Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bartos Erika mesekönyvek fórum

Bartos Erika mesekönyvek (beszélgetős fórum)


23. megmondom a tutit (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. máj. 23. 13:25

Az általad említett könyvekben van egy jó csomó borzalom, amit sokszor nehéz egy 3-4 éves gyereknek elmagyarázni.

Az Bartos Erika könyvek, könnyedek, egyszerűek és a gyerekek pont ezért imádják. Mintha ők is szereplői lennének.

22. trapiti (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. máj. 23. 10:00

Szerintem az újak között is vannak nagyon jók, pl. nálunk most nagy kedvenc Boldizsár Ildikó: Királylány születik c. könyve, vagy Simon Réka Zsuzsanna első könyve a Pukka és az évszakok.

Emellett nálunk is a klasszikus mesék, és a saját gyerekkorom nagy könyv-élményei a legkedvesebbek.


Bartosa Erika könyveinek ugyanakkor nagy szerepe van abban, hogy azokhoz a családokhoz is eljuttatja az esti mese élményét, ahol egyébként erre nem túl nagy az igény, és esetleg értékesebb irodalmat nem forgatnak...


A szókincséről annyit, hogy az A.P.G. könyvek szókincsét a lányom már kb.3 évesen túlhaladta, gazdagabban, szebben, kifejezőbben beszélt mint a könyv szereplői. Szeretek olyan meséket olvasni neki, ami előre viszi, amitől gyarapszik a szókincse és nem olyat amitől elbutul.

2012. máj. 23. 09:52

Nem ismerem ezeket a "mesekönyveket" de, így utána nézve én biztos nem venném meg. Már külsőre sem tetszenek. A borító rajzok is borzalmasak.


Én jobban szeretem a klasszikus meséket és a fiam is.

Benedek Elek meséi vagy a Hetvehét Magyar népmese vagy bármelyik régen is ismert mesekönyvek százszor jobbak szerintem.

Én pl. a minden napra egy mesét szerettem a legjobban.

2012. máj. 23. 06:27

nekem pont az tetszik benne hogy áthelyezhető az életbe a történet .de különbözőek vagyunk más tetszik minden gyereknek .

Egyébként talán pont azért egyszerű a szókincs mert gyerekkönyv .


szerintem azért lehet frusztráló mert a benne szereplő család olyan tökéletes mint ami nem nagyon van de egy mesekönyvben mi legyen ?

19. trapiti (válaszként erre: 18. - Incifinci01)
2012. máj. 22. 23:13
Hogy mi zavar benne? Az a végtelen fantáziátlanság, ami árad az A.P.G. könyvekből... és a rendkívül szegényes szókincs... annyi jó gyerekkönyv van, kár szerintem minden este ezeket olvasni... de szerencsére ez nálunk nem kérdés, a lányom már régen túllépett rajta. A Bogyó és Babócában legalább kedvesek a figurák, és valamivel fantáziadúsabb a történet, de el lennék keseredve, ha a 4.5 évesem igényeit kielégítené.
2012. máj. 22. 22:47

Nalunk Bogyo es Baboca minden formaban (konyv, DVD) sokat forog.

Esti mese MINDIG valamelyik Anna, Peti,Gergo-bol kell hogy legyen.

Tehat nalunk a gyerekek nagyon szeretik!!!

Engem abszolut nem frusztral. Nem is ertem mi miatt frusztralhatna...?

2012. máj. 22. 21:08

A Bogyó és Babóca aranyos szerintem, azt nagyon szerette a lányom kb. 1.5-3 éves kora között. A verseskötetek is egy ideig nagy kedvencek voltak, a harmadikon már eléggé érezni, hogy egy kaptafára íródnak a versek... a lányom most 4.5 évesen simán leveszi a ritmusukat és költ hasonlókat :) de mostanában már jobban szereti a "komolyabb" verseket...


Az Anna, Peti és Gergő könyvek rettenetesen idegesítőek, szerencsére a gyereknek sem tetszik, így nálunk nem kellett sokat olvasni azt az egy kötetet sem ami megvan...

2012. máj. 22. 19:01
ja a versesből 3 van meg az egyik nagy kedvenc a többit nem is olvassuk de jó mert könnyen megtanulható pl a szövege.
2012. máj. 22. 19:00
Nálunk a bogyó és babóca dvd-n volt menő olyan 21hónapos korától több mint fél évig. Anna Peti Gergő könyvet unokahúgom adott kölcsön most 3 db van itt. Abból van az estimese , imádja. Én is mert rengeteg ötletet merítettem belőle. A kistesó is Gergő nálunk Úgyhogy ez külön tetszik neki. Szerintem ha a szülőt frusztrálja ez akkor ő a hibás nem a könyv. Mit írjon le , hogy Peti meghúzta Anna haját Anya meg elverte ezért ?? Engem Totál nem frusztrál pedig én nem vagyok a könyvben szereplő szuperanya . Ellenben a gyereknek tanít szituációkezelést és valóban nekem is:) és nem mindig boldogok szerintem csak jó a vége:)
2012. máj. 22. 18:59
Nagy Bandó András verses kötetei is nagyon jók!!!!!
13. emi75 (válaszként erre: 1. - 07b09d4f4c)
2012. máj. 22. 18:29

Az én pici fiam 21 hónapos, kb. egy éve kapta a keresztanyjától a Petikönyvet (ugyanis Petinek hívják), azóta minden este abból kell mesélni (korábban képnézegetés volt, melyik tárgy micsoda stb. most már egy jelenethez történet is tartozhat)


a bogyót is nézte egy időben, de azt megunta, most már nem nézi.


Van olyan szerintem szép mesekönyv, amit egyáltalán nem szeret, és van, ami nem is kifejezetten mesekönyv, de imádja (pl. van egy illusztrált mondókáskönyv, azt is hosszú ideje nem unja meg a képek miatt.


szerintem mutasd meg neki, hogy felkelti-e az érdeklődését, akár a jutubon is van fent egy-két bogyós mese, és kész.

2012. máj. 22. 17:28
Nekem nincs gyerekem, de nagyon élveztem, mikor megnézegettem a könyveket. Pont ilyen kell a gyerekeknek, ez illik a gyerekkor elvarázsolt birodalmába. Majdnem olyan jók - vagy másképp olyan jók? - mint a Janikovszky Éva könyvek.
11. Molyka
2012. máj. 22. 17:27

Nekünk a Gergő könyv van meg, az való a legkisebbeknek. A történet aranyos, a grafikája borzalom.

Amit nagyon szeret a kisfiam, és tényleg ajánlom az a Maszat. Agócs Írisz és Berg Judit készítették


http:// maszat. pagony. hu (szóközök nélkül)


A Bogyó és Babócát meg se vettem, az szerintem borzalom. :)

10. Betsabé (válaszként erre: 7. - 07b09d4f4c)
2012. máj. 22. 17:26
Engem nem! Lehet tanulni belőle, hogy mit hogyan reagáljunk le, és ami fontos, hogy élvezettel játszunk a gyerekeinkkel. Nekem inkább segített.
2012. máj. 22. 17:25
Nálunk is nagyon bejött,Bogyó és Babóca is,Anna,Petik is,Hoppla nyuszi is,verses könyvek is.Én ajánlom őket. :)
2012. máj. 22. 17:24
3,4 éves gyerekeim kedvence. Bogyó és babóca dvd. Könyvekből a családi fészek. Volt olyan hét, hogy csak ezt kérték! Nagyon jók!
2012. máj. 22. 17:24
igaz az, hogy az Annás sorozat frusztrálja az anyukákat?
2012. máj. 22. 17:16

Bogyó és Babóca a fiam nagy kedvence, a könyvek és a filmek is. Imádja. Van Anna, Peti és Gergőnk is, azt nem annyira kedveli, és verses kötetek is, azokat inkább mi, szülők szeretjük jobban. :)

A Bogyó és Babóca egyébként olyan 8 hónapostól kb. 3-4 éves korig jó, aztán az Anna, Peti és Gergő a következő.

Szülőknek mindkettő elviselhetetlen egy idő után. :)

2012. máj. 22. 17:14
Az én gyerekeimnek az Annás könyvek a kedvencek. Én is szeretem, lehet csak azért mert leköti őket. Viszont sok negatív kritikát olvastam amitvel nem értek igazán egyet.
2012. máj. 22. 17:13
Bogyó és Babócát is szeretjük,nagyon kis aranyos.:-)
2012. máj. 22. 17:12
Nekünk van három Anna Peti és Gergő. Sokan támadják, én sem venném meg az összeset,főleg mert drága. De a fiam szerette,még most is szereti. Egyszerű, érthető,sok a kép benne és mindenki mindig boldog benne.:-) Vannak ismerős szituációk,hétköznapi dolgokat vesz elő. Úgyhogy 1-2 db célirányos témában nem rossz ötlet.
2012. máj. 22. 17:10
Mi szeretjük a Bogyó és Babócát, az Anna Peti sorozatot és a verses köteteket is! A gyerekek számára könnyen érthető nyelvezete van (amitől a felnőtt egy idő után agyhalott lesz :) de nem nekünk kell, hogy tetsszen) és jó az is, hogy mindennapi helyzetekről van benne szó, nem a valóságtól elrugaszkodott... :)
2012. máj. 22. 17:06

Tényleg jók?

Melyiket ajánlod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook