Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha mesekönyv, akkor... fórum

Ha mesekönyv, akkor... (beszélgetős fórum)


2013. jan. 29. 15:27
a Kicsi mackónak kalandja c. mesét szeretném egészben elolvasni, elmesélni unokámnak! Kérem segitsenek!
29. maya80 (válaszként erre: 28. - Tücsi29)
2009. dec. 2. 12:24

Köszi a tippet, majd utánanézek!

Az én kislányom kétéves, és a hosszabb mesék még nem kötik le, de a mondókákat és rövid versikéket nagyon szereti; már sokat tud kívülről.

Ha nagyobb lesz, elsősorban magyar népmeséket fogok neki mesélni.

2009. nov. 2. 15:38

Sziasztok!

Nekem ugyan nincs még babám, de nagyon szeretnék...a főnököm írt egy könyvet a kisfiának...az a címe hogy Oliver a Föld körül...nagyon aranyos..bemutatja a városokat a gyerekek nyelvén..van budapest, milánó,párizs..szerintem ez hasznos lehet a kisgyerekeknek..az én babaám biztos olvasni fogja, mert kaptunk tiszteletpéldányt..amúgy a libriben már lehet kapni:)

2009. okt. 7. 15:32

Csakis Fésűs Éva! (Mesebatyu,Az ezüsthegedű) Kedves, tanulságos, gyerekközeli kis történeteket ír. Imádom!!!

Talán gyerekként láttad a Tapsikáné fülönfüggője c. bábjátékot a TV-ben (minden húsvétkor leadták:D), azt is ő írta.

2009. márc. 19. 12:57

Beatrix Potter mesék!

Aranyos történtek imádni való rajzokkal!!!

2009. márc. 19. 12:36

Sziasztok! Segítsetek légyszíves, hogy ne szakadjon meg a folyamat. Ezt a játékot óvónők hozták létre, hogy növeljék a gyerekek könyv iránti szeretetét. A lényege, hogy 1 db könyvet kell küldeni, egy 2 éves kisfiúnak, akitől ezt a levelet kaptam, és az általam majd elküldött levelet további 6 szülőnek továbbítani akik majd az én kislányomnak küldenének könyvet. Így ha mindenki továbbadja , gyermeked 1 könyvért cserébe 36 könyvet kap majd különböző helyekről. Ami nagyon jó ötlet, főleg a mai könyv árak mellett. 0-6 év közötti gyermekek anyukájának jelentkezését várom, akik részt vennének és továbbítanák a postán kiküldött levelet. A játék működik, sok kisgyerek kapott már könyveket

Köszönöm, hogy elolvastátok. Írjatok, ha csatlakoznátok.

2009. márc. 17. 15:25

Sziasztok!Keresek egy mesét,nem vagyok benne biztos hogy a címét jól tudom,szerzőjét pedig egyáltalán nem ismerem.Nagymamám mesélte sokszor nekünk.

Ha valaki ismeri,kérem küldje el nekem,mert a végére már nem pontosan emlékszem.

Köszönöm!

Kicsi mackónak kalandja.

Kicsi mackónak kalandját neked elmesélem,hogy tanulsz a történetén őszintén remélem.Volt egyszer egy kicsi mackó,selymes volt a bundája,mindig rossz volt,ezért sokszor megverte a mamája.Nem maradok tovább így szólt,elindulok világnak,s búcsút intett a kis házuknak,és a sok sok virágnak......

23. maya80
2009. márc. 9. 12:10
Megjelent???
2009. jan. 21. 08:14
nem tudnék választani
2008. aug. 30. 13:22

tényleg!

megjelent már a könyv???,

20. maya80 (válaszként erre: 12. - 4ab67f870d)
2008. aug. 25. 21:29
Érdekelne, hogy megjelent-e már a mesekönyved, mert megvenném a pici lányomnak. És gratulálok amiért ilyen hasznos dolgokkal foglalkozol!
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - 4ab67f870d)
2008. aug. 20. 18:15

Mert valahogy az embermesék sokkal közelebb álnak hozzám.

Hercegek,boszorkányok,sárkányok és manók...szóval a varázslatos világ ,amiket ezek a mesék adtak sokkal izgalmasabbak voltak nekem ,mint a bárgyú futrinka utca,vagy a hasonló mesék,pici gyerekként sem néztem meg őket.

Már nagyon korán sokat olvastam,persze meséket:)

Olvastam állatosakat is ,de azok közül is csak a régi különböző kultúrákból származó régi tanúlságos meséket szerettem.

No és ott volt Michael Ende ,aki modert meseíró,a Momo,meg a végtelen történetét nem is tudom hányszor olvastam.

2008. aug. 20. 13:13
Kedves Myly, megkérdezhetem, miért nem szereted az állatos meséket? Ez most érdekes, mert általában népszerűek az ilyen fajta történetek.
17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 4ab67f870d)
2008. aug. 20. 09:20

Én minden mesét szeretek,sőt mondhatom a kedvenc műfajom az összes irodalmi palettán.

Legfőképpen az izgalmas népmeséket szeretem,lehet az kinai ,indiai,vagy magyar..stb stb.

Legkevésbé pedig az állatos meséket.

2008. aug. 20. 08:46
valószinű tetszeni fog, és ha igy lesz akkor csak biztatni foglak hogy írj még
2008. aug. 20. 07:00
Kedves Szancsesz, csak remélni tudom, hogy tetszik majd a gyerkőcöknek :-)) Leteszteltettem a kéziratot két-három kisgyerekes anyukával a környezetemben, meglepett a pozitív visszhang. Már csak azért is, mert tulajdonképpen én azért anno nem ezen a vonalon indultam el ;-) A jövőbeni ajánlást pedig köszönöm!
2008. aug. 19. 14:08

sőt reklámozom az oviba is hogy vegyenek a csajok :))

biztos népszerű lesz:)

2008. aug. 19. 14:07

majd irj ha megjelenik a meséskönyved, amit már megírtál. tudod, a vén diófa..

mondtam a nagynak és tisztára be van zsongva:)itt lelkesedik nekem:))

2008. aug. 19. 12:58
Nem, azt most írom :-))
2008. aug. 18. 19:38
az is most jelenik meg?
2008. aug. 18. 18:38
Az első könyvben hosszabb-rövidebb történetek vannak, a második egybefüggő meseregény lesz, kalandos, de mentes minden erőszaktól :-)
2008. aug. 18. 18:36
Szancsesz, én sem szeretem Grimmet, szerintem picit horrorisztikusak a történetei. Bár pl. a Brémai muzsikusokat szerettem... Én a szelídebb történeteket kedvelem, amik tényleg mesélnek, tanítanak, nevetni lehet rajtuk... Hétszögletű kerek erdő, pl. Meg Janikovszky Éva meséi...
8. RLindi (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2008. aug. 18. 18:29

Megjegyzem a címét szerintem én is megveszem:)

A kislányom nagyon szereti a meséket.(én is:)

2008. aug. 18. 18:15

és mi lesz benne?

mesék hosszabbak, vagy rövidke történetek?kicsiknek vagy nagyobbacska gyerekeknek?

6. 14775640c4 (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2008. aug. 18. 18:14

köszi:))

de tény hogy mesekönyv érdekel mindig, néha ha az oviban árulnak akkor veszek egy-két könnyed darabot, de ritka a normális mesekönyv. a grimmektől meg rosszul vagyok:(

2008. aug. 18. 18:08
A mostaninak majd "A vén diófa meséi" lesz a címe. Majd küldök neked ajándékpéldányt... :-)
4. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2008. aug. 18. 17:15

és milyen címmel?

érdekelne.ugyanis ha megjelenik akkor vevő vagyok rá.

2008. aug. 18. 15:01
Őszinte leszek, nemsokára megjelenik egy mesekönyvem, amiben abszolút nincs erőszak, és most kezdtem bele egy meseregénybe, amibe szintén nem szeretnék, kíváncsi vagyok, milyenek az esélyeim... Inkább humor, fantázia és kaland, némi tanulsággal közben-közben :-))
2008. aug. 18. 14:55
Természetesen az elsőt. Én a kedves,klasszikus meséket részesitem előnyben. Meg van tündéres,manós is azokat is nagyon szereti és a fantáziája is fejlődik közben.
2008. aug. 18. 14:51
Milyen mesekönyvet választanál szívesebben gyermekednek? Olyat, amelyben kedves történetek vannak, erőszak nélkül, az életben hasznosítható tanulságokkal, vagy inkább divatosat, akkor is, ha sok benne az erőszak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook