Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire fukar vagy bőkezű veled a férjed? fórum

Mennyire fukar vagy bőkezű veled a férjed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
292. globus
2012. jan. 6. 16:47
Ahha, ez az "én pénzem-te pénzed" kapcsolat sarkalatos kérdése :)
2012. jan. 6. 16:45

Házasság előtt nem mindenki gondol arra hogy

rosszra is fordulhatnak a dolgok

Tudod a szerelem vak

290. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 7. 18:08

Itt már nem kell semmit se megbeszélni!

Aki azt elmulasztotta, hogy házasságkötés előtt megbeszélje az anyagi dolgokat is a leendő társával, az ilyenkor mit akar már?

289. a1a5b8f69a (válaszként erre: 281. - Timycat)
2011. nov. 7. 18:05
:) így kerek
2011. nov. 7. 18:01

Miért gondolja bárki is, hogy a "bőkezűség" egy pozitív erény, ill. aki nem szórja a pénzt, az csak fukar lehet?!?

Manapság - amikor a "jobb napokat is megélt" - háztartások többségében az egyik gond az, hogy a kölcsöntörlesztések után megmaradó pénzből melyik csekket és mikor fizessen be az ember, vajon beszélhetünk-e ilyen dolgokról?

Csupán egyetlen dologban tudok bőkezű lenni, de azt nem is hívják annak!!! :)))

2011. nov. 3. 07:10
a leheto legbokezubb
286. b8103f009a (válaszként erre: 285. - Féknyom)
2011. nov. 2. 08:06
.....az nem siet:-))))))))))
285. féknyom (válaszként erre: 284. - B8103f009a)
2011. nov. 1. 21:53
Ami késik...
284. b8103f009a (válaszként erre: 283. - Féknyom)
2011. nov. 1. 21:46
Jah.De ilyen esetben kinyögök legalább annyit,hogy bocs,félreértés volt.Hmm,ez meg már intelligencia kérdése.
283. féknyom (válaszként erre: 282. - B8103f009a)
2011. nov. 1. 15:48
Jó, mindenki elnézheti, néha mellémegy.:) Ahhoz képest még nagyon finom volt.
282. b8103f009a (válaszként erre: 280. - Féknyom)
2011. nov. 1. 15:03

Valószínű.De mielőtt beszólok valakinek,előtte elolvasom a hsz-ait talán.

Na mindegy.Nagyon drukkolok Cédának,hogy megszabaduljon valahogy a férjétől,mert egy ilyen ember mellett csak tönkremenni lehet.Még jó,hogy ilyen rendes családja anyukája van.

281. timycat (válaszként erre: 274. - E16fe97baf)
2011. nov. 1. 14:58

Ezt nem akartam leírni így, de abszolút így van... sőt én kiemelném a kockázatviselő/megosztó funkcióval.


Az erős vérségi, érzelmi köteléken lévő "csoport" kisegíti, eltartja zokszó nélkül azon tagját, amely valamilyen okból erre képtelen (pl terhesség, gyereknevelés, munkanélküliség, betegség), mindezt azért, mert tudja hogy ha ezzel a segítséggel a kisegített talpra áll akkor ha ő kerül "bajba" a korábbi segítség fejében ugyanezt elvárhatja a másiktól.


Ez durva megfogalmazás, de az ősközösségi társadalmak/inkább embercsoportok alapja volt az ilyen típusú védelmi funkció, az hogy a csoport/család többre megy együtt, mint külön-külön.

280. féknyom (válaszként erre: 279. - B8103f009a)
2011. nov. 1. 14:52
A 271-est értelmezte úgy, hogy Cédáról beszélsz. (szerintem)
279. b8103f009a (válaszként erre: 277. - Féknyom)
2011. nov. 1. 14:50
Szerintem nem olvasta végig a fórumot,vagy csak nem értette meg.Van ilyen:D
278. o.andi
2011. nov. 1. 14:49

pfuuu

ha magáról van szó akkor nem

piára semmi pénzt nem sajnál!!:D

277. féknyom (válaszként erre: 275. - Csanyizsuzsa)
2011. nov. 1. 14:48
Nem árt figyelni, hogy ki kinek, és mire reagál.
276. b8103f009a (válaszként erre: 275. - Csanyizsuzsa)
2011. nov. 1. 14:45

Nem!Sőt,kikérem magamnak még a feltételezést is!

Talán olvass figyelmesebben,vagy próbáld értelmezni a leírtakat!

2011. nov. 1. 14:13

Szia Céda

Azt hiszem hogy én is az anyukád korában vagyok

Az avéleményem hogy nem szabad tovább a férjedben

megbíznod.Amilyen gyorsan csak tudsz állj a

saját lábadra.És a második babáról lebeszélnélek.

Wercsike és Bárányka ti véletlenül nem

ugyanaz az ember vagytok

nem lennék meglepve

Céda Te pedig gondold át és cselekedj

2011. nov. 1. 13:26

A család funkciói

1. Gazdasági funkció – a család önfenntartó. A családban végzik az önfenntartó gazdasági tevékenységet pl. családi vállalkozás. A családon kívül végzett gazdasági tevékenységből tartják el a szülők a családot.

2. Fogyasztási funkció – a család tagjairól való gondoskodáshoz mindenképpen szükséges a szülők közös kasszája. Legyen minden tag részére átlátható a bevételek mennyisége, az ésszerű kiadások megválasztásához.



A család rendszerszemlélete

 A család nem külön álló egyének halmaza, erős kötelékkel egymástól függő családtagokból álló rendszerként működik.

 Fontos a rendszer fogalom hangsúlyozása, hiszen a csoport felbomolhat, a rendszer következmények nélkül nem.



csak a gazdasági és anyagi vonatkozások szempontjából írtam le a családmobilt...hogyan is kellene ennek történnie...ha nálatok nem így működik akkor nagyon úgy tűnik hogy nem családban éltek...sajnos :(

273. b8103f009a (válaszként erre: 268. - Céda)
2011. nov. 1. 13:22

Ez totál idiótának néz téged!

Röhejes,vagyis inkább szánalmas.

Nagyon fontos lehet neki a gyereketek,pont úgy áll hozzátok.

272. b8103f009a (válaszként erre: 265. - Céda)
2011. nov. 1. 13:19

Jááááááááááááááájjj!!!!


"Nem is tudom mit gondoljak: hogy a férjem ennyire okos és gondoskodó, vagy én vagyok ekkora idióta hogy ha ilyensmit elhiszek ?"


Az utóbbi,ha tényleg hiszel neki:(


Ugye NEEEEEEEM!!!??

271. b8103f009a (válaszként erre: 263. - Céda)
2011. nov. 1. 13:17

Számodra az eddigi viselkedéséből ez még nem egyértelmű?Milyen bizonyítékra van még szükséged?

Te képes lennél ebben az emberben még bízni?Lehet egy ilyet szeretni?Hmm,ha igen,arra már sok mindent nem lehet mondani.Szerintem megállnál a saját lábadon is amilyen talpraesett okos nő vagy.Miért tennéd tönkre a saját és a gyereked életét egy ilyen pasi mellett?

270. b8103f009a (válaszként erre: 262. - Ágica...)
2011. nov. 1. 13:12

Ez az ember beteg.Ha nő,ha férfi mindenképp.Ha nő,akkor még gázabb....

Remélhetőleg hazudik,és nincsenek gyerekei.

269. Céda
2011. nov. 1. 12:35
A nagy beszélgetést anyukámmal még nem ejtettük meg, egy-két szóváltás esett csak erről eddig. A tanácsa, hogy nagyon legyek óvatos . Ha hugicám is hazaért összedugjuk mind a hárman a fejünket és jól ellátnak tanácsokkal :-) Én most várakozó állásponton vagyok : majd meglátom, a férjem hogy tölti a 2 hetes szabiját, elmegy-e síelni stb. ezekből jó sok következtetést le tudok majd vonni. Most még bizonytalan vagyok - vagy csak vak - nem akarom elhinni ami történik...
268. Céda (válaszként erre: 266. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 1. 12:27

Igen, most már csak a munkakezdésre megyek vissza külföldre, dec. 1-én. Viszont a férjemnek 15-étől lesz kb. 2 hét szabija - lehetséges hogy utánunkjön Magyarországra meglátogatni minket és a kislányát, akit már régen látott (legutóbb amikor kimentem állást keresni, a nagyszülőkkel hagytam őt, hogy el tudjak menni az állásinterjúkra)


Mikor hazajöttem, sírt rítt a férjem, hogy valószínűleg haza sem tud jönni látogatóba, annyira nincs pénzünk. Egy párszor már eljátszotta ezt...

267. alfa11 (válaszként erre: 252. - Céda)
2011. nov. 1. 11:46

Szép napot Mindenkinek! Kedves Céda, én új vagyok ebben a topikban, mondhatom akár a lányom is lehetnél.:)) Nagyon veled érzek, tudom mit jelent az, hogy szívből szeretni valakit, megérteni és értük létezni élni. Sajnos valami hasonló jutott nekem is. Valahogy mindíg úgy képzeltem el az életemet, hogy egy család, közös minden amit eggyütt megalkottunk, nincs tied enyém. A család válalás is gyönyörű dolog, ő dolgozik, a te munkád a gyereknevelés és az otthon megteremtésének igazi varázsa. Ezt mennyi pénzben lehetne megfizetni? - Ezt az értéket a férjek tegyék félre ebből spóroljanak!! Én már elkéstem, de te megmondhatod neki, a család létezéséhez, nem tudok több gyermeket válalni, mert akkor nem tudok dolgozni, és ha nemtudok dolgozni, akkor a saját fizetésemet - pénzemet sem tudom félrerakni, összesporoni, hogy képes legyek én is úgy élni, ahogy te is a pénzedből élni szeretnél!!

Vajon ha hazamegy MO.- ra jut a pénzből, lesz- e hozzáférhetőséged a banki számlához? Ahogy nálunk is történt, szerintem továbbra is csak a saját igényei lesznek szem előtt, nem rendelkezhettem a spórolt pénzel, a mi esetünkben ő inkább elvált mint, hogy ezen változtasson!!

266. zoknis kacsa (válaszként erre: 263. - Céda)
2011. nov. 1. 11:35

Szia,


Most már csak a munkakezdésre mész haza??

Anyukáddal beszéltél már , várom a fejleményeket!

265. Céda
2011. nov. 1. 11:34

Amúgy nem vagyok értetlen, ha azt mondja a férjem nincs pénz, megértem. Csak a közelmúltban volt pár olyan eset, amelyből az derült ki, hogy a nincs pénz azt jelenti nekünk nem jut , ellenben az ő szórakozására igen .


Amikor pedig velvetette az ötletet, hogy menjünk, látogassuk meg a volt főnökét és szólni mertem, hogy gondoljuk meg az utat az utiköltség miatt - szinte leordította a fejem, hogy merek beleszólni abba mire költi az Ő PÉNZÉT.


Persze ha nem az édesanyámnak kellene kisegíteni engem és a kislányt, valóban nem szólnék bele...


Utólag igazam lett: míg arra a kirándulásra 2 héttel ezelőtt volt pénz, addig mára nem maradt és pénz nélkül kellett hazajönnöm.

Erre fel is hívtam a figyelmét. Erre mi a válasza ? Az, hogy a volt főnökét abszolut szükséges volt meglátogatni, mert a viszonyuk vitális . Szerinte ez a látogatás egy "befektetés" volt : ha elveszíteni a mostani munkáját, a volt főnöke húzná ki a bajból.


Nem is tudom mit gondoljak: hogy a férjem ennyire okos és gondoskodó, vagy én vagyok ekkora idióta hogy ha ilyensmit elhiszek ?


Hogy miért pont most látogatta meg a volt főnökét és miért nem pár hónappal később ? Erre azt mondta, hogy azért, mert a vendéglátásban dolgozik és pont most értek rá mind a ketten és máskor aligha lehetett volna összehozni ezt a találkozót.


Ilyenkor aztán össze tudok zavarodni. Na majd meglátjuk mi lesz a jövőben, hogy alakulnak a dolgok...


Szerintem inkább az önös érdek vezérelte, és azt csinált amikor éppen kedve volt és nem a mi jövőnkön rágódott, de ez csak az én megérzésem.

264. Céda
2011. nov. 1. 11:19
Édesanyámhoz - (elírtam)
263. Céda
2011. nov. 1. 11:19
Végre megérkeztem Magyarországra, édesanyámtól ! Természetesen egy fillér nélkül engedett a férjem haza. Majd kiderül pár hét , akár pár nap múlva, hogy vajon a férjecském csak rajtunk spórolta össze a téli síelés árát , vagy most tényleg nem volt pénze (már nem tudom mit gondoljak ...Hamarosan kiderül és megosztom veletek . Remélem nem a síelés kerül előtérbe a családjával szemben, mert az már régen rossz. Egyébként nem a pénzről van itt szó, csak attól félek sokadikak lettünk a fontossági sorrendben és ez egy borzalmasan rossz jel lenne. Ha kiderülne, hogy ennyire félretett minket, nem tudnám megbocsájtani neki.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook