Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már itt valakinek fülgyulladása? Ha igen, milyek voltak a tünetek, mit szedett és mennyi ideig tartott a gyógyulás? Minden érdekelne fórum

Volt már itt valakinek fülgyulladása? Ha igen, milyek voltak a tünetek, mit szedett és mennyi ideig tartott a gyógyulás? Minden érdekelne (tudásbázis kérdés)


15. bdiuci
2011. júl. 8. 17:04
Azt már megtapasztaltam h. hosszadalmas, váááárok vááárakozok szépen turelmesen. A fulgyertya nemvolt hatásos! Az volt az elso lépés, még az orvos elott. A gyulladás már elmúlt az antibiotikumtól. Ma átmosta a fulem az orvos, de úgyis be van dugulva. Állítólag az alergiámtól. Kaptam megint orvosságokat. Most akkor megint várom a javulást.
2011. júl. 7. 20:47

Volt, éles fájdalom, tompa hallás, szájzár.

Anitibiotikumot.

Attól függ hol van a gyulladás. Csal bizonyos esetekben írnak fel fülcseppet, és elég hosszadalmas, türelem kell hozzá.

2011. júl. 7. 20:44
üdvözlökmindenkit,és a fülre a gyógynövénybóltba,kapható.}fültyertya.}és ha zúg a fülem,stb nagyón be vált.
12. bdiuci (válaszként erre: 11. - Szilvi92)
2011. júl. 7. 20:37
Nekem fájdalmaim nincsenek, szerencsére!!! Annyi, el vannak dugulva a fuleim, foleg az egyik. Holnap megyek vissza a dokihoz, kiváncsi vagyok mi lesz a kovetkezo lépés... De van olyan érzésem, h. újabb csomag antibiotikum.
11. Szilvi92 (válaszként erre: 10. - Bdiuci)
2011. júl. 3. 01:24

Ez attól függ, hogy mennyire nagy a gyulladás. Külső,közép,vagy belső fül gyulladás. Nekema harmadik napon használ és akkor enyhül a fájdalom. De volt, hogy csak a cataflam használt (állítólag az már nagyon erős fájdalomcsillapító)

Ha kétségeid vannak, akkor menj vissza az orvoshoz, ne várd meg a kontroll időpontját. Eszméletlen fájdalom tud lenni a fülben. Írj vissza, hogy mi lett veled! Jobbulást kívánok.

10. bdiuci (válaszként erre: 8. - Szilvi92)
2011. jún. 26. 13:24
Mennyi idon belul észlelheto javulás a kovirózsa levétol?
2011. jún. 26. 13:23
Orrspray van, antibiotikum is, kovirózsa levét is csepegtetem tegnap óta, de még semmi javulás. Csutortokon voltam orvosnál, egy hét múlva kell mennem vissza kontrolára. rem. addigra valamennyire rendbe jovok.
8. Szilvi92 (válaszként erre: 7. - Szilvi92)
2011. jún. 26. 11:28
nem írtam oda: a kövirózsa levét a fülbe kell cseppenteni (pár csepp elég)
2011. jún. 26. 11:27

Nagyon fáj, és kattog,ha fújod az orrod.

Nekem minden nyáron a strandtól van. (viszont a tengervíztől nincs)

Mindenképp dokihoz kell menni! felteker vékony gézt kenőccsel és betömködi a fülembe,rá vattát rak. A fájdalom elmúlik 3 nap alatt, amúgy kb. 1 hétig tart. Persze utánavigyázni kell: huzat,víz ne érje.

Az orvos szerint enyhébb esetben segít a kövirózsa leve.

6. bdiuci (válaszként erre: 3. - Cef15f164f)
2011. jún. 26. 10:54
Érdekes, de nálam az elejétol kezdve fájdalom mentesen zajlik. Csak a fulem van eldugulva rendesen. Az érdekelne, mikorra várhatok már javulást, mert ez így nem valami kellemes. :-(
2011. jún. 26. 10:53
orrspray? orrcsepp? ilyesmit nem javasoltak?
4. bdiuci (válaszként erre: 2. - 3dc5a222b9)
2011. jún. 26. 10:52
Nekem is a nátha ment rá a fulemre. Mostanra a nátha teljesen elmúlt, de a fulem be van dugulva, nagyon rossz érzés. Fájni szerencsére nemfáj. Én dalacin ATB-t kaptam rá, 10napig kell szednem. De nagy változást úgysem érzek. Továbbra se hallok jól a bal fulemre, mert el van dugulva. Holnap meg már szeretnék munkába menni. Próbálkoztam a kovirózsával is, biolámpával is...
3. cef15f164f (válaszként erre: 1. - Bdiuci)
2011. jún. 25. 23:15
Középgülgyulladásom volt (gondolom, erre gondolsz, nem külső sérülésre). Fájdalom, ami nyomásra ált. erősödött. Ez az első jel. Mellé esetleg láz, rosszabb esetben tompább hallás, még rosszabb esetben dobhárgya átszakadása. A gyulladás komolyságától függ, hogy mennyi idő a kezelés. Enyhébb esetben 3-4 nap után már érezhető a javulás, de gyógyszer akkor is 1-1,5 hétig kell szedni. Dobhártya sérülés esetén hónapokkal kell számolni, hogy helyre álljon teljesen.
2011. jún. 25. 21:36

Szia!


Nekem kb. 2 hónapja volt a fülemmel baj. Náthás lettem, ami úgy tűnt, hogy elmúlt, majd néhány napra rá megint elkaptam valami vírust. Annyira folyt az orrom, sok napon át, hogy ráment a fülemre. Amikor fújtam az orrom, sípolt a fülem és képtelen voltam kifújni. Nem szoktam náthával orvoshoz fordulni, de most elmentem és kaptam antibiotikumot, a nevére nem emlékszem. De egy pár napig kellett szedni és a másik dobozzal is ki kellett váltanom, mert kevés volt. Ezután nagy nehezen elmúlt, a fülem is rendbe jött.

Nálad mi a baj?

2011. jún. 25. 12:00
Volt már itt valakinek fülgyulladása? Ha igen, milyek voltak a tünetek, mit szedett és mennyi ideig tartott a gyógyulás? Minden érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook