Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások, mennyit/mit takarítotok? fórum

Cicások, mennyit/mit takarítotok? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 2. 19:37

Én is ugyanígy, plusz mágikus hengerből (az a ragasztós henger), van egy halom mindig, és a ruháinkat mindig szőrteleníteni, meg a kanapét, illetve ami összeszedheti a szőrét.

De látom, akkor mindenhol hasonlóan működik:)

19. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Roppancska)
2011. szept. 2. 11:54
nálunk szinte semennyi. a titka a kiegyensúlyozott táplálás :) saját takarójuk van a bútoron így vedlési időszakban az felfogja a szőrt és fésülöm őket (mindkettő rövid szőrű) meg van egy kefe ami leszedi a nem kívánt helyekről. hetente mosom a cuccaikat. kb ennyi.
2011. szept. 2. 09:32

Almot naponta többször is takarítom, amikor arra járok és látom, hogy már használt.

A macsekok folyamatosan hullatják a szőrüket, főleg a maine coon, ezért vettem egy Furminator macskakefét és hetente egyszer, de ha sok jön ki akkor többször is átkefélem a bundájukat, szerencsére többnyire szeretik.

Nincs szőnyeg (meguntam a padlószőnyeg takarítását) most mázas padlólap van mindenhol- azt egyszerű felporszívózni, akár többször is naponta. A söprés nem vált be, mert a macskaszőr elrepül a partvis elől.

A macsekok ivartalanítva vannak, és faháncs alapú granulátumos, csomósodó almot használok, egyáltalán nincs szag a lakásban.

Már nincs fekete gyapjú, kevertszálas ruhám, mert állandóan szőrös volt a levegőben repkedő finom szálaktól.

A kordbársony nadrágokat hengeres-ragacsos ruhakefével tisztítom le mielőtt kimegyek a lakásból. Ilyen kefe van a melóhelyemen is, ha mégis maradna valami rajtam...

Az ágyneműt lecseréltem szatén ágyneműre, ezen nem vagy csak picit tapad meg a macskaszőr. Mosás előtt a ragacsos kefével leszedem a macskaszőr nagyját, mosás után pedig kivasalom és leszedem a maradékot, ha van.

A macsekok napközben egyedül vannak a lakásban, így nincs értelme bármilyen helyet is megtiltani, ahova nem mehetnének fel... mert ha nem vagyok otthon - úgyis felmegy.

17. mandarin_x (válaszként erre: 16. - Roppancska)
2011. szept. 2. 09:31
na en pont ezt szeretem bennuk :)
2011. szept. 2. 09:29
Óóó, a cicáknak szelektív a látása/hallása/érzékelése :) Csak azt veszik észre, amit akarnak :)))
15. mandarin_x (válaszként erre: 14. - B235ac96d5)
2011. szept. 2. 09:27
probaltunk ilyet (igaz csak egy fajtat), de mintha semmi sem tortent volna. lehet nathasak voltak eppen :D
2011. szept. 2. 09:25
Állítólag van olyan spray direkt cicáknak, ami riasztja őket onnan, ahová fújunk vele. Kisállat kereskedők biztosan tudják mi a neve. Én is csak hallottam róla:)
13. *Murmi* (válaszként erre: 12. - Mandarin_x)
2011. szept. 2. 09:18
Nem egyszerű feladat... Nálunk amikor nem vagyunk otthon el van zárva a szobákból és a nappaliból, így nem tud fölmenni, egyébként szemrebbenés nélkül megtenné :D Amikor otthon vagyunk pedig már tudja h nem szabad és szépen betartja a szabályokat, nem fiatal cica már 11 éves
12. mandarin_x (válaszként erre: 9. - *Murmi*)
2011. szept. 2. 09:16

es ezt hogy oldjatok meg? korbekeritesezitek a kanapet?

Hiaba mondom az enyemnek hogy ne menjen fel az asztalra, nem figyelek oda es maris ott van. Igy nalunk a konyhatakaritas (ertsd alatta az asztal, a munkalap es a mosogato fertotleniteset domestos spray-vel) minden napos tevekenyseg. De szivesen lemondanek rola, ha valaki elarulja a titkot hogy hogyan szoktassuk le errol oket! :)

2011. szept. 2. 09:14
Köszi a válaszokat :) Nem "mai csirke" a cicus, 11 éve együtt élünk, kétnaponta porszívózok, felmosok, fésülöm, figyelek mindenre, csak néha a páromat elkapja a hiszti, hogy szőrös a macsek (pedig tényleg dolgozom az ügyön, hogy minél észrevehetetlenebb legyen a probléma), ilyenkor elgondolkodom, hogy mit tehetnék még...
2011. szept. 2. 09:14
nalunk ketto cica van. Hetente ketszer minimum, de sokszor haromszor is porszivozunk. Heti egyszer felmosas. Alom minden nap takaritva van, de neha tobbszor is. Es neha azt erzem hogy ez meg mindig nem eleg, akar naponta lehetne porszivozni. Az allatorvos azt mondta ok ilyenek, a legtobb mit tehetek hogy surun fesulom oket. En a bolhatlanito fesut hasznalom, ez egysoros es nagyon suru. Az egyik imadja, a masikat vadaszni kell vele... A ruhakra ami nalunk bevalt az a DM-es ragacsos henger. Abbol mindig tobb adag van otthon raktaron!
9. *Murmi* (válaszként erre: 6. - Birogaby)
2011. szept. 2. 09:10
Én cicám is félperzsa :) és tényleg sok gond van a szőre miatt, de mindent meg lehet oldani, ha szükséges mi is gyakrabban takarítunk és ennyi. Ilyenkor pedig amikor nagyon hullajtja a szőrét nincs fölengedve sem a kanapéra, sem az ágyra télen viszont ezt a kényelmet is élvezheti :)
8. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Roppancska)
2011. szept. 2. 09:02

Nekünk van egy fajtatiszta brit cicusunk. Nagyon nyugodt, csak a lakásban bent tartózkodik. Az almot természetesen akár naponta többször is kell tisztítani:) De a lakást is gyakran kell porszívózni, minimum heti 1x. Ha nem is az egész lakást, de legalább ott, ahol gyakran elhever:) Ezenkívül van szőrhullás ellen, Panzi cat Szőrregeneráló tabletta (100db=790Ft) és a Malt-Soft tubusos, amit nagyon szeret szintén nagyon egészséges és jó.És persze aki cicát tart, annak el kell fogadni, hogy tavasszal és ősszel a bunda cserélődik. Ilyenkor a szőrhullás intenzívebb lehet:)Arról nem is beszélve, hogy ha az alom apróbb, akkor a talpacskája párnái között ezt akaratlanul is széthordhatja, ezt össze kell sepergetni. A mi cicánk nem öklendezik fel semmit, mert a tubusos ezen segít:) Így cicafűre sincs szükség:)

Ha nem szeretnéd, hogy a ruhádra kerüljön a macskaszőr, szoktasd úgy a cicusod, hogy ahol ülsz, fekszel oda ne menjen fel.Ha pedig felveszed, legyen egy kis takaród, amit ilyenkor az öledbe terítesz és azon van a cica.Ő is megszokja és nem lesz gond.(mint a pici babáknak, amikor büfiztetik:) )

2011. szept. 2. 08:58
Ja, és a szőnyeget célszerű időről időre kefével áttakarítani, mert sokszor a porszívó nem szed fel mindent..
2011. szept. 2. 08:58

Almot naponta,porszívózni is van,hogy naponta szoktam,ha meg nem akkor kétnaponta tuti.

Sajnos elég egy hisztis macsekunk van,és nem igazán viseli el ha kefélni próbáljuk a szôrét(pedig ráférne,mivel félperzsa és elég hosszú neki:DD),így marad a gyakori porszívózás.

2011. szept. 2. 08:57

Mi is minél többet fésüljük őket, jó sűrű fésűvel, így kevesebb szőr hullik. Amúgy meg 2 naponta porszívózás, ha van hely, akkor ki kell rázni a dolgokat..


Az alom és környéke meg minél sűrűbben takarítva valami flóraszept szerű szerrel, és tényleg meg nem mondják, hogy macska van, mert nem érződik..:))

2011. szept. 2. 08:45

Én gyakran fésülöm, szinte minden nap, így elkerülhető h sok macskaszőr legyen, hetente 1-2 alapos porszívózás és domestosos felmosás, nem is látszik h macska van nálunk.

persze az almot és környékét naponta tisztítom

2011. szept. 2. 08:40

Mikor cicáztam, nem jöhettek be.

Amikor nagyon cicáztam, akkor Anyám takarított.

2011. szept. 2. 08:38
Mink úgy, hogy nem jönnek be a házba az állatok:)
2011. szept. 2. 08:37
Arra lennék kíváncsi, hogy hány naponta takarítotok, mi az, amit ilyenkor megcsináltok, ill. hogy mennyi macsekszőr leledzik nálatok... Hogy küszöbölitek ki, hogy ruhákra kerüljön? Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook