Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyivel csökkenti a teherbe esés esélyét egy-egy abortusz? fórum

Mennyivel csökkenti a teherbe esés esélyét egy-egy abortusz? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. esther78 (válaszként erre: 36. - Ancsa114)
2014. szept. 9. 14:29
Szerintem próbálkozzatok. Aztán majd úgyis eldöl, hogy lehet-e vagy sem. Nekem is volt egy abortuszom, mert üres maradt a petezsák, és műtéti úton kellett befejezni a terhességet. 1 hónap próbálkozás után lettem terhes. Utána vártunk egy fél évet, és újra próbálkoztunk, és a második hónapban már terhes voltam. A terhességem szinte teljesen probléma mentesen zajlott. A kislányom már 19 hónapos, egészséges.
2014. szept. 8. 21:50
Sziastok!Kettő gyermekem van a harmadiknál volt egy abortuszom most szeretnénk még egyet de nem tudom,hogy lehet-e még?Nekem a doki azt mondta hogy lehet!Ha valaki tud segítsen!Köszi!
2013. márc. 26. 22:17

Külön büntetés, hiszen a műtét utáni bűntudat és fájdalom éppen elég vezeklés!

Senki ne olvasgassa a netet mennyi esélye van a dolog után a terhességre:

Amire vágysz az valóság lesz!

Sok szerencsét mindenkinek!

2013. márc. 26. 22:14

Sziasztok,

Régóta készülök arra hogy megírjam pár sorban azt amit érzek a témával kapcsolatban, remélem azt érem el vele amit szeretnék: hitet adni ( senki nem rossz ember aki ezt teszi), reményt adni ( egy másik alkalommal sikerülni fog és szerető családot kaphatsz), megbocsátani (csak magadnak másnak még véleményt sem szabadna formálnia, hiszen nem a mi helyünkben van).

Igen, tudom mi ez nekem is volt, az altatásból úgy ébredtek hogy hangosak kiabaltam: mit tettem?!

A történetet nem írom le csak a jelenemet.

Még mindig sokat gondolok a dologra; mikor volt, most mennyi idős lenne, milyen lenne! Dolgozom még azon hogy elengedjem. Senki nem tud meggyőzni a tettem helyességéről, nem is akarom (ideológiai vitát nem szeretnék erről) mély a seb...

Számomra az orvosság a fiam aki nemrég született. Mindennél jobban vágytam rá és itt van nekem! csoda

Nem mertem elhinni hogy a teljes terhességem probléma mentes volt sőt a 41 héten indítani kellett (szuper orvosom volt nem mondtam el neki a dolgot, nem ézem azt hogy minden ember előtt vezekelnünk kellene a múltunk miatt), mégis minden nap vártam a büntetést azért amit anno tettem..., de nem jött!

Egészséges gyönyörű babát szültem, akit az apukájával együtt szeretetben nevelünk!

Az üzenetem:

amit tettünk megtettük, nem helyes dolog volt, de a pillanat legjobb döntése! Lehetünk ezután boldogok és kell is, sőt merem mondani, ez ugyanúgy jár is nekünk!

Nem vagyunk rosszabb emberek mint mások!

Csodás probléma mentes terhességem vol és én nem élveztem helyette mindig a büntetést vártam! Nem kell ezt tenni, nem jár a tettünkért

33. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Megryan)
2010. jan. 11. 07:53

És tovább hogy volt?

Minden rendben?

32. megryan (válaszként erre: 28. - Correct)
2009. febr. 16. 20:32

Akkor is vállalnád ha az UH kimutatná, hogy pl. többszörös végtaghiányos vagy nyitott gerinces?


(nekem 4D-n mondták ezt a 35. héten)

2009. febr. 16. 18:46
Első gyereknél sokat számít, mert ha előtte volt már sok, nem biztos, hogy a méhfalad elég vastag lesz egy gyermek megtartására.
30. correct (válaszként erre: 14. - Bebekriszti)
2009. jan. 23. 15:16

Nos persze, ez történt azzal a két emberrel, én örülök neki, hogy nekik sikerült, de én több száz emberről tudom, hogy megnehezíti, nem mellesleg egy iskolai orvosi tájékoztatón is ezt mondták középsuliban.

Egyébként utána lehet nézni a google-ban, hogy csökkenti-e vagy sem, és hidd el, mindenhol az található, hogy igen, nagyon csökkenti. Ezek tények, adatok, kórházi esetek, sajnos.

29. correct (válaszként erre: 16. - C744d256b0)
2009. jan. 23. 15:13

Igen, meg lehet élni.

Nem az lett volna a baj, hanem, hogy apuka lelépett.

28. correct (válaszként erre: 26. - Frollo)
2009. jan. 23. 15:12
Nem 100% a gyógyszer de ha mégis lenne én vállalnám, ezt magyaráztam. Később meg kombinálnám a védekezést.
27. Imo
2009. jan. 22. 22:14

csajok megkérdezem fatert Ő szülész nőgyógyász

nem igérem holnapra, kell egy kis idő de megtudom

ezen nem érdemes összeveszni

26. frollo (válaszként erre: 25. - Correct)
2009. jan. 22. 19:55
A védekezés sem 100%, sok ilyet hallottam, hogy gyógyszer mellett teherbe esett valaki, és pl. már nem vállalta be a 4.-et.
25. correct (válaszként erre: 18. - Mama_gold)
2009. jan. 22. 19:47

Oké, amúgy igazad van, de ez soha.

Tudom, mert vállalnék még gyermekeket de amúgy védekezem.

24. c744d256b0 (válaszként erre: 22. - Mama_gold)
2009. jan. 22. 19:45

Mama-gold, Neked is köszönöm szépen!


Sajnos előtte én is elítéltem azokat a nőket akik az abortuszt választották. Úgyhogy nem bántom azokat akik elítélnek, s kívánom nekik, hogy soha ne is kerüljenek ilyen helyzetbe.

23. c744d256b0 (válaszként erre: 21. - Bebekriszti)
2009. jan. 22. 19:41

Bebekriszti!

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!


Amúgy ennek már egy jó éve, túl vagyok rajta, s megvan az új szerelem is. De nem mernék megint teherbe esni. Szorgalmasan szedem a fogamzás gátlót, hogy ne legyen baj.

22. mama_gold (válaszként erre: 21. - Bebekriszti)
2009. jan. 22. 19:41

Szerintem jól beszélsz! Csak pozitívan!


Szandika! én szurkolok neked, hogy minden ok legyen:-)

Ha kell tanács priviben írok szívesen, de nem szeretem azokat az embereket, akik lehúzzák a másikat, főleg, hogy nem voltak olyan szituban:(

2009. jan. 22. 19:35

Szandika!

Semmi bajod nem lesz tőle.Borzasztó tudom,nekem is volt....Ami nem öl meg az megerősít!!!Túl leszel rajta,jön egy új szerelem és szülsz majd csodálatos gyerekeket! Nők vagyunk,néha a borzalmakat is be kell vállalnunk...

20. 3b41f6053f (válaszként erre: 16. - C744d256b0)
2009. jan. 22. 19:34

Szia!


Nekem 2 császárom volt és egy abortuszom,fél év próbálkozás után sikerült a 3. baba.


A második gyerekünkre több mint 1 évet vártunk,és 7 hetesen nem volt szívverése:(


Utána rögtön akartam babát,de csak jó 1 év próbálkozás után sikerült.


Viszont a nővéremnek is volt 1 vetélése(és 2 abortusza egymás után mert az első nem sikerült)ő a következő hónapban már terhes volt.

2009. jan. 22. 19:30
Egyébként én is azt mondtam előtte, hogy soha!
18. mama_gold (válaszként erre: 15. - Correct)
2009. jan. 22. 19:29
Szerintem soha ne mondd, hogy SOHA!!!
17. frollo
2009. jan. 22. 19:26
Egy csomó oka lehetett rá, és azt nem jelentheti ki senki, hogy neki sohasem lesz! Eü. okokból is szoktak tanácsolni. Ne ítéljük már el azt, aki bevállalta, és tanácsot kér...
2009. jan. 22. 19:26

Ja, hogy az én indokom?

Hogy az "apuka" mikor megtudta szépen lelépett, többet nem is láttam.Én naiv voltam és szerelmes.

Szülői támogatás semmi, az államtól kaptam volna havi 40 ezer forintot.Szerinted annyiból egyedül meg lehet élni egy újszülött babával???

2009. jan. 22. 19:25

Én is nagyon nagyon nagyon ellene vagyok az abortusznak, de ha valaki teljesen normálisan védekezett szóval nem felelőtlenül és olyanok az adott körülmények, sajnos van, hogy nem lehet más utat választani.

Nekem sosem volt és nem is lesz.

14. bebekriszti (válaszként erre: 11. - Correct)
2009. jan. 22. 19:24
Friss az infóm,múlt heti...Ebből gondolom rájössz.A dokim mesélte személyesen.A dokim felesége és az asszisztens nő is u.így jártak...Én elhiszem.Többekkel megtörtént már.
13. 318512f90e (válaszként erre: 9. - Imo)
2009. jan. 22. 19:23

bocsi a fórumkiírójától!


de imo, gyere vissza egy picit a másik fórumra! :)

2009. jan. 22. 19:23

Egyébként tényleg nagyon borzasztó dolog! Nem lehet megítélni, hogy ez bűn vagy megoldás.

Az én részemről hatalmas hiba volt, s sem a babának, sem nekem nem lett volna jó, ha megtartom.

11. correct (válaszként erre: 8. - Bebekriszti)
2009. jan. 22. 19:21

Ne haragudj, ezt mondd el így egy orvosnak.......

Aztán gyere vissza és írd le légyszi mit mondott erre!

10. mama_gold (válaszként erre: 7. - Dórika1980)
2009. jan. 22. 19:20

miért lenne gáz???

Szerinted mi az alapos indok?

Egyből ítélkezni kell? Nem is ismerjük a szituációt...

9. Imo
2009. jan. 22. 19:20

nem tudom mert nekem az 1. és a 3. terhességem ért véget így

Az első ab-után 2 próbálkozásra lettem terhes kisfiam most 2 éves lesz

a 3. után elsőre sikerült teherbe esnem

2009. jan. 22. 19:18
A világon semmi kockázata nincs.Semmi.Manapság már vákummal csinálják és csak a méhnyálkahártyát szippantják ki az embrióval.10 perces beavatkozás.Olyan mint régen kaparás olyan már nincs.Sőt ,azt mondják a dokik abortusz után fokozottabban kell védekezni,mivel friss "tiszta" minden,a régi méhnyálkahártya eltűnik,helyébe új,friss kerül és könnyebb a teherbe esés.Nem egy példát hallottam ahol közvetlenül az abortusz utáni ciklusba újra teherbe esett a nő.....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook