Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire lehet felkészülni az anyaságra? Vagy jön ösztönböl is? fórum

Mennyire lehet felkészülni az anyaságra? Vagy jön ösztönböl is? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 4. 09:45
Ezt csak gyakorlattal lehet megtanulni.Nekem a legvadabb álmaimat is felül múlta, annyit sírt a fiam az első 3 hónapban.Folyamatosan hullafáradt voltam.A fél életemet odaadtam volna egyetlen nyugodt éjszakáért.Zombiként közlekedtem egész nap.A lányom első naptól úgy aludt, mint egy kisangyal.
2009. febr. 5. 11:26
Van ami ösztönből jön, van amit tanulni kell.
2008. szept. 24. 00:42
Van Akinek ösztönös, van Aki tanulja. Szerintem az a lényeg: Szeressük NAGYON
33. Sirga
2008. aug. 20. 11:41
Szerintem lelkileg mindenképpen fel kell készülni az anyaságra, de sokmindenre a baba tanítja meg a szüleit. Azt vallom: könyvből nem lehet gyereket nevelni - illetve lehet, de senkinek se jó! A kicsi megszületésével nagyon sokminden változik, és segít az ösztön, a szeretet, a tudás is. Így, együtt. :)
2007. nov. 18. 11:11
Nem kor és nem tanulás függő. Van akiből jó anya lesz, van aki szülhet bárhányat, menekülnek előle
2007. nov. 18. 11:01
szerintem előbb-utóbb mindenkiből előjön az anyai ösztön
2007. nov. 17. 21:31
A legjobb ha egy anya az ösztönei szerint viselkedik.
2007. nov. 17. 21:16

Ha még aktuális ..., ajánlom szíves figyelmetekbe



- Ajánlom szíves figyelmetekbe, itt a portálon a "Mozgás és fitness" csoportban "Az Aviva-módszer" című írást, és

- a www.avivamodszer.hu honlapot.


Őszintén tudom ajánlani, ma már sok jó példa van, több mindenkinek többféle problémában segített, mindenféle gyógyszer és hormon nélkül is "működik a dolog".

2007. okt. 24. 16:53
Szerintem mindenkiben van elöször egy ki félelem,hogy fog megfelelni.De,ha megszületik a baba ösztönösen fogsz cselekedni.
27. age11
2007. okt. 23. 15:31
Szerintem előbb Önmagunkról tudjunk minden szempontból gondoskodni!!!
2007. okt. 23. 14:00

Sziasztok!


Biztos többen ismeritek ezt a gyönyörű verset, szerintem ebben minden benne van az anyasággal kapcsoltaban.



Mielõtt Anya lettem


Mielõtt Anya lettem

Fõzhettem magamnak meleg ételt.

Ruháim nem voltak pecsétesek.

Nyugodtan telefonálhattam.


Mielõtt Anya lettem,

Addig aludtam, amíg akartam

És nem izgultam milyen késõn fekszem le.

Minden nap megfésülködtem, és fogat mostam.


Mielõtt Anya lettem,

Minden nap kitakarítottam.

Nem botlottam meg játékokban, és

nem felejtettem el altatódalok szövegét.


Mielõtt Anya lettem

Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezõek e.

Nem gondoltam védõoltásokra.


Mielõtt Anya lettem

Nem hányt le senki

Nem lettem kakis

Nem köptek le

Nem rágcsáltak meg

Nem pisiltek le

Vagy nem csipkedtek meg pici ujjak sem.


Mielõtt Anya lettem teljes birtokában voltam:

Gondolataimnak

Testemnek

Lelkemnek.

Végigaludtam az éjszakákat.


Mielõtt Anya lettem

Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa

Vagy beadja neki az injekciót.

Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam

Sosem váltam boldoggá egy egyszerû mosolyon.

Nem maradtam fenn késõ éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.


Mielõtt Anya lettem

Nem tartottam kezemben egy alvó bébit, mert nem akartam letenni.

Sosem éreztem, hogy a szívem apró darabokra törik

Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.

Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.

Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.

Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.


Mielõtt Anya lettem

Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kívül van.

Nem tudtam milyen nagyszerû érzés a gyerek etetése.

Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.

Nem tudtam, hogy valami oly pici

Olyan fontossá tehet.


Mielõtt Anya lettem

Sosem keltem fel az éjszaka kellõs közepén

Minden 10 percben, hogy megnézzem minden rendben van-e.

Sosem ismertem a melegséget

Az örömöt

A szeretetet

A szívfájdalmat

A csodát

Vagy az Anyaság élvezetét.

Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielõtt Anya lettem.

25. vapi
2007. okt. 4. 16:56
Ösztönből jön minden. Ha olvas a kismama, ha nem. Fura vissza gondolnom, hogy mekkorát fordult a világ:))
2007. okt. 3. 20:46

én 19évesen lettem anya és ha nem lettek volna anyai ösztöneim akkor nem is tudtam volna vele mit kezdeni....de ahogy megszületett ösztönösen raktam cicire és nem volt vele semmi gond,6honapig szopott.a pelenkásást is ugy csináltam mintha mindig is azt tettem volna.

szerintem ez vagy van valakiben vagy nincs.sokszor hallani olyan nőkröl akik soha nem érnek meg az anyaságra.

2007. okt. 3. 20:35

Én nem nagyon olvastam semmit a szülés előtt, meg igazán egyáltalán nem olvastam könyveket sem előtte, sem utána.Viszont nagyon jó dolognak tartom meghallgatni, vagy itt a hoxán elolvasgatni a saját tapasztalatokat.

Amúgy valahol a nőkben igenis benne vannak genetikailag ezek a dolgok.A kislányom, márciusban múlt 3 éves, látványos, hogy milyen ösztönösen anyásan bánik a kistesóval.

Gergő fiam ( 5 éves lesz )viszont igazi fiú.Ha azt kérem vigasztald meg Noét, akkor odamegy megütögeti a kicsi vállát miközben mondogatja: jól van, jól van, nincs baj.

2007. okt. 3. 08:19
Ahhoz, hogy az ösztönök jól működjenek sokat kell mellé olvasni, tudakozódni. Csak együtt lehet hatásosan Klassz Mamának lenni
2007. jún. 21. 15:45
Jon az osztonbol, elvegre minden gyerek mas es mas!! S csak az anyja tudja, mi a jo a babajanak:)
2007. jún. 21. 10:27
Ösztönből jön, különben felkészülés sem lenne.
2007. jún. 21. 08:59
biztos ösztönből jön! még nem tudom, mert nem vagyok még anya..de már nagyon szeretném:-))
2007. jún. 20. 21:10
A legjobb ha ösztönből jön.(Tapasztalat )
2007. jún. 20. 20:21
Szerintem ösztönösen jön, de rengeteget kell hozzá tanulni.
16. Minya
2007. jún. 19. 18:42
Én ma 1 éve szültem szerintem ösztönösen jön minden igaz rengeteg kérdésem volt minden érdekelt de rendes volt az orvosom és néha a védőnő is elmondot pár dolgot a többiben + anya segített.De szerintem csak az a lényeg hogy minél nagyobb szeretettel várd a kisbabáidat kettővel bizti kicsit nehezebb lesz de biztos hogy jó anya leszel :)))Milyen idős kismama vagy?
15. janita
2007. jún. 17. 15:50
Én amikor terhes voltam 17 évesen, én is ezt kérdeztem. De két gyerek után tudom,hogy mindent mintha tudnál a gyereknevelésről.Igaz egy két kérdés így is fentmarad. A védőnő vagy más anyuka ezt meg tudja válaszolni.
14. Reszti Ria (válaszként erre: 10. - Darien)
2007. jún. 17. 06:24
Csak várd a LEGBAGYOBB SZERETETTEL ! Ennél többet nem tehetsz, ez a legfontosabb !!!
2007. febr. 1. 20:12
Nálam ösztönösen jött minden. Semmiféle segítségre nem volt szükségem, amire meg volt, arra itt a férjem. (neki is megvan az apai ösztön!!!)
2007. jan. 16. 14:33
Felkészülni nem lehet.Hidd el jön az ösztönböl
11. ila
2007. jan. 11. 15:35

Szerintem,ha vállaltad a terhességet és nem véletlenül jött, biztos,hogy fel vagy rá készülve.

Az első gyereknél, az elején még senki nem tud semmit, csak érzi mit kell tennie.Lényeg, hogy nyugodt légy,ne görcsölj, mert azt a gyerekek megérzik.Ahogy telik az idő, egyre több tapasztalatot szerzel,-plusz kapsz még 1-2 jó tanácsot- és meglátod milyen sok örömöd lessz bennük. Gratulálok a kisbabákhoz, biztos nagyon aranyosak.

10. Darien
2006. nov. 21. 09:01

Sziasztok Gyakorló és Babaváró Anyukák!


Én még csak tervezem a kisbabát, de örülnék, ha a fórum keretében megírnátok nekem, hogy nektek milyen tapasztalataitok / gondolataitok vannak a babavárásról, szülésről, gyermeknevelésről. Minden gondolatot szívesen fogadok, amit esetleg megosztanátok egy anyaságra készülődő leányzóval.


Persze, amennyiben a fórum indítójának nincs ellene kifogása. :)


Köszönöm:

D.

2006. okt. 4. 13:04
Igen megprobálom teljesen nyugodtan és higgadtan elökészíteni nekik mindent mire megérkeznek!Csak az ember ha néha egyedül van és gondolkozik akkor néha elöntik a félelmek!Velem is így volt valamelyik nap!Imadom a gyerekeimet,s mindenre hajlandó lennék mar most értük!
2006. okt. 4. 09:11

Én is gartulálok!


Teljesen természetes, hogy tele vagy ilyen félelmekkel, aggodalmakkal, de ugyanakkor bizton állíthatom, hogy teljesen fölösleges is! :))

Ha szereted őket - márpedig hogyne szeretnéd! - akkor a saját gyerekeidnek TE leszel a tökéletes anya! Biztos fogsz hibázni is, hisz ember vagy, de ezzel ne foglalkozz! Hibáiból is tanul az ember, aki meg nagyon szeret, s nagyon odafigyel a másikra, az nem követ el semmi olyasmit, ami ne lehetne kijavítható.

Tuti jó anya leszel! Nincs rossz anya, aki így tud írni, mint te!

Felkészülni??? Mire? :)) Már teljesen fel vagy rá készülve, csak még esetleg nem tudod. :)) Vissza úgyse fordíthatod a dolgokat. Irány előre! Bátran, önbizalommal! Akkor fogod tudni a kezdeti nehézségeket is gördülékenyebben venni. Ha túlaggódod magad, az egyikőtöknek se válik hasznára, ellenben a magadba vetett hited, s az ezzel párosuló nyugalmad igen! Gondold át! A problémákat is könnyebb elviselni-kiküszöbölni-megoldani, ha a jó oldalukat nézed, ha humorosan kezeled le...

Sok sikert a picikhez!

2006. okt. 4. 09:05
Köszi!Megnyugtat,hogy mások ilyen kedvesek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook