Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit/mit beszél 21 hónapos babátok? fórum

Mennyit/mit beszél 21 hónapos babátok? (beszélgetős fórum)


16. csermi
2011. okt. 24. 13:32
Az a ritkább,mikor beszélnek ennyi idősen.Szerintem nem kell aggódnod,meg fog szólalni szép kerek mondatokban:) Nekem spec attól áll fel a szőr a hátamon,amikor azt mondja valaki hogy 10 hónapos kora óta beszél....Nálam a beszéd az az,amikor mondatokban értelmesen elkezd kommunikálni.Az én lányom 7hónapos volt mikor mondta mama,baba,be....stb és most 21 hónaposan két szavas mondatokban beszél...Pl Nem kell,nem megyek,add ide.Minden szót mond,amit hall tőlünk.Sokszor használom azt hogy "Basszus" és ismétli azt is:( Tehát nagyon oda kell figyelni mit beszélünk előtte....A véleményem meg ugyanaz,mint az előttem szólóké is,hogy minden gyerek más,és más ütemben fejlődnek.De nem feltétlenül kiváltság az,ha korán beszél,ettől nem okosabb mint egy olyan,aki később szólal meg.Sőt ismerek olyat,aki három évesen kezdett el beszélni és két diplomás három nyelvet beszélő okos ember lett....A másik meg,hogy minden anya el van ájulva a saját gyerekétől,én is:) De akkorákat röhögök,mikor dicsekednek,hogy ilyen korán ezt meg azt csinálta....az enyém is 10 hónaposan indult el...mégsem kürtölöm világgá:)Szóval nyugi,a babád még lehet szavalóversenyt is fog nyerni!nO PARA :-)
2010. febr. 26. 09:00
A kicsi 22 hónapos és szinte minden nap tanul egy új szót.
14. Bajaikriszta (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. febr. 26. 08:59
POnt ez van nálunk is.
13. Re87 (válaszként erre: 11. - Re87)
2010. febr. 25. 16:50
Azt azért hozzáteszem,hogy nem tökéletes,hibátlan volt a kiejtése.Még most is van amit nem jól mond.
2010. febr. 25. 16:49
Nekem a 2 nagyobb másfél évesen perfekt magyar volt,mondatokban érthetően beszéltek,nem voltak pöszék.A kicsi most 20 hós,csak szavakat mond,de mindent megért.Nem egyformák,nem kell aggódni.
11. Re87
2010. febr. 25. 16:49
Az enyém 2évesen 10-ig számolt,csomó mondókát tudott.Sógoromék fia lassan 3éves,még annyit sem mond,hogy apa,anya...
10. Malika
2010. febr. 25. 15:14
Akkor talán mi sem vagyunk lemaradva, látom ez tényleg nagyon változó. Nekem lányom van, sokat beszél, rövid mondatokat használ, mondókákat-énekeket.
2010. febr. 25. 15:12
18 hónapos: papa, mama, baba, kell, tej, fúj, nem, fff(forró), kükü (kisegér), brr (medve), pákk (leesett) és úgy általában a szavak eleje: ke (kenyér), te (telefon), hangutánzó szavak (vau, mú, stb..), de a legaranyosabb, amikor a veszekedő nővéremet utánozza (ájájájájá) ;)
2010. febr. 25. 15:06

Az én lányom 21hósan csak kb. 20-30szót mondott.

24hós volt mikor kórházba került ott kezdett el beszélni 3-4szót egymásba rakva.És mióta hazahoztuk nappalra pelus se kell csak éjjelre.

2010. febr. 25. 15:04
ebben a korban az én fiam csak pár szót beszélt, viszont mindenre rámutatott, érdekelte a tárgyak megnevezései pár hónapon belül folyamatosan beszélt. először csak 2 szót fűzött egybe de ahogy belejött, le se lehet állítani!
2010. febr. 25. 15:02
18 hónapos kislányom kb:50-60szót mond,de csak a felét használja.Utánozza állandóan amit beszélünk.
2010. febr. 25. 14:58
17 hónapos és mindent mond, összefüggően. Mindenkinek tudja a nevét, elmeséli mit álmodott stb....
2010. febr. 25. 14:54

nagyon változó.Függ a környezettől, meg, hogy a szülő mennyire hajlandó arra, hogy a kommunkiáció má formáját is értelmezze.Ami a gyermeke és közte jött létre.

De nálunk nagyon kevés volt amit mondott.Elmutogatta.Kb 3-4 hónapja kezdett el igazán beszélni.addig 1-1 szó.Mostmeg komplett történetek.

2010. febr. 25. 14:54
18 hós és gyakorlatilag mindent. Már sok a mondat is, de ez nem általános ám!
2010. febr. 25. 14:54

halandzsának,

Érthetően:Mama,Apa,Tata,Kell,Nevüket(becézve)stb

2010. febr. 25. 14:52
Mennyit/mit beszél 21 hónapos babátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook