Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOTE I-en mennyibe kerül a szülés? fórum

SOTE I-en mennyibe kerül a szülés? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. teletabby (válaszként erre: 33. - 97fd94a354)
2012. okt. 6. 19:18
Én mind a két oldalt képviselem, de maximálisan egyetértek veled!
2012. okt. 5. 21:40
Egyszerűen nem értem,hogy miért akartok fizetni minden áron.Az első gyerkőcnél nekem is volt orvosom,de hogy minek???A második gyerkőcnél,még jobban megtehettük volna, hogy legyen,de eszembe sem jutott.Eljártam szépen az ingyenes terhesgondozásra,uh-ra,vizsgálatokra,és teljesen jó körülmények közt megszültem.
35. Bobesbobek (válaszként erre: 34. - Tbt0801)
2012. okt. 5. 21:14
Az a baj,hogy elvárják igen!De mi van ha nem adunk?Mert úgye a pénzt nem elöre adod,hanem utána :)
34. tbt0801 (válaszként erre: 33. - 97fd94a354)
2012. okt. 5. 21:03

Sziasztok! Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

pinkblossom: elhiheted, hogy én is így érzek, főleg, hogy más szakmákban is vannak kívánalmak a fizetésekkel kapcsolatban, pl. a tanárok nem tartják a markukat minden egyes témazáró dolgozat előtt, vagy mondjuk az érettséginél sincsen tarifa, hogyha ilyen jegyet akarsz, akkor ennyibe kerül ....

"csak" hát az egészségügyben igen-igen elvárják a hálapénz rendszert.

2012. okt. 4. 23:22

Sziasztok!

Én nem anyuka vagyok, hanem a másik oldalt fogom képviselni. Én személy szerint nem tartom etikusnak az orvos részéről, hogy pénzt kér, mert lássuk be az a gyerek kijön orvos nélkül is... szerintem szülésznőnek sem kell adni (és igen most magam ellen beszélek). Aki eü-be ment/megy vállalja, hogy rossz fizu van, de nem az újdonsült szülőket kell lehúzni... szerintem. Ez csak az én véleményem, de szerintem inkább a babára költsétek azt a pénzt és ne a dokira és szülésznőre.

2012. okt. 4. 22:20

nekem mindenki azt mondta ,hogy kb 80-100 e ft.-ot.

adtam 30.-at akkorát hajbókolt az orvos ,hogy csak na:))))

jó tanács minden kismamának!ne adjatok sokat a fogadott orvosnak!!!!!!!mert hát a kismamák rontották el a szülészeket!!!!!!

31. Tücsibogár (válaszként erre: 27. - Bobesbobek)
2012. okt. 4. 19:06

Pedig tényleg így volt..

Én mondjuk nem adtam annyit végül, épphogy csak "löktem valamit", de azt is megbántam....ugyanis elfelejtette a kedves orvosom a tüdőérlelőt beadni. Az egyik gyerek a másikhoz képest 1 hónappal le volt maradva, a szülés előtt egy nappal mértek két 2 kilós babát, ehelyett született egy 1 kilóst, és egy 2 kilóst.. Tehát hiába a sok odaadott pénz terhesgondozáskor, a vizsgálatok minőségén nem változtatott semmit..

A 32 hetes terhességi héten lévő sürgősségi császárra is úgy jött oda, mintha a saját foghúzására érkezett volna. Csak egy szerencsés véletlen, hogy egyáltalán valaki(egy másik orvos, egy nagyobb volumenű viziten) kiszúrta, hogy mégsem olyan mesések az értékek, mint ahogy az orvosom látta.. Akkor meg már ott kapkodtak, hogy honnan szedjenek egy szabad műtőt stb..

Szóval hiába a sok odaadott pénz, vagy bármi..ráadásul nekünk még ismerős is volt a doki..:(((


Tanulság: következő gyereknél nem lesz választott orvosom, az biztos. És terhezgondozásra is úgy fogok járni, hogy lehetőleg minél több doki lásson.. Ha egy ilyen béna, mint akit fent leírtam, a következőnél legalább adjak esélyt magunknak, hogy egy kevésbé balfékhez kerüljünk..valamelyik csak kiszúrja időben, ha valami gáz van.


Amúgy a Debreceni Klinika egyik sztárdokijáról van szó sajnos. Én semmelyikben nem hiszek már. Ahhoz meg kétségem nem fér, hogy a fent leírtak után is ha odaadom neki a gyerekenként 80000 Ft-ot, akkor szívfájdalom nélkü, mosolyogva eltette volna..

30. mosolyka1111 (válaszként erre: 29. - Mosolyka1111)
2012. okt. 4. 17:48
Mármint 16 évvel ezelőtt, nem 16 évesen:)
29. mosolyka1111 (válaszként erre: 28. - Megi04)
2012. okt. 4. 17:48

Egyébként teljesen igazad van. Én 16 éves szültem, első gyerek, csupa aggódás voltam, anyagilag is megtehettük akkor, és fogadott orvosom volt, aki persze már az elején közölte a tarifát.

Tény, hogy bent volt a kórházban 20 percen belül, korrektül levezette a szülést, de igazából semmi olyan nem volt (így utólag), amit az ügyeletes doki ne tudott volna megtenni. Tetejébe flegma volt, én nem kerültem hozzá közel emberileg egy kicsit sem, még csak szimpi sem volt.

A kórházban töltött napok alatt (8 nap volt), egyszer nézett rám.

A másik két anyuka, akikkel egy szobában voltam, az ügyeletesnél szültek, semmivel sem kaptak rosszabb ellátást, mint én.

Utólag azt mondom, felesleges volt (akkor 16 éve volt 25 ezer a tarifa, szóval azért szépen felment kb. a tízszeresére azóta:(

28. megi04 (válaszként erre: 24. - Bobesbobek)
2012. okt. 4. 17:35

...visszadugja a gyereket...@@@@@@@@

Nekem volt fogadott orvosom(Ő rám bízta mennyit adok)én 10.000 adtam,és megköszönte.Pedig nem akár ki volt:) Én nem értem,komolyan...ne haragudjon meg,akit érint,nem szeretnék senkit megbántani,de sose értettem,hogy képes valaki 60-100 ezret adni valamiért,amit ..akár ingyen is megkaphatna..????

Mert az,hogy ha ad,jobban odafigyelnek,az hülyeség!

Szerintem meg attól függ,milyen a doki napja.Nővéremnek nem volt saját dokija,mégis nagyon rendes,udvarias volt a doki,a vele szemben fekvő kismamának,meg a FŐMUFTI helyettese volt a fogadott doki,de az rá sem nézett!

Meg különben is...Azért fizessek 100 ezret,mert akkor udvariasabb?? Kit érdekli? A bába segít,ő max. összevarr...Helyettem nem szüli meg!

27. Bobesbobek (válaszként erre: 25. - Tücsibogár)
2012. okt. 4. 16:48

Jesszusom!Bele se gondoltam,hogy ilyenkor így kérik!

Nekem is a begyemben van a téma nagyon!

2012. okt. 4. 16:28
Ezen a témán én is mindig felhúzom magam. Egészségügyis barátom mondta,hogy újabban elkezdtek az anyukák ügyeletben szülni,mert baromi drága. (kútvölgyiben asszisztens) Azt nem mondta,hogy ennyire!!!Még jó,hogy fehérvárra költöztünk. Bááár,itt sem lesz sokkal olcsóbb,mint a pesti átlag. Gondolkodom még az ügyeleti szülésen én is. Nincs ember a földön,aki ne költené szívesebben a gyerekére azt a pénzt,amit ezek megszabnak. A hálám legyen már annyi,amennyire én hálás vagyok.
25. Tücsibogár (válaszként erre: 13. - Manó2012)
2012. okt. 4. 16:20
Én ikreket szültem. Nekem simán megmondta a tarifát, és melétette, hogy TERMÉSZETESEN GYEREKENKÉNT! (Nem SOTE volt, hanem Debrecen)
24. Bobesbobek (válaszként erre: 21. - Kukacc)
2012. okt. 4. 16:04
Én márciusban szülök megint,majd meglátom ha elégedet vagyok adok ha nem nem!És amennyit akarok!Feljelet talán :)?
23. katie_rose (válaszként erre: 18. - Kukacc)
2012. okt. 4. 16:04

Eszemben sincs, csak a nagyságrendek összehasonlítása miatt írtam.

Én a Honvéd kórházban fogok szülni 1 hónap múlva (ha minden jól megy), ügyeletes dokinál, mert a saját dokim nem ér rá :/

Ha meg leszek elégedve,akkor adok amennyit gondolok. Ha nem leszek megelégedve,akkor meg nem adok. Ez a terv :)

22. Bobesbobek (válaszként erre: 15. - Kukacc)
2012. okt. 4. 16:03
Igen itt lenne az ideje,hogy a kismamák ne érezzék ezt tehernek,hanem ha van egy fölösleges 10 oda adod.és kész!A Máv-ban ezért nem rég elő is vettek pár dokit!
21. Kukacc (válaszként erre: 19. - Bobesbobek)
2012. okt. 4. 16:02

Én biztos nem adnék annyit.

Tegye csak vissza ;)

20. Kukacc (válaszként erre: 17. - Katie_rose)
2012. okt. 4. 16:01
bár a 450 így is nagyon sok. :(
2012. okt. 4. 16:01
És mit csinálnak ha nem fizetsz vissza rakják?Én 150 bíztos nem adnék,egy este 2 szülés,egy héten 3x nem semmi :)
18. Kukacc (válaszként erre: 17. - Katie_rose)
2012. okt. 4. 16:01
A kútvölgyit ne tegyük össze egy sote-val, vagy egy jános kh-zal....
2012. okt. 4. 16:00

Budapesten a Kútvölgyiben azt hiszem 450 ezer a szülés. :D

De végül is az most magán kórház lett vagy mi. :))

16. alidamolnar (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2012. okt. 4. 16:00
HÁt azt...
15. Kukacc (válaszként erre: 13. - Manó2012)
2012. okt. 4. 15:59

Nagyon egyszerű... Fel kell az ilyet jelenteni.

Öregem, ez a fórum kicsapta a biztosítékot. :@

2012. okt. 4. 15:58

Orvosa válogatja,de a Sote II. van a dokim ő 80.at kér egy szülésért!Amugy igen a magánrendelés 10x szokás!

Amugy az első gyerekemet az ügyeleten szültem és nem adtam egy forintot sem!És én etikátlannak tartom,hogy kérik mivel nem magán klinika hanem állami kórház,tudom hogy a fizu nem sok de akkor is...bocsánat eltértem a témától!

13. manó2012 (válaszként erre: 8. - Kukacc)
2012. okt. 4. 15:58
Van ahol 180-200 at is elkéri a doki.Sőt olyat is hallottam,hogy ikreknél a duplája,mivel kettő baba született!
12. andi6020 (válaszként erre: 6. - Alidamolnar)
2012. okt. 4. 15:58

150???? Annyiért kihordja és meg is szüli a gyereket?

Anyját, azt....

11. alidamolnar (válaszként erre: 8. - Kukacc)
2012. okt. 4. 15:58

Nézd, én a magam részéről bazira sokallanám, de a 7-es hsz-ben ahogy írtam, hogy ez volt a szabott tarifa.

(Mondjuk hogy ezt nyíltan kiírta, az sem volt semmi, végülis adózatlanul zsebből zsebbe, kórház infrastruktúrájával, kórház asszisztenciájával, hát...)

10. katie_rose (válaszként erre: 1. - Tbt0801)
2012. okt. 4. 15:57

Gondozási díj 10X-ese általában, de ha nem fix tarifás a dokid,akkor amennyit gondolsz. Egyébként alapnak "illik" annyit adni minimum,mint amennyi az a pénz amit szülés után egyszeri alkalommal kap az anyuka (az a hatvan valahány ezer ft).

Szülésznőnek pedig ha nem fogadott volt,akkor annyit adj amennyire hálás vagy! :)

2012. okt. 4. 15:57

Én az én dokimnak 80-at adtam úgy,hogy osztályvezető főorvos helyettes, szabadságról jött be és ráadásként nem jártam a magánrendelőjében, így nem kellett semmi 10-szeresét néznem.

Ha volt pénzem, kapott egy 5000-est, ha nem volt, nem kapott.

Mégis csillagos 5-ös ellátásban részesültem, mindegyik babámat nála fogom szülni.

2012. okt. 4. 15:55

Na, azért nehogy már 150 ezret....

Komolyan gondoljátok????????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook