Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időt ülhet a gyerek a tv előtt? fórum

Mennyi időt ülhet a gyerek a tv előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2013. febr. 17. 23:00
Mi még csak hét hónaposak vagyunk, de már most le tudom kötni mesével. Persze most még nézhetne bármit, de már most ragaszkodom hozzá, hogy normális meséket nézzünk. Persze a szülő által mondott mese is nagyon-nagyon fontos, idővel be is szeretném majd a mindennapokba iktatni. De szerintem ha az a mese normális - értem ezalatt, hogy nem ölik benne egymást és nincsenek benne repülő véres akármik -, akkor mértékkel de miért ne?
40. rtunde22 (válaszként erre: 38. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 17. 23:00
Néha kell a tv,és legyünk őszinték akkor kapcsoljuk be,ha egy kicsit pihenni szeretnénk !
2013. febr. 17. 22:59

Ez nagyon megosztó lesz.Lesz sok okoskodás...

Én (5 éves ikrek) napi kb 1 órát normálisnak tartok.Egyébként tényleg sok aranyos,értelmes mese van.

2013. febr. 17. 22:57
Tudom, hogy a szülő által mondott meséket nem pótolja semmi, de van, hogy nem érünk rá épp a gyerekkel foglalkozni - én bizony bekapcsolom neki a mesét, és látom, hogy szívesen nézi (korosztályának megfelelő természetesen).
2013. febr. 17. 22:56

Előre is bocs, ha már volt ilyen téma, én mostanában nem botlottam bele, és a kereső sem adott ki hasonlót...

Szóval érdekelne, ki mennyi tévézést enged a gyerekének. Elsősorban mesecsatornákra gondolok, nálunk más nem is megy, amíg a gyerek ébren van.

Nagyon káros, ha aranyos meséket néz?

36. toncsimimi (válaszként erre: 34. - 24584533ce)
2009. máj. 23. 18:55
Szívesen! :)
35. 24584533ce (válaszként erre: 31. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 23. 13:21
Tökéletesen egyet értek a véleményeddel,és ilyen alapon én is inkább bevállalom,hogy piszokul "rossz" anya vagyok. Azt kívánom,hogy Alegrosszabb anya ,ilyen legyen a világon,mint én :)
34. 24584533ce (válaszként erre: 30. - Toncsimimi)
2009. máj. 23. 13:18
Köszönöm. Végre valaki,aki nem szól be azért,mert a fórum témája az,hogy mennyi időt ülhet a gyerek a tv előtt,és az én 2 rosszcsont lányom megnéz egy pár Barbi hercegnős mesét,miután kiszaladgálták magukat az oviba vagy a játszótéren.Azt hittem már ,hogy csak én vagyok ilyen ...!Én nem kötözködök senkivel,a nővérem sem engedi a fiának a tv nézést,ez az ő dolga.Attól én őt nem tartom rossz anyának,és ő sem engem.De ő többet kiabál,mint én a gyermekkel.Sőt a gázhoz nyúlkál a kisfia,már 2 mosógépet rontott el,dehát én nem szólok bele.Most várja a második babáját,és azt hiszem hamarosan fontos dolog lesz az életükbe a tv-n a mesecsatorna naponta 1-2 óráig. Én nem kritizálok senkit,csak a fórumra válaszoltam,és köszönöm,hogy meg"védtél" :)
2009. máj. 23. 08:48
Nekünk nem volt TV2 14éves koromig csak az egyes,egy vacak fekete fehér tévén és nagyon keveset nézhettük.A cimborát imádtam,meghatározó a gyerekkorombol,táborjukba is eljuthattam....de kicsit más a világ és fenntartom hogy normál keretek között a tvzéstöl nettöl nem lesz bajuk.Hangsulyozom a normál kereteket és a megszürt műsorokat!
32. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Csicsi25)
2009. máj. 23. 08:37

Nekem is hasonlóan telt a gyerekkorom.

2 csatorna, hétfőn műsorszünet, hétvégén a Cimbora adása, meg a TTT, Cigánykerék, Csörgősipka, Csepű,lapú,gongyola c. műsorokra emlékszem még.


Nem ismertem az unatkozás fogalmát.


Sok anyukánál látom/hallom, hogy a házimunkára hivatkozva legalizálja önmaga előtt a gyerekek tévézését. Egy dolgot felejt el sok anyuka: senki nem várja el tőle, hogy naphosszat ő szórakoztassa a gyerekét!!

A gyerek önállóan is képes kell legyen játékra, alkotásra (én pl. rengeteget varrtam a babáimnak, dobozokat gyűjtöttem , várakat ragasztottam össze belőlük stb.)

Ha egy gyerek unatkozik, akkor -sajnos- már annyira elcsökevényesedett a fantáziája, hogy nem képes kitalálni magának játéktevékenységet. A legszomorúbb, hogy ez azt jelenti, hogy kiveszett sok gyerekből az őserő, az a fajta aktivitás, amitől egy igazi gyerek olyan, mint a motolla.

2009. máj. 23. 08:13
Na akkor én piszokrossz anya vagyok,bizony én képtelen vagyok mindent a gyerekkel a nyakamban ölemben mellettem stb csinálni az évek alatt és bizony a tv jol jött néha mint segitség kicsit.....nem az anyai gondoskodás,játszás tanulás helyett hanem ha tvztek kihasználtam az alkalmat és gyorsan csináltam amit tudtam amig lehetett...irigylem a csodatürelmes vagy sok szabadidővel rendelkező vagy fene tudja milyen csodaanyukákat,és most ne vegye magára senki általánosságokban beszélek,én is mosgattam főztem a ygerekkel sokat de napi szinten mindig mindet együtt...soha nem értem volna a dolgaim végére és van ami veszélyes!
30. toncsimimi (válaszként erre: 29. - M_Marcsa)
2009. máj. 23. 08:00

Nem szeretnék nagyon beleszólni a vitátokba, DE úgy érzem kifejezetten kötözködöl Medinával!

Értelmét pedig nem látom, mert szerintem az ő gyermekei sem reggeltől estig ülnek a Tv előtt. Az hogy főzés, takarítás és egyéb házimunka közben bekapcsolja nekik rövid időre a (koruknak megfelelő)mesét, nem hiszem hogy bajuk történne. Szerintem ez nem egyedül álló eset.

Persze jobb lenne nekik inkább más elfoglaltság, de ettöl még Medina nem rossz anya! A beszólásaidból, pedig ez a vélemény jön le.

29. M_Marcsa (válaszként erre: 28. - M_Marcsa)
2009. máj. 22. 22:24

"Na, én a tévézés helyett inkább mást csinálok vele, pedig tudom, könnyebb lenne berakni eléje."

Ezt írtam, és az én gyermekemről írtam.

28. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - 24584533ce)
2009. máj. 22. 22:22
Azért viselkedni tudni kéne...
27. 24584533ce (válaszként erre: 26. - M_Marcsa)
2009. máj. 22. 15:03
Mi az,hogy :"berakni eléje" ? Jó bunkó vagy !Az én gyerekeimet nem lehet lerakni csak úgy valahová,mert nem tárgyak!!!Amúgy sem ül egyhelyben sokat egy izgő mozgó gyerek,de hát te tudod. Na mindegy én befejeztem ezt a témát!!!!
26. M_Marcsa (válaszként erre: 24. - 24584533ce)
2009. máj. 22. 14:42

Te tudod, a te gyerekeid.

Na, én a tévézés helyett inkább mást csinálok vele, pedig tudom, könnyebb lenne berakni eléje.

2009. máj. 21. 21:53
Nálunk limitálva van a gyerekek érdekében, Tv és számítógép összesen napi másfél óra. Régebben kicsit többet néztek, de nálam okosabbak bizonyítják mennyire ártalmas. 3 gyermekem van. Nem könnyű, de nagyon sok jó társasjáték van, és végre lehet menni a szabadba. Ott a labda, frizbi, hullahopp, ugrálókötél, aszfaltrajz kréta és még hosszan lehetne sorolni. Hétvégén pedig jó kis séták a mezőn és pl. bodza gyűjtés ás játszva környezet óra
24. 24584533ce (válaszként erre: 21. - M_Marcsa)
2009. máj. 21. 21:32
Nem értem mire írod ezt a könyvet,de őszíntén szólva nem is érdekel!A házimunkába én is bevonom őket,ruhát teríteni,sepregetni.A kicsi imád felmosni,de ez sem tölti ki a játszás melletti szabadidejüket.A szobájukban nics tv csak a miénkben.De szeretik a meséket,főleg a Barbi hercegnősöket.És ezt az álmot én nem veszem el tőlük,persze mértékkel.Nem tudom mit képzeltél,talán,hogy verekedős meséket,vagy horror filmeket nézetek velük.Ez lenne neked a gyermeknevelés? Nem tudok erre mit mondani,csak,hogy majd megtudod,ha neked lesz kettő.Baromira elvoltam én is amíg 1 gyerekem volt.De örülök,hogy 2 van nekem!Nem szoktam számolni,hogy hány percet nézhetik a tv-t,hány perc 1 mese.
2009. máj. 21. 20:52

Sziasztok!

Az jutott eszembe, hogy amikor én gyerek voltam, sokáig nem is volt tv-nk. Talán 6 éves lehettem, amikor a szüleim megvették az első tévénket. Akkoriban szerencsére ritkán volt még adás, hétfőn egyáltalán nem. Két adó közül lehetett választani. Emlékszem, volt a tv-torna, esti mese. Ezt a kettőt megnézhettük, utána - fél 8-kor - el kellett menni aludni. Ez nagyon sokáig volt így, talán középiskolában változott csak a helyzet.


Ha tv-t szerettünk volna nézni, meg kellett kérdezni, hogy bekapcsolhatjuk-e (megjegyzem, a gyerekeimnek is meg kell kérdezniük).


Arra lennék kíváncsi, mi hogyan nőttünk fel tv nélkül? Vajon mivel tudtuk elfoglalni magunkat?


Legszívesebben most is száműzném az életünkből, nagyon sok rossz dolgot lát benne az ember és a gyereke. Nézzük csak meg a meséket! Mi volt régen és mi van most? Komolyan mondom, én is megijedek egy-egy "mesétől", nem az a szerencsétlen gyerek!


Nem biztos, hogy az a baj, ha tv-zik a gyerek - inkább az, hogy ilyen műsorokat adnak, amilyet!


Nálunk a gyerekszobában nincs tv, csak a mi szobánkban. Ha pedig odaengedem őket, mindig figyelem, mit néznek a fiúk. Ha nem is tiltjuk el őket, de figyeljünk arra, mit néznek!


Bocsi a hosszúra sikerült hozzászólásért!

22. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2009. máj. 21. 17:29
Ez bőven elég is...
21. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - 24584533ce)
2009. máj. 21. 17:28

Az enyém 3 éves. Nem néz naponta tévét, ha néz 2-3 mesét. Mert nekem is, neki is így jobb.

Persze, mindenki, úgy neveli a gyereket, ahogy akarja, de az nem gyereknevelés, hogy beteszem e tévé elé.

Mi a házimunkát együtt csináljuk, meg is kérdi, mi a dolga. És játéknak veszi.

Persze, nem könnyű a gyerek mellett, munka mellett a háztartás vezetése, de inkább azt hanyagolom, és vele vagyok. Nekünk így jó.


Ajánlom a Ranschburg Jenő Áldás vagy átok c.könyvét.

2009. máj. 21. 15:18

Attól függ, mit néz a gyerek. A gyilkolászos , idióta rajzfilmeket inkább egy percig se nézze.

Nálunk egy időben a MINIMAX volt a sláger. Mostanában már Animal Planet, Discovery stb. Érdeklik a tudományos, technikai műsorok. Ezeket nézheti de max. 1-2 órát

2009. máj. 21. 15:10

Tudom, hogy nem egyszerű mindig készenlétben állni, és megválogatni a nézhető Tv műsort. De gyermekeink védelmében érdemes rá időt és energiát áldozni!!!


Megértem azokat a családokat, akik egyszerűen száműzték a Tv-t az életükből! Ismerek ilyeneket!

Sajnos én erre azért nem lennék képes...

2009. máj. 21. 15:04

Sziasztok! Ebben a témában írom hamarosan a szakdolgozatomat. Két gyermekes anyukaként engem is érdekelt, hogy mennyire ártok azzal a gyermekemnek azzal, ha akár egy órára is magára hagyom a Tv előtt. Belemélyedtem a témába és sajnos rájöttem, hogy nagyon is sokat...

Összegyűjtött anyagaimból bemásolok nektek egy kis érdekességet:


Közismert, hogy a gyermekek a televízió legodaadóbb nézői. Rajtunk, felnőtteken is múlik, hogy a műsorok hogyan épülnek be a gyermeki személyiségbe, s hogyan változtatják meg azt.

A gyermekeket a szülők igen gyakran a televízióra bízzák, s nem is tudják, mit néznek ez idő alatt egy másik szobában, amit esetleg csupán egy fal választ el a szülőktől.

A gyerekek legtöbbször korlátlanul, a műsorok közötti válogatás nélkül nézik a televíziót, ahol szinte állandóan van műsor.(Ha esetleg nincs, akkor nagyon sokan a műholdas programok vagy videofilmek közül válogathatnak.) Napjainkra felerősödött a televízió gyermekmegőrző szerepe. A szülők nagy része még csak kísérletet sem tesz arra, hogy befolyásolja gyermeke műsorválasztását. A televízió jelentőségét éppen abban látják, hogy rá lehet bízni a gyermeket és még tanul is belőle.

A családtagok szinte már csak a tv nézése közben beszélgetnek, amely a kommunikáció területét jelentősen leszűkíti. A televíziós műsorokkal kapcsolatos beszélgetések a megértést segítenék, de a legtöbb családban nem erre irányulnak, hanem a hétköznapok problémáira. Pedig a gyermekeknek el kellene tudni sajátítani a televíziós műsorok azon formai jegyeit, amelyek a megértést segítik.

Mindezzel a káros hatásokat enyhíteni lehetne.

Azok a gyermekek a legveszélyeztetettebbek, akik egyedül nézik a televíziót, vagy alacsonyabb értelmi képességekkel rendelkeznek. Ők tudnak legkevésbé reálisan értékelni, ítélni. Ők azok, akik a filmekből leginkább csak jeleneteket fognak fel, nem látva az összefüggéseket. Gyakran ez válthat ki belőlük agressziót, mert nem látják az agresszió és következménye közötti kapcsolatot.

Mivel a televízió minden gyermek számára hozzáférhető, ezért bármikor szinte korlátlanul nézheti meg az erőszakos jeleneteket. Az erőszak gyakori nézése következtében, egy idő után elfásulttá, közömbössé válik.

17. 24584533ce (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2009. máj. 21. 09:33
Majd megtudod,ha nagyobb lesz a tied,vagy ha kettő lesz,hogy 2 gyereket nem tudsz minden percben lefoglalni,még akkor sem,ha gyesen vagy.Mert atért van házi munka,főzni kell,mosni,mosogatni,porszívózni,felmosni,öszzerámolni,wc-re menni,fürödni,stb.és amíg ezeket csinálja egy két gyerekes anyuka,addig le kell foglalni a 2 gyereket.Eltelik az idő azzal egy darabig,hogy rajzolnak,játszanak,de azt is megúnják.És sajnos nem telik mindig új játékokra:( A játszótérre pedig együtt szoktunk elmenni,de ott sem ülhetünk állandóan,még hétvégén sem.Sajnos ilyen a panel élet.Sokat tanulunk,írni,számolni-magyarul és angolul is-na ez leköti őket,de az óvónő szerint ehhez még kicsik,hogy ennyit tanuljanak.Én hagyom,hogy gyerekek legyenek még egy darabig,és egyenes arányosságban van az életükben a tv és a játék. Más máshogy neveli a gyermekeit,én azt is elfogadom
2009. máj. 21. 07:11

Én nem ültettem a csajszikat tv elé,sokáig nem volt tv a szobájukban,amikor tettünk nekik tv-t mindig megnéztem mit nézhetnek,és időben kikapcsoltam,mert másnap suli volt.

Én magnóhoz szoktattam őket,ment a zene,vagy kazettáról a mese.Már felnőttek,de még mindig szivesen hallgatják a magnót és közben olvasnak:))

15. danama
2009. máj. 21. 06:25
jó idő van inkább kint játszon
2009. máj. 20. 23:44
12,3 percet, most számoltam ki a statisztikákból.
13. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - 24584533ce)
2009. máj. 20. 21:59

És 2 órát naponta nem lehetne hasznosabban eltölteni? Sőt, esetenként még a duplája is...

Mi az értelme?

2009. máj. 20. 21:51
Sziasztok! nekem 3 és 6 évesek a gyerekek,de nem bírnák ki tv nélkül.Hétköznap kb 2 óra hosszáig néznek mesét,este. Hétvégén ha rossz idő van kb ennek a duplája,de nem tiltom meg nekik.Szeretik a meséket,és a számítógépes játékokat.Sokszor együtt játszunk:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook