Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1846. murva
2017. febr. 23. 18:47
Sziasztok,túl vagyok a kontrollon,az volt amire számítottam,minden szép ,minden jó ,120 fokot hajlik,azt mondta a dokim,hogy kicsit lassabban gyógyul,de hát ugye jött a 6 hónappal,szóval szerinte minden rendben van és ugyanolyan jó lesz mint a másik,jegeljem még azt mondta.Március elsején megyek melózni.Klári remélem élvezed Hévíz-t.Puszi
1845. murva (válaszként erre: 1843. - Tuttuka)
2017. febr. 19. 23:37
Igen én nagyon örülnék egy talinak!!
1844. murva (válaszként erre: 1842. - Tuttuka)
2017. febr. 19. 23:36
Klári egyáltalán nem vagy önző,szükséged van Hévízre,semmi sem fontosabb az egészségednél,ha mi nem vigyázunk magunkra és nem próbáljuk kihozni magunkból amit tehetünk az egészségünk érdekében senki nem teszi meg helyettünk,nehogymá lelkizz,gyógyulj!Kedden én is kicsikarok beutalót Harkányba remélem,azt hogy,hogy fogok elmenni még nem tudom,mert márciustól akarok dolgozni,de ha nem múlik el a napi szintű fájás ,akkor hagyom a munkát a ...sába és a térdemmel foglalkozom,mert egyre idegesítőbb,mert tudom,hogy a másik már nem fájt és feszült nekem amikor 3 hónapos voltam,persze majd kedden megmondják a frankót,hogy 6 hónap a rehab idő.Vigyázz magadra Hévízen és érezd jól magad!Puszi
1843. tuttuka (válaszként erre: 1840. - Murva)
2017. febr. 19. 16:32

Ami az előbbi hsz-ről lemaradt: Puszi és talán akkor tavasszal már egy talit is szervezhetünk?

Klári

1842. tuttuka (válaszként erre: 1840. - Murva)
2017. febr. 19. 16:27

Szia Manyi!

Hát ez a tél nem igazán tett jót az "egészséges életmódunknak"! Nem mertem én se kimozdulni mert a járdák kb csak előttünk voltak rendszeresen takarítva. Ma már úgy néz ki, talán lesz tavasz. Most már nagyon várom a szerdát a hévízi heteket. Tudom h önző kutya vagyok, de nagy szükségem van rá, csak azt sajnálom h a férjem már dolgozik és így nem jöhet velem.

Sajnos én is fájogatok időnként, az időjárásváltozásokra fogom. Igen lassabb a gyógyulás, vagy csak mi vagyunk türelmetlenebbek!?

1841. murva (válaszként erre: 1838. - Benguzde)
2017. febr. 15. 18:58
Ami egyszer elkopott porc semmiféle zselatin,condroitin,zöldkagyló......nem fogja vissza növeszteni ez az én hitvallásom,a megelőzést,karbantartást elfogadom,de a többivel csak a pénzt húzgálják a zsebből.Persze ez csak az én véleményem.A te eseted nem sima proti műtét baleset előzte meg valószínű azért ilyen hosszú a helyreállás,az orvosod ha azt mondta,hogy rendben van akkor valószínű ebbe az időbe ennyi gyógyulás fért bele a többi még ez után jön.
1840. murva (válaszként erre: 1837. - Tuttuka)
2017. febr. 15. 18:49
Szia Klári a 6 hetes kontrollból 3 hónapos lesz,mert amikor a 6 hetes lett volna nem mertem elindulni busszal,villamossal,mert akkor volt az eszméletlen hó és csúszós út és kértem másik időpontot.Kérek beutalót a műtő dokimtól,remélem több sikerrel járok mint a sügér házidokinál.Azt viszont nem tudom,hogy megyek el,mert márciusban megyek Pestre dolgozni,de majd kiderül mi lesz.Biztos,hogy jó lesz neked Hévíz és nagy hasznát veszik az izületeid!Neked fáj még a térded Klári vagy minden oké,már?Nekem még fájogat,feszít,úgy gondolom lassabban gyógyul mint a másik,persze lehet,hogy csak így emlékszem,bicózok,sétálok,a tornára lusta vagyok,najó este 1-2 gyakorlat az ágyban,ennyi.Puszi
1839. Huncut63 (válaszként erre: 1834. - Benguzde)
2017. febr. 15. 15:46
Felesleges pénzkidobás, 20 évvel vagyok nálad fiatalabb, tonna számra ettem ezeket már a negyvenes éveimben, aztán csak elfogyott a porc. Ami pedig elfogyott ezek már vissza nem építik.
1838. benguzde (válaszként erre: 1836. - Murva)
2017. febr. 15. 12:22
Kedves Murva!! (murva?) 2 perc múlva 73 leszek. Baleset előzte meg a műtétemet, s elég nagy gondom volt a rehabon is. Igen, rendszeresen tornásztam, rendesen igénybe vettem a gyógytornészt is, sőt, Hévízen is múlattam vagy 3 hetet.Ma is nagyon rendesen szobabiciklizek (vagy nem rendesen?? 1x kb 45 percet= 20 km.Erre igen büszke vagyok. Járásom bizonytalan, ezért kell a bot. Többnyire kutyát sétáltatok, s félek, hogy elránt, meg a mező útjai, ösvényei nem is egyenletesek.Orvosnál mostanság nem voltam (16 elején látott az ortopéd orvosom). Azt mondta, remekül állok..Igen, szeretném a másik lábamon elkerülni a műtétet.
1837. tuttuka
2017. febr. 14. 21:39

Szia Manyi!

Hogy vagy? Lassan a 6? Hetes kontroll is esedékes Nálad, ugye?

21-én? Hogy elszaladt az idő!

Én 22-én megyek Hévízre, aminek rettentően örülök, mert elég fáradt vagyok. Kicsit összekapnak talán, egyéb izületeim is romosak. Rájöttem, hogy sokat nyomott a.latban a műtőorvos javaslata (Ő is

javasolta a komplex kezelést)

Azt mondom Te is kérjed a műtődokit is írjon javaslatot és menj el Harkányba, amint kehet. Remélem, hogy többet fogok tudni írni és olvasni is, ha már lenn leszek.

Üdülni már én is voltam Harkányban, nagyon tetszett.

Minden jót kívánok, millió puszi: Klári

.

1836. murva (válaszként erre: 1834. - Benguzde)
2017. febr. 14. 18:47
Kedves Benguzde,jól értem,hogy két éve műtöttek és még néha szükséged van botra?Fáj ,vagy gyenge a lábad?Tornáztál műtét után ,erősítettél ahogy az meg van írva?Hány éves vagy,mit mondd az orvos?A másik térded is műteni kellene jól értem?Arra akarod szedni az étrendkiegészítőt,hogy esetleg elkerüld a műtétet?
1835. botalika
2017. febr. 14. 18:08
Kedves Horompo már feljebb van az Üllés és atudomforditani csak nem fájdalommentesen de folyamatosan megy a torna is az a fő menetének nem fáj és ez nagyon jó köszi hogy válaszoltál
1834. benguzde
2017. febr. 14. 07:17

Kedves Térdesek!!!

Lassan két éve lesz térdműtétemnek (protézis) . Annyira meg vagyok rémülve egy másodiktól, hogy életemben nem sokadszor rendszeresen mozgok. Szobabiciklizek, s közben remek tévéműsorokon múlatom az időt, így nem annyira unalmas::))Még csak most!!!! értem meg arra, hogy a botot hanyagoljam.Ezt sem mindig.

Most hallottam erről az étrend kiegészítőről (akitől hallottam, az esküszik rá) [link]

Ismeri-e valaki közületek?????? Mi a véleményetek (ha van, aki szedi) róla?????

1833. Hörömpő (válaszként erre: 1831. - Botalika)
2017. febr. 14. 07:17

Botalika a biciklinél próbáld meg, hogy magasabbra teszed az ülést, akkor nem olyan nagy a hajlítási szög. Aztán lehet fokozatosan lejjebb tenni.

Én azt tapasztaltam hogy olyan mintha az időben rétegenként jönnének elô újfajta fájdalmak, ahogy a test hozzászokik a protézishez. Aztán van amikor jó ideig nem változik semmi, és egyszer csak megint van előrelépés. Ne hagyd ki a tornát, lehetőleg reggel, utána könnyebb a nap. 😊

1832. tuttuka
2017. febr. 13. 21:19

Szia! Én azt gondolom, ha a tornával és a menéssel nincs gond, akkor a térdhajlatban jelentkező panasz izomfájdalom lehet. A jobb térdem 21 a bal 3 hónapos, de időváltozáskor vagy ha nem fordítok elég figyelmet az izomerősítésre, akkor jelentkezik. Mégiscsak egy idegen test van ott és az néha jelez. De össze sem lehet hasonlítani a proti előtti fájdalmakkal. Nyugi, Nekedus lesz jobb!

Üdv: tuttuka Klári

1831. botalika (válaszként erre: 1828. - Hörömpő)
2017. febr. 13. 16:10
Üdvözlök mindenkit segítsetek most leszek őt hónapos.menesel semmi problémám nincs nem fáj,de hajlitasnal hátul a térdem el fáj.a biciglit is attudom forditani a pedalt de ott már fáj.Ez meg jogos?? Valaki viditson fel hogy ez meg fog javulni g yogyulast mindenkinek
1830. Hörömpő (válaszként erre: 1829. - Feri53)
2017. febr. 7. 22:38
Én azt próbálom hogy igyekszem belőni a határokat és onnan tágítom óvatosan a lehetőségeket. Kérdezhetem, hogy milyen injekciótól javultál?
1829. feri53
2017. febr. 7. 21:35
Köszönöm a jótanácsokat, igazatok is van. A hiba bennem van, mert úgy szeretném használni - és amennyire lehet, úgy is használom- a lábaimat mintha nem lenne velük semmi baj. Ez pedig lehet hogy nem jó elképzelés. De bízom abban hogy a kezelések és a tavasz sokat fognak segíteni. Az elmúlt két héten már jobb mindkét térdem, használt a gyógyszer és injekció, és a kicsit több mozgás. Mindenkinek jobbulást!
1828. Hörömpő (válaszként erre: 1826. - Aranynagyi)
2017. febr. 4. 23:15
Aranynagyi én a tízhónapos térdemmel 5-6 kilométereket tudok gyalogolni változatos terepen, de amint aszfaltra kerülök egy km után alig húzom a lábamat. Ez már műtét előtt is így volt. Be tudtam annak, hogy az erdő mező sportpálya rugalmas felület egészen másként hat a lábra, térdre. Meg kevésbé szeretek persze a városban járkálni. Én két- három centis sarkokat hordok, meg ha lehet futócipőt, mert az jól kívan párnárzva. Nekem a derekamat nem érintette a térdprobléma. Pilatest csinálok, ami alapvetően a törzs izmokat és a gerincet tornáztatja és erősíti. A térdfájás, meg a műtét szerintem megváltoztatja a test statikáját, elég egy kevés is, hogy a derék meg a hát más pozícióba kerűljön és előnytelenül terhelődjön. A 8-10 km gyaloglás az nagyon tiszteletreméltó, szerintem igen sok éptérdest nem tudnál rávenni.
1827. Huncut63 (válaszként erre: 1826. - Aranynagyi)
2017. febr. 3. 10:46
Tiszteletre méltó ahogy viseled a "sorsod" Sokan szerintem jobban elhagyják magukat. 8-10 km túra? Le a kalappal! Egyetlen gondolat, már nem a térdemmel, hanem a derekammal kínlódok, nem kicsit, sajnos a térdprobléma sokszor együtt jár ezzel. Nálam a műtét után csúcsosodott ki. A derék szempontjából a lapos sarok nem a legjobb megoldás, csodálom, hogy 2 centit nem visel el a térded. Pedig ez a 2 centi nagyon is kellene a derekadnak. Ortopédusok szerint a legegészségesebb a 4 centis sarok.
2017. febr. 2. 19:40
Szervusztok újak és régiek, nincs mentségem,hogy miért is nem jelentkeztem, bár sokat gondoltam minden sorstársamra. Aki nem tudná, mind a két térdemben már protézis van, a balban ragasztott, a jobban egy legújabb műtéti eljárással beépített. Igen, nagy a különbség a kettő között, mind működésileg, mind gyógyulásilag. A ragasztott gyógyult gyorsabban, ez utóbbi - éppen egy évvel ezelőtt műtötték - lassabban, fájdalmasabban. Nagyon sokat tornáztam, úszni járok, jógázni járok, nordic walkingozok hetente többször. DE! Még ennyi idő után is, ha hosszabb ideig vásárolok pl. nagyobb áruházban elkezd feszíteni belülről mind a két térdem. Meg szoktam mérni, de nem dagad, csak feszít rémesen. Csak a pihenés után csillapodik. Ha kirándulni megyek 8-10 km megtétele után ugyanez a feszülés jelentkezik. Tetéződik a baj azzal, hogy a derekam is nagyon megfájdul. Az akkor is, ha csak állok a konyhában és főzési dolgaim vannak. Amikor megfordulok éjszaka az ágyban, a frissebben műtött térdem egy-egy mozdulatra még be-benyilall. Külön megfigyeltem, s örülnék ha ti is megosztanátok velem, hogy kizárólag lapos sarkú cipőben tudok tartósan gyalogolni. Van egy kedves bokacsizmám, két centis sarokkal. No ezzel egy fél órás vásárlás is fájdalmat eredményez a térdekben. Egyébként pedig valóban hosszú, hosszú a gyógyulás, és soha többé annyira nem fog működni egyik térd sem, mint protézisek nélkül. A haszon annyi, hogy azért nem fog fájni annyira sem. Lehet menni lépcsőn- le s fel, tudunk kirándulni, tudjuk élni a mindennapi életet. Nem tudunk futni, sielni, ugrálni, s még egy pár dolgot, de alapvetően sok mindent meg tudunk csinálni. Természetesen igaz, hogy ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk. Nekem is hihetetlen volt, hogy egy ismerősöm a térdműtét után azt mondta, hogy neki nem fáj, s azóta sem fáj. Ezt azért alig akarom elhinni, de nem gondolom, hogy nem mond igazat. Ő így érzi. Mindenkinek sok türelmet, gyors gyógyulást kívánok.
2017. jan. 30. 20:49
Kedves murva. Köszönöm a biztatást és a kedves szavakat, meg fogadom a tanácsodat. Jó egészséget kívánok. Rácz kati.
1824. murva
2017. jan. 30. 13:32
Anikó,Kati és Feri nem szentírás,hogy mindenkinek félév a gyógyulási idő én már olyan sokszor leírtam ezen a fórumon,hogy ahányan vagyunk annyi félék vagyunk,van akinek hamarabb van akinek később gyógyul,van akinek fáj ,van akinek nem,van akinek dagad van akinek nem,higgyétek el egy dolog ami segít a TÜRELEM!A saját két térdem gyógyulását ha hasonlítom,teljesen más,a jobb térdemet 2 éve műtötték azzal amikor 2 hónapos voltam bárhová elmentem,most ezzel csak tespedek itthon,mert fél óra séta elég neki.Van egy szinte állandó feszítő alapfájás a térdhajlatomban/inamban/ezért nem esik jól menni,a fél óra sétát megcsinálom,szoba bicózok,tornázok és várom,hogy elmúljon a feszítő fájás az inamból,minden reggel úgy kelek fel,hogy na elmúlt már?mert tudom,hogy elfog.Ez a jobb térdemnél nem volt,volt viszont más a satu érzés hónapokig és egyszer csak meglepődtem,hogy jé elmúlt már nem érzem.Azért írtam le a két térdem gyógyulása közti különbséget,mert buzdítani szeretnélek benneteket arra,hogy legyetek kitartóak és türelmesek,mert meg fog gyógyulni a térdetek ez biztos az időpont az nem biztos!!!!
2017. jan. 27. 17:18
Kedves anikó. Engem is féléve mütöttek,nekem is még mindig dagad ês fáj amikor csinálom a tornát. Nekem nem volt féléves kontrolom, az egyéves kontrolra kell vissza mennem.mielöbbi javulást kívánok ès jó egészséget.
1822. Anikó 1958 (válaszként erre: 1819. - Feri53)
2017. jan. 27. 14:21

Kedvesv Feri és minden Sorstársam.

Én se irhatok sokkal több jót mint Te.Engem is egy fél éve mütöttek, de a térdem továbbra is dagad és fáj.Éppen most voltam szerdán a dokinál, sirva jöttem haza.Kicsit burkoltabban de szinte azt kérdezte mit keresek nála?Mondom feszit és fáj. A válasz szedjek fájdalom csillapitót most olyan kevés benne a folyadék hogy nem akar punkciózni. Hát akkor honnan tudjam mikor elég?A házi orvosom azt mondta Ő már kérne egy artroszkópiát mert ez már sok idő, de sajnos nem szólhat bele a kezelésembe. A hajlitás 120m fok, ugyanannyi mint három hónapja. Én napi 5ször 10 percig tornáztatom utána mindig jegelem , flektorral kenem és szedem a gyulladás csökkentőt.Az egész életem a térdem körül forog.De lassan elegem lesz

1821. murva (válaszként erre: 1819. - Feri53)
2017. jan. 27. 12:49
Feri a fél év alatt tornáztál napi rendszerességgel?Esetleg napi séta,szobabicó volt?Ajánlanám én is neked a vizes tornát a másik térdemmel én jártam kb.négy hónapos műtött voltam és nagyon szerettem csinálni,mert könnyű volt mozogni a vízben és éreztem a tornának a jótékony hatását.
1820. Hörömpő (válaszként erre: 1819. - Feri53)
2017. jan. 27. 00:10
Feri, fontos lenne torna, vagy mozgás után fölpolcolni, hűteni a dagadásra hajlamos lábat. Úszni, vizben tornáztatni is segíthet.
1819. feri53
2017. jan. 25. 20:34

Kedves Sorstársak!

Legelőbb is mindenkinek gyors gyógyulást kívánok, remélem hogy akiknek legalább féléves a protézise, mindenki jobban vagy legalább ugyanúgy van mint én. Megvolt a féléves kontrollom, a prozézis rendben, jó helyen van. Hajlítás 130 fok az orvos szerint, ami már több mint a másik még nem műtött térdemé. Meg van dagadva kissé a műtött térdem, gyógyszert és tornára való utasítást kaptam rá. Elég sokat fáj de lassan megszokom. Megszoktam már a reptéri motozást is, papírt,igazolást eddig sose kértek. Futni, kocogni eddig se szerettem, most már van jó mentségem is.

1818. tuttuka (válaszként erre: 1817. - Murva)
2017. jan. 22. 16:10

Szia! Hát a háziorvossal mostanában nekem is hasonló gondjaim voltak, vannak. Még ősszel jeleztem, hogy mikor lesz a műtét és utána kérem a gyógytornászt. Megkérdezte minek, hiszen nekem màr ez ugye a második, tudom mit kell csinálnom. Mondtam igaz, de nem biztos, hogy ugyanazok lesznek a kérdéseimre vagy panaszaim, meg TB- is jár ugye, és nem egy tanyára kérem. Na ebben maradtunk, mikor a kórházból hazajöttem, elküldtem a zárót és vártam. Nem is gondoltam, hogy két nap múlva történik valami (tavaly így volt). Hát nem is. Január közepén mentem gyógyszert íratni, és ő tolt le, hogy nem találtak meg, miért nem tudhattam a telefonszámváltozást (ami ugye 3 éve volt, bőven az előző műtét előtt), és hol voltam egyáltalán. Ugyan hol? Mindegy, kértem tőle beutalót a reumatológiára. Azt, a zárót és a műtő doki javaslatát postázták, várom a választ. Különben a hévízi kórházból kaptam a tájékoztatást arról, hogy ezek kellenek. Amúgy lassan jön a gyógytornász is, az aki tavaly is volt, ő sem érti ezt a mostani hercehurcát.

Szóval Te is kérj nyugodtan sima reumabeutalót, és a záróval együtt küld el, egy próbát megér. Ne hagyd magad!

Üdvözlettel: Klári

1817. murva (válaszként erre: 1816. - Tuttuka)
2017. jan. 22. 11:25
Klári örülök neki,hogy rendeződnek a dolgok a családban és lelkileg helyen vagy.Engem a házi orvosom elhessentett a beutaló kéráéssel,mint a legyet,hogy ő nem kérjek a szakorvostól,ugyanígy a gyógytornász igényemmel,arra is azt mondta decemberben,hogy januárban nem dolgoznak a gyógytornászok,tehát egyedül tornázom.Ez nekem egy új házi orvos,haza költöztem és lakhely szerint hozzá tartozom,sajnos annyi beteg van a normálisabbaknak,hogy akik nem hozzá tartoznak nem fogadják el,hiába próbálkoztam,de ha teljesen mobil leszek valószínű tavasszal megint nekifutok új házi orvos keresésnek,mert ez csak arra jó ,hogy receptet írjon.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook