Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire szeretjük, vagy csak muszájból végezzük a házimunkát? Ki rendmániás, és ki az, aki elviseli a káoszt maga körül? fórum

Mennyire szeretjük, vagy csak muszájból végezzük a házimunkát? Ki rendmániás, és ki az, aki elviseli a káoszt maga körül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
26. Sly7105 (válaszként erre: 24. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 25. 14:01
Hát ezt! Nagyon dícséretes dolog!Én is, ha már nem találok a lakásban tennivalót, akkor irány az udvar és ott mojolok...
25. Ildikócska (válaszként erre: 20. - 36a26f5226)
2011. nov. 25. 14:00
Nagyon tuti!!!
2011. nov. 25. 13:56
Hát én nagyon rendmániás vagyok.Minden nap porszívózók,felmosok ez a minimum.Aztán hetente egyszer hipós vízzel mindent átporolok,a fürdőt is hetente takarítom,és a szőnyegeket is heti rendszerességel kimosom.Engem oltárira zavar a kupi és a kosz is.Minden nap találok valamit takarítani,hol a ruhákat hajtogatom össze a szekrényben,hol a konyhai szekrényt takarítom ki.Ha itthon van a gyerek,akkor egyfolytában a játékait szedem össze,ha bent nincs mit csináljak,akkor megyek ki az udvarra tenni-venni.Egy kicsit beteges,de mit csináljon egy gyesen lévő anyuka?
2011. nov. 25. 13:54

...és egy ismerősöm mondta egyszer, amikor erről beszélgettünk, hogy kétféle rendetlenség létezik:


Az egyik a művészi rendetlenség, amikor pl. az íróasztalon más számára káosz van, de a tulajdonosa vakon is megtalál mindent, és a lenne káosz, ha valaki rendet rakna rajta, a másik meg a normál állapot, amikor számunkra rendben van amúgy, de a rendmániások számára már az is kupi...

22. 5bfba16667 (válaszként erre: 19. - 5bfba16667)
2011. nov. 25. 13:52
féle:)
21. Sly7105 (válaszként erre: 20. - 36a26f5226)
2011. nov. 25. 13:52
Ez nagyon jóóó!!!
2011. nov. 25. 13:50

Ezt itt olvastam valahol, hogy hol, mindegy, a lényeg a tartalma, és szerintem nagyon igaz:



"A koszos edények azt bizonyítják, hogy etetem a családom, a teli szemetes, hogy takarítok utánuk; a rendetlenség azt hogy hagyom hogy a gyermekeim jól érezzék magukat és felszabadultan játszanak; a felhalmozott vasalni való azt, hogy tiszta ruhában járatom a családom; a nedves kád pedig hogy lefürdetem a gyermekeim mindennap. Ezért ha legközelebb nálunk jársz, kétszer gondold meg, mielőtt ítélkeznél! Ha azért jössz, hogy meglátogass minket, gyere hozzánk bármikor, ha a lakásomra vagy kíváncsi, jelentkezz be, mielőtt jönnél!"

2011. nov. 25. 13:50

Szerintem két fél nő létezik. Az egyik stresszre eszik, a másik stresszre takarít:DDD

Na jó, persze vannak kivételek.

Én is inkább a rendes kategóriába tartozom.

Imádom a rendet, de nem mindig szeretek takarítani:) viszont ha meghallok egy jó zenét, akkor nem tudok leülni 3 órán keresztül.:D


A vasalást viszont gyűlölöm.....:SS

Nem viccből áll 4 adag a vasalódeszkán:SS


Amúgy nemsoká' megyek takarítani:)))

2011. nov. 25. 13:50
A kulcslyukat nem szidolozom:-)
17. Sly7105 (válaszként erre: 8. - Caravell)
2011. nov. 25. 13:47
Én is így gondolom, hogy ha van egy alap, azt könnyebb fenntartani :) Tök ideg tudok lenni, ha hazemegyek és tele a mosogató, a gyerekek minden oda tesznek be, pedig van mosogatógép, amibe lehetne pakolni és még nem is látszik. És a fürdő... hát ott két naponta pucolom a tükröt.
16. Babeck
2011. nov. 25. 13:46

Én utálom, ha élre van állítva minden a lakásban, nekem az mű és élettelen.


Viszont a koszt nem bírom.

Így nálam a takarítással nincs gond, a rendrakással annál inkább :)

2011. nov. 25. 13:46

Engem is zavar a kupleráj de közben nagyon lusta is vagyok úgyhogy kb 1 hétig csak felületesen igyekszem rendet tartani aztán hétvégenként mindent helyrerakok.

Csak a konyhában meg fürdőszobában van folyamatosan rend és tisztaság mert ebben a két helyiségben nem tudom elviselni ha minden "szalad" vagy kosz van.

2011. nov. 25. 13:46

hát én ezzel úgy vagyok, hogy szeretem a rendet magam körül, de nekem nem gyerekem van hanem párom... :D

és ő rendszerint szereti a ruháit ledobva hagyni, vagy éppen előhagyni a dolgait, én meg csak pakolok utána, és azért egyszer kétszer már mondtam neki hogy popóverés lesz :P

Persze csak viccből. Nem vagyok rendmániás cseppet sem, de azért egy alaprendet szeretek tartani, zavar ha nagy kupi van, meg amúgyis valaki bejön mit lát?

Szóval azért erre igyekszem odafigyelni.

2011. nov. 25. 13:46
Szeretem a rendet, de nem vagyok rend mániás. Időnként rámtör a takarítási láz és akkor egész napom ennek a jegyében telik. Persze semmi rendszert nem viszek a dologba, így estére totál kész és hulla vagyok. :) Aztán a kis család pillanat műve alatt visszaállítja az eredeti "rendet", ilyenkor kissé morcos vagyok, de már kezdek beletörődni.
12. 859d1d62c0 (válaszként erre: 10. - Nana06)
2011. nov. 25. 13:46
ha ideges vagyok Nekem is az az első hogy nekiállok takarítani.megnyugtat!
2011. nov. 25. 13:44

A zseni átlát a káoszon is:D



Nem szeretem és nem is érzem jól magam a rendetlenségbe, bár elég 10 egész perc is, hogy kupit csináljak.

10. nana06
2011. nov. 25. 13:43

én szeretek takarítani...akkor mindig úgy érzem hogy ez az én háztartásom :) holott tudom hogy nem, meg még fiatal is vagyok hozzá úgy érzem...de ilyenkor mindig belegondolok hogy ha majd nekem lesz családom milyen jó lesz rájuk főzni, takarítani...ilyenek jutnak eszembe :)

ha meg ideges vagyok akkor meg mindig takarítok :) annyira jól le tudja vezetni a feszültséget szerintem :) legalább is nekem nagyon jól levezeti :)

9. caravell (válaszként erre: 7. - E16fe97baf)
2011. nov. 25. 13:43
Zoknit azéárt nem vasalnék :)))
8. caravell (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2011. nov. 25. 13:43
Én is élvezem és nem vagyok rendmániás. A normál állapot még nem mánia :) A rendet pedig egyszerűbb megtartani, mint kampányszerűen megcsinálni.
2011. nov. 25. 13:42
voltam egy időben rendmániás....hát szörnyű sárkány időszakom volt :) lekellett szoknom a családi béke kedvéért...de azért még a zoknikat titokban vasalom és a kutyatálakat fényesre mosom minden este....ne áruljatok el légyszi! :)
2011. nov. 25. 13:42

Én ugyan így vagyok.A cipőt az ajtó előtt levenni:-)

Szeretem ha finom illat van a lakásban.És így van minden a helyén.Párommal ezért szoktam is kiabálni:-) mert ha hozzányúl valamihez tuti nem oda/nem úgy rakja vissza ahogy volt.De ö már ezt megszokta.Sőt ha megkérem h. ágyazzon be az a válasza: Minek úgysem jó úgy ahogy Én csinálom.

Engem így neveltek.:-).

5. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Kobri29)
2011. nov. 25. 13:41
Nekem nics bajom a porszívózással, inkább a vasalás az, amire nehezen szánom rá magam :)
2011. nov. 25. 13:40
Én néhány napig el tudok éldegélni a káoszban, aztán rászánom magamat. Alapvetően nincs bajom a takarítással, bár bizonyos részeit kifejezetten utálom. Mosogatni, pakolászni például szeretek, porszívózni viszont gyűlölök, az mindig a férjem feladata.
2011. nov. 25. 13:40

én rendszeresen takarítottam rendet raktam míg nem lett egy gyerek. aztán mikor 6 hós lett elkezdett pakolni. szét és ki. és egyre nagyobb kupi lett. valamikor akkor adtam fel.

mostanság is naponta 2-szer rendet rakok, de nem látszik. és beteszem ő kiveszi. de már nem érdekel.

2011. nov. 25. 13:37
Én pont ellenkezőleg, utálok takarítani is, pakolni is..:DD Zavar a kupi, de általában csak muszájból rakok rendet, vagy van, amikor már rám szólnak, hogy nem ártana, de sokszor inkább vagyok a kupiban, csak ne kelljen takarítani:D Tudom, ez rossz tulajdonság:s
2011. nov. 25. 13:35
Csak azért érdekel a téma, mert én a magam részéről kimondottan szeretek takarítani, rendet tenni és úgy érzem nem vagyok rendmániás, de nagyon élvezem, ha tiszta a lakás és illatos és minden a helyén van! Igyekszem erre tanítani a gyerekeimet, látják is hogyan kellene, de valahogy nekik még nem okoz problémát, ha a széken marad a két napja levetett ruhanemű. Én meg csak pakolok-pakolok:) és remélem egyszer majd lesz igényük nekik is arra, hogy rend legyen körülöttük.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook