Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


110. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 109. - 89b99f816e)
2009. szept. 14. 20:33
Úgyérted nálunk?? Nem, az kizárt!!
109. 89b99f816e (válaszként erre: 105. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 18:35

Hát én elárulom: nekünk kétszer szakadt ki (régebben ilyen sosem volt), és nem vagdostuk előtte ollóval, és nem estünk egymásnak úgy, mint egy állat, mégis...

Bármikor lehet közte "selejt", úgyhogy én nem bíznám rá az életem... Az, hogy eddig nem szakadt ki...van még jó pár évtized arra, hogy megtörténjen.

108. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 107. - Krisztike26)
2009. szept. 14. 18:25
Ez azért fura, biztosan nem vagy terhes?
2009. szept. 14. 18:01
Vevri Hát még mindíg nagyon izgulok!Nekem még nem jött meg pedig nekem is egy hete, hogy bevettem.Mondjuk nekem utánna való nap kellett volna, hogy megjöjjön.Az egyik oldalon olvastam, hogy egy csaj is igy járt és a doki irta neki, hogy csodálkozik, hogy ilyen erős gyógyitól nem jönn meg neki.Remélem nekem is ez lehet.Már fáj a gyomrom az idegtől!
106. diegóóó (válaszként erre: 101. - Lilflowerke)
2009. szept. 14. 13:42
Szia!Nem bántani akarlak félre ne értsd,de akkor valami megbízhatóbb fogamzásgátló módszert kellene választanotok.Nem prédikálok mert egyszer sajnos nekem is be kellett vennem az eseményutánit de utána 10-szer annyira figyeltünk.Nagyon sok hormon van ebben a gyógyszerben és nagyon nem teszel jót magadnak azzal ha ilyen sűrűn folyamodsz hozzá.Tudom hogy a kérdés nem ez volt...Arra is válaszolva...biztosat nem tud mondani senki de elég kicsi a valószínűsége,hogy terhes lettél.Szurkolok én is!
105. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 103. - Lilflowerke)
2009. szept. 14. 08:48

Árulja már nekem el valaki, hogy lehet az?? 2 évig használtam óvszert, soha nem volt vele semmi baj! A papirján le van irva, úgy kell felhelyezni. Ha nem marad alatta levegő( attól szokott kilyukadni) akkor nem tudom elképzelni mi gond lehetne még vele. Én egyszer lufit fújtam belőle, direkt arra mentem hogy kiszakadjn és képzeljétek fél órát kínlódtam vele mire szétszakadt. Egy sima aktus (még ha állatok módjára csináljátok se) alkalmas arra hogy kilyukassza, ha nincs benne levegő és nem járt le 10 éve. Használat után mindig fújtam bele levegőt és összefogtam a végét, hogy nincs-e mikrosérülés ami szabad szemmel nem látszik. Hát nincs. Ha szakad akkor szó szerint végighasad és az látható. Azért ez a "megfelelően volt használva és mégis kiszakadt" nekem értetetlen.

A gumit gyengítik gyógyszerek(hüvelykúpok) egyes sikosítók, éles körömmel sem nehéz ártani neki.


Mensi alatt nem sok esély van teherbe esni, de sosem nulla. Előfordult már. És látom többen is írták, hogy ez a bogyó se 100%. Majd kiderül. Gondolom még messze van a mensid, izgulhatsz egy sort. :S Drukkolok!

104. vevri
2009. szept. 13. 21:50

Nálunk is megfelelően volt használva az óvszer...

Mindenesetre ma, egy héttel az Escapelle bevétele után megjött - két héttel korábban a vártnál. Még mindig nem nyugodtan meg teljesen...

@krisztika26, mi a helyzet?

@lilflowerke - remélem, hogy segít a bogyó.

2009. szept. 13. 17:34

Kedves Elfelejtett jelszó, megfelelően volt használva az óvszer,de mégis kiszakadt...

a kérdésem az volt,hogy teherbe eshetek-e így ?:S

102. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 101. - Lilflowerke)
2009. szept. 13. 16:21
Figyeljetek oda jobban, ez nem folyamatos fogamzásgátló módszer! Az óvszer nem lyukad ki ha megfelelően használjátok. Aki nem tudja hogy kell használni nézzen utána az interneten vagy a dobozában!
2009. szept. 13. 14:36

Sziasztok!

18 éves lány vagyok,a barátommal tegnap este voltunk egütt és kiszakadt az óvszer...egyből rohantunk a sürgősségire kaptam Escapelle tablettát kb 2-3 órára az esemény után vettem be.A menstruációmnak 10.-én lett vége(2nap elteltével a közösülés után)!Szerintetek mennyi az esélye,hogy teherbe essek? Nagyon aggódok, egyébként 3hónapja már vettem be 1 Escapellet!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

2009. szept. 11. 21:00
Már irtam korábban is, hogy nemakart megjönni amensim a tabletta bevétele után,de aztán felvilágositottak h nemis kell megjönnie...csak aztán pár napra rá mégiscsak mejött, de csak 2naig volt erős, a többi meg szinte semmi, aztán két napra teljesen elmult. Most tegnap ujra megjött, egyhéten belül...UJRA Rávan irva a betegtájékozatóra hogy vérzészavarral jár...na de ennyire? nemtudom mit kellene csinálnom, gondolom ez még a tabletta hatása lehet, de mikor megy ki? mikor áll vissza újra a régibe minden? Eléggé izgulok, mitől lehet ez. Írjatok! Köszi elöre is!
2009. szept. 9. 11:21

Sziasztok!


Nekem utoljára aug.8-án volt a menstruációm és aug. 16-án történt a párommal egy kis 'baleset' (ez szombatról vasárnapra virradó éjjel történt) Nyaralni voltunk és a gyógszertárban nem adták ki a gyógyszert. Ezért csak hétfőn tudtam feliratni. kb. 34 óra múlva vettem be a gyógyszert. Semmilyen mellékhatása nem volt. Múlt hét pénteken kellett volna megjönni, de nem jött. Csináltam két tesztet és pozitív lett. Úgyhogy most sajnos futnom kell azokat a köröket, amiket pont a tablettával szerettem volna elkerülni!!! Nekem tehát nem segített!

2009. szept. 8. 16:41
Köszi vevri, aranyos vagy én is szorítok neked!!!
97. vevri
2009. szept. 7. 22:58
Vasárnap nekem is be kellett vennem egy bogyót, és is iszonyúan parázok, de nagyon szorítok Neked krisztike26!
2009. szept. 7. 21:07
Nekem aug.8-án volt a menstruációm és most szept 5-én történt egy kis baj, szerintetek mennyi az esélye hogy terhes legyek?De ma be vettem egy tablettát.
95. 099c0bed40 (válaszként erre: 94. - Jóreggelt)
2009. szept. 6. 07:19
Szia, ilyen mellékhatása szokott lenni a gyógyszernek, ez nem kóros.
2009. szept. 4. 10:47

sziasztok!

én 2 hete vettem be tablettát 2 órán belül, és rá 5 napra barnás véres folyásom volt,most meg a hasam fáj, ez mitől lehet?

2009. aug. 29. 15:45
Akkor megnyugodtam köszönöm!!
92. b07e03e789 (válaszként erre: 88. - Dorottyaa)
2009. aug. 29. 11:19
A bevétel után nem kell, hogy 24 órán belül megjöjjön a menstruációd. A tájékoztatóra ez van írva: "A kezelést követően a menstruáció rendszerint a megfelelő időpontban jelentkezik és normális lefolyású. Ritkábban azonban pár nappal korábban vagy később jelentkezhet. Amennyiben a menstruációja több mint öt napot késik.......keresse fel orvosát."
2009. aug. 29. 09:44
Végülis kiderült, hogy nem csak pecsételő vérzésem volt, hanem a tabletta bevétele után 5 nappal megjött rendesen 5 napra. Ez normális? Szerintetek akkor legközelebb egy hónap múlva jön meg? áááá
90. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 83. - Aludanyi)
2009. aug. 27. 17:28

Mi az a 84%? Csak nem teherbeesési arány? :O


A tabi aktus után 72 órán belül véd. A 32 tehát pont jó, én még 71-nél se aggódnék. Nem olyan könnyű ám teherbe esni, egy egészséges nőnek ha minden stimmel is csak 30% esélye van egy hónapban.


Szóval én tök nyugodt vagyok védekezés nélkül is.

89. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 84. - Krisztike.mol)
2009. aug. 27. 17:26
A ciklus első napján nagyon kevés az esély a terhességre. Én biztos nem vettem volna be. Mi a párommal peteéréskor is megszakitásossal csibáltuk és mégsem vettem be semmit utána.
2009. aug. 27. 16:28
Sziasztok! Én a barátommal voltam és akadt egy kis komplikáció. . kivette, de nembiztos hogy éppen időben, úgyhogy elmentünk venni escapellét, amit beis vettem kicsit több mint 24 órára rá, tegnap. A mensim nem teljesen két hete volt, és nincs is teljesen beállva időpontra, olyan 40pár naponta jön meg, szóval még addig rengeteg nap van hátra. A tablettának semmilyen hatása nemvolt nálam, pedig már eltelt 24 óra a bevétel óta, és úgy tudom hogy ilyenkor 24 órán belül kb meg kellene jönnie a menstruációnak. De nekem sehol semmi, mellékhatás sem volt. Szerintetek kellene aggodnom? Vagy ez természetes
2009. aug. 27. 11:03

Szerencsére velem se volt semmi baj! Aug 2-án, 2 nappal a vártnál hamarabb, de megjött!

:)

Csúnya dolog ilyet mondani tudom, mert van aki hiába próbálkozik... De én azt szeretném, hogy a pici jókor jöjjön és jó időben, amikor már meg tudunk neki adni mindent és adottak a körülmények is!

:) :)

2009. aug. 25. 10:54
Ja az kimaradt, hogy a probléma után 15 órával vettem be a gyógyszert.
2009. aug. 25. 10:54

Szerintem az eredetihez képest kell számolnod, tehát a normális időben.


Én jul. 30-án vettem be Escapelle-t. Ez a menstruációm után a 8. nap volt. Utána a 8. napra volt vérzésem. De a ciklusaim elég hosszuak, ugyhogy ez még nem az volt. A mensturációmnak már 2 napja meg kellett volna jönnie.. de semmi :( A ciklusaim ilyen 35-45 naposak, és eddig rendszertelen is volt, ugyhogy biztos nem tett jót neki a gyógyser. De ugye, ha volt vérzés, akkro kizárt a terhesség? Vagy van esélye? Bárcsak megjönne már a mensturációm, akkor nem kéne aggódnom.. no meg ha nem történik "baleset".

Köszi a válaszokat

2009. aug. 23. 18:04

Sziasztok!


Most 15-én múlt el a menstruációm és 16-án történt egy védekezés nélküli együttlét. 18-án bevettem az Escapellét és és rá 5 napra, azaz ma picit "vérezgetek". Szerintetek ez teljesen normális? Valamint mikorra várható véleményetek szerint a következő menstruációm, mostantól 28 nap vagy az eredetileg tervezett időpontban?


Köszi a véleményeket!

2009. júl. 21. 14:12

Sziasztok!

Szombaton összevesztem a párommal, vasárnap hajnalban jött egy béküljünk ki szex és egy katasztrófa... 32 órával később sikerült tablettát iratni és bevenni (remélem még hatásos lesz)! Escapelle-t kaptam én is!


Egyszer már vettem be Escapelle-t és csak jót tudok mondani róla, mert nem borította fel a ciklusomat, csak 2-3 hónapig nem 28, hanem 30-31 napra jött meg, de utána még be is állt pöpec 3 naposra a vérzés...


Remélem most is segíteni fog!!!!!!!!!!!!!!


Ezelőtt nem tapasztaltam semmi mellékhatást, de tegnap nagyon fájt a fejem, kicsit szúrt az alhasam oldalt és az étvágyam lett nagyobb... De semmi komoly szerencsére... !


Volt, hogy kaptam Rigesoftot is, attól kb 3 hónapig 2 hetente jött eg teljes gőzzel! Tuti biztos voltam benne, hogy nincs baba, de azért megviselt...


Szerintetek 32 óra nem sok?


Csak mert ezelőtt nem vártam vele ennyit és most azért félek, hogy nem esek bele abba a 84%-ba!


Drukkoljatok!!!!!


Üdv!

82. 099c0bed40 (válaszként erre: 81. - Krisztina4)
2009. júl. 20. 12:02
:) Örülök hogy így lett, szívesen!
2009. júl. 20. 11:06

Szia!


Nagyon köszönöm a válaszod.Ma reggelre megjött hála istennek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook