Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napozzunk!? Napozás vs szolárium fórum

Napozzunk!? Napozás vs szolárium (beszélgetős fórum)


14. Lady86
2012. júl. 7. 21:09
CSAK A SZOLI!!!!!! A 0.3-as csövek egy kicsit sem károsak. A napról viszont már nem lehet ugyanezt elmondani. "11 és 16 óra között nem szabad napra menni!!!" Én ezt nem tartom normálisnak... :( Ha az ember tudja, hogy hol a határ és nem esik át a ló másik oldalára, akkor a szoli jobb!!!
2012. ápr. 26. 13:09
100000% osan a szoli sokkal egészségesebb:)
2011. dec. 30. 09:48
napozas,a szolarium karos.
11. Davy69
2010. szept. 1. 10:56

a mostani egészséges szolárium feliratú készülékekről azt olvastam, hogy a sugárzás megegyezik a napsugarak intenzitásával, vagyis közel azonos.

Tehát a szoláriumkészülék olyan, mint a nap.

ésszerű és mértékletes használata az UV sugárzásnak igenis egészséges...

10. 35c81b79eb (válaszként erre: 9. - Zsoan78)
2010. ápr. 9. 22:35

Nem ilyen nincs. Ezek mind tartalmaznak illatanyagokat stb. Én napozáshoz is, amit a legjobban szeretek az egy francia termék. Én nem vagyok érzékeny bőrű, de a lányaim igen. Ugyanúgy, mint te, nem használhatok nekik csak atópiás bőrre való testápolót, tusfürdőt. Ne legyen illata és színe. :)

Az a naptej vagy krém (van mind a kettő), amit a lányoknak használok, nem olcsó sajnos, viszont sosem ütötte ki őket, pedig jól beszoktam őket kenni.

9. zsoan78 (válaszként erre: 8. - 35c81b79eb)
2010. ápr. 9. 10:44
Akkor Ti korrektül végzitek a munkátokat. A smink nem probléma nálam, mert kizárólag szempillaspirált használok (esetleg szemceruzát). Bőrgyógyászatilag letiltottak a sminkszerekről, de még az arckrémekről is. Kizárólag gyógyszertárban kikevert hidratálót kenhetek magamra. Most lázasan keresek olyan biotermékeket, amiben nincsenek vegyi anyagok. Jó lenne ilyen napozókrémet is végre találni. Nálatok van ilyen a szoliban?
8. 35c81b79eb (válaszként erre: 7. - Zsoan78)
2010. ápr. 8. 18:31

Hát igen elvileg az alkalmazott azért van ott. Nálunk ellett mondva a lányoknak, hogy ha valaki még nem járt szoliban, akkor fel kell világosítani, hogy hány percre menjen, stb. És még egy táblázat is van kirakva, hogy ha valaki akrja megnézhesse, melyik bőrtípusba tartozik, és hány perc az ajánlott.

A szemüveget én sem szoktam felvenni, de én is mindig becsukom a szemem. Viszont az fontos, hogy ne legyen rajtad smink.

2010. ápr. 8. 10:48
Szia! Képzeld, amikor először voltam szoliba, még sok éve (kis tudatlan), még a szemüveget sem vettem fel, és frankón végignéztem 10 (!!) alkalommal (amíg a bérlet tartott), ahogy éppen barnulok. Mondanom sem kell, fél dioptriát romlott a szemem...Egyébként azóta sem veszek fel szemcsit, de legalább csukva tartom a szemem. A legjobban egyébként az zavart a dologban, hogy ok, hogy tudatlan voltam, és felkészületlen, ami az én hibám, viszont mondtam a szoliba a csajszinak, hogy most vagyok először, azért figyelmeztethetett volna...
6. 35c81b79eb (válaszként erre: 5. - Zsoan78)
2010. ápr. 7. 20:39
Igen nekem is kijöttek, mikor többször jártam. Most már kb. 7 éve nem járok, csak havonta egyszer vagy még ritkábban. Szerencsés vagyok, mert sokáig megmarad a színem is,nem vagyok fehér bőrű. Viszont az előírásokat akkor is betartom. Biztos, ami biztos alapon. :)
5. zsoan78 (válaszként erre: 4. - 35c81b79eb)
2010. ápr. 7. 12:56
Szia! Az az én gyerkőceimet is kiütik bizonyos termékek, így nagyon oda kell figyeljek. A szoláriummal kapcsolatosan osztom a véleményed, én két hetente szoktam egyszer látogatást tenni, de csak kampányszerűen, mert sajnos előjönnek tőle a kis barna foltok (olyan, mint az anyajegy, de mégsem az)
2010. ápr. 7. 12:49

Az én lányaim atópiásak és nekik egy francia termék 50 faktoros védő krémét használom. Direkt érzékeny bőrre van és sosem ütötte ki őket.

Szerintem mértékkel különben mindent lehet. Mi délután 4 óra után megyünk ki nyáron, előtte sosem és még így is beszoktam kenni a gyerekeket és magamat is.

A szoláriumozás sem veszélyes szerintem, ha nem esik túlzásokba az ember. Nem kell hetente három alkalommal befeküdni, egy hónapban egyszer szerintem elég.

3. zsoan78 (válaszként erre: 2. - 63d4878d37)
2010. ápr. 7. 12:45
Szia! Köszönöm a hozzászólást! Engem leginkább az aggaszt egyébként, hogy mennyi vackot magamra kentem eddig, hogy védjem a bőröm! Kérdésessé vált számomra, mit is jelent a minőségi napkrém. Hiszen ezek mind szintetikus mérgeket tartalmaznak, így lehet, többet ártanak mint használnak. Jó lenne, ha lenne egy bio termék, ami mentes a kemikáliáktól, és nem kellene attól paráznom hogy bajom lesz tőle...Viszont eddig nem sikerült ilyet találnom.
2010. ápr. 7. 12:40
Szerintem egyik sem, erős, jó minőségű napkrémek nélkül semmiképp. Meg lehet nézni 10 év múlva azok bőrét, akik rendszeresen pirítják magukat a napon, vagy szoliba járnak. Öregít, ráncosít, vizet von el.Egyébként múltkor ezt a véleményt olvastam egy magazinban is, bőrgyógyásztól. Én csak ritkán, nyaraláskor napozok, de akkor is nagy faktorszámú napkrém, rendszeresen ismételve.
2010. ápr. 7. 12:37
Érdekelne, ki mit gondol a témában. Napozzunk vagy inkább szoláriumozzunk? És milyen terméket használjunk közben? Vagy inkább figyeljünk a belső védelemre? Én az utóbbi felé kacsingatok...tehát, táplálkozzunk megfelelően, hogy felkészítsük a bőrünket a napsugarakra, vagy a szolira!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook