Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik hőmérő a megbízhatóbb? fórum

Melyik hőmérő a megbízhatóbb? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 26. 11:58

Koszonom mindenkinek a kedves segitseget!

Vettem ma egy harmadik (digitalis) lazmerot. Ugy dontottem, erre hagyatkozom es hagyom a fulhomerot a fenebe.

Jelenleg is lazas szegenykem, 38,3!

16. eandi78 (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. febr. 26. 11:07
Nekem csak akkor kényelmetlen szájban mikor orrdugulásom is van. Olyankor kényelmetlen tartani és nem hinném, hogy túl pontos, miközben levegőt veszek a számon keresztül.
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 14. - Eandi78)
2013. febr. 26. 10:15
Igen, szájban, végbélben megbízhatóak csak valamennyire a digitálisak. Felnőttnél a végbélben mérés azért szerintem eleve kilőve, a szájban mérésnél pedig szintén tudni kell a trükköket, nem elég, ha csak beveszem és szopogatom, hanem mélyesn a nyelv alatti gödörbe kell szorítani, és oda nagyon, de nagyon nem fekszik a lázmérő.... szóval nekem rendkívül kényelmetlen és sosem vagyok benne biztos, hogy jól tartom-e.
2013. febr. 26. 09:40
Van higanyos és digitális is. Digitálist csak én használom és csak szájban lehet vele normálisan mérni. Úgy is meg kell várni a 3. csipogást, mert 1. után még emelkedik pár tizedet. Szájban mutat annyit, mint a higanyos hónaljban 10 perc után. Állítólag az o betűvel kezdődő márka a legjobb. Nem tudom, amiket itt írtatok, lehet az se lenne jobb. Nekem nem olyan van.
2013. febr. 26. 07:47
tartsd :)
2013. febr. 26. 07:46
Én is kizárólag a higanyosban bízom. Múltkor amikor beteg voltam, rázott a hideg, a két digitálissal 37 körül volt, a higanyossal 38,5. Úgyhogy ha esetleg van még otthon elfekvőben, akkor tarsd nagy becsben :) én a gyereknek is azzal mérem a hóna alatt, természetesen teljes felügyelet mellett.
2013. febr. 26. 07:34
Még az jutott eszembe, hogy amikor műtöttek,a kórházban is valami hiper-szuper homloklázmérőt hazsnáltak, hozzánk se értek vele, pár centiről olvasták le az eredményt. A szobatársamnál, akit rázott a hideg egy nagyműtét után 37 valamennyit mért, a csak kivizsgálásra befektetett tininél 34,5-öt. Kicsit húzták a szájukat a nővérek az utóbbira, de nem állt össze a kép, hogy talán a lázmérővel van a baj... és hogy mennyi lehet a műtött ölgy láza valójában (én úgy tudom, ha már hidegrázás van, akkor az 39 körüli láz a legtöbb esetben)
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Deta11)
2013. febr. 26. 07:30

ez sajnos így van. NÉgy lázmérőnk van itthon, egy régi higanyos, egy ugyanolyan formájú, amiben már nem higany van, és két digitális. A hagyományos felnőtt hónaljas mérésnél a higanyos adja bő tíz perc után a legreálisabb eredményt, ezzel kb. megegyezik a nem higanyos hagyományos formájú mérése, de nem négy perc után, ahogy a gyártó írja, hanem szintén bő tíz perc után, a két digitális azonban az egy perccel mérésükkel, csipegésükkel együtt is bő 1-1,5 fokkal (nem tizedfokkal) kevesebbet mérnek. Ha a digitálist a harmadik csippogásig hagyom bent, még akkor is kevesebbet mér, mint a régiek. Azért nagyon nem mindegy, hogy 37,8 a hője valakinek vagy 38,7!


Úgyhogy mi maradunk annál, hogy felnőttnél a régi higanyost használjuk, a babánál pedig annak a higanymentes változatát, a digitálisak meg nagyjából kuka kategória. Ha a fülhőmérők még ennél is rosszabbak, akkor igazán nem tudom....


Pedig mi is azért vettünk digitálisat, hogy szegény babának ne tíz percekig kelljen majd mérni... (amúgy a digitális is lehet, hogy reális értéket mutatna tíz perc után, ha addig nem kapcsolna ki automatikusan:(

9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Cooltim)
2013. febr. 25. 23:49

ja, hogy a 2 lázmérő között volt ekkora különbség?

azt hittem, hogy a digissel mérték 2 perc elteltével ilyen értékeket

szerintem a digis jobb

Nekem az infrás(graco) fülhőmérő mindig kevesebbet mért majd 2 fokkal:S

2013. febr. 25. 23:43

Koszi mindenkinek!

Igazabol azert mertem egymas utan, mert a ferjemmel vitaztunk a ket homero kozott...

Eddig egyszer volt lazas a kislanyom, ezert nem is tudom ezeket a dolgokat. Nekem meg nem szokott lazam lenni...

Holnap megyek es veszek egy homerot...

7. 5427edee11 (válaszként erre: 5. - Cooltim)
2013. febr. 25. 23:30

Felesleges 2 percenként nézni.

Ha én is 2 percenként nézem, akkor hanyatt homlok más az érték.

Az elsőt vedd alapul és biztosan látszik a gyerkőcön, hogy bágyadtabb, ha magas a láza.

Remélem sikerül találni megbízható hőmérőt, mert így én is állandóan idegeskednék. A Kicsinek pedig mielőbbi jobbulást!

6. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Cooltim)
2013. febr. 25. 23:28

akkor az a digis sem jó, akkora hőingadozás 2 perc alatt nem hiszem, hogy lehet

van olyan lázmérő ami olyan mint a higanyos, de már nem higanyt tesznek bele hanem valami más anyagot

2013. febr. 25. 23:25

En is abban bizom kevesbe. De kozben meg a digitalis egyik percben 39,1- et mer, ra ket percre 37,5- t... :-(

Teljesen el vagyok bizonytalanodva mar...

Most mondjuk lement a laza par perce vegre. Nem meleg a homloka es el is tudott aludni.

De egyszeruen megorulok a ket homerotol. Azt hiszem, holnap veszek egy harmadikat...

2013. febr. 25. 23:24

Braun fülhőmérő nekünk bevált, leharcolt már, de jól mér, lassan 6 éve.


Van másik is, az noname, az viszont rosszul mér.


Fülhőmérőt elvileg csak 6 év felett lehet használni.

2013. febr. 25. 23:22
Csak a higanyos ill. ami most helyette van és DM-ben lehet kapni, vmi környezetbarát, az a pontos. Nekünk van digitális és infra is, ami fülbe ill. homlokon is mér és azok nem mérnek pontosan, sajnos egyik sem. Mikor múlt 7en tűz forró volt a kislányom és a "higanyossal" 39 fokos láza volt, a homlok hőmérő 37,3-t mutatott :-((
2013. febr. 25. 23:15
a fülhőmérő Nekünk nem volt pontos sajnos sosem
2013. febr. 25. 23:13
A digitalis rendes homero, vagy a fulhomero? Mindketto mas hot mer a 3 es fel eves kislanyomnal. Teljesen el vgyok mar bizonytalanodva. Koszonom a segitseget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook