddig nem okoztak csalódást! Jó éjt!

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Bridget*)
2009. nov. 21. 22:31

Szerintem nagy bajt nem okozhat, ha utánaolvasol a homeopátiának, szer nem sok van benne, inkább információ... Az anyatejbe nem nagyon hiszem, hogy sok átmenne, épp ezért.

És azért nem tesztelték terheseken és szoptatósokon, mert ezt a témát nem szereti senki... No meg ki jelenetkezne???

Amúgy Stodalt adtam már másfél évesen is a lányomnak... De mondom, annyira kevés benne a konkrét hatóanyag, hogy szerintem nem lesz baj. Én biztos szedném. De végül a te döntésed...

Bocsi, most mennem kell, mert itt vannak a nagyszüleim és ebben a szobában alszanak... De ha még maradtak kétségeid, reggel válaszolok.

Ja, még annyit, hogy ha sikerült meggyőznelek, nyugodtan vedd be lefekvés előtt kb. fél órával, jól csillapítja a köhögést. Viszont akkor a mentolos fogkrémet felejtsd el... Ha nincs otthon más (gyerek- vagy homeós fogkrém), moss fogkrém nélkül fogat.

Remélem, tudtam segíteni... Jó éjt!

2009. nov. 21. 22:17

Nagyon köszönöm a rengeteg választ!!

A C-vitamint, kalciumot és mézet szerintem már túl is adagoltam, annyi van bennem :D

A Stodal szirup vagy a lándzsás útifű biztos alkalmazható szoptatáskor? Persze ahogy a legtöbb gyógyszert, ezeket sem tesztelték terhes vagy szoptató nőkön, de azért megrémiszt a leírásukban, h "kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét". Arra egyik készítmény kitalálója sem gondol, h esetleg szombatok délután szeretném bevenni,amikor sem a háziorvos nem elérhető, és patika sincs nyitva?

Viccet félretéve, biztos nem ártok a Stodal-lal? A férjemet elküldtem, vett is a DM-ben egy üveggel, de még nem nyitottam ki....

9. anzi (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2009. nov. 21. 16:46
Igen az is nagyon jó! :-)
8. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2009. nov. 21. 16:43

Jöhet még hozzá Grapefruitmag-kivonat is!

Ja, és vigyél be ilyenkor egy kis plussz kálciumot, mert az ilyenkor kivonódik a szervezetből - nemrég olvastam valahol.

7. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. nov. 21. 16:40

Mézes hársfatea..sok..:)


Langyosan meleg tejben elkevert 1 evőkanál méz lassú kortyolgatása fantasztikusan nyugtatja majd a torkod..


és a rengeteg c-vitamin..legalább 3x1000mg!


Jobbulást!

6. anzi (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. nov. 21. 16:40

Szia!

Nekem a nagymamám mondta és használom is magamnál és gyermekeimnél is: sertészsírral bekened a mellkasodat elől és hátul is majd becsavarod törölközőbe és így veszed fel a pizsidet!

De kiegészítésként : fekete retket veszel, ne túl nagyot, levágod a tetejét kb 4cm szélesen, kivájod a belsejét amit félre teszel egy tálba, az aljára fúrsz 1 lukat. A kivájt belsejét összekevered mézzel és visszatöltöd a retekbe!

Ami egy éjszaka alatt a pohárba csepeg azt megiszod! Másnap még 1* összekeverheted a belsőt és még 1 éjszakára elég. Nagyon büdös, de nagyon jó is!

5. nyuce (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. nov. 21. 16:40

C vitaminos Lándzsás utifű. Nagyon finom, egészséges és hatásos! bármelyik gyógyszertárban és gyógynövényboltban kapható.

Sok méz, mézes citromos tea, méhpempő (immunerősítő)

2009. nov. 21. 16:38
Rengetegsok Cvitamin (akár 3-4ezer mg is mehet, de 2000 mindenképp), köhögésre esetleg Stodal szirup, oscillococcinum. Utóbbi 2 homeopátiás szer, nyugodtan szedhető terhesség és szoptatás alatt is...
3. Szabónéhajni (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. nov. 21. 16:36

Szia!


Hársfatea, nagyon jó!

2009. nov. 21. 16:35
orrcsepp.
2009. nov. 21. 16:35

Sziasztok! 4 hónapos kisfiamat szoptatom - viszont rettentően megfáztam, köhögök. Mit lehet bevenni köhögés csillapítására? Milyen bevált javaslataitok vannak a megfázás kikúrálására?

Válaszokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook