Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mert már nem fáj... fórum

Mert már nem fáj... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mert már nem fáj...

19. devilsandy (válaszként erre: 18. - Syria)
2010. dec. 4. 15:00

Kellene. De egyre inkább kicsúszik a kezük közül az irányítás. Most írt a hugim témazárót matekból. Végiglapoztam a füzetét, mindenbe belekaptak, többnyire semmit nem gyakoroltak 2 óránál tovább. Megkérdeztem, hogy mit nem ért, mit gyakoroljunk. Nem tudta megmondani, aztán a legelejére kellett visszamenni, mert mindenhol voltak hiányosságok. Általános iskolás. Mi lesz vele középsuliban? Ráadásul kérdezni sem mernek a tanártól.

Még mindig azt mondom, hogy ezzel a rendszerrel problémák vannak.

18. syria (válaszként erre: 15. - Devilsandy)
2010. nov. 29. 07:26

Így igaz; nagyon nem mindegy, hogy a gyerek mit lát otthon, milyen "mintát" követ.

Akik már nem támaszkodhatnak a szüleik segítségére, ott - jobb híján - az iskolának kellene ezt a szerepet legalább részben átvenni.

17. Dodi44
2010. nov. 28. 22:34

Ti jobbak vagytok mint en!

En sosem tudom elfelejteni es megbocsajtani neki. Nem volt pedagogus, csak hatalmaval visszaelo alattomos babszamolo.

De mar regen nem tanarkent el.

16. t.Ili
2010. nov. 28. 19:57

Dettó ugyanígy jártam,mint Te,egy nagyon szemét osztályfőnök miatt! Csak már 35 éve!

Pedig akkor még hátratett kézzel kellett ülni.

Másfél évig úgy leromlottak a jegyeim,hogy a jó tanulóból rossz tanuló lett.Nem tudom neki megbocsájtani.Igazságtalan,és kegyetlen volt.

Még akkor sem érdemeltem volna a azt a meghurcoltatást,ha bűnös lettem volna!

Ahogyan Te sem!

Szerencsére engem akkor újra "felfedezett" az igazgató úr.Rájött,hogy a csendességem,hallgatásom egy okos lányt takar,és ismét javultak a jegyeim.Nagyon hálás vagyok neki ezért.Ő egy igazi pedagógus volt!Míg az osztályfőnököm nem is nevezhető embernek!

Az élt visszaadta neki,ahogy a Tiednek is !

Bocsi a hosszú szövegért.

15. devilsandy (válaszként erre: 14. - Syria)
2010. nov. 28. 15:18
Persze, a "normális" családokban ez így igaz,de mi van azokkal, akik már nem támaszkodhatnak a szüleik segítségére? Sztem a szülők nagyban befolyásolják a gyerekek döntését, közvetve, vagy közvetlenül.
14. syria (válaszként erre: 13. - Devilsandy)
2010. nov. 28. 06:59
De azért ha belegondolunk, bármennyire is van problémája egy gyereknek, még mindig egyszerűbb az élete, mert nincs annyi felelőssége, nincs annyi döntési helyzete, mint egy felnőttnek, aki nem ritkán több ember életéért is felelős.
13. devilsandy (válaszként erre: 12. - Syria)
2010. nov. 27. 23:12
És itt a másik nagy igazság.. a gyermekkor sem felhőtlen, akármennyire is mondják, hogy "örülj, amíg tanulhatsz/játszhatsz"...
12. syria (válaszként erre: 11. - Niké..)
2010. nov. 27. 07:21
Nagyon igazad van. Engem csak az szomorít el, hogy az életben annyit kell küzdeni, miért kell ezt már kisgyerekkorban elkezdeni? Miért nem lehet gondtalan legalább a gyerekkor?
2010. nov. 26. 23:14
Szomorú igazság de az ember a negatív tapsztalatokból többet tanul,nekem is elviselhetetlen volt az általános,én voltam a "feketebárány",és utáltam az osztálytársaimat,és nekem is voltak rossz tanáraim. Sokat tanultam az esteből,h mit? Az emberek olyanok,amilyenek,valakit meglehet változtatni valakit nem,és csak magunkon múlik h ezen változtassunk,h ki állunk-e magunkért vagy minden marad a régiben.Mondhatni ez az élet.:(
10. syria (válaszként erre: 9. - Devilsandy)
2010. nov. 24. 11:02
Bizony, én is tanúsíthatom: más (jobb) világ volt akkor, amikor a padban hátratett kézzel kellett ülni amikor nem volt írási, vagy más, manuális feladat. A gerincnek is jót tett, s a tanító azonnal kiszúrhatta, ha valaki renitenskedett.
2010. nov. 23. 20:24

Először is köszönöm a hozzászólásokat, nagyon kedvesek vagytok.

A történetem nem csupán azért írtam meg, mert jól esett kiírni magamból. "Felnőttként" természetesen másként látom a dolgokat, akkoriban sokat sírtam, hogy miért, miért és miért. Ma már nem sírnék, próbálnám megbeszélni az illetővel a problémánkat, hogy ne "üzengetések" legyenek, mert a postás sem ugyanúgy hozza a leveleket, ahogy fel lettek adva, mindig lesz egy kis gyűrődés a borítékon. Szeretném, ha jobban figyelnének az emberek a társaikra, hiszen érző lények vagyunk, és azt szeretnénk kapni, amit adunk.

Visszatérve az iskolára... nem tudom milyen volt régen, csak a szüleim mesélésére építhetek: a világ nem jó irányba fejlődik ezen a területen sem.

2010. nov. 23. 13:12

tetszett a történet, bár néhol számomra döbbenet, pld. hogyan szállhat fel egy tanár a vonatra, ha valaki hiányzik a csoportból?????

az én lánykám most ötödikes, folyton harcolnak a csajokkal, hol a legjobb barát vagy, hol meg hozzád sem szólok, sőt ha barátkozol x-szel, akkor őt is kiközösitjük:))) szörnyü, ez megy nap mint nap... igaz általában másnap kibékülnek és kezdődik minden előröl , remélem benne nem maradnak ilyen mély nyomok

2010. nov. 23. 11:23
Nekem borzasztó élményeim voltak általános iskolában. Epilepsziás voltam, a matek tanár nem engedett matekversenyre (azóta utálom a matekot), az osztálytársaim csúfoltak. Aztán a középsuliban megváltozott minden. 4-en voltunk a kemény mag. Persze suli után ez darabjaira hullott, de a 4-ből két csajjal tartom a kapcsolatot. Azóta már örülök, hogy vannak barátaim, igaz barátaim :)
2010. nov. 23. 10:54

Amiket leírtál, az egy kamaszlány sajnos tipikusnak mondható élményei az általános iskolával kapcsolatban. A serdülőkorban minden sérelem felnagyítódik, mert az igazságérzete a legtöbb nem deviáns gyereknek hatalmas, így minden bántás sokkal jobban fáj.

Az osztályfőnököd sajnos – Isten nyugosztalja – nem állt hivatása magaslatán. Bár lehet, hogy éppen a betegsége miatt. Micsoda dolog osztálytársakkal üzengetni? És ha valami nem tetszett veled kapcsolatban azt négyszemközt, veled kellett volna megbeszélnie, nem pedig pellengérre állítani, szülőket bevonni, amikor a tanulmányaiddal nem is volt baj, és a magatartásoddal sem.

Végül is szerencsésen vetted az akadályokat, s bizonyára sokat tanultál abból, hogyan működnek az emberi játszmák.


Egyetértek anyuci91 véleményével, amit a tanárokról írt. De sajnos, sok minden nem csak rajtuk múlik, amióta több joga van a tanulónak, mint kötelessége. Egyáltalán nem irigylem a mai iskolásokat.

Nekem nem kellett szenvednem az általános iskolában, mert akkor még nem a nyúl vitte a puskát; a tanárok tudtak rendet, fegyelmet tartani, s gyerekek sem voltak olyan elvetemültek – tisztelet a kivételeknek – mint manapság.

2010. nov. 23. 10:36

Köszönjük szépen, hogy megosztotad és őszintén leírtad nekünk szolgáljon tanúlságul mindenkinek.

Szívélyes üdv.Ágnes

2010. nov. 23. 10:36

Gratulálok, kedves!

Ez bizony érlelő idő volt számodra... mert ugye jól gondolom, hogy a saját történeted írtad meg?... rengeteg fontos tapasztalattal.

Sokunknak jut belőle, de csak egyre nemesedünk tőle.

2010. nov. 23. 10:30
Az iskolai évek, ami számodra egy része szép emlék maradt a másik része pedig keserűséggel és szomorúsággal telt tel. Az osztályfönököd, aki már nincs az élők sorában sokszor nem úgy ítélte meg az eseményeket, ahogyan kellett volna hiányzott belőle az igazságérzet nem hogy felülvizsgálta volna és valójában kiderítette volna mi is történt igazán nem tette. Elmondhatom a tanárok jórésze már nem a hivatásszeretet élén állnak, csak kizárólag a pénz motíválja őket. Ezt a pályát teljes mértékben aláásták és a tekintély is teljesen megcsorbult. Eltelt azóta hosszú idő és remélem egy kedves, kiegyensúlyozott felnőtt ember vált belőled és, ha lassan is elfelejtődik, mert már nem fáj, ahogyan fogalmaztad. Üdv.Ágnes
2010. nov. 23. 10:22

Szomorú hangvételű a cikk!

Szépen megírtad!

Csak ennyit szólnék hozzá!

2010. nov. 23. 10:08
Minden réges régen történt. Annyira régen, hogy nehéz lesz visszaemlékezni, tiszta fejjel, érzelmek nélkül, hogy a történet megmaradjon olyannak, amilyen valójában volt.
Rémlik valakinek, hogy általános iskolában mennyi minden miatt "kellett" szenvednie?

Ugrás a teljes írásra: Mert már nem fáj...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook