Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


80. 099c0bed40 (válaszként erre: 79. - Krisztina4)
2009. júl. 20. 09:16

Szia!

A gyógyszer megzavarhatja a normál ciklust, emiatt késhet a vérzésed.

Ha egy hét múlva se jelentkezik, csinálj egy tesztet, de szerintem nincs okod félni ha mindent az előírásnak megfelelően csináltál.

2009. júl. 19. 18:46

Sziasztok!


Múlthét pénteken (07.09) 21:00 órakkor együtt voltam a barátommal és leesett a gumi akció közben.Miután észrevettük egyből kivettük a gumit, a gumiban is volt még sperma, de biztos hogy belém is jutott belőle.Másnap megvette az Escapelle tablettát és 15:00-kor bevettem a tablettát.Elvileg 17-én kellett volna megjönnie de még semmi.Fáj a hátam, a melleim, néha hányingerem van , azokat a tüneteket tappasztalom mikor meg szokott jönni de két napja semmi.A gyógyszer bevétele után nem volt semmi bajom, nem hánytam ki, nem szédültem.Kérlek Titeket aki tud szóljon hozzá és mondja el a véleményét.Köszönöm

78. 099c0bed40 (válaszként erre: 77. - 5abf5329e8)
2009. júl. 18. 16:59

Szerintem nem kell, a menstruáció után közvetlenül ugyanis szinte 0 % a teherbeesés még gyógyszer nélkül is.

Ha a tabletta bevétele után vérzésed lett, az meg egyértelműen azt jelenti hogy levált a nyálkahártya, tehát semmiképpen nem lehetsz terhes.

2009. júl. 18. 14:35
Sziasztok!Én menstruációm után egy nappal szeretkeztem a barátommal és hát sajnos későn vettük észre,hogy kilyukadt a gumi.Escapelle tabletta bevétele után nem sok mellékhatást érzékeltem csak egy kis fáradtságot.Ma négy nappal a tabi bevétele után megjött a menzeszem,kicsit erősebb mint szokott.A teszt még korai lenne.Szerintetek kell aggódnom?
76. piciszandi (válaszként erre: 75. - 099c0bed40)
2009. júl. 17. 15:51

Úh hát szerencsére ma megjött.:D Úgy látszik nekem hatott ezek szerint szerencsére.Csak már kezdtem megijedni az eltérő vélemények miatt.:S

Mindenesetre legközelebb odafigyelek és elővigyázatosabb leszek,h többet ne kelljen gyógyszerhez fordulni..

75. 099c0bed40 (válaszként erre: 74. - Piciszandi)
2009. júl. 17. 12:20

Szia, ha 72 órán belül bevetted, és negatív a teszt, akkor nagyon nagy eséllyel nem vagy terhes.

Ha egy hét múlva se jön meg, csinálj mégegyet a biztonság kedvéért.

A tabletta viszonylag magas progeszterontartalma felboríthatja a ciklust, ezért is késhet.

2009. júl. 16. 20:38

Sziasztok,lenne egy kérdésem..

Bevettem én is ezt a tabit már másfél hete.Nem éreztem semmit és már 1 hete meg kellett volna jönnie,de semmi:S Elég rendszeretelen szokott lenni,néha ki is marad.Csináltam ma tesztet,de negatív lett..Kéne aggódnom azért?? 18/L

73. badusz
2009. jún. 23. 10:59
hú ez most nagyon megnyugatató, de tényleg ,remélem is h nem ,de azért jobb félni :)
72. diegóóó (válaszként erre: 71. - Badusz)
2009. jún. 23. 10:45
Szinte semmi esély nincs rá ha magömlése sem volt a párodnak és a gyógyszert is bevetted!NYUGI!!:)
71. badusz
2009. jún. 23. 09:17
sziasztok!a barátommal 19én voltunk együtt de kiszakadt a gumi,elmentünk a nőgyógyászhoz ,és ő felírt nekem escapelle tablettát ,amit én be is vettem ,de most nagyon félek ,mert látom h sokatoknak nem segített.nem volt a barátomnak magömlése,de félek h az előváladékban igen.igazából nem tudom pontosan kiszámolni h mikor lehetett peteérésem mert a menzeszem mostanában eléggé rendszertelen ,de kb akkor lehetett amikor együtt voltunk.most akkor terhes vagyok?segítsetek!
70. kiria
2009. jún. 3. 20:29

Sziasztok!

Május 13-án vettem be, ezt a gyógyszert az aktus után 12 órával, a ciklusom 15. napján. Hát eddig még nem jött meg a menstruációm ezért, ma csináltam tesztet, ami alapján gyerekem lesz. Egyenlőre még fel sem tudom dolgozni ezt a helyzetet. Van 3 kamasz gyermekem és 41 éves vagyok. Szóval nekem nem jött be az Escapelle.

2009. máj. 31. 09:39
Sziasztok! Én eddig először kényszerültem esemény utánira, Escapellét kaptam. Nekem életemben mindig 30-35 napos ciklusaim voltak, de volt már példa 40-45 napnál hosszabbra is... Utánaolvastam a progeszteronhiánynak, elképzelhető, h nekem is az van, vagyis nem biztos, h minden ciklusban van peteérésem. Tehát a tablettáról: a ciklusom 32. napján történt az együttlét, gondoltam, baj nem lehet, úgyis azon a héten megjön, így megszakítással történt a dolog. Persze másnap mégis motoszkált bennem a kisördög, de a gyógyszert csak 1 nap elteltével tudtam felíratni, tehát kb. az esemény után 45 órával vettem be. Semmilyen rosszullétem nem volt tőle, napokkal később sem. De nem is jött meg, csak rá 2 hétre, a 47. napon. A poén az, hogy ha volt peteérésem, az pont az aktus környékén lehetett... :) De bárhogy is volt, az Escapelle segített, mert megjött és a teszt is negatív lett.
68. diegóóó (válaszként erre: 67. - Barcikaicsaj)
2009. máj. 5. 14:53
Csinálj egy tesztet.Már kimutatja ha terhes vagy.A melled feszülhet attól is hogy meg fog jönni.Nekem is szokott és a hasam is szokott fájni.Lehet hogy már bebeszéled magadnak a tüneteket.Csinálj tesztet az a biztos.Így látatlanban nem lehet mondani semmit.
2009. máj. 5. 14:17
Sziasztok! márc.29.-én vasárnap voltam a barátommal,sajnos nem védekeztünk..kedden vettem be az escapelle tabit..rá asszem 5 napra megjött a menzeszem, de alig volt vmi... :S:S most már május 5 van és még emmi azóta nem volt vérzésem :S:S kérlek irjatok..fontos lenne, nagyon parázok..jaah meg a melleim feszülnek..kivánosabb vagyok, sokkal többet eszem mint eddig..többet is pisilek, meg a hasam néha görcsöl (amit nem szokott) KÉRLEK IRJATOK,FÉLEK H TEHERBEESTEM!! :(:(:(:(:(:(:(
66. tito23
2009. márc. 3. 21:43
Az injekció után egyszer jött meg,és most kéne másodszor megjönnie.De ma van egy hete hogy késik neki.
65. diegóóó (válaszként erre: 64. - Tito23)
2009. márc. 3. 21:26
Igen késhet mástól is,de szerintem gyorsan meg kell bizonyosodni arról hogy nem terhes.Csináljatok tesztet,Drogériákban lehet kapni.Elmaradt menstruáció után 1 héttel már kimutatja az eredményt.Késhet sok mindentől.Az injekció után rendszeres volt a menstruációja?Az esemény utáni tablettától is késhet mert rengeteg hormont tartalmaz ami bezavarhat a ciklusba főleg ha amúgy sem volt rendszeres.De én tuti tesztelnék a helyetekben hogy megnyugodjak.És az orvos sem árt ha mégsem jönne meg.
64. tito23 (válaszként erre: 63. - Diegóóó)
2009. márc. 3. 20:41
Igen kedden.előtte semmiképp nem eshetett teherbe.de a menstruacioja mas miatt is késhet,nem volt fél évig fogamzasgatlo utan.
63. diegóóó (válaszként erre: 62. - Tito23)
2009. márc. 3. 20:21
Mikor kellett volna menstruálnia?Kedden?Ha kimaradt már egy menstruáció akkor vegyetek egy tesztet vagy menjetek orvoshoz.Mást nem nagyon tudtok tenni.A baleset előtt nem eshetett teherbe?
62. tito23
2009. márc. 3. 20:08
sziasztok.szeretném segítségeteket kérni.barátnőm szedett fogamzásgátlót,rendszeresen megjött a menzesze.mikor abba hagyta nem jött meg fél évig csak inekció után.azután megjött neki egy hónap után.a mult héten nem jött meg neki kedden és szeretkeztünk péntek hajnalban és megtörtént a 'baleset'.két nap után bevette az esemény utáni tablettát.De még mindig nem jött meg a menzesze.nem tudjuk most jöhet-e a baba vagy nem.valaki segitsen légyszi.köszönöm
61. lolka89 (válaszként erre: 60. - 108f0209e1)
2009. febr. 25. 18:40

szia! szerintem teljesen felesleges tesztelni. egyrészt nagyon ritka, hogy terhesség alatt vérzés előfordul, másrészt ez a gyógyszer iszonyatosan erős, harmadrészt pedig ha ilyen erős volt, akkor szerintem semmi esélye a babának:D szóval nyugi!

viszont mindenki, aki beveszi, igyon sokkal többet, mint amúgy szokott, és egy ideig próbáljon ne cigizni, ha amúgy cigizik, mert nagyon nagyra növeli a trombózis kockázatát!

2009. febr. 24. 22:19
Sziasztok! Én is escapelléhez kellett h forduljak segítségül. Szerencsére ma megjött, de majdnem belehaltam. Iszonyúan fájt ( amúgyis fájós vagyok ha megjön) és ezúttal darabos is volt, szédülés és hányinger. Ugye ezek alapján nem maradhattam terhes? (: Mert ugye vannak akik menstruálnak terhesség alatt is, bár ők gyenge, kevés vérzésről számolnak be. Érdemes menzesz után tesztelni azért?
59. csillag85 (válaszként erre: 58. - Aabbcc77)
2009. febr. 18. 09:17
Nekünk nem csúszhat le, mert van gyűrű! :)
58. aabbcc77 (válaszként erre: 57. - Csillag85)
2009. febr. 17. 19:41

Hűha!!!


Nekünk nem elszakadt,hanem lecsúszott és bennem maradt.

Sajnos már 2 x volt ilyen esetünk,de remélem most már a 40.000 ft-os hurokkal nem lesz gond.

2009. febr. 17. 10:53
Nagyon sokan írjátok, hogy elszakadt a gumi. Ez kicsit fura nekem. Három éve lejárt szav.idejű gumit sikerült kb. 3x akkorára felfújni mint a fejem, és foggal körömmel alig bírtuk kilyukasztani. :D Szóval akkor ezek hibásak voltak??
56. diegóóó (válaszként erre: 55. - Lolka89)
2009. febr. 15. 20:23
Nekem is sokkal erősebb volt.
2009. febr. 15. 13:55

Na szóval legalább megjött, a normális időben, de sokkal erősebb volt a vérzés. Mindenesetre megyek, és megveszem azt az Aviva módszeres könyvet! Ja és remélem soha többet escapelle:)

puszi nektek!

54. diegóóó (válaszként erre: 53. - Lolka89)
2009. febr. 10. 00:24
Igen nekem is voltak ilyen tünetek.Sőt még bevétele után kb 8 órával hasmenés is.Kb 2 hétig émelyegtem és nagyon fájt a mellem!
2009. febr. 9. 22:58

sziasztok!

Én ma délután vettem be ezt a csodás tablettát, kb. 48 órával a baleset után (óvszer elszakadt). Azóta eltelt pár óra, és elég furcsán érzem magam: nagyon gyenge vagyok, picit hányingerem van, szabályosan érzem, ahogy összehúzódik a méhem (percenként sokszor) és olyan, mintha be lennék szívva, de tényleg:D csak az a baj, hogy ez picit ijesztő! ugye másnak is volt ilyen, szóval ez a körülményekhez képest ugye normális?

52. diegóóó (válaszként erre: 51. - Mnhp)
2009. febr. 7. 11:14
Mi baja a májadnak?Nem tudom,de gondolom nem viccből van ráírva.Miért nem kérdezed meg a nőgyógyászodat??Remélem,hogy nem lesz semmi bajod!!
51. mnhp
2009. febr. 7. 09:23
mind1 bevettem...mégcsak 5 órája volt a baleset,de nem bírtam tovább.akk én vagyok a kísérleti nyuszi...legalább a többi májbetegnek segítek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook