Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi változhatott a bölcsődében, miért ez a pálfordulás? fórum

Mi változhatott a bölcsődében, miért ez a pálfordulás? (beszélgetős fórum)


24. massalhangzo (válaszként erre: 16. - Yoppa)
2016. jún. 29. 14:49

nekem sose volt vagyom, hogy rendszeresen hosszan elbeszelgessek a bolcsodei gondozokkal, ha teged ez bant, hogy csak kurtan beszelnek veled, akkor te is negedeskedj


ha jol vigyaznak a gyerekre, jol bannak vele, akkor nem csinalnek ebbol ugyet. nem kellene meghunyaszkodnod, az a dolguk, hogy vigyazzanak a gyerekre es tanitsak, tajekoztassak a szuloket, nem te vagy ertuk, hogy a kedvukben jarj


en kiakadtam volna mar azon, hogy tortenhetett baleset, miert nem figyeltek, ha pedig azt mondjak, vihetem a gyereket, utolag pedig hogy miert vittem, kemenyen odamondtam volna, hogy azert, mert ok mondtak, direkt ra is kerdeztem elotte


ha rakerdezel, hogy miert viselkednek ilyen furcsan az utobbi idoben veletek, tortent-e valami, amirol nem tudsz, nem fogjak azt felelni, hogy mert nem hoztok ajandekot, vagy mert pletykaltak rolad vagy egyszeruen nem birnak. de legkozelebb oda fognak figyelni, hogy ne legyen ekkora megkulonboztetes. kiveve ha valamin nagyon besertodtek

23. nikletty (válaszként erre: 20. - Yoppa)
2016. jún. 29. 10:32

ebben az esetben ha még viszed bölcsibe mindenképp kérdezz valahogy rá hogy minden rendben-e... de ha ezt az utolsó hét, akkor lehet már nem érdemes meglátod ősszel mit tapasztaltok.

de ha arról szól a dolog, hogy mert nem vittetek ajándékot.. hát, lehet keresnék másik helyet...

22. nikletty (válaszként erre: 20. - Yoppa)
2016. jún. 29. 10:27
jaaa...
21. yoppa (válaszként erre: 18. - Nikletty)
2016. jún. 28. 15:29

A beszédfejlődése még nem tart ott, hogy panaszkodni tudjon, vagy múltbeli történetet el tudjon mesélni. Most még 3-4 szavas mondatokat mond, a jelenre vonatkoztatva, fókuszban az aktuális vágya vagy cselekvés (Mancika iszik tejet, Apa ülj ide!, Menjünk ki sétálni, stb.).

Így sajnos még nem tudunk az ő beszámolóira hagyatkozni, talán fél év múlva.

20. yoppa (válaszként erre: 18. - Nikletty)
2016. jún. 28. 15:27
JÖVŐ szeptember, nem idén. Most két éves, csak jövőre megy óvodába, 2017 szeptemberében.
19. c73db520ef (válaszként erre: 17. - Yoppa)
2016. jún. 28. 09:02

Ne kinlodj!!

Ez mar kepmutatas, hazugsag. Minek?????

18. nikletty (válaszként erre: 17. - Yoppa)
2016. jún. 28. 08:11

figyi meddig megy a gyermek ide?

nálunk pár nap az ovi

írtad hogy ősszel oviba megy, ott új lesz minden

ha pár nap hagyd az egészet, ha a gyermeked nem panaszkodik negatív bánásmódra

17. yoppa
2016. jún. 28. 06:23

Az a fajta nyalizós, negédes stílus meg nem sajátom, ami úgy tűnik, hogy más szülőknél nyerő stratégia.

Kedves vagyok és mosolygok, de az soha nem ment, hogy nyalizzak, gügyögve beszéljek.

Dicsérem is őket, eddig volt miért. Most is kínlódva, de keresem azokat a mozzanatokat, amiért dicsérhetek.

16. yoppa
2016. jún. 28. 05:53

Amikor én beszéltem vele, akkor direkt úgy indítottam, hogy "első gyerek, első baleset, rutintalan vagyok, elnézést, ha gondot okoztam, most rosszul érzem magam miatta, mit értettem félre?".

Erre is kissé lesajnáló, "nem baj anyuka, legközelebb tudni fogja, hogy ne hozza be" választ kaptam.


Szívem szerint ott már agresszívre kapcsoltam volna, de visszanyeltem.


Az meg nem túl életszerű, hogy a "bocsi, miért vagytok bunkók mostanában?" kérdésre ezek után őszinte választ kapjak. Jó eséllyel letagadnák és én lennék a hülye, aki ilyet feltételez.

A fenti megközelítéssel is a szelídítés volt a célom, de nagyon nem jött be, sőt, még inkább kihúzták a gyufát.

Vezetőhöz szintén nem akarok bemenni, mert nem bizonyítható a dolog, de bosszúból a gyereken csattanhat a dolog.


Eddig kedvesek voltak, így tényleg tanácstalan vagyok, hogy mi változhatott az utóbbi hetekben.

15. nikletty (válaszként erre: 12. - Yoppa)
2016. jún. 27. 20:40
jajj ez nagyon szomorú... ez az ajándékozás... meg hogy már szinte "kell"
14. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Yoppa)
2016. jún. 27. 19:23
nem beszeltel veluk? az lenne a legegyszerubb, rakerdezni. lehet, hogy nem mondjak meg az okat, de talan odafigyelnek
13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Yoppa)
2016. jún. 27. 19:03

Húsvét, karácsony, születésnap?!? Húszegynéhány évig voltam óvónő, a szülők még véletlenül sem tudták a szülinapomat.

Névnapom általában beolvadt a karácsonyba, ha eleinte hoztak édességet, délután láthatta bárki, hogy a gyerekekkel együtt bontottuk, ették.

Ha virág jött "csak úgy", a csoportszobát díszítette. :))

12. yoppa
2016. jún. 27. 16:09

Sajnos már hetek óta ilyen távolságtartók, most a baleset után(miatt?) ugrott ki jobban.

Tényleg nagy a kontraszt, hogy másokkal hogy viselkednek és velünk - de az okát nem tudom megfejteni.


Az ajándékozás itt sajna nagyon megy, minden létező ünnapre (húsvét, karácsony, pedagógusnap, születésnap, névnap, stb, stb) visz valamit a többség.

11. nikletty (válaszként erre: 6. - Yoppa)
2016. jún. 27. 10:35

ha megy oviba jövőre, akkor szerintem már mindegy, hagyd, lehet kicsit megvolt valami tök más miatt keveredve a gondozónő...ha a gyereked nem panaszkodik, nem ágál a bölcsimenetel ellen, kb jól elvan a bölcsiben akkor nincs aggodalomra ok.


milyen ajándék???kinek? évzárón adtunk virágot ennyi


meddig megy bölcsibe? hamarosan mindenhol ügyeletes bölcsi, azaz össze-vissza lesznek a gondozónők is beosztva

10. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Yoppa)
2016. jún. 27. 09:58

legyel te is ellenseges es fagyos, de hatarozott. huzni fogjak a szajukat, de utana kedvesse valnak. megijedtek, mert az o felelosseguk a baleset, ha eljatsszak a bunkot, azt hiszik, igazuk van. ha erezteted, hogy nem vagy hulye, es vilagosan emlekszel, ok meg hazudnak, persze udvariassagba csomagolva, mint ok, hangnemet fognak valtani


vannak ilyen emberek, sokan

9. túrógombócka (válaszként erre: 7. - Yoppa)
2016. jún. 27. 09:03

Marika arra se emlékszik, hol áll a feje.

amúgy nem volt félreérthető a kórházban? nem lehet, h elbeszéltetek egymás mellett?

8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Yoppa)
2016. jún. 27. 09:00

Kérdezd meg!

Egyébként nálunk az oviban szintén állandóan ellentmond egymásnak a két óvónéni, ettől én is hülyét kapok.

2016. jún. 27. 08:38

Hogy érthetőbb legyen, legyen akét gondozónő Marika és Gizike.

A kórházban Marikával találkoztam, majd két nappal később ő hazudott a szemembe. Gizike csak felhívott, hogy azonnal menjek a kórházba, mert Marika már indul a gyerekkel.

2016. jún. 27. 08:35

2 éves, így jövő szeptemberben megy óvodába.

A gondozó, akit említettem,ugyanaz volt, akivel a kórházban is együtt voltunk bent. Ott még nagyon kedves volt, aztán két nap után - nem szépítem, a képembe hazudott.

A sérülés miatt nem vontam felelősségre, csak megkérdeztem mi történt (ezt az orvos is kérdezte). Elhiszem, hogy előfordulnak balesetek, ezzel a részével nincs is gondom.


A férjem elmélete, hogy az utóbbi időben nem vittünk ajándékokat és talán emiatt.

a sérülés elmondása is ellentmondásos, szerintük álló helyzetben esett arcra, egyúttal egy másik gyerekben botlott el... Álló helyzetben azért nehéz elesni. De ezen nem akarok rugózni, akár itthon is történhetett volna hasonló.


De az dühít, hogy felhívtak, hogy azonnal menjek a kórházba, majd megkaptam, hogy miattam lett sírós a gyerek. (Ez nem igaz, miután kapott enni, inni és hazavittük aludni, hirtelen kisimult.)

A lányunknak mindkét szülőjével egyformán jó a viszonya, jelenleg egy fokkal apásabb. A férjem is az elejétől fogva kiveszi a részét, így úgy érzem, hogy teljes mértékben szülei vagyunk mindketten, nincs részrehajlás, egyformán ragaszkodik hozzánk. Többnyire az apja viszi-hozza a bölcsődéből.

2016. jún. 27. 08:27

Igen lehet az év végi fáradtság ilyenkor már ott is kezdenek kicsit leereszteni a gondozók...

Illetve, biztos hogy ugyanaz a gondozónő mondta a dolgokat. Lehet egyik azt mondta, hogy hozd nyugodtan, nem kommunikált a két gondozónő, a másik meg értetlenkedett, hogy miért nem fogtátok pár napig otthon a gyereket... Soha nincs ott a két gondozónő együtt amikor te viszed és hozod a kicsit - legalább is nálunk így van, csak dél körül van egy átfekdés, ők is váltják egymást napközben.


Illetve nálunk olyan volt mikor fura lett egyik óvónéni, ilyen morcos forma lett kiderült, hogy meghalt az apukája és az volt a baj, kis idő eltelt és újra a régi lett a néni.


Gondolom ott is már vége a nevelési évnek, ha ősszel is folytatódik el kell menni fogadó órára, beszélni

2016. jún. 27. 08:26

ha ilyen szemetek lettek, vigyétek másik bölcsibe.

szerintem félnek a felelsőségrevonástól, hogy feljelentés lehet az ügyből, mert nem vigyáztak kellően a kicsire.

nem tudom mennyi idő van még hátra a bölcsiből, de ilyen nevelőkkel hosszu lesz.

3. spinneli (válaszként erre: 1. - Yoppa)
2016. jún. 27. 08:19
Én ha nem történt különösebb az év végi fáradtságra tudok gondolni...jó, hogy kérdeztek, jeleztek...ha folytatódik én lehet leülnék velük beszélni arról, hogy úgy érzitek valami változott, ami fontos, hogy ne arról beszéljetek, hogy szerintetek ők milyenek, hanem ahogy ti érzitek magatokat.
2. yoppa (válaszként erre: 1. - Yoppa)
2016. jún. 27. 07:51
A lemaradt betűkért elnézést, nem minden leütést érzékel a billentyűzetem.
2016. jún. 27. 07:49

Bölcsőde kategóriát nem találtam, ez volt a legközelebb hozzá.

Röviden: Szeptember óta bölcsődés a lányunk, eddig nagyon meg voltunk elégedve az intézménnyel, gondozókkal is. Az utóbbi egy hónapban valami megváltozott. Egyre távolságtartóbbak, odakaffantott félmondatok, míg más szülőkkel hosszas csevegés, néha úgy is, hogy ők később érkeztek a gyerekért és emiatt várni kell.


A legutóbbi eset, ami betette a kaput: a gyerek elesett és szétnyílt a szája. Felhívtak, hogy a kórházban találkozunk, beviszik orvoshoz. Odarohantam, megvizsgálták, szerencsére inkább csúnya, mint veszélyes volt a sérülés. A gondozónővel beszélgettem, nagyon megköszöntem, hogy ilyen gondosan jártak el. Mivel első eset volt, konkrétan rákérdeztem, hogy mi a szokás ilyenkor.

Mondta, hogy vigyük be másnap nyugodtan, csak akkor telefonáljunk, ha mégse.


Másnap az apja vitte be, akinek a szöges ellentétét állították (kb. letolták, hogy minek vitte be a gyereket), majd hozzátették, hogy nem kellett volna bemennem, mert engem látva sírva fakadt.

Értetlenkedtem, amikor a férjem mesélte, ezért másnap én is bementem. Ugyanezt a szemembe is elmondta a gondozónő, miközben pontosan emlékeztem, hogy nem így hangzott el a beszélgetés. De akkor is fagyos és ellenséges volt a hangnem - udvarias köntösbe.


Az egy dolog, hogy velünk ilyenek, nem barátkozni akarunk. De kezdek komolyan aggódni, hogy - akármi is az oka az elhidegülésnek - a gyereken fog lecsapódni, azt pedig nem szeretném.

Az egész helyzet érthetetlen számomra, így megoldást is nehezen tudok keresni, hisze fogalmam sincs, hogy mi okozta ezt a változást.

Bármilyen ötletnek, tippnek örülnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook