Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mesekönyv.. fórum

Mesekönyv.. (beszélgetős fórum)


8. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Magdusz)
2011. ápr. 16. 19:37
Újra kiadták őket, olyan A5-ös körüli méretű, fekvő kiadású könyvecskék. A keresztfiam kedvencei :)
2011. ápr. 16. 19:27
Nos ahogy néztem, ez 2009-es kiadású, vagy az újra kiadás? Mert ha igen, akkor nem az amire gondoltam:(
2011. ápr. 16. 19:24
Már el is felejtettem mennyire édes volt ez a kis mese. Ahogy olvastam soraidat lepergett a szemem előtt :)
2011. ápr. 16. 19:24
Boribon és a hét lufi.
2011. ápr. 16. 19:24
Köszi szépen!!!!
2011. ápr. 16. 19:21

Marék Veronika meséskönyvéből a Boribon és a hét lufi c. meséjét ismerhessük itt meg, amely egyik kedvenc mesém volt a sok jó magyar mesék közül a napköziben. Amely a következőről szól: Boribon a kicsi medvebocs bánatosan nézi azget, amely esőre áll az idő és elgondolja, hogy milyen szomorú van van, hogy esni akar az eső. Ekkor Boribon elé toppan Annipanni, aki ajándékot vitt neki, pontosabban 7 színes lufit. Boribon ámul-bámul örömében, amikor Annipannitól kap 7 szines lufit, amely a szivárvány színeiből állt. Elindul Boribon, hogy megmutassa a színes lufikat a barátainak, hogy Annipannitól, milyen szép lufikat kapott, amely különleges volt Boribonnak, mert ő még nem látott lufit és ajándékot sem kapott senkitől soha. Először a kutyához ment és neki mutatta meg, hogy mennyi lufija van. Csak, hogy a kutyától ment a sünihez a kerítésbe beleakadt egy és kipukkadt. Gondolja Boribon, semmi baj, mert még van elég. Elmegy a sünihez és neki is megmutatja, hogy milyen sok lufija van, de megint egy kipukkad, mivel beleakad az egyik lufi a vadrózsabokorba. Innen a sünitől elmegy e békához, hogy neki is megmutassa, hogy mennyi lufija van, de nem nézz a lába elé megbotlik és elesik, s ekkor még egy lufi kipukkad. Ekkor elgondolja magában, hogy éppen a szép piros lufi maradt meg a színes lufikból, amelyre nagyon fog vigyázni, de amint sétál a piros lufival találkozik a nyuszival. A nyuszi nagyot sóhajt, amikor meg lássa a szép ppiros lufit Boribon barátjánál, hogy ő is örökké mindig egy szép lufiról álmodott, mivel még neki se volt soha lufija. Boribon megsajnála a nyuszit és neki adja az utolsó megmaradt lufiját és a nyuszi boldogan ugrál tovább. Amikor haza ment találkozik újból Boribon Annipannival, aki megkérdi tőle, hogy hol a lufik. Boribon erre azt feleli, hogy elfogytak. Később az eső is elkezd esni és boribon bánatosan kuporog az esernyője alatt, hogy egy lufija sincs és még az eső is megeredt! Mégis csak szomorú napja van. De, amikor az eső el állt, akkor Annipanni felmutat az égre és a következőket mondja a kicsi medvebocvsnak:

- Nézd Boribon a lufik elfogytak, de a hét szín ott ragyog a szivárvány színeiben. Ekkor Boribon felkiállt álmélkodva:

- Mégis csak szép lett ez a mai nap!


Source: [link]

2011. ápr. 16. 19:21
Boribon
2011. ápr. 16. 19:18

Nem tudjátok véletlenül, hogy mi annak a mesekönyvnek a címe, amiben egy maci szerepel 7 v. 8 lufival (mind más és más színű), és mindegyikkel történik valami, illetve az utolsót a maci engedi el...

Szóval ez a története, de a címét nem tudom, és nagyon szeretném megtalálni, mert szép emlékek fűznek hozzá....

Segítséget előre is köszönöm!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook