Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A magas prolaktin szint csökkenti a teherbeesés esélyét? fórum

A magas prolaktin szint csökkenti a teherbeesés esélyét? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 17. 13:36
Sziasztok! Hasonló cipőben jártam én is, legalább is azt hittem, mint ti. Évekig gyógyszert szedtem, majd mikor abbahagytam, beállt a ciklusom, de csak 2 hónapig. Ekkor felkerestem a dokimat, aki teljes vérképet kért, amin emelkedett prolaktinem volt, negatív HCG-vel. A prolaktinre kaptam napi 2 bromot, amit hiába próbáltam, de nem bírtam napi félnél többet beszedni este, mert ha már reggel is szedtem teljesen rosszul voltam. Gondoltam, majd másfél hónap múlva, mikor újra megyek a dokihoz, kérem írjon másik gyógyszert, mert ezt nem bírom, addig is jobb a kevesebb, mint a semmi alapon szedtem a napi felet. Közben megkaptam az időpontomat az MRI-re, ami az orvosom indokoltnak látott. Dec. 30-án volt az MRI, január 7-én mentem az orvosomhoz az eredménnyel, ahol kiderült, hogy 10+5 hetes terhes vagyok. Tehát amikor a vérképet kérte a doki a prolaktinom már a terhesség miatt volt magas, ugyan a terhesteszt még nem mutatta. Sok idegeskedéstől kímélt volna meg az orvosom, ha nem egy eredmény alapján ír ki egyből MRI-re. Sajnos kontraszt anyagot kaptam a vizsgálat alatt, ami miatt megjártam a genetikai tanácsadást is, de hála az égnek úgy tűnik minden rendben van a babával. Sok sikert és babásodást nektek :)
2013. jan. 20. 14:49

Nekem sincs, szerencsére! Viszont állandóan ki van száradva a melbimbóm és viszket is miatta, hiába kenem!:s Legyen már feb. 7-e, hogy többet tudjak!

Ti is próbálkoztok babával?

7. Noarashi (válaszként erre: 6. - Rencike24)
2013. jan. 20. 14:46
A mellfeszülést okozhatja. Meg a tejcsorgást is..Nekem ilyenem ugyan nem volt egyelőre, de doki kérdezte hogy az is van-e.
6. Rencike24 (válaszként erre: 5. - Noarashi)
2013. jan. 20. 14:34
Nálam a menstruációval nincs gond, talán annyi, hogy erősebb valamivel, mint annak előtt, mielőtt elkezdtük a próbálkozást! Meg a barnázás se jelent túl jót, gondolom, ami már évek óta fenn áll, hogy a mensi előtt 2-3 napig barnázom! Amúgy a mellfeszülés az utóbbi két hónapban már a ciklus közebén elkezdődik, előtte pedig pár nappal éreztem egy kicsit, de mostanában elég fájdalmas, akkor emiatt lehet ez is?
2013. jan. 20. 12:52

CSókkenti, de nem kell ebbe beletörődni. Egyrészt egy vérvétel nem elég. Egy stresszes helyzet is emeleheti, ilyenek ezek a hormonok.

Nekem is bizonytalan a prolaktinom, nagyjából érzem is, egyrészt késik, másrészt feszül a mell. Na akkor gondok vannak hormonálisan nálam.

De alapvetően ezt lehet csökkenteni, nekem jót szokott tenni a Mastodynon meg nyomom a MgB6ot hozzá.

A bromocriptin nekem nem vált be, nem bírtam szedni. De van akinek hatásos, és ripsz ropsz jön a baba.

Bár én még nem szültem, szóval saját tapasztalataim nincsenek.

2013. jan. 20. 12:44
sajnos igen
3. Rencike24 (válaszként erre: 2. - Bonne Maman)
2013. jan. 20. 12:36

Szia!

Egyszer nézték eddig, a ciklus 5. napján!

Teljes vérképet csináltak!

LH,FSH, Prolaktin, Ösztadiol, Tesztoszteron, LDH...A progreszteron és a cukor majd jövőhétre lesz kész!

2. Bonne Maman (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2013. jan. 20. 12:31

Szia,

Prolaktint szigorùan többször kell nézetni, egy eredmény nem eredmény. Elsôre nekem a referencia tartomány duplája volt. Persze az orvos azonnal bromokriptint javasolt. 2-ik, majd 3-ik vv-re már szépen bekúszott a normál tartományba.

Te hányszor nézetted ezidáig?

Milyen hormonokat nézettél még?

2013. jan. 20. 12:23

Sziasztok!


Február 9-re van időpontom a nőgyógyászhoz, addig még várom a cukor és inzulinterhelés eredményét, viszont a ciklus 5. napos vérvétel ereménye már meg van, ami szerint magas a prolakint...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook