Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1816. tuttuka (válaszként erre: 1814. - Murva)
2017. jan. 21. 11:05

Szia Manyi! Remélem te is javulsz!

Én is most szerdán 10 hetesen voltam kontrollon. RTG szerint minden oké. A hévízi beutalóhoz a műtéti záró másolata és a háziorvosok egy Reuma beutaló kellett, én a műtőorvostól is kaptam külön egy javaslatot. Műtét után 3 illetve 6 hónaponbelül soron kívül is fogadják a beteget. Ez gondolom Harkányban is így működik. Itt a fórumon már többeknek sikerült. A feledékenység illetve a megszépítő idő nálam is van, azt találtam ki, hogy itt vissza olvasom a régebbi beírásaimban, megteszi naplónak. A heget bőrgyógyász haverunk tanácsára kenem, inkább csak szépészeti jelentőségét van, még a hegmasszázst is. Sima a heg.

A családi dolgok lassan rendeződnek, de már kicsit nyugodtabb vagyok.

Gyógyulást Neked! Puszi Klári

1815. murva (válaszként erre: 1812. - Botalika)
2017. jan. 20. 22:25
Amikor sokat mégy neked nem feszít a térdhajlatod /inad/?Eddig nem tudtad áttekerni a bicót?Érdekes mert a másik térdemmel én sem bírtam nem tudom meddig csak hintáztattam oda-vissza,most meg úgy meglepődtem mikor haza jöttem és egyből áttekertem,tehát nem csak mindannyian vagyunk mások hanem még a saját esetünk,gyógyulásunk sem egyforma.
1814. murva (válaszként erre: 1813. - Tuttuka)
2017. jan. 20. 22:17
Klári örülök,hogy jól vagy és türelmes,a derekad is biztos nagyon jót tesz Hévíz.Sajnos én annyit mérgelődöm,mert nem emlékszem dolgokra,hogy hogyan is volt ez két éve amikor 2 hónapos voltam,valahogy nem maradtak meg bennem a dolgok,hogy hol fájt,hogy fájt? sajnos nagyon lusta vagyok tornázni,biciklizni,a sétát most beiktattam,mert eddig nem mertem a csúszós út miatt.Meg nem voltam 6 hetes kontrollon,mert kértem egy új időpontot febr 21-én megyek csak akkor már 3 hónapos leszek,szeretnék én is elmenni tavasszal vizes fürdőre,konkrétan Harkányba ha kapok beutalót az orvosomtól.Neked ki adta a hévízi beutalót a műtő orvososod?A heget miért kened krémmel?
1813. tuttuka
2017. jan. 20. 11:22

Sziasztok!

Tíz hetes voltam kedden a második térdemmel. A gyógyulás mégis más, mint az elsőnél. Bár két hét után most is bottal tudtam járni, viszont még most sem tudom eldobni. Igaz a korábbi műtét után nyár jött, sokkal többet mozogtam, sétáltam, tornáztam. Eleinte kicsit csalódott voltam, többet vártam magamtól, türelmetlenkedtem, az itthoni dolgok is frusztráltak. Mostanra az orvos és a gyógytornász is megnyugtattak, rendben halad a gyógyulás, de sajnos a fájdalom még hónapokig elkísérhet. Nem elviselhetetlen, gyógyszert továbbra se szedek, de van. A front érzékenységem is belejátszott, és azért ez az idei tél igen kemény. Lépcsőn felfelé váltott lábbal megyek, de kapaszkodni kell. Már metróztam, mozgólépcsőztem is, nem volt gond. Csak lassú vagyok mint egy csiga. Esténként szoktam jegelni ( hűteni), a heget Contratubex krémmel kenem, megtanították a hegmasszázst, nincs vele gondom. A derekam sajnos gyakran fáj, de nekem ez nem újság. Hetente egyszer manuálterápiával kapok rá, az segít. Remélem rövidesen megjön a hévízi értesítés, akkor már vizes kezeléseket is kaphatók. Hát "röviden" ennyi.

Mindenkinek jó egészséget, fájdalommentes napokat, mihamarabbi gyógyulást és sok türelmet kívánok sok szeretettel: Tuttuka Klári

1812. botalika (válaszként erre: 1811. - Murva)
2017. jan. 19. 01:50
Uzsoki a voltam rehabon.mindennap gyógytorna és nagyon odafigyelek.a labszaricsontok nekem is szokták fájni gondolom majd elmúlik már óvatosan két lábbal megyek a lépcsőn és végre attudom fordítani a kerékpár pedalt.az a jó hogy menni a világ végére eltudnek menni
1811. murva (válaszként erre: 1810. - Botalika)
2017. jan. 18. 16:43
Szia botalika akkor te nagyon ügyi vagy ha két hét után mankó nélkül tudtál menni,én ezt nem tudtam volna megcsinálniés nagyon hamar haza engedtek a kórházból is.Hol voltál rehabon?Három hónaposan vannak még fájdalmaid?én 23-án leszek két hónapos én is voltam 3 hétig rehabon Visegrádon,akkor még egymankóztam,most nem a térdem hanem a lábszáram,bokatájon és lábfejem fáj.olyan érdekes izomláz szerű fájáa nem tudom minek kell ezt betudnom,leginkább akkor érzem amikor egész nap talpon vagyok,reggel nem.Nekem 2 éve már volt egy másik műtétem a másik térdem,de nem emlékszem volt e ilyen fájásom.
1810. botalika (válaszként erre: 1795. - Feri53)
2017. jan. 16. 18:58
Szervusztok üdvözlök mindenkit.Engemet is az Uzsoki a műtöttek három hónapja.Mutet után három nappal már haza vagy rehabra lehet menni.En két hétig voltam rehabilitációs és segédeszköz nélkül tudtam menni.meg a hajlitas nem teljes de javul.sok sikert és gyógyulást én 73 éves vagyok
1809. Huncut63 (válaszként erre: 1808. - Hörömpő)
2017. jan. 15. 15:29
Az nem egyenértékű azzal, hogy sikeres is.
1808. Hörömpő (válaszként erre: 1807. - Huncut63)
2017. jan. 14. 21:54
Annyit lehet tudni hogy a kezelt futballista pályára lépett és már többször játszott. A honlapjuk szerint folyamatosan végzik a beavatkozást.
1807. Huncut63 (válaszként erre: 1806. - Kicsierzsi)
2017. jan. 5. 08:15
Erről beszélek, és ezzel sokan lennének így. Azt pedig nem fogják közhírré tenni, hogy bocs, ez nem vált be.
2017. jan. 4. 22:25

Én Debreceni vagyok, és bizony nagy a csend azóta, hogy a Szombathelyi focistának megcsinálták az őssejt beültetést.

Mivel nekem is térdproblémám van, figyelemmel kisérem hogy, van-e újabb hír, hallok-e véleményt, tapasztalatot. Eddig semmi, ezért én sem mertem belevágni!! Nem olcsó, ezért ha nem sikerűl oda a pénz, oda az egészség!

1805. Huncut63 (válaszként erre: 1803. - Hörömpő)
2017. jan. 4. 17:14
Igen, a labdarúgó volt az első akin csinálták. Nekem az a véleményem, hogy eltelt egy bő év, ha annyira bevált volna akkor nagyobb hírverést csináltak volna neki, mert lássuk be sokan a félmilliós költséget is bevállalnák egy sokkal barátibb beavatkozásért. De így...a tb pedig a bizonytalant sose finanszírozza.
1804. Hörömpő (válaszként erre: 1801. - D5064959a5)
2017. jan. 4. 17:02
Türelmetlen, küldtem e-mailt.
1803. Hörömpő (válaszként erre: 1802. - Huncut63)
2017. jan. 4. 17:00
Én most találtam egy riportot egy labdarugóval is, és egy másik esetet is akin 2016-ban végeztek ilyen beavatkozást. A tb nem fizeti, nyilván annyira új az egész, és gondolom még nem látják bizonyítottnak?
1802. Huncut63 (válaszként erre: 1801. - D5064959a5)
2017. jan. 4. 12:04

Boldog és egészségben gazdag új évet mindenkinek!


Épp a napokban emlegettem a férjemnek ezt az eljárást, 2015. novemberében nagy visszhangot kapott, azóta csönd van. Akkor egy 60-as nő áradozott, hogy már járni sem tud, protézisre vár és neki ezt most kiváltják ezzel az eljárással. Akkor neked vajon miért utasították vissza? Azt ugye tudjátok, hogy nem finanszírozza a tb?

1801. d5064959a5 (válaszként erre: 1800. - Hörömpő)
2017. jan. 4. 11:04
Lipogems /össejt reg./ kezelést végző klinika telefon szamát és egy ortopéd orvos nevét megtudom adni ha kéred privátba.Nekem a Fiaim intézték,amikor még csak kisérleti volt az egész eljárás de sajnos nálam nem lehetet megcsinálni,elvégezni.Az én térdem már nagyon rossz állapotban volt, csak a protézis jöhetett szóba.Sajnos nagyon sokszor halogattam,kitoltam a műtét idejét,mindig bizakodtam a semmibe.
2017. jan. 4. 08:18

Boldog Újévet mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni hogy van-e infótok a Lipogem kezelésről? Persze sokmindent találtam erről, de jó lenne tudni több esetről. Protézis helyettesítő eljárásról van szó, őssejt terápiás alapon. Második térdműtét várományos vagyok, szívesen elkerülném.

1799. murva
2017. jan. 3. 12:24
Gyors gyógyulós fájdalom mentes BUÉK minden kedves sorstársamnak!
1798. murva (válaszként erre: 1790. - Kántor Klára)
2017. jan. 3. 12:23
Köszönöm Klára!
2017. jan. 1. 22:22

Sziasztok!


Édesanyámat a János Kórházban fogják műteni...térd protézissel. Van valakinek onnan friss tapasztalata? Tényleg utána 3 hét rehabilitáció? Na de hol kórházon belül?

Minden válasznak örülök, sajnos a dokit nem érem el...na persze neki is Karácsony van.

1796. kicsierzsi (válaszként erre: 1795. - Feri53)
2017. jan. 1. 19:39

Kedves Feri53!

Köszönöm ajánlásodat, és azt is megköszönöm, ha privátban megírod javaslatodat!

Üdv és BUÉK Erzsi!!

1795. feri53 (válaszként erre: 1794. - Kicsierzsi)
2017. jan. 1. 15:13

Kedves Erzsi!


Minden bizonnyal sokan az Uzsokit fogják javasolni, én is ezt teszem. A magánklinika felesleges pénzkidobás szerintem. Bővebbet szívesen írok privátban.

2016. dec. 31. 22:57

Jó estét mindenkinek!

Még új vagyok a portálon. Térdprotézis műtétet javasoltak, amit rétóta halogatok. Olvasgatom a fórumokat, portálokat, hol, ki foglalkozik ilyen műtéttel, kiről mi a vélemény!

Kit tudnátok ajánlani, aki a legjobb a szakmában, magánklinikán, magánrendelésen.

Én debreceni vagyok, de nem itt szeretném a műtétet elvégeztetni.

Előre is köszönöm, és mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok erőben, egészségben!

1793. tuttuka
2016. dec. 31. 17:45

Drága kedves Sorstársaim! Mindenkinek nagyon-nagyon boldog, egészségben, szeretetben nagyon gazdag új esztendőt kívánok sok szeretettel!

Tuttuka Klári

2016. dec. 31. 17:19

Kedves Sorstársaim!


Békés,boldog új évet kívánok mindenkinek!

1791. janos53
2016. dec. 31. 16:37
Minden régi, és új fórum tagnak, boldog új esztendőt, fájdalom mentes napokat, és gyors gyógyulást kívánok.
2016. dec. 30. 17:48

Kedves Mindenki!


Nagyon régen jártam itt, mindenféle okok miatt. Sőt még elolvasni sem volt időm kb. az utolsó 6-7 oldalt. Magam a 1619 és 1693 sz. levelemben bukkantam fel a 6. ill. 4. oldalon. Egy-egy oldalt elkaptam, így: Murvának őszinte résztvétem. Valaki kérdezi, hogy lehet megmérni a hajlítási fokot. Azt a doki vagy a gyógytornász megmondja ránézésre. Nekem egy hete mérte a gy.tornász egy arra való mérővel. A 23 hónapos térdem 120 fokos, a 10 hónapos 116 fokos. A műtő doki szerint: ez egy műtött tédnek megteszi!!! Az 5 hónaposoknak vígasztalásul: ez természetes - sajnos - egy évesig is előfordul a fájdalom és nem baj.

KÍVÁNOK MINDENKINEK B O L D O G Ú J É V ET ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET. Klára

2016. dec. 29. 10:56
Kedves feri nekem több mint 5-honapos de nekem is még amikor csinálom a tornát még mindig néha fáj a térdem. A biciklizés egyre jobban megy. Kívánok kitartást és jó egészséget a jövöre nézve,mindenkinek nagyon boldog újévet. Cziparkati.
1788. feri53
2016. dec. 28. 18:32

Kedves sorstársak!

Öt hónapja volt a térdműtétem, nagyjából elégedett vagyok. Még néha kattog, terhelésre fáj. Sajnos már sokkal jobb állapotban van mint a másik térdem, jobban hajlik, kevésbé fáj, pedig mostanában nem szeretnék még egy műtétet.

Gyurinak: kb 120 fokos hajlítást el kell érni a biciklizéshez, korábban nincs esély hogy sikerüljön.


Minden kedves fórumtagnak kívánok gyors gyógyulást és egy átmeneti évet 2017-re! (Jobbat mint volt 2016 és rosszabbat mint majd 2018 lesz)

1787. d5064959a5 (válaszként erre: 1785. - Tuttuka)
2016. dec. 28. 13:05
Végre megérkeztél,újra itt vagy!Örülök Neked!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook