Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vizsga felkészülésre elég lehet egy hét idő? fórum

Vizsga felkészülésre elég lehet egy hét idő? (tudásbázis kérdés)


1 2
dec. 3. 07:40
ezt nem hiszem!
34. birebora (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 18:35
Ügyes vagy:)
33. globus (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 28. 16:42
Nahát, nahát, örülök, gratula!
2023. okt. 28. 16:33
Köszönöm mindenkinek
31. liliom10 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 22:16
Gratulálok !
2023. okt. 27. 21:18
Gratula, gratula, és gratula.
2023. okt. 27. 21:13
Gratula!
28. Hattori (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 21:11
Ötös?Gratula!
2023. okt. 27. 20:52
Sikerült. 😀
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - Hattori)
2023. okt. 22. 08:59
Igen, 3-4 hónappal korábban már javasolt, legalább a szövegkörnyezet nem lesz idegen.
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Hattori)
2023. okt. 22. 08:58

Attól mert vki bemagol vmit, nem lesz okos. :) nem ettől lesz iqja :) én most olyan helyen dolgozom, ahol mindenki nagyon topon van - és semmilyen kötelező vizsga nincs.

Nincs összefüggés a kettő között, főleg, ha vki ki is puskazza, mert sz...rik rá.

2023. okt. 22. 04:30
Nem. De ha rendszeresen tanultál és szerencséd van, lehet.
23. Hattori (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2023. okt. 21. 17:09

Az a baj, hogy közigazgatásban mindenkinek a torkán is lenyomják ezeket a hülye vizsgákat. Kozig alapvizsga, szakvizsga


Baj ám, hogy minimum iq-t elvárnak közigestől.

Emígyen is alacsony a kerítés.

22. Hattori (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
2023. okt. 21. 17:08

Nem mondom, hogy 2 évvel előtte kell tanulni, de 3-4 hónappal előtte már lehet.

Ha olyan az embernek a munkaköre, akár még melóba is vihet tanulni valamit.

Sok kicsi sokra megy.

Ha minden hétköznap csak a melóból elcsípsz 1 órát és valljuk be közigben ez lehet. Az 22 munkanappal 22 óra. + hónap alatt 66 óra.

21. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Hattori)
2023. okt. 21. 10:21

Jajj🙈🙈🙈


Igen, JOGI szakvizsga van JOGI diploma után és közigazgatási szakvizsga van közigazgatási munkakörökben ahhoz, hogy feljebb tudjál lépni fizetési osztályban! (Nem jogi diplomához kötött!!)


Ja, nekem se kellett alapvizsgazni, jó volt a diplomám 🙏

Kozig szakvizsgaznom most kellett volna októberig, de sajnos már rég nem vagyok ott 🤣🤣🤣🙈

20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Hattori)
2023. okt. 21. 10:17

Tudom, én is voltam köztisztviselő :)


Teljesen felesleges előre tanulni pl a jogviszony kezdetekor, vagy később, hiszen a tetelsorok változhatnak, mèg akár a törvény is valtozhat!

19. Hattori (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2023. okt. 21. 10:11

A Kttv. 118. §-a rendezi a köztisztviselőkre irányadó alapvizsga szabályait, mely szerint előadói besoroláshoz két éven belül, felsőfokú végzettségnél egy éven belül kell közigazgatási alapvizsgát tenni.



2 év, de egy év alatt is 500 oldal nem téma.

Ha minden hétvégén átvesz 40 oldalt az 3 hónap, aztán ismételgethet orrvérzésig.

Az, hogy topikindító miért ennyi időt hagyott rá, az rejtély.

18. Hattori (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2023. okt. 21. 10:08

Szakvizsga jogi diploma után van.

Alapvizsga: minden min kf. végzettségű közigesnek kell, kiv. ha állig. vagy jogi diplomája van.

17. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. okt. 21. 07:42

Az a baj, hogy közigazgatásban mindenkinek a torkán is lenyomják ezeket a hülye vizsgákat. Kozig alapvizsga, szakvizsga. 🙈


Mivel neki nincs hattertudasa, egyéb jogi ismerete, (legalábbis nem utalt rá) úgy nehéz lesz egy teljesen idegen szövegkörnyezetet 500 oldalban olvasgatni, tanulni. Közigazgatási jogot több fèléven keresztül tanulunk egyetemen, nem is értem miért várják el, hogy egy hét alatt megtanulja vki ezt az anyagot kozig szakvizsga keretében!!

16. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 07:36

Nem 🤣🤣🤣

De lehet szerencséd, hogy atmenj! 😅

Sok sikert!

15. Hattori (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 19:58

Az jó.

Azt figyeld, hogy ne akarj mindent megtanulni, de minden tételhez tudj valamit.

Bizonyos időn túl ne tölts időt egy tétellel.

Akkor sem, ha nem sikerül a végére érned.

14. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 19:00
Lehet. Azt irtad, "nem idmeretlen az anyag". Hajra!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Hattori)
2023. okt. 17. 17:57
Nem kell szószerint.
12. timycat (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. okt. 17. 17:53
Bocs, 3-ast,az egész vegyesem lett négyes, vagy hogy a búbánatban is osztályoztak, átlagoltak anno 🤔
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:50

Persze. De hozzáállás kérdése, nekem pl a közig jog mindig mumus volt, valahogy mindig is zsigerből gyűlöltem, ettől függetlenül 0 tanulással hoztam össze belőle jogi szakvizsgán 4-est a mindenhonnan ismeretemmel és a józan paraszti ésszel. Én lepődtem meg a legjobban.

Szóval ha még affinitásod is van hozzá akkor bőven elég.

10. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:19
Kellszó szerint tv.szöveg?
2023. okt. 17. 17:06
Én szerkeszthető formátummal azt csinálnám, és csináltam is amikor a záróvizsgámra készültem, hogy ahogy olvastam a több száz oldalban kidolgozott tételeket, folyamatosan törölgettem ki belőle a sallangot, hogy minden tétel max fél-1 oldal tömény fontos infó legyen. Jegyzeteléssel nem pazarolnám az időt, iszonyú sokáig tart. Gépeléssel esetleg. A Wordben lehet diktálni, ha kinyomtatva van meg az anyag, akkor a kulcsmondatokat kiemelném az első olvasáskor, és azt diktálnám csak be egy word dokumentumba. Utána Google docs-ban pl. fel lehet olvastatni, házimunka közben is jó, de ezt már írták is. :-) Hajrá!!
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 16:16

Liliom módszere jó, ilyen módon osztottam be én is az időmet és a megtanulandó anyagot.

Csak: azt a bizonyos utolsó fél napot, amit ő a "gyorslapozásos ismétlés"-re fordított, azt én megosztottam: csak a felét fordítottam "gyorslapozásra" és a másik felét a "fej kiszellőztetésére"!


Ugyanis ha az utolsó percig tanulunk, az agy hajlamos arra, hogy a legutoljára olvasott anyag forog elől!, a korábbiak valahova lesüllyednek mélyre.

Hagyni kell neki időt, hogy minden anyag lesüllyedjen, és majd amikor kezünkben a vizsgatétel, akkor az jusson az eszünkbe, és ne az utoljára tanult tétel pörögjön a fejünkben.


Ebben az utolsó néhány órában célszerű elmenni, futni, úszni, kerékpározni, akármi, ami fizikai leterhelés, testi-lelki feltöltődés, és másnap úgy leszel friss, és kipihent a vizsgán! Menni fog!

7. Titkoskert (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 16:13

Én úgy tanultam, hogy részenként átolvastam, közben a fontosakat aláhúztam. Ezeket leírtam a sz.gépre.

Amikor kész voltam, beállítottam a gépem hangos olvasásra, és takarítás, vasalás stb. közben hallgattam és lefekvésközben is, a legjobb altató :D

2023. okt. 17. 16:01
Munka után mindig nagyon le voltam fáradva. Ezért is akartam kivenni legalább az előtte lévő hetet, mert munkából hazaérve, este már nem sok energiám maradt. Az még kevésbé ment volna, hogy dolgozom és utána tanuljak. Így legalább abban az egy hétben csak ezzel kell foglalkoznom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook