Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi vártatok, mire felvették a gyereket bölcsődébe? fórum

Mennyi vártatok, mire felvették a gyereket bölcsődébe? (beszélgetős fórum)


11. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Gesztenye78)
2012. márc. 28. 21:54
Nekem azt mondták,hogy mielőtt kezdeni szeretnénk a bölcsit,fél évvel előtte menjek be.Bementem,kitöltöttem egy papírt,és kész.Kérdeztem,hogy kell-e érdeklődnöm más bömbinél,azt mondták,hogy nem,mert tuti felveszik szeptembertől! És még protekcióm sem volt.
10. Indián lány (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2012. márc. 28. 19:16
Igen!Úgy nem kezdhetitek a bölcsit,hogy te otthon vagy.Igazolást kell vinni a bölcsibe!Én aznap kezdtem kivenni a bent maradt szabikat amikor első nap kezdett a lányunk(vagyis szabin lehetsz,de GYED-en,GYES-en nem).
2012. márc. 28. 14:55
Ez érdekel engem is, vagyis inkább az, hogy most akkor úgy kell beadni a kérelmet, hogy a munkáltató igazolja, hogy ekkor és ekkor én már dolgozni fogok?
2012. márc. 28. 13:31
Ez városonként más és más.Nálunk a jelentkezési lapokat márciusban osztják ki és áprilisban szedik össze.Mivel a lányunk idén januárban töltötte be a két évet és tudtam,hogy nem akarok GYES-en itthon maradni,ezért tavaly március elsején kezdési idő előtt ott voltam az elsőnek kiválasztott bölcsiben a jelentkezési lapért(már akkor a 20. jelentkező voltam!),és április elsején kezdés előtt pár perccel le is adtam azt.Április vége-május eleje körül pedig jött is a válasz,hogy felvették a leányzót:)Mi nem voltunk várólistásak,nem volt protekciónk csak gyors voltam:)Pedig hallok ilyeneket itt is(mármint várólista,protekció,sok gyerek).
2012. márc. 28. 13:27
Én most voltam beiratnis zemtemberre remélhetőleg felveszik 13. a listán, nálunk már tilos előre listát csinálni.
2012. márc. 28. 13:21
Semennyit.Protekcióval előbb felvették egy évvel.
2012. márc. 28. 13:18
Nálunk is még születése előtt be kell íratni, egyébként esély sincs a felvételre.
2012. márc. 28. 13:18
kismamák gyerekei akkor járhatnak,ha már jár egy ideje a nagy mikor kiderül hogy jön a kistesó és már nem akarják kiszakítani a közösségből.és igen,érdemes várólistára tetetni már jó korán.mindehol más a helyzet,van ahol szólsz a gyerek 2 éves korában és azt mondják ok,mehet,van ahol 150 gyerek vár 10 szabad férőhelyre.
3. Judy24 (válaszként erre: 1. - Gesztenye78)
2012. márc. 28. 13:17

Nálunk pocakosan kell beíratni (Székesfehérvár). És munkaviszony kell hozzá, hogy Te tényleg dolgozol. Különben meg jó nagy protekcióval bármit el lehet intézni, persze ha van.

De családi napközibe 2 éves kortól felveszik őket.

2. R75
2012. márc. 28. 13:17
Én 3hónaposan írattam be a lányomat...
2012. márc. 28. 13:15
Ki mennyit várt, mire felvették a gyerekét bölcsibe? Igaz, hogy már pocaklakó korban be kell íratni? S az, hogy kismamák gyermekei nem járhatnak? Kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook