Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik jobb a napozás, vagy a szolárium? fórum

Melyik jobb a napozás, vagy a szolárium? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
85. Lady86 (válaszként erre: 84. - Nicole0605)
2012. júl. 18. 19:10
Igen, az az! A Patkó u.-ba van, majd nézd meg. Nagyon szép! Olyan, mintha Bed Beach-en lennél!!! :D
84. Nicole0605 (válaszként erre: 83. - Lady86)
2012. júl. 16. 18:47
De szoktam barátnőm budaörsi:))) és merre van? hallottam róla hogy ott nyílt egy új ez az?
83. Lady86 (válaszként erre: 82. - Nicole0605)
2012. júl. 16. 10:31
:DDD Pesten? Húúúú... Én egy budaörsi csokiszoliba járok, de tuti, hogy pesten is van üzletük, csak rá kell keresni. Vagy nem szoktál erre vásárolni? Tesco, Auchan...? Ha útba esik, akkor próbáld ki! Nagyon jó!!! ;)
82. Nicole0605 (válaszként erre: 81. - Lady86)
2012. júl. 10. 16:45
Pfuhj tényleeeg a fürdőruhanyom... de utálom:D Mindenképen maradok a szolinál:) Te hová jársz?Tudsz valami jó szoláriumot Pesten?
81. Lady86
2012. júl. 7. 20:57

Inkább szoli, mint a nap. A nap ma már sajnos nagyon káros és nem is tud az ember olyan hamar és egyenletesen lebarnulni. A fürdőruhanyomról meg ne is beszéljek... :D

Szerintem nem ciki a szolibarna bőr, amíg nem viszi az ember túlzásba. Sokkal szebb és egészségesebb képet mutat egy barnább ember, mint egy fehér.

80. Nicole0605 (válaszként erre: 79. - Bius20)
2012. máj. 21. 08:41
Ezt adom! íGY VAN!Nem kell rögtön túlzásokba esni! Fokozatosság a lényeg szerintem is!:)
79. bius20
2012. máj. 15. 09:13
Sziasztok! Sokan írjátok h világos a bőrötök és hogy leégtetek a szoliban. nem kell azonnal negyed órára beszabadulni a szoliba, nekem eddig mindig megmondták az ott dolgozó csajok is h csak pár percre menjek, mert látja h kis hófehérke vagyok, szép fokozatosan, türelemmel szolizzatok! valóban nem egészséges, de azzal hogy elmész, vállalod a kockázatot. nyáron a napozás otthon szerintem is kellemesebb, bár mióta a hátsózomszéd kukkol, nem merek monokinizni :D
78. Nicole0605 (válaszként erre: 77. - Havasigyopár)
2012. máj. 15. 07:34
Hol égnél le szerinted? A szolira gondolsz vagy a napra? Ngayobb esélye van szerintem annak hogy a napon égj le mint a szoliba....:)
2012. máj. 12. 15:43
Inkább legyek fehér,mint leégett!!
2012. máj. 12. 10:57

A bőrgyógyászom véleménye érdekel, mert azt tartom megalapozottnak. Ő szigorúan tiltja a szoláriumot.


Igaz, amúgy sem mennék és nem szadiznám a bőrömet egy mega dózisú valamivel, hogy utána rosszul nézzek ki.

2012. máj. 12. 08:24

Én is jobban szeretem a szolit :)

Egyrészről nincs időm napozgatni meg nem is szeretek aszalodni a napon!

Szoliba meg sokkal gyorsabban leszek gyönyörű csoki lány. :)

2012. máj. 4. 11:20

Sziasztok!

Én is inkább szolizok, mint napozok, mert a napon leégek, a szoliban viszont nem. Világos bőröm van, ezért a 0.3-as cső nekem nagyon bejött. :)

2012. ápr. 26. 09:30
Egyértelmű hogy a szoli!:)))
2012. ápr. 24. 14:43

Sziasztok!

Látom rég írtatok ide, de a kérdés mindig aktuális.

Én a szolit részesítem előnyben...

MERT: ősszel, télen, tavasszal nem tudok napozni :)

nyáron pedig nincs rá időm. Túlzásba nem viszem a szolit(heti 1-2 alkalom), de így egész évben van egy szép alapszínem.

És ha esetleg megnyerném az 5-ös lottót, nem félnék hogy leégek a Bahamákon :)

71. 499547a867 (válaszként erre: 61. - Erika072772)
2011. nov. 30. 00:39
Ekkora hülyeséget, már rég nem hallottam:). Tanultál te valaha biológiát? Légyszi írd már meg annak az orvosnak a nevét aki ezeket mondta neked....
2011. nov. 30. 00:36
Ja, és ma már Amerikában, ahonnan kiindult a szolárium őrület, a rengeteg rákos elváltozás hatására, most már a szolibarnaság nem cuki hanem ciki...:)Mert bizony akárki akármit mond, a "szolibarnaság" messziről látszik...
2011. nov. 30. 00:30

Sziasztok!

Én most tévedtem csak erre az oldalra, de szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy a SZOLÁRIUMMAL NAGYON VIGYÁZZATOK!

Természetesen a szolit én is megpróbáltam, leírom dióhéjban a tapasztalataim. Csak igen rövid időre mentem azon pár alkalommal mikor gondoltam kipróbálom, mivel alapvetően világos bőröm van. Egyből elkezdtem szeplősödni, pigment foltosodni. A napfénytől soha nem volt ilyen problémám, hiába égtem le. Abba is hagytam azonnal a szoliba járást.


Kérlek, csak egyet gondolj végig, mielőtt bemész, és kiteszed a bőröd ennek a kínzásnak. Hogy amíg a nap éltet, hiszen a növények többsége fotoszintézis(napfényt átalakítja, tápanyaggá, vitaminná, )útján képes a létezésre, addig ha beteszel egy növényt a szoláriumba, és rácsukod a tetejét, nos a szegény növényke szép lassan fonnyadni kezd és elpusztul. Ahogy a te bőröd sejtjei is. Lehet akármilyen bio, meg csoki cső, meg miegymás. De ez csak a szolitulajok jól megkomponált marketingja, hogy ott hagyd a pénzed, és nem menjenek tönkre. Nekem sajnos egy barátnőm járt így. Minden figyelmeztetés ellenére ment, hogy trendi legyen, és egyszer csak, nemrég rákos bőrelváltozást állapítottak meg nála. A szoláriumtól. Pedig ő még nem is vitte túlzásba. Most kemóra jár, és már kihullott az összes haja.

Gondold át, megéri???


Részlet egy cikkből:

A bőrgyógyászok továbbra is óva intenek a szoláriumok használatától. Legyen az turbo-, bio-, bronzárium névre keresztelt készülék, a tény az, hogy az itt szerzett barnaságért a későbbiekben nagy árat fizethetünk. Franciaország és Németország után már Angliában is törvényben rögzített előírás, hogy a 18 év alattiak számára tilos a szolárium használat. Hazánkban a barnító gépek használata nincs életkorhoz kötve, azonban minden szalonban kötelező felhívni a vendégek figyelmét a szolárium alkalmazásának veszélyeire. Kutatások szerint a fiatalok körében a szoláriumok használata ugyanis 75 százalékkal növeli meg a bőrrák kialakulásának veszélyét. A szoláriumot az Egészségügyi Világszervezet rákkutató hivatala a tavalyi évtől a legerősebb rákkeltők közé sorolta.

Gondold át, megéri???

68. 499547a867 (válaszként erre: 66. - Davy69)
2011. nov. 30. 00:30

Helloka!

Hát sajnos nincs olyan, hogy egészséges szolárium!

Mielőtt véleményt nyilvánítasz, legalább olvass utána. Köszi.

67. ronka
2011. jún. 9. 09:00

Szerintem módjával mind a kettő.

A túlzott napozás bőr rákot okozhat.A leégéssel vigyázni kell mert a bőr nem felejt!Sajnos tapasztalatból mondom.A férjem abba halt bele.

66. Davy69
2010. szept. 1. 10:51

amint itt a tél, keressétek az egészséges szoláriumokat.

fő a biztonság...

2009. júl. 17. 19:42

Szerintem egyszerűbb szolizni, főleg télen:D

Bár ilyen melegben kinek van kedve befeküdni...

Igaz néha néha én is elmegyek szolizni --bár kismama vagyok--, mert nincs időm napozni...

64. daroki
2009. júl. 17. 19:37
Részemről is:)Habár most ha tehetem napozok.
63. hihi
2009. júl. 17. 19:35
Mind a kettő:)
2009. júl. 17. 19:35
Szolárium vagy napozás?
2009. jún. 27. 23:08
megtudtam egy orvostól hogy a szoláriumba aki jár az védi a vastagbélráktól,és még sok más betegségtől...mert az uv-től van védve....de a nap az egyáltalán nem egészséges...a másik meg mi van a levegőbe?....mert azt a sok mindent ránk égeti a nap....
2008. dec. 6. 11:11
100% hogy a napozas a jobb...a szoli nem eri meg, a hatas se ugyanaz s meg karos is :( szerintem mindenkinek arra van ideje amire szakit es szakitani akar, szoval ne azzal sporoljuk az idot h 5 perc alatt barnuljunk....telen pedig kit erdekel ha nem vagy az a barna strandi cica :))
2008. dec. 6. 09:04

A szoli hülyeség.

Anyu barátnője, 21 év szolizás után úgy néz ki, mint egy vén banya. A bőre foltos, aszott, olyan, mint a pergamen.

Anyu, aki szeret napozni (ésszel: reggel és késő délután), 58 évesen alig-alig foltos, és a korához képest szép, sima a bőre.

Ezek után eszem ágában sincs szolizni!

2008. okt. 20. 22:43
egyik sem egészséges.
2008. okt. 7. 21:58
Szerintem már a természetes napozás is ártalmas. Én a szolit jobban szeretem, főleg így a hűvüsebb időkben, de nyáron a napozást ki nem hagynám!:)
2008. okt. 7. 21:48
A nap.A szolárium nem használ csak árt.Viszont a nap árt is és azért állítólag kell is
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook