Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időt ülhet a gyerek a tv előtt? fórum

Mennyi időt ülhet a gyerek a tv előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2013. febr. 18. 10:22

Tévedsz. :) NEm a tévé a mumus számomra. Sőt a nagyobbakkal Harry Pottert nézTÜNK a hétvégén. Olvasni már olvasták.

MEg kell tanítani őket a minőségi nézésre, mint ahogy arra is, hogy a net sem csak chatelésre való, meg kell Őket tanítani játszani, lehet mesét olvasni, elbázozni, zenét hallgatni. Azokat nem értem, akik felmentik magukat, mondván, hogy a gyerek jó példát tanul a nézett meséből, és különben is, ahoz, hogy Ő mást tudjon csinálni, ahoz elengedhetetlenül fontos, hogy egész nap menjen a tév a pici gyerekenek.

Én így csinálom, a saját tapasztalom azt mutatja, hogy jól gondolom, de elfogadom, hogy másnak másképp jó. :)

100. G.Garbo (válaszként erre: 38. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 18. 09:35
Nagyon fontos a fejlődés szempontjából, hogy naponta halljon mesét. A társas interakcióit fejleszt, valamint a képzelőerőt, kreativitást, a szocializációt. Ez a tévémesére nem vonatkozik.
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 18. 09:21

Szia!


Mindenképpen megválogatva, korlátozottan. Nálunk akkor kezdtek el többet tévézni, amikor a második gyerek is elkezdett növekedni.


Nálunk - Thomast leszámítva - magyar mesék mennek. Megvettük a dvd-ket. Vizipók, Kockásfülű, Frakk, Szaffi, Vuk... A legdurvább a Macskafogó, amit már kicsit nagyobban nézhettek, de azt inkább velünk.. Aztán még kicsit nagyobb korban az aranyosabb Bud Spencereket. Ezen felül Discovery-s filmeket állatokról, piramisokról, stb..


Rendes TV-nk egyébként nincs is. Van antenna, de most nincs is bedugva. Mi se nézzük.


Esténként meg a napi tévézéstől függetlenül olvasunk nekik sokat, és beszélgetünk.


A mesecsatornákkal az a bajom, hogy azért ott akad egy-egy butább mese, és parttalan.. Jaj még egyet, jaj még egyet.. A dvd-t, ha lejár könnyebb elzárni.


Magáról a témáról annyit, hogy ha vidéken laknánk, udvarral biztos, hogy sokkal kevesebbet tévéznének. Itt egy pesti házban egy 3 és egy 2 sávos út kereszteződésében 3 kicsi gyerekkel bizony használom a villanypásztort.. Már csak azért is, mert a szomszédok azért is szólnak, ha mozognak, ugrálnak, meg még abba is belekötnek, ha lemennek a zsebkendőnyi udvarra.. Semmi se jó.. Amennyit lehet foglalkozom velük, ott ülök, de bent nem tudok mosogatni, meg felmosni, meg főzni. Ők korlátozottan tudnak kijönni, mert a kinti helyiségek nálunk nem fűthetőek, hidegek..


Ergo marad bent a tv, ha már túl sokat kergetőznek..


Szeretnénk hamarosan vidékre költözni, de ez azért annyira nem egyszerű.


Persze felnőttek gyerekek itt akkor is, amikor nem volt tv, csak akkor még a szomszédok nem rökönyödtek meg a gyerekzajtól, meg akkor 1 órában egy autó ment el a ház előtt. Apám megmutatta, hogy ott, ahol most 6 sávos (2x3) út van, ott az ő idejében hogy volt felosztva a placc a helyi srácok között.. Mindenkinek saját lábtengó pályája volt, ahol már a 3-4 évesek is lent játszottak a porban.. Akkor se ült nagyanyám mellettük órákat, hanem csinálta a dolgát.


Ja, úgy könnyű volt nem a tv előtt ülni..

2013. febr. 18. 09:19
nem a következetességre gondolok :) hanem arra, hogy tévéellenes vagy, azt írod, a gyereke(i)d nézhetnek tévét, pedig az a fő mumus számodra. inkább ellentmondás, mint következetesség. én megváltoztattam azokat az elveimet, amik a gyakorlatban nem jöttek be:)
97. voltam...leszek (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2013. febr. 18. 09:08
Ha a következetességet így hívod, akkor lehet..:)
2013. febr. 18. 09:07
ahhoz képest elég radikálisan gondolkodsz :)
95. 6b006fc769 (válaszként erre: 94. - Voltam...leszek)
2013. febr. 18. 09:07
oké, rosszul értelmeztem:)
2013. febr. 18. 09:05
Már írtam, hogy én sem tiltom totálisan. :)
93. 6b006fc769 (válaszként erre: 90. - Voltam...leszek)
2013. febr. 18. 09:04
A folyamatos bámulás és a totális tiltás között van átmenet.
92. 6b006fc769 (válaszként erre: 77. - Hamyka)
2013. febr. 18. 09:02
Nem tartom szerencsésnek, hogy ne tudjon a világ rossz dolgairól. A saját szintjén kell tudnia a gonoszságról is. Sokkal sokkolóbb, ha egyszer csak a nyakába zuhan. Persze nem pár hónaposra gondoltam.
91. jozsi.38 (válaszként erre: 84. - Voltam...leszek)
2013. febr. 18. 08:58
figyelemhiányos? túlmozgásos? anélkül is az lenne, így van mire fogni. ja az enyémek nem túlmozgásosak, nagy mozgásigénnyel rendelkeznek és hál istennek van is ahol kitombolhatják magukat. pár hónapos babát pedig felesleges tévéztetni, oda sem tud figyelni egyrészt, másrészt nem köti le. az enyémek 2éves kor körül kezdtek érdeklődni a tévé iránt egyébként
2013. febr. 18. 08:58
Aki nem engedi, hogy folyamatosan bámulja a tévét, akármi megy, reklám, stb, az sem biztos, hogy tiltja...hanem nyújt másik alternatívát. :)
2013. febr. 18. 08:53

Én nem tiltom, van, hoyg leköti, a JimJam neki is tetszik. Persze általában háttérzaj, nem nézi meredten. A mesenézés együtt megbeszélve még hasznos is lehet (mondjuk ez a házimunka mellett érdekes..:) )

Egyébként hallottam olyan szülőről, aki tiltja a gyerekét a tévétől és ez a gyerek mikor az unokatestvérénél volt, akkor delejezetten meredt a képernyőre. Szerintem ez sem a legjobb. Ráadásul elég furcsa megnyilvánulásai is vannak attól függetlenül, hogy nem tévézhet. Vagy e miatt...

88. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 78. - Hamyka)
2013. febr. 18. 08:36
Ez nem baj, mert ilyenek az életben is vannak. Lényeg hogy a legkisebb királyfi győz, aki kedves és segítőkész.
2013. febr. 18. 08:35
Májusban lesz két éves a lányom,és Bogyó és Babócát szokott nézni kb. kétszer fél órát egy nap.Én ezt egyáltalán nem bánom,és károsnak sem tartom,okos értelmes,imádja a könyveket,már mondatokban beszél,szóval...persze van aki ezt is túl reagálja,de anno 26 évvel ezelőtt én is néztem,aztán mégis normális vagyok :D
2013. febr. 18. 08:33

Azt nem mondom, hogy sosem tévéznek, éppen azért, amit mondasz.

De ugye nem az a kezelési módszer, ha hisztizik a gyerek, ha kikapcsolod a tévét.

Nálunk az a kezelési módszer, hogy meg kell tudniuk egyezni, hogy mit néznek, mert napi egy mese mehet.

Annyi mindent lehet csinálni tévézés helyett....

2013. febr. 18. 08:24
a tévé ellenesség a másik véglet, a paci túloldala. ha a gyerek nem tanulja meg helyén kezelni a tévézést, akkor felnőttként könnyebben rákattan. vannak rá példák :)
2013. febr. 18. 08:13

Én tévé ellenes vagyok, sőt a háttértévézést tartom a legkárosabbnak. A másik, amikor arra fogják a szülők, hogy azért kapcsolják be a szülők a nagyon okos meséket a pár hónapos babának, hogy el tudják végezni a házimunkát....

Lehet, hogy nem lesz ezekből a gyerekekből pszichopata, de hogy jó eséllyel figyelemhiányos, túlmozgásos.....

2013. febr. 18. 08:05
mert megszokták háttérzajnak :) de tényleg. bekapcsolják, a legnagyobb rányomja a mesecsatornára,nézi 1-2 percet, majd elmegy a másik szobába játszani. ha kikapcsoljuk szóvá teszi :P
2013. febr. 18. 07:59
tényleg semmi negatív felhanggal nem kérdezem csupán kíváncsiságból : ha nem nézik a gyerekek és nem is érdekli őket olyankor miért megy a tv?tudom hogy ez általános dolog , a legtöbb helyen Így van csak sosem értettem miért:)
2013. febr. 18. 06:27
nálunk egész nap megy az egyik mesecsatorna,a nem erőszakos fajta mesékkel.nincs gerincferdülése a gyereknek, gyakran éneklik a meséből hallott dalocskákat, vagy eljátszanak egy részt, úgy hogy cáfolnám ezeket az elméleteket :) megy a tévé, és a gyerekeket nem igazán érdekli. játszanak a másik szobában inkább, vagy kimennek az udvarra, ha olyan az idő, de előtte lekapcsolják a tévét. ha fáradtak, akkor lebambulnak elé egy kis időre, de nem függnek tőle. ha a legnagyobbon észreveszem, hogy nem akar csinálni semmit, akkor kizavarom az udvarra :)
2013. febr. 18. 06:19
nekem lassan 4 lesz a nagy és 2 lesz a kicsi. Én eléggé mese ellenes vagyok bizonyos szinten. Tapasztalat alapján. Itthon ültünk amikor a nagy volt 1.5 éves, veszélyeztetett terhes voltam a kicsivel és bizony sokat ment a tv. Mese és kereskedelmi egyaránt. Mondjuk nekünk mesecsatorna nem volt akkor szigorúan letöltött mesék voltak. Viszont volt hogy nagyon megijedt egy jelenettől , rosszat álmodott utána . Akkor döntöttem úgy hogy ennek nincs értelme Így még ha nehezebb is. Szabályosan le kellett szoktatni a gyereket pedig sokszoq csak háttérnek ment a tv. Sokkal jobb minőségibb időt töltöttünk együtt. Mellesleg a nagy fiam ADHD-s (figyelemzavar) , de a tv leköti Szóval egyszerűbb lenne és könnyebb leültetni elé. Viszont a gyerekek agyát borzasztóan leterhelik a lassúbb mesék is nem hogy a mai pörgősebbek! Visszatérve sikerült úgy beállítani hogy reggel ébredés után van mese .a kicsi többet néz mert korán kel és sokszor nem tudom mással lekötni viszont a nagy max fél órát néz mesét. Korábban este is volt mesenézés de leszoktunk róla. . Engem irritál ha sokat megy főleg napközben főleg háttérnek. Ki vagyok olyantól hogy jót tesz a gyerek szókincsének stb. Megértem hogy a házimunka miatt egyszerűbb de lehet hogy ha pl bevonó őt is lehet hosszabb idő de legalább értelmesen tölti vagy egyéb kreatív feladatot adsz neki .netán egyedüli játékra biztatod nem tudom mennyi idős.
2013. febr. 18. 05:55

Hogy mi a mese témája az sem mindegy, de én most más szemszögből közelítenék rá. Azért rossz ha sokat ül a gyermek a tv előtt, mert hamar függővé válik. 1 évesen 1 óra, 5 évesen már 5 óra? Mert akkor már bekapcsolja magának ha tv-t akar nézni és nem tud mindig a felnőtt a sarkában lenni hogy mit is néz. Főleg hogy akkor már sok gyerekszobában külön is van tv. Én ezt tartom igazán veszélyesnek.

Mert amíg a gyerek a tv előtt ül, nem csinál mást. Pl nem mozog, holott az lenne a legfontosabb, mert a mozgás indítja be azokat a pszichés folyamatokat amelyek a tanuláshoz szükségesek. Nem beszél, holott a beszédtanulás, az aktív kommunikáció gyermekkorban nagyon fontos. Nem használja a fejecskéjét gondolkodásra, emlékezésre, nem fejlődik a képzelete, hiszen a tv-ben minden képileg előtte van, nincs szüksége rá hogy elképzeljen 1-1- meseszereplőt, vagy átgondoljon 1-1 jelenetet a mesében. Gubbaszt egy puha fotelben vagy kanapén, ahol nem is lehet egyenes háttal ülni és ha ezt rendszeresen, órákig teszi, sokat tesz egy esetleges gerincferdülés kialakulásáért. Romlik a szeme, hisz még óvódáskorban sem javasolnak a gyerekeknek napi 40-50 percnél hosszabb időt a tv előtt a szakemberek. Sorolhatnám tovább is a káros hatásokat és akkor még nem beszéltem a tartalom személyiségre gyakorolt hatásáról sem. Ettől függetlenül azt gondolom hogy nem baj ha egy gyerek is néz tv-t, ez a mai világban szinte kiküszöbölhetetlen, csak nem mindegy hogy mit és mennyit. Mint mindenben, itt is a mérték az érték.

78. hamyka (válaszként erre: 41. - EsztyMorgan)
2013. febr. 18. 02:35

nincs olyan mese amiben nincs valami mint emlitettem: brutalitás, zsugoriság, veszekedés stb


1 mesét mondj amiben nincsenek ilyenek!!

77. hamyka (válaszként erre: 41. - EsztyMorgan)
2013. febr. 18. 02:33

ne legyen agressziv mese mert akkor ő is az lesz, csak olyanokat mint pl süsü a sárkány mondjuk ha okád tüzet azt ne lássa vagy kivágni a meséből :D


gumimacik is elmennek, donald bácsi, dagobert bácsi sem rossz bár annál meg a zsugoriságot lássa


1 biztos: nem tudod mindentől megóvni, mig lehet és tudod addig ovd ezektől a dolgoktól :)

76. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 37. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 18. 00:28
Nem, az inkább hasznos, személyiség formáló.
75. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 69. - Egypt)
2013. febr. 17. 23:51
Okés, köszi, el fogom olvasni.
74. Leny
2013. febr. 17. 23:29

Az én lányom most 8 hónapos, de nyugodtan nézheti pl a Bogyó és Babócát vagy az apja öléből is szokta nézni a Teletubbiet:)

Imádja mert hangosan nevetünk, sőt van hogy utána együtt eljátszunk egy jelenetet,vagy énekelünk belőle részleteket!

Nem hinném hogy ettől bármiféle érzelmi, lelki, testi fogyatékos válna a gyerekemből 3 év mulva...

Semmi kivetnivalót nem látok benne, és anyukám sem tiltott minket semmitől, ugyanugy nézhettük mi is!

Itt vagyok, szakmás+diplomás fiatal boldog lelkü nő vagyok, tökéletes látással, és nincsenek paranoid gondolataim :D

2013. febr. 17. 23:28
Passzivitásra nevel.
2013. febr. 17. 23:26
Nem való egy helyre...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook