Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menzás piskóta csokiöntettel fórum

Menzás piskóta csokiöntettel (beszélgetős fórum)


2010. dec. 17. 14:46

Nálunk EHETETLEN a menza. A régi sulinkban normális volt, de itt pocsék. Kiszámoltam, ha a büfében eszek ebédet napi 250-300 Ft-ból bőven kijön ( sőt olcsóbb is )abból a kb. 5000 Ft-ból, ( kedvezményezetteknek kb. 2500 Ft )amit azért a szarért kell adni. 40 éves recepteket főznek a gyerekeknek, amiből alapanyagok hiányoznak: pl. : tej helyett csak víz, és minden ételnél 30%-os hígítás. Minél olcsóbb, minnél több haszon. Ezeket az embereket nem érdekli, milyen moslékot adnak a gyerekeknek, csak a pénz. Íme a vélemények:

ÓVODÁSOK: amit nem szeret a gyerek, nem eszi meg. Az óvodásoknak normális vagy jó ennivalót adnak, szoktak is repetázni.

ALSÓSOK: Mivel az 1. -2. -osok nem vihetnek pénzt magukkal, kénytelenek a menzán enni. Itt normál ételt kapnak. Itt is csak a nem szeretem ételeket nem eszik meg. A 3. -4. -esek sem panaszkodnak a menzára, de egyre több a nem szeretem étel, amit csak a menzán nem szeret, de a nagyiét vagy a mamáét igen ugyanabból a fajtából.

FELSŐSÖK: Az 5. -8. -osoknak ( 6osztályos gimiseknél 5. , 6. )ha egy barátja kijelenti a gyereknek, hogy ez az étel szar, mind a 30 szarnak tekinti majd, csak a nyomik eszik meg. pl. : ismerősöm barátja válogatós, így hogyha ő ( vagy bárki ) kijelenti, hogy fúj, ez moslék, akkor nem eszi meg, hanem a büféből esznek normális melegszendvicset, minipizzát, . . . . Az általános iskolákban még normális ételt adnak. Sajnos bevezették a 20 perces ebédszünetet, ami kevés a normál, egészséges evésre.

GIMNÁZIUM: a 6. -12. -esek szó szerint utálják a menzát. Itt már rosszak az ételek. Itt is 20 perc alatt kell magadba tömni a moslékot. Egyre több gyerek nem fizeti be az anyja által adott pénzt a menzára, hanem a büfében ebédelnek. Én itt 2 hónap után nem akartam éhesen hazamenni, a bőségtálamban egy kis csoki, vagy valami finom étel után kutatni, vagy az egész zsebpénzemet az ebédemre költeni. 12 órát nem bírok ki az uzsimmal. Így megmondtam, hogy ebben az iskolában nem akarok a menzán enni. Az óta a büfében eszek. Kisebb koromban( 3-12 )szerettem a menzát, de nyilván 9-12 évesen nem kérdezik meg, hogy jó volt e, mert ha eddig jó volt, most is jó. Vedd a bátorságot, és mondd meg, hogy nem ízlik az étel.

KOLLÉGIUM: Szó szerint pocsék minden, így az étel is.

Összesen a tapasztalat: A kisebeknek finomabb ételt adnak. Így felvetődik a kérdés: Miért kapnak jobbat a kicsik? Ez nem igazság.

Sajnos ezt ne tőlem kérdezzétek, de én is szeretném tudni a választ.

16. babli
2009. dec. 16. 14:19
Köszönjük szépen,ha lesz egy kis szusszanásnyi időm akkor kipróbálom s leírom milyen eltt:-)Sztem 2 ünenp között ha minden jól jön össze:-)
15. lolca
2009. dec. 16. 09:08

Gratula a bébikhez! :)

Azóta nem próbálkoztunk...

14. babli
2009. dec. 15. 16:02

Szia!


Hát az nem jó,ha nem lett ynerő,azóta prbálkoztál esetleg a másikkal?

13. lolca
2009. nov. 30. 12:56

Első próbálkozás: sikertelen.

Azt a verziót próbáltuk ki, ami simán kakaópor, kis liszttel sűrítve. Nem lett rossz, de nem olyan MINT

12. lolca
2009. nov. 27. 10:41
mint mi :)
11. babli
2009. nov. 27. 10:19
Köszi szépen,ha jól sikerül nálad akkor bizti nálunk is sikert arat,főleg a nagyobbik lánykámnál aki 2 éves,imádja apiskótát s a csokit is:-D Igazi gyerek:-))
10. lolca
2009. nov. 27. 09:25
Húúú! Sok sikert!! Két kis bébi :) Biztos ők is szeretni fogják!
9. babli (válaszként erre: 8. - Lolca)
2009. nov. 26. 16:42
Megcsinálnám nagyon szívesen,de hétfőn császároznak az ikrekkel,így nem igazán lesz már rá időm megcsinálni...de szívesen elkészíteném:-)Majd megyek hozzád kostolóra:-DD
2009. nov. 26. 15:19

:)

Oké. Nem ígérem, hogy ma lesz... De igyekszem. Te is próbálkozhatnál! :) Hátha hamarabb jutsz valamire.

7. babli (válaszként erre: 6. - Lolca)
2009. nov. 26. 15:08

Írd majd meg hogy sikerült a reci s hasonlít e a MENZÁSHOZ!bEJELÖLTEM KEDVENC FÓRUMNAK UH LÁTOM HA JÖN HOZZÁSZÓLÁS!


kÖSZIKE!

2009. nov. 26. 11:16
Köszi a recepteket. Igen, csak ezek mind ilyenek: gondolomra csinálom (...), legolcsóbb pudingpor (melyik boltban...) satöbbi. De majd akkor most nekiállok a kísérletezésnek, és addig nem nyugszom...
5. DuciJucika (válaszként erre: 3. - Lolca)
2009. nov. 25. 16:47

Menzás piskóta csokiöntettel


Hozzávalók: A piskótához: 9 db tojás, 9 ek. liszt, 9 ek. cukor, 1 cs. vaniliás cukor, 1 csomag sütőpor, Rama és liszt a tepsi kikenéséhez.

Csokiöntet: 1 db Rama, kakaópor (főzős, cukor nélküli), cukor, tej, liszt.

Elkészítés: A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A tojásokat szétválasztjuk. Előszőr a fehérjét kezdjük felverni. Amikor a fehérje már félig kemény, hozzáadunk 5 ek. cukrot, és így verjük tovább jó keménnyé. A sárgákhoz hozzáadjuk a maradék cukrot és a vaníliás cukrot, és jól kikeverjük. Ha kikevertük, hozzáadjuk a fehérjét, lapos fakanállal óvatosan összekeverjük. A sütőport elkeverjük a lisztben, és adagonként hozzáadjuk. A tepsit kikenjük Ramaval, és megszórjuk liszttel, majd a piskótamasszát beleöntjük. Betesszük a sütőbe és kb. 40 percet sütjük. Miközben a piskóta sül, elkészítjük a csokiöntetet. A Ramat felolvasztjuk, majd rakunk hozzá kakaóport, és gyorsan öntünk rá egy pici tejet, hogy ne égjen meg. Rakunk hozzá kb. 1-2 ek. lisztet, és ízlés szerint cukrot, összekeverjük, hogy ne maradjon csomós, és felöntjük tejjel. Ha már besűrűsödött, akkor kész. A piskótákat kockákra vágjuk, és a meleg csokiöntetet ráöntjük.



Ez pedig a Hal tortán receptje!

4. DuciJucika (válaszként erre: 3. - Lolca)
2009. nov. 25. 15:45

[link]


CSAK NEKED, CSAK ITT!!!!


de írd be a google keresőbe, hogy menzás piskóta, kidob egy pár receptet.

2009. nov. 25. 15:19

Sziasztok!

Annak a piskótának és csokiöntetnek (mazsolás) a receptjét szeretném megtudni amit a menzán adtak/adnak!

Konyhás nénik előnyben! Pontos mennyiségeket és márkákat szeretnék! Kell! :) Nagyon szeretem, és már sajnos jó régen nem vagyok menzás :(

2009. nov. 25. 15:19
imádtam...
2009. nov. 25. 15:17
Menzás piskóta csokiöntettel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook