Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül egy szülés? fórum

Mennyibe kerül egy szülés? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 25. 14:42
Szerintem nem csak a szülés a lényeg. Én most januárban szültem, és hát a kórház valami borzasztó. Nekem nagyon sokat segített hogy volt fogadott orvosom. Nst-re a kórházba kellett mennem, és nálunk úgy működött, hogy miután megcsinálták az nst-t, be kellett vinni az ambulanciára és megmutatni az orvosnak. Volt 1 olyan hét amikor a dokim szabin volt. Mentem nst-re reggel fél 8-ra, utána mentem az ambulanciára, ahol már vagy tizen voltak előttem. Amikor bekerültem mondta a doki hogy nem jó az nst meg kell ismételni. Mentem vissza nst-re, majd újra besorakoztam az ambulancián. Volt 12 mire végeztem, de akkor még elküldött a doki ultrahangra. Mivel pont délben értem oda, gondolom ebédeltek, és senkit nem hívtak be fél 2-ig. Volt 3 óra mire bekerültem, és mivel azt írták rá a papíromra hogy kevés a magzatvíz, visszamentem az ambulanciára, ahol már elvileg vége volt a rendelésnek, de még mindig ültek ott vagy öten-hatan. Fél öt volt mire végeztem. Amikor meg ott volt a dokim, megvártam az nst eredménnyel, rögtön megnézte, ha kellett rögtön vitt ultrahangra, soron kívül bevitt, és fél nyolctól nem délután fél ötkor végeztem, hanem legkésőbb 9-10 órára kész voltam mindennel. A szülésnél is nagyon lelkiismeretesen csinált végig mindent, igaz nekem programozott császárom volt, mert farfekvéses volt a baba, és már nagyon kevés volt a magzatvíz. A műtét után többször is bejött a kórterembe, megnézett. Szerintem megérte azt a pénzt amit adtunk neki.
20. Kukacc
2013. márc. 25. 10:54

Hogy mennyibe kerül, az sok mindentől függ...

Ki a fogadott orvos, van-e magánrendelése, mi a státusza... Lehet, furcsán hangzik, de így van.

Nagyon fiatalt én nem választanék, mert nincs nagy tapasztalata és mindenben az idősebb orvos véleményét kell kikérnie, de ő olcsón vállal, általában magánpraxisa sincs, a kórházban látja el a terhesgondozást is.

A középkorú orvosok a "legdrágábbak", mert van már bizonyos "rangjuk, nevük" a szakmában, kórházban, általában magánpraxisuk is van.

Az idősebb orvosok a legmagasabb rangúak, ott már csak annak nincs magánrendelője, aki nem akart sosem, de ők már nem is annyira pénzhajhászok, hiszen már megszedték magukat.

Nekem osztályvezető főorvos-helyettes az orvosom, de én nem magánba járok hozzá. Bemegyek a kórházba, elvégzi a terhesgondozást, általában kap borítékba 5000ft-ot (sosem többet)... Az első kisfiam után több, mint 10-szeresét kapta, mint amennyit adtam neki, mikor gondozásra mentem. Most ismét így lesz.

Rengeteg ismerősöm 100-150 ezer forintot adott neki, én ennek a töredékét, de most is azonnal elvállalt és sosem kaptam negatív megkülönböztetést, mert kevesebbet adtam neki, mint amennyit szokás.

2013. márc. 25. 09:58
A gyerek persze kijön csak nem mindegy hogy élve vagy halva és hogy a szülő anyuka élve marad-e! Persze ezek fogadott orvosnál is előfordulhatnak,de azért jobb ha valaki odafigyel jobban ,mint egy motiválatlan.
18. SF
2013. márc. 21. 16:05
Nekem elsőre is bejött. A fogadott orvosok se voltak kedvesebbek, mint az én ügyeletesem. A gyerek meg úgyis kijön:-)
17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - SF)
2013. márc. 21. 15:30
Igen, a negyedikkel már lehet, hogy ezt fogom tenni.. De azért az elsőnél nem ajánlanám senkinek..
16. SF
2013. márc. 21. 15:16
Mennyibe kerül egy szülés? Optimális esetben 9 hónap terhességbe, ez alatt némi hányingerbe, a szerencsésebbek természetesen megúszhatják olcsóbban is. A végén 4-36 óra vajúdásba. Eközben a körzeti kórház ügyeletes szülészének kutya kötelessége ellátni téged a legjobb tudása szerint.
15. molkat782 (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 21. 15:13
Nem volt előre meghatározott "tarifa", azt mondta még a szülés előtt a doki, hogy annyit adok, amennyit gondolok. Adok neki az biztos, csak azt nem tudom mennyi lenne az "ideális"
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - 342402de6d)
2013. márc. 21. 15:13

A jobb pesti-budai dokiknál ennek a 3-4 szerese is szokásos.. 60-at a csóró ad elnézést kérve.. Én ilyen voltam..


Persze lehet ezen hülézni, csak azért a magyar egészségügyben lehet érdekes dolgokat tapasztalni, és ezeket az ember nem ebben a mindenki számára új, kiszolgáltatott helyzetben akarja kipróbálni..


Bár pont én írtam ennek ellenkezőjét is, hogy én a Szt Imrében nem tapasztaltam semmi rosszat azoknál se akik az ügyeletesnél szültek egy üveg piáért, de azért ez a Szt Imre.. Meg lehet, másnak van rossz tapasztalata..


Amikor a másodikat szültem - kicsit korababa lett - engem is két napig azért elég furcsán kezeltek, inkább hisztisnek, mint szülő nőnek, hiába mondtam, hogy de igen, ez szülés.. Ott az a divat, hogy bentről a kollégák hívják a fogadott orvost, nincs kiadva a számuk.. És nem hívták.. Aztán amikor meg jött, nagyon lecs.ett mindenkit, hogy a fenébe, ez egy rég megindult koraszülés, talán szólni kellett volna... Még jó, hogy utána aztán nagyon kézbe vett..


Persze, ha rendben megy minden feleslegesnek tűnik ez a sok pénz, de ha meg baj van, nem mindegy, hogy hogy figyelnek rád.. Igaz, ez nálam nem az összegen múlt, hanem azon, hogy eleve bírtuk egymást a dokival.. Node ez azért úgy nem ment volna, hogy jófej vagy doki, úgyhogy én nem fizetek...

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Molkat782)
2013. márc. 21. 15:06
Ha előre "meghatározott" volt a tarifa, akkor szerintem nehéz elkerülni.. Igen, ez kicsit ciki helyzet.. Ha még akarsz hozzá menni, szerintem akkor illene..
12. Beszi 79 (válaszként erre: 10. - 342402de6d)
2013. márc. 21. 10:00
Gondolom.4 éve szültem,akkor 4000 ft volt egy vizsgálat és 40.000 ft-t adtam.
2013. márc. 20. 15:55
tény, ha arra kerül a sor mindenképpen legyen fogadott dokija az ember lányának. Nekem szülés, néha egy kis "zsebpénz" (nem minden vizsgálaton) összesen 50 ezer forint volt.
10. 342402de6d (válaszként erre: 7. - Beszi 79)
2013. márc. 20. 14:36
Van olyan hülye aki tényleg fizet ennyit????
2013. márc. 20. 14:02
Sziasztok! Ti akkor mennyit adnátok ha a fogadott orvos éppen ügyeletes amikor szültök és a szülés is megvolt 2 óra alatt? Nem azért kérdezem, mert nem akarok adni, hanem azért hogy ilyenkor mennyi az annyi :-D
8. Lytta (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. márc. 20. 11:37
100 körül általában. a sztárosabb dokik 150-200.
7. Beszi 79 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. márc. 20. 10:46
10 szerese a magán rendelés díjjának.Pl: egy alap vizsgálat 6000,akkor 60 000 a szülés.Heves megyében.
6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. márc. 20. 10:34

A legtöbben előre meghatározott összeget kérnek. Hacsak nincs nagyon jó baráti régi viszony, akkor jobb is ez, nincs utána kellemetlenség, férreértés. Ezek 50ezertől-250ezerig terjednek (kb.), függ helytől, embertől, népszerűségtől, akármitől... Simán meg lehet azt kérdezni, hogy "a doktorúr mennyiért vállalja a szülést". Oszt jónapot.


Nekem olyan volt, aki tudta, hogy csóró vagyok, nem volt fix összeg, adtam, amit tudtam. De szívesen adtam, mert bejött, amikor kellett, végig velem volt - (a férjem nem volt ott, nem is akartam) - még ő kért elnézést, amikor kiment valamiért.... Ő mondjuk egy idősebb orvos, megmondta, hogy neki már nem csak a pénz kell, hanem a kiegyensúlyozott siker. De azért a legtöbb orvos-beteg viszony nem ilyen.


A Szt.Imrében szültem, ami ugye Buda, tehát azért nem a legszegényebbek lakhelye. Ennek ellenére az emberek felének nem volt saját orvosa, minden további nélkül megszült az ügyeletesnél, aztán vitt neki egy üveg italt, meg egy kávét a szülésznőnek, és ennyi. Erősen gondolkozom, hogy a következőnél én is ezt fogom tenni. Náluk is bejöhetett az apuka, szülhettek ülve, állva, fekve, labdán, ahogy akartak.. Én nem láttam semmilyen diszkriminációt. Elvégre ez TB által támogatott ellátás, és kész.


De mindenképpen előre kérdezni kell, itt ez Mo.-on így megy. Az szerintem érthető is, hogyha valakitől külön elvárjuk, hogy a munkaidején túl bejöjjön, akkor azért kapjon valamit. Mert ami a TB-ben benne van, az az ügyeletes orvos által "adott ellátás". Az már a rendszer hibája, hogy ez nem hivatalosan elismert dolog..

5. szaida (válaszként erre: 4. - Nadry)
2013. márc. 20. 10:01
Szerintem attól nem függ, legalább is mi attól nem tettük függővé. A szülésért adott pénzt, a szülésért kapja. Hogy bejön amikor megindul a szülés, hogy ott van végig mellettünk, hogy kéznél van, ha baj történik.
4. nadry (válaszként erre: 3. - Szaida)
2013. márc. 20. 09:55
hát igen, de végülis attól is függ, hogy a terhesgondozás alatt (is) kap e pénzt az orvos.
2013. márc. 20. 09:48
Egyébként átlagosan olyan 50-60e Ft az elfogadott szerintem.
2013. márc. 20. 09:47
Nem mondta meg az orvos, hogy mennyit kér, én a többi szülő nőtől szedtem be az infót és alsó-középkategóriában adtunk összeget. Ennyi fért bele a keretben. Egyébként 30e Ft - 250e Ft-ig terjedhet kb.
2013. márc. 20. 09:46

Sziasztok!


Aki szült már, mennyit kért a fogadott orvos a szülésért?? Konkrétan megmondta mennyit kér vagy annyit adtatok amennyit tudtok?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook