Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a hálapénz? fórum

Mi a hálapénz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. jan. 12. 22:59

Régi idők maradványa.

Adjál pénzt az orvosnak mert különben sz@rra se néz. Én még nem adtam.

2012. jan. 12. 22:56
Amit a szülésért adsz.
2. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Lara1984)
2012. jan. 12. 22:56

Biztos vagyok benne, hogy e sorok olvasása közben sokan közületek ki fognak nevetni kérdésem "naívsága" miatt; így egyetlen kapaszkodóm, hogy "kérdezni nem szégyen", tudatlannak maradni viszont annál inkább...

A hoxa rovataiban (melyeket különben elöszeretettel olvasok) újra és újra felmerül a hálapénz fogalma. Mivel nem Magyarországon élek, nem volt alkalmam (szerencsére?) konfrontálódni e témával; Ausztriában pedig (legalábbis tudomásom szerint) teljességgel ismeretlen a hálapénz "intézménye". Szóval: MI A HÁLAPÉNZ EGYÁLTALÁN? Hiányában a dokik valóban nem (rendesen) törödnek a pácienssel? Meglátásom szerint a hálapénz elfogadása korrupció (lefizetés)- akkorhát miért nem büntetendö?! Vagy hallgatólagosan elnéznek felette? Ki vagy mi a bünös abban, hogy egy szülést "megvásárolni" kell?

Sejtem, hogy nektek e téma a napnál is világosabb - így hát nagyon megköszönném nem elmarasztaló, hanem építö jellegü válaszaitokat.

2012. jan. 12. 22:56
Mi a hálapénz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook