Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1666. tuttuka (válaszként erre: 1661. - Orjulci)
2016. okt. 23. 15:34

Szia!

Nekem 18 hónapos a térdem, viszonylag hamar rendbe jött, hamar elhagytam a mankót és 6 hét után már csak "önvédelmi eszközként" vittem magammal a botot is. Viszont már műtét másnapján lábraállitottak ( szerencsére nem szédültem ) és naponta többször tornáztattak. A térdmozgatót is minden nap kaptam. Én voltam rehabilitáción két hétig, még műtét után az operáló kórházban (Baleseti Központ). Kb három és fél üresen mentem haza, akkor már nem szedtem semmi csillapítót. Volt otthon készenlétben, de csak időváltozáskor kellett néha bevenni. Otthon is minden nap tornáztam, rendeltem egy CD-t, az nagyon jó, napi 2x. Gépet is kölcsönöztünk, nagyon jó volt.

Az éjszakák nekem is borzasztóan voltak, mert amúgy is rossz alvó vagyok. A térdem közé a párnát mai napig is használom, igaz ez a másik térdem miatt is van. (Azt most november nyolcadikán műtik).

A gyógytornász hozzám is 2x jött. Amiről itt mostanában nem nagyon beszéltünk, az a derékfájás. Azokat is kínozta, akik korábban hírből sem ismerték. Nekem kb 40 éve vannak gerincpanaszaim, rendszeresen kezelik, így talán kicsit előrelátóbb voltam a témában.

Hévíz nagyon jó, de számíts rá, műtét után a gyógyvíz legalàbb 6 hónapig ellenjavallt. A többi kezelés viszont nagyon jó, és jól szervezett. Tapasztalatom a Szent András Kórházból van, de a többit is (Honvéd, MÁV) is nagyon dicsérik. Add be a kérelmet követően! Én rehab párti vagyok

Mielőbbi gyógyulást, fájdalommentes napokat kívánok!

Tuttuka Klári

1665. orjulci (válaszként erre: 1662. - Hörömpő)
2016. okt. 23. 09:32

A térdhajlítóval én is próbálkoztam, ahogy a kórházból kijöttem szinte azonnal kibéreltem egyet. Sajnos nem olyan volt, mint a kórházi, szerintem vacakabb, nem is használtam, csak egy hétig. A torna és az egyre több járkálás már sokat javított.

1 éven belül a másik térdemet is muszáj "megcsináltatnom". Köszönöm a tanácsokat!

1664. orjulci (válaszként erre: 1663. - D5064959a5)
2016. okt. 23. 09:24
Köszönöm a biztató szavakat, igyekszem.
1663. d5064959a5 (válaszként erre: 1661. - Orjulci)
2016. okt. 22. 08:40

Szervusz!

Én már öreg műtöttnek számítok,elmúltam 2-éves,nagyon bátortalan,félős voltam és nagyon óvatos.Te legyél bátor olvasd vissza a két Fiú /remélem nem sértem meg Őket/és Hörömpő beírásait,nagyon hasznosak sokat segítenek a gyógyulás menetében,erőt,bátorságot,jó tanácsokat kapsz, aminek nagyon nagy hasznát veszed.

A fájdalon,a dagadás,az abroncs érzés,az éjszakai fájdalom,az elalvási pózok,/hogy-hogyan helyezd el a műtött lábad/a jegelés ez még egy darabig meg lesz.Aztán lehet,hogy járásközben kattogás is lesz de majd ez is szépen elmúlik,mind minden más ami most van és ami miatt félsz egy kicsit. Nem kell félned meg fogsz Te is gyógyulni mint mindannyian ki igy vagy úgy de meggyúgyúlt!

Én nagyon hamar megakartam gyógyúlni,és nagyon Türelmetlen voltam és a fórumnevem ezért lett Türelmetlen.

Te legyél türelmes,kitartó,a torna legyen a legfontosabb,hogy az izmok erősődjenek és figyelj a jegelésre.

Kitartás és torna ererrel!

Szép napot és jó egészséget kívánok!Türelmetlen

1662. Hörömpő (válaszként erre: 1661. - Orjulci)
2016. okt. 21. 22:58
Orjulci szerintem elég a gyógytornász heti kétszer ha közben te egyedül naponta egyszer vagy ha lehet kétszer is megcsinálod a tornát. Én béreltem térdhajlitót is, az is ment naponta kétszer, úgyhogy az óvatos zuhanyzással együtt el telt vele a nap. Eleinte. A fájdalmak inkább csökkenni fognak, illetve valahogy mindíg más jellegűek. Az alvás nekem jó darabig csak szakaszokban ment, és az a mai napig megvan hogy éjjel háromkor felébredek, bár semmi sem indokolja. Valószínűleg berögződött. Türelem, és kitartás!
1661. orjulci
2016. okt. 21. 14:03

Sziasztok!

3 hete volt a térdprotézis műtétem. Mennyi ideig és milyen fájdalmakra számítsak még? Az éjszakák a legrosszabbak, nem élesen fáj, de az alvást enyhén szólva zavarja.

Ha tudtok erről valamit, írjátok meg. A másik a rehabilitáció. A gyógytornász hetente 2x jön, de gondolom, ez kevés. A hévízi rehabilitáció érdekelne, van-e valakinek erről tapasztalata?

1660. d5064959a5 (válaszként erre: 1659. - Josie11)
2016. okt. 21. 08:10

Szervusz te kis Robot!

Szenzációs vagy csak nézek és nem is tudok mit válaszolni erre a beírásodra sem,de igen: nagyon-nagyon bátor vagy és GRATULÁLOK!!!!

11. hetesen ez őrület!

Én 11.hetesen sokszor azt sem tudtam fiú vagy lány vagyok!De én egy nagyon majlés beteg voltam,szegény protit mindentől féltettem és a Fiúk tanácsait is ha lehetett elengedtem a fülem mellett,de mostmár belátom nagyon rosszúl tettem,és sokmondentől megkímélhettem volna magam ha bátrabb vagyok akkor kevesebb időt vesz igénybe a gyógyulásom.

Hörömpő és a Te amit csínáltok az minden most operált betegnek nagyon hasznos.

Nagyon bátor,kitartó vagy,mégegyszer gratulálok,de legyél egy kicsit óvatos is!

Szép napot,jó egészséget!

Üdvözlettel:Türelmetlen

1659. josie11 (válaszként erre: 1658. - Josie11)
2016. okt. 16. 15:50
Lemaradt "fájdalom"
1658. josie11 (válaszként erre: 1654. - Hörömpő)
2016. okt. 16. 15:49

Szervusztok!

Mennyire igaza van Hörömpőnek!11 hetesen vonakodtam térdelni.Féltem.Fogtam egy 10 cm-es szivacsot,hogy az egészséges térddel letérdeljek őszi munkát végezni a kertben.Amikor végeztem,vettem észre hogy egész idő alatt két térden dolgoztam.Tehát tényleg vonakodás az ok ,amiért nem merünk térdelni és nem a

1657. d5064959a5 (válaszként erre: 1656. - Hörömpő)
2016. okt. 13. 17:39
Kertészkedésnél használják,vastag szivacsos térdeplő,tédkimélű,vagy ültetőpárna,ki minek nevezi,én ezt az akármit használom letérdelésnél.De hasznos a kerékpárosok által használt szivacsbetétes térdvédő is.
2016. okt. 12. 21:49

Léteznek olyan térdvédők és munkavégzéshez szükséges komfort készítmények amik segíthetnek. Komoly kihívásokkal kell szembenézni amikor A tízhónapos unokám bekúszik a kanapé alá és nem akar kijönni. Normál esetben az ember letérdel és szépen kihúzza a lábánál fogva. De ha nem sikerül komfortosan letérdelni? Jöhet a könyörgés meg a partvissal ösztökélés. Az én megoldásom mi volt? Le emeltem rótta a kanapét 🤗

Tőlünk nyugatra lehet a műtött térdre kapni olyasfèle védőfelszerelést kapni a térdre amihez hasonlót a burkolók vagy a kertészek használnak

De mindenképpen támogatjàk a térd teljeskörű hasznàlatát

2016. okt. 12. 21:33
'Helyzetek megoldása" lemaradt.
2016. okt. 12. 21:31
Csináltam közben egy kis irodalomkutatást az angol nyelvű oldalakon a térdeléssel kapcsolatban. Meglepően keveset foglalkoznak vele ott is. Az orvosok egy része a rehab után javasolja elkezdeni és mindenképpen vastagabb puha felületen, rugalmas szőnyegen. Azt mondják, hogy nem annyira a kivitelezhetetlenség az akadálya, hanem a páciensek vonakodnak a térdre terhelni, akár azért mert fura érzés, akár azért mert attól tartanak hogy rosszat tesznek a protézissel. Ugyanakkor a gyógytornászok gyakorlatokat szentelnek a megfelelő kèszség elsajátítására, mert a napi életben erősen korlátozódik az ember mozgástere, különböző helyzetek megold
1653. Hörömpő (válaszként erre: 1652. - Aranynagyi)
2016. okt. 9. 09:46
Aranynagyi képzeld nekem se mondta az orvos, a zárójelentésből jöttem rá. Patella femoralis... Kezdetű szöveg vezeti be. Sokszor a térdprotézis műtéttel együtt megcsinálják. Kiváncsi lennék, hogy az, akinek biztos hogy nem cserélték ezt patella gombot hogy van a térdeléssel.
1652. aranynagyi (válaszként erre: 1650. - Hörömpő)
2016. okt. 8. 19:39

Nem tudom Hörömpő, hogy a térdkalácsomhoz nyúltak volna. A röntgen felvételt láttam, de azon nem látok ilyen beavatkozást, s a doktor sem mondta. Egyenlőre marad a nagy labda a has alatt, s akkor lehet kalimpálni négykézláb is. De majd megpróbálom nagyon puha, szivacsos párnával is a térdelés.

Mit olvasok! Murva és tattuka is újabb műtétre mennek. Igy van ez, ha az embernek két lába van! Még szerencse! Drukkolok nekik, erősen gondolok rájuk, hogy minél előbb írják, hogy túl vannak az egészen, és már egyre jobban és jobban vannak.

1651. tuttuka
2016. okt. 7. 19:59

Sziasztok!

Ma délután megkaptam az értesítést, november 8-án lesz a műtétem. Szerencsére a vizsgálatokkal már előkészületem amennyire lehet (fogászat, allergia, nőgyógyászat) majd 24-én megyek a kötelezőkre aztán ...

Szóval izgulok, bár az élet gondoskodik róla, hogy ne unatkozzak ( költözés, haláleset, ügyintézés) stb.

Igyekszem azért tornázni, mozogni.

Mindenkinek jobbulást, aktív életet és szép hétvégét kívánok!

Tuttuka Klári

1650. Hörömpő (válaszként erre: 1646. - Aranynagyi)
2016. okt. 6. 22:49

Aranynagyi, így igaz, nem lehet a tornát vagy a megfelelő mozgást kihagyni mert én pl. azt érzem hogy rosszabb lesz a hajlitásom, és merevebb a térdem.

A térdeléssel kapcsolatban: nem tudom nálad a patellához (térdkalács) hozzányultak-e? Van amikor azt is belülről pótolják műanyaggal. Nekem így van, szerintem ilyenkor rosszabb a térdelés. Olyan mintha kukoricán térdelnék. Én óvatosan kezdtem terhelgetni, a gyógytornász utasitásai szerint és az orvost is megkérdeztem hogy térdelhetek-e. Azt mondta igen, és hogy később nem fog fájni. Érzek is javulást, persze tornához egy 5 cm vastag matracot használok. Most már megint pilatesezem is, sok térdelő gyakorlat van, inkább csak akkor van nehézségem ha a műtött térdem van minden súly. De lassan egyre többet bír.

1649. murva (válaszként erre: 1646. - Aranynagyi)
2016. okt. 6. 21:21
Aranynagyi örülök,hogy jól vagy,nagyon jó az ilyen hsz-t olvasni amiben ilyen klassz eredmények vannak és,hogy milyen kitartó vagy!Erőt lehet belőle meríteni amire most nekem szükségem van,mert nov 21-én lesz a második neki futásom,én nagyon lusta vagyok a tornára egyedül,itt eljárni pedig nincs lehetőségem,de műtét után Visegrádon gatyába ráznak minden nap a tornával.További jó egészséget,kitartó testedzést kivánok neked.
1648. janos53 (válaszként erre: 1647. - Anikó 1958)
2016. okt. 6. 14:37
Anikó, arra vigyázz hogy a 15 napos határidőböl ki ne csússz a fellebbezésnél. Nincs veszteni valód,ha fellebbezel.Én fellebbeztem pár éve nekem sikerült.
2016. okt. 6. 11:15
Kedves Hörömpő Sajnos azt nem tudom. De úgy döntöttem megfellebezem a döntést. Vesziteni valóm úgy sincs
2016. okt. 5. 21:02
Szervusztok, igen régen ugrottam be hozzátok, pedig minden nap gondolok a sorstársaimra. Valóban vagyunk néhányan, akik két, két és fél éve írogatunk, hosszabb, rövidebb kihagyásokkal. Én ugye a második térdműtétem után vagyok 8 hónappal! Alig hihető, így elrohant az idő. Talán akik újak is elolvasták a régi bejegyzéseket is, így nem ismétlem nagyon önmagam. Én nagyon tisztességesen tornáztam, de mégsem sikerült 3 hónapos műtötten váltott lábban menni lépcsőn. Nagy nordic walkingos vagyok, s nem tudtam 1 km-t sem fájdalom nélkül gyalogolni. + a tattuka által is említett meridián torna, amit dr.Eőry Ajándok hozott be Mo-ra. Végül csak Visegrádon kötöttem ki, ahol azért hozzáértő módon sok tornával, gyaloglással egyre erősebb lettem. Úgy jöttem haza, hogy tudtam váltott lábbal lépcsőn közlekedni, habár a korlátot erősen fogtam. Ma már erre sincs szükségem, s sporttársaim legnagyobb örömére velük kirándulok a 10 km-es túrákon is. A térdeim nem fájnak, hanem másnap a felső combizmaim, ott ahol kinő a lábunk!! na azok fájnak, úgy megyek, mint aki betojt. De ez is csak egy-két napig tart. Pedig egy héten legalább 4x5x megyek tornázni és gyalogolni, 2-3-4 km-eket. A meridián tornát minden nap megcsinálom, az nagyon jól erősíti a far és combizmokat is. Jógázni is járok, de bevallom, ott azért nem tudok mindent megcsinálni. A törökülés például elég furán néz ki nálam. Az egy lábon való egyensúly gyakorlatokat megcsinálom, de a négykézláb állás semmilyen módon nem megy. Nem tudok térdelni! Erről nem emlékszem, hogy valamikor beszéltünk volna?! Ti tudtok térdelni? Egyébként Visegrádon a hasam alá tettek egy nagy felfújt labdát, s úgy meg tudtam csinálni a négykézlábat, hiszen a súlyom nem nehezedett rá. Itthon is előkerestem a nagy labdát, s ezzel gyakorlok. Tehát a mi életünkben, akinek sikeres műtétje volt, annak a hátralévő életében mindig sokat kell tornáznia, edzenie a testét. Talán nem is árt, hiszen a mozgás egyéb időskori bajokra is gyógyír lehet. Fájdalommentes időszakot kívánok mindannyiunknak.
1645. Hörömpő (válaszként erre: 1644. - Anikó 1958)
2016. okt. 5. 20:21
Anikó, mi az az "egyéb körülmény"? Nem lehet erre egy értelmezést kérni? Amúgy sima agybajnak hangzik.
2016. okt. 4. 17:23

Minden sorstársamat üdvözlöm.

Most mindenkitől nagy segitséget kérek.Főleg olxanoktól akik már voltak hasonló helyzetben.

Beadtam a rokkantsági kérelmemet most kaptam meg a határozatot. Persze az elutasitót.40 százalék egészségkárosodást állapitott meg a bizottság. Van viszont egy olyan mondat amit nem tudok értelmezni

Rehabilitációs javaslat-Foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállitható, azonban egyébb körülményei miatt a foglalkoztatási rehabilitációja nem javasolt. Ezért nem jár sem rehabilitáció sem rehabilitációs kártya.Ezt nem értem. 35 év jogosultsági időm van . Kereskedelemben dolgoztam. Most másik szakmát kell tanulnom ?Közel hatvan évesen. Mi könnyebb fizikai munka a kereskedelemnél? Egyébbként B2 es kategóriába soroltak.

Segitségeteket előre is köszönöm és szép estét mindenkinek

1643. d5064959a5 (válaszként erre: 1641. - Hörömpő)
2016. okt. 2. 13:23
Igen simán ment,nálam a félelem és az izgalom volt a legnagyobb,amin nehezen tudtam túltenni magam,de végűlis sikerűlt.
1642. tuttuka (válaszként erre: 1637. - D5064959a5)
2016. okt. 2. 10:47
KÖSZÖNÖM!
1641. Hörömpő (válaszként erre: 1638. - D5064959a5)
2016. okt. 1. 19:35
Türelmetlen, végül simán ment ugye? Én csak a sipolás miatt aggódtam, kértem is az orvost hogy adjon egy igazolást, de azt mondta meglátom majd hogy fölösleges. Tényleg úgy van, senkinek nincs ideje papírokat nézni és úgyis elküldenek átvilágításhoz.
1640. tuttuka (válaszként erre: 1639. - Murva)
2016. okt. 1. 17:46
Baleseti Központ Fiumei út
1639. murva (válaszként erre: 1633. - Tuttuka)
2016. okt. 1. 17:19
Klári,bocsi,de sokszor elgurul s Cavintonom!Hol műtenek téged?
1638. d5064959a5 (válaszként erre: 1636. - Hörömpő)
2016. okt. 1. 10:45

Szervusz!Minden tiszteletem a Tiéd!

6-hónapos operált vagy és bátor.Én 19 hónapos voltam,és a Fiam nagy

könyörgésére merten repülőre ülni,de indulás előtt egy héttel már nem tudtam aludni,az izgalomtól teljesen kikészültem,és a tudattól,hogy közeleg az idő.

1637. d5064959a5 (válaszként erre: 1634. - Tuttuka)
2016. okt. 1. 05:57

Köszönöm a kedves szavaid!

Én is minden jót kívánok,szerencsét és sikeres operációt,miellőbbi felépülést,jó egészséget!

Te is nagyon segítőkész jó ember vagy!

Üdvözlettel: Türelmeten

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook