Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit ülhet egy iskolás gyerek a számítógép előtt? fórum

Mennyit ülhet egy iskolás gyerek a számítógép előtt? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 14. 23:07
az én lányomat egy órát hagyom gépezni,többet nem igy is van,hogy a leromolnak a jegyei,akkor meg megvonom tőle.
2008. dec. 14. 22:43
Csak annyit tennék hozzá, hogy ha lehet választani tv és számítógép között, akkor inkább a számítógép, mivel ott gondolkozni is kell, ha akarsz valamit kezdeni magaddal, de pld. tévézni gondolkodás és ész nélkül is probléma nélkül lehet. Szóval ez a 3 óra tv 1 óra szg. marhaság. 3 óra szg. és nulla óra tv. (szg-en tvzni is lehet :))
2007. jún. 20. 19:01
Hány éves az iskolás ? 6 éves ? 16 éves? Mert, hogy nem mindegy !!!!!!!!!!!
2007. márc. 17. 11:53
Nekünk felnőtteknek is megviseli a szemünket. Hiába képernyő kímélős, vagy hiper szuper monitorunk van. Akkor egy gyermeknek? Szerény véleményem szerint 1 óra elég. Amikor dolgoztam napi 9 órát ültem a gép előtt.:(
2007. márc. 17. 11:42

Ritka, hogy végig tudok nézni egy általában másfél órás filmet a lányommal, aki nyolc éves lesz, mert max 1 óra után játszuk ezt, meg azt,-persze a játék a filmhez kapcsolódik, de annyira aktív és mozgékony ebben a korszakában, hogy még én sem számítógépezhetek, ha velem van. Ez biztos a beállítottság kérdése is. Néha leül, és gépírni tanul word-be, amit én tanítottam neki.

Amikor én voltam ennyi idős, nem volt internet, ezért állandóan olvastam, de biztos tönkretettem volna magam a gép előtt, ha lett volna erre lehetőség.

5. birogaby (válaszként erre: 2. - Nayloon)
2007. márc. 9. 20:30
Teljesen egyetértek veled,szerintem is ez a maximum.Teljesen eltiltani mégsem lehet,ez már annyira az eletunk resze.Meg amugy is azt látja a gyerek,hogy mi is ulunk a gép elott,akkor tole hogy tiltsd el teljesen? Tapasztalatból még nem tudok beszelni,hisz a kislányom még csak 7 honapos,de ne is azt szeretnem,ha mar odaul majd a gephez,azt az en tarsasagomban tegye.Es ugyanez vonatkozik a tévére is!
2006. okt. 28. 09:17
erre rákérdezetem egy fejlesztő pedagógusnál és azt mondta naponta max. 3 óra tévézés és 1 óra számítógép előtti csücsülés lenne az ideális!
2006. okt. 27. 16:43
Én nem szoktam ideülni amikor a gyerköimnek engedve van a számítógépezés,vagy a PS játék.Nálunk 7köznap egyáltalán nincs enegdélyezve,péntek du-án már lehet,de kb.fél-fél órát szoktak előtte ülni.A nagyfiam 11 éves lesz,ő tök jól elfogadja ezt,a középső gyerköm 7 és fél éves,ő még morog ha letellik az ideje,de bízom benne,hogy ő is leszokik ezekről a morgásokról.A szünetekben megvan engedve minden nap a játék,de itt is időhöz van kötve,szerencsére a mai napig többet játszanak az igazi játékokkal,sokat rajzolnak,színeznek,levegőn vannak.
2006. szept. 30. 22:31
Szerintem ne sokat!!!! Ha ül is azt a szüleivel tegye, közös játék, közös feladat megoldás, max 1 óra!!!!!!Manapság a számítógép az életünk része, hozzátartozik a mindennapokhoz, nha a gyermekemmel együtt játszunk vele, akkor nem árthat, mert én figyelek a tartalomra is, együtt vagyunk ezalatt is, de ne helyettesítse az igazi játékot!
2006. szept. 20. 14:44
Mennyit ülhet egy iskolás gyerek a számítógép előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook