Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menyasszonyi ruha vásárlása - hogy megy ez? fórum

Menyasszonyi ruha vásárlása - hogy megy ez? (beszélgetős fórum)

1 2
33. Mynamino (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2022. okt. 17. 19:29

Na igen én esküvőm lesz nem anyumé🫣

Hát így akadt ki ő már csak ilyen 🙈

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 31. - Mynamino)
2022. okt. 17. 19:16
Jogos. Most te mész férjhez, nem az anyukád. Persze, nem tudom, hogy hogy lehet annyira kiakadni egy ruhán, hogy valaki nem akar részt venni az esküvőn.
2022. okt. 16. 22:57
Sziasztok nálunk most áll a bál az esküvői ruha miatt mivel az anyukám nem akarja elfogadni hogy olyan ruhám legyen amilyet én szeretnék illetve kikötötte hogy csak akkor vesz részt az esküvőn ha olyan ruhát választók ami neki is tetszik. Én meg úgy gondolom hogy az én esküvőmön olyan ruhát kell választani amiben jól érzem magam és amiben el tudom képzelni magamat az adott napon a vőlegényemmel. A szülőnek lehet véleményt formálni megalkotni de az esküvői ruhában jól kell éreznie magát a menyasszonynak
2013. okt. 14. 21:57
Megvettem az összes kapható esküvői magazint, kinéztem a ruhát, rajta volt a szalon címe. Kiderült, egy következő évi modellt sikerült választani :). Berendelték, bár béreltem, az első voltam, aki viselte. Két napig brekegtem, amikor megláttam a számlát ;o)))
2013. okt. 14. 18:54
Az eladó nekem segített hátul a fűzőnél is,meg magáta a felsőt is felvenni:-) de muszáj volt neki:-)
2013. okt. 14. 15:13
Köszi mindenkinek, ezekre a válaszokra voltam kíváncsi!
2013. okt. 14. 13:38
Szia!Nekem az egyik ismerősöm mikor férjhez ment nagyon tetszett a ruha amit viselt,aztán mikor oda került a sor,rákérdeztem hogy honnan volt és kiderült hogy akkor ő megvette.A méreteink ugyanazok,így tőle kértem kölcsön,árban is barátibb volt.
26. sutoczkine (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 13:11
Engem anyu kísért el és kb a 3. üzletbe megtaláltam az igazit. Az volt a 6. ruha amit felpróbáltam és azonnal beleszerettem. Többször is fel kellett próbálnom, mert méretre kellett igazítani.
2013. okt. 14. 12:40

Én nem vettem, hanem béreltem, de végülis ugyanaz. Két-három helyen jártam, neten kinéztem hogy melyik ruhákat akarom felpróbálni, volt vagy 10 kb. Nem szólnak érte semmit, ha 20 próbálsz fel azért sem. És persze tudják hogy nem az első helyen fogod megvenni, ez tök természetes.

Én nagyon ajánlom hogy próbálj fel többet is, csak akkor derül majd ki hogy melyik áll a legjobban. Pl én fehéret akartam, de ahogy felpróbáltam többet rájöttem hogy az ekrü sokkal jobban áll nekem. És persze amelyik tetszik arról csinál fotót is hogy később visszanézhesd melyik volt a legjobb! :)

Még egy jó tanács... a méret se mindegy. Nekem 38 -as a méretem, nem mindegy hogy egy 40-42-es ruhából alakítják rád vagy egy 36-38-ból. Ugyanis a ruha felső része hülyén mutathat rajtad ha nagyobb, és a szoknyája is sokkal nagyobb lehet. Az egész ruhát nem alakítják ám át :S

Egy ekkora ruhát nem lehet egyedül felvenni, jobb ha túlteszed magad rajta.

24. r-iett (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. okt. 14. 10:54
:D
23. inta (válaszként erre: 18. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:52

Hát... fazonja válogatja.

Egy nagyabroncsos habosbabost nem bírsz egyedül magadra húzni, az tuti, de egy hátul fűzőset sem veszel fel egyedül.

22. r-iett (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2013. okt. 14. 10:51
Noh igen... volt olyan fazon ami nekem nagyon tetszett és a mai napig nagyon tetszik,de rajtam valami katasztrófa volt.
21. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:50
Anyám.. Vegyél egy sima fehér kosztümöt, és pá. Ha már ez is ilyen nehezen megy neked, akkor extrafaxnis eset vagy. Mindenki jobban jár a kosztümmel.
20. inta (válaszként erre: 19. - Inta)
2013. okt. 14. 10:49
Nekem az ment mellé, hogy amit kinéztem magamnak, az egyáltalán nem állt jól, sajnos. Több ötletem meg nem volt :)
19. inta (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2013. okt. 14. 10:48
De jó, így is kell :)
18. 6f257fd90e (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2013. okt. 14. 10:48

Wow, na nekem is ilyen ruhaválasztás kell :P


Az eladó bejön velem rámrángatni a ruhát vagy nekem kell felkínlódnom magamra? Fóbiám van ha ismeretlenek próbálnak öltöztetni :(

17. inta (válaszként erre: 14. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:48
Akkor van időd :). Nekem 2 hónapom volt a szervezésre, a legfájóbb pont a ruha volt, mert utálok ruhát venni, próbálni meg még jobban :D.
2013. okt. 14. 10:47
Én a neten néztem ki egyet,cirka 2 óra alatt,majd megmutattam a páromnak mivel 200 km-re volt tőlünk:-D azt mondta felőle,ha nekem az kell...így lebeszéltük és hétvégén elmentünk megvenni...ott felpróbáltam,tetszett,bár hosszú volt,de ezt itthon felvarrattam...kb 1 órát töltöttünk a szalonban,mert azért megkukkantottam más ruhákat is,de maradt az eredeti:-)
15. inta
2013. okt. 14. 10:44

Én le is fotóztam egyébként a ruhákat magamon (egyedül emiatt vittem ismerőst a próbákra), mert elfelejtettem volna különben, hogy melyik milyen volt, és hol láttam őket.

Volt olyan hely, ahol nem engedték a fotókat, mert féltek, hogy lekoppintatnám a ruhát, onnan eljöttem szépen, mert szerintem meg nem elvárható, hogy pont az övékre emlékezzek majd úgy, hogy ja igen, ez sokkal jobb volt, mint a tegnapelőtti.


És én még nem is csináltam nagy cirkuszt a ruhából, 3 boltban voltam összesen, és inkább az ár miatt keresgéltem.

2013. okt. 14. 10:42
Én is vlm A vonalút szeretnék, csipkéset, vagy tudomisén. Mivel csak jövő júliusban lesz a lagzi, nekem semmi kedvem nem volt még az idén elindulni keresgetni. Kicsit a család nyomására ment a dolog, hogy most menj, most menj, mert az összes jó ruhát elkapkodják...
13. inta (válaszként erre: 9. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:40

Nem. Szerintem kevés olyan menyasszony van, aki nem próbál fel 4-5 ruhát akár több helyen is, bár nyilván van olyan, akinek ez nem olyan sarkallatos pont.

De sok nőnek nagyon fontos a ruha, és mindenki (jó esetben) úgy készül, hogy egy esküvője lesz az életben, ahol jól akar kinézni. :)

Az eladók ezt megszokták.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:40
Ez a munkájával jár. Egyébként a menyasszonyi ruhákat úgy készítik, hogy könnyen bevehető, vagy kiengedhető legyen. Személyre szokták igazítani.
11. patapucs (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:40

Szerintem felesleges ekkora problémát csinálni egy próbából.

Én egyedül mentem el és egyedül döntöttem el, amikor a ruhakölcsönzésről volt szó.


Megnéztem 3-4-5 kölcsönzőt, a ruhák felpróbálása után lett egy elképzelésem, hogy mi áll jól és mi nem. Sajnos hiába tetszett egy ruha típus, ha nekem nem állt jól.


Én "A" vonalúnál maradtam és nem bántam meg. Még a másik menyasszony násznépe is engem nézett. :-)

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 6f257fd90e)
2013. okt. 14. 10:39

Én kölcsönöztem.

Több helyen megnéztem melyik tetszik, és szerencsés voltam, mert elsőre sikerült, amire azt mondtam, ez az, amit kerestem. :)

9. 6f257fd90e (válaszként erre: 8. - Inta)
2013. okt. 14. 10:38
Nem fog az eladó megharagudni, hogy én felpróbálgatok ott 4-5 ruhát és a végén megköszönöm és eljövök?
8. inta
2013. okt. 14. 10:36

Szerintem is fel kell próbálni. Az általam elképzelt fazon rettenetesen állt nekem, pedig elvileg passzolt az alakomhoz.

Bemész, és elmondod, kb. milyet szeretnél, akár fotót is vihetsz, ha láttál olyat neten.

Ha van hasonló, próbáld fel, esetleg nézz meg más fazont is, mert felvéve más a ruha, mint képen vagy próbabán.

Ha nincs olyan, ami tetszik, akkor annyi.


Nem tudom, merre laksz, de sok helyen időpontot kell kérni a próbához, úgyhogy menj be nyugodtan, nézz körbe, aztán kérj időpontot.

7. 6f257fd90e (válaszként erre: 5. - Dominós)
2013. okt. 14. 10:35
Kb mennyi idő alatt megy egy olyan nagy ruha felpróbálása?
6. 6f257fd90e (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2013. okt. 14. 10:34

Barátnőket nem tartok, nem megbízhatóak, anyu meg nem ér rá, csak ritkán, meg amúgy sem szeretek vele vásárolni.


Te hogy vettél ruhát magadnak?

2013. okt. 14. 10:33

Kölcsönzés olcsób. Valami nővel menj, ne a pároddal. Bemész, megkérded: Ilyen méretben milyent tudnak adni? Megmutatják, ha tetszik felpróbálod, ha nem viszlát. Jöhet a következő üzlet. Amíg nem találsz megfelelőt.

Igaz, hogy ez nem olyan mindennapi, mint a tej, kenyér, de ugyanúgy működik.

2013. okt. 14. 10:29
Miért nem akarod felpróbálni? Szerintem ne a pároddal menj, hanem kérj meg egy jó barátnőt, anyukádat, mindenképpen olyat akiben megbízol. A próba elengedhetetlen, mivel csak akkor látod, hogy az adott fazon jól áll e vagy sem. És igen, ha az adott üzletbe ahova bemész nincs olyan ruha amit te elképzeltél akkor megköszönöd és keresel másik üzletet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook